Käest lastud palkidele uus kaitsekiht. Mida soovitad?

Palkmajade teema
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Käest lastud palkidele uus kaitsekiht. Mida soovitad?

Lugemata postitus Postitas 951 »

Saunamajakesel on palkidest osa, mida ilmselgelt ei raatsitud hooldada.
Palgid on hallid aga ei kõdune.
Tahaks selle nüüd ära teha aga kogemus puudub.
Tulemus peaks olema peaaegu must (mitte tumepruun) palk, et läheks kokku teiste detailidega.
Tegemist on välisseinaga.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Käest lastud palkidele uus kaitsekiht. Mida soovitad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Järgnev ei ole soovitus, vaid fakti konstanteerimine- meil maal, ca 25 aastat tagasi võõbati sauna fassaad üle kasutatud õliga 1x. Tulemuseks oli praktiliselt must ja praeguseks on pleekunud natuke-natuke mustjas-hallikaks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Käest lastud palkidele uus kaitsekiht. Mida soovitad?

Lugemata postitus Postitas 951 »

See võib päris kena olla. Ega sa ei mäleta, mitu l seda m2 kohta läks? Samas, mul pole kasutatud õli :)
Ma võiks seda kusagilt küla pealt otsima minna aga väga ei taha võõraid tülitada.
Mingi muu võimalus võiks veel olla.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Käest lastud palkidele uus kaitsekiht. Mida soovitad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

951 kirjutas: 16 Okt 2020, 15:26 See võib päris kena olla. .
Lähen täna maale ja kui on meeles, teen pildi hetkeseisukorrast. Tegelikult peaks pilt saunast figureerima ka kusagil siinses foorumis mingis teemas, aga kus ei oska hetkel välja mõelda.
951 kirjutas: 16 Okt 2020, 15:26 Ega sa ei mäleta, mitu l seda m2 kohta läks?
Mina ei teinud, tegi potentsiaalne äi ajal, mil ma tema tütrega veel koos ei elanud, seega kulunormidest pole mul aimugi.
951 kirjutas: 16 Okt 2020, 15:26 Samas, mul pole kasutatud õli :)
Ma võiks seda kusagilt küla pealt otsima minna aga väga ei taha võõraid tülitada.
Mis jutt see nüüd on? Kardad peksa saada kui küsima lähed? Ole mureta, küsija suu pihta ei lööda. ;) Astu sisse suvalisse autoremondiga tegelevase töökotta ja küsi kasutatud mootoriõli. Millegipärast usun, et töökojas ollakse rõõmsad kui keegi "loll" viib tasuta ära midagi, mille utiliseerimise eest nad peavad maksma. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Käest lastud palkidele uus kaitsekiht. Mida soovitad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 16 Okt 2020, 17:38 Õliga muutub ülimalt tuleohtlikuks.
Kahjuks ma ei sattunud kuulma-lugema musta tooni tuletõkkevärvist, mis jätaks alles palgi iseloomu. :scratch: Muidu soovitaks 951-le.
Sinu arvamus, kunn24. Kas ca 25 aastat tagasi kasutatud õliga väljast võõbatud saun on hetkel tuleohtlikum kui värskelt võõbatu mingi palgiõliga? Igatsugu viimistlusõlide taaral on minu teada akati tuleohtlikkuse märk. Aga võin ka eksida. Teaduslikult lähenedes võib vahe isegi olla. Las selle vana õli tuleohtlikkus jääb Šveitsi sõltumatute laborite teadlaste pärusmaaks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Käest lastud palkidele uus kaitsekiht. Mida soovitad?

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 17 Okt 2020, 00:47 ... töökojas ollakse rõõmsad kui keegi "loll" viib tasuta ära midagi, mille utiliseerimise eest nad peavad maksma. ;)
Täpselt nii. NB! Diiselmootoris töötanud ōli on mustem kui bensukast lastud, diislite välbad on pikemad. Räägi inimestega.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Käest lastud palkidele uus kaitsekiht. Mida soovitad?

Lugemata postitus Postitas Prill »

Kas see vana mootoriõli kasutamine puidukaitse või ka toonimisvahendina ei ole liiga nõukogude aja pärand, kus defitsiiditingimustes inimeste leidlikusel ei olnud piire. Täna puudub vajadus küsitavaid meetodeid kasutada, olen veendunud, et värviosakondade spetsialistid oskavad nõu anda ja soovitada toodet, mis on just vastavaks otstarbeks disainitud, katsetatud ja toodetud.

Minu arvates sellest vana mootoriõli kasutamisest puiduimmutusvahendina on varem arutletud ning sellise õli puidukaitseomadused on küsitavad, sest vihma või vee kätte jäävatelt pindadel vesi uhub selle mootoriõli välja. Arvatavalt jõuab väljauhutud mootoriõli ehk ohtlik jääde pinnasesse.
Tõsi, vanas mootoriõlis olevad tahmaosakesed võivad jääda puitu ja seda toonida ja vana õli on tasuta käes.
Las need vana mootoriõli nipid ja "kahurimäärdega" autopõhja korrosioonikaitsed jääda minevikku.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Käest lastud palkidele uus kaitsekiht. Mida soovitad?

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Pole küll asjatundja kuid esmalt peaks mingi immutusvahendiga üle tegema et puit võimalikest seentest puhastada. Siis lihtsalt soovitavas toonis Pinotexiga üle teha.
Nt saab ka teha lasuurvärviga aga jätab puidu pinnale kihi ja päikese käes kipub lasuur kooruma.
Võib ka puitu õlitada ning selle õli soovitud toonis ehituspoest osta.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Käest lastud palkidele uus kaitsekiht. Mida soovitad?

Lugemata postitus Postitas 951 »

Tänud heade soovituste eest. All pool on näide, mida vaja saavutada. (pole sama sein aga toon on õige)
Palgid, mida vaja katta, puutuvad kokku valge lubikrohv seintega. Seega, pritsida ei saa, kui just hullu kilega katmist ette ei võta. Prooviks pintsli ja mallrikleepekaga
IMG_20201017_1335400-01.jpeg
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Käest lastud palkidele uus kaitsekiht. Mida soovitad?

Lugemata postitus Postitas 951 »

Tore tädi poes soovitas - Alpina lazur für holz.
Must nagu öö ja pidi ka puitu kaitsma.
Karisto
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 07 Dets 2016, 20:15
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Käest lastud palkidele uus kaitsekiht. Mida soovitad?

Lugemata postitus Postitas Karisto »

Isiklikult soovitaksin kasutada Remmersi tooteid,soovitud toon võiks olla Ebenholz rc790.
Toote info http://www.remmers.ee/fileadmin/dam/pro ... _et_EE.pdf
Värvikaart http://www.remmers.ee/fileadmin/dam/pro ... 0.2014.pdf
Vasta