Hundikindel (?) aed

aiad, väravad, piirded
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 407
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Hundikindel (?) aed

Lugemata postitus Postitas võhik »

Selline artikkel:
https://saartehaal.postimees.ee/6660379 ... hu-hundiga
...Keskkonnaameti spetsialisti Tõnu Talvi sõnul peaks hundikindel aed olema vähemalt 1,2 meetrit kõrge ja kas võrgust või minimaalselt viiest karjuseliinist koosnev. Võrgu puhul tuleks veel aiast väljapoole maast 20 cm kõrgusele ja võrgu kohale paigaldada elektrikarjus.

Oluline on ära kindlustada aia alumine äär – kui võrgu või elektrikarjuse ja maa vahele jääb liiga suur vahe, pääseb kiskja sealt sisse....
Mis hinnaga oleks selline aed tehtav Saaremaal.. 400 m ?
Võrgust ? (elektrikarjuse jätame esialgu ära)
Tanel22
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 10 Dets 2019, 10:14

Re: Hundikindel (?) aed

Lugemata postitus Postitas Tanel22 »

Hunt kaevab end aia alt läbi või ronib üle aia, kui elektrikarjuselt litakat ei saa.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Hundikindel (?) aed

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Odavaim võrk 1eur/jm, samas hinnas juhttraadid, postid iga 3m tagant, 130 posti ütleme 5 eur/tk, lisaks vastavalt vajadusele segu postide jaoks (oleneb maapinnast ja kui kaua vastu peab pidama), postide/aia paigaldamine kokku vähemalt 5 tööpäeva, mõõtmised/lisavidinad jms ka otsa. Seda, mida tähendab "kindlustada alumine äär" tahaks ka täpsemalt teada.

Üldiselt ei usu, et keegi viitsiks alla 15euri/jm sellega tegeleda, Saaremaa veel lisaks -- kohalik firma on kindlasti odavam kui majutusega.

Aga jah, ma olen ka Taneliga sama meelt, et ilma elektrikarjuseta on selle kasu väikesevõitu, kui just naabrimehe lammastel üldse aeda ümber ei ole. Hunt on suhteliselt sihikindel elukas.
Tanel22
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 10 Dets 2019, 10:14

Re: Hundikindel (?) aed

Lugemata postitus Postitas Tanel22 »

Huvitav lugemine. Seal failis on allpool ka soovitus elektrikarjuseta võrkaia mõõtudele. Vähemalt 2 m kõrge ja lisaks 0,5 m võrku maa sisse kaevatud. Selline aed peab hunti küll, kui postid ja võrk korralikult kinni on, aga maa sisse võrgu panek on tülikas. Ma olen pannud u 1 m laiuse võrgu horisontaalselt maa peale väljapoole võrkaeda ja traadiga püstise võrgu alaserva külge tugevalt kinni. Hunt on tark küll, aga mitte nii tark, et aiast meetri kaugusel kaevama hakata.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 407
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Hundikindel (?) aed

Lugemata postitus Postitas võhik »

....Üldiselt ei usu, et keegi viitsiks alla 15euri/jm sellega tegeleda, Saaremaa veel lisaks -- kohalik firma on kindlasti odavam kui majutusega.....

et siis 6000?
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Hundikindel (?) aed

Lugemata postitus Postitas 951 »

Ma ei saa aru inimestest, kes peavad kusagil võsas loomi aga ei oma relva ega raatsi palgata karjust, et oma investeeringut kaitsta.
Hangi luba, osta relv ja õpil laskma. Hunt pole loll loom. Ta ei roni tagasi sinna, kus kaaslased kuuli said.
Läheb sööb parem su naabri lambaid, kes neid nutitelefoniga "kaitseb".

Relvaga karjus on veel eriti hea.
;)

Raske töö https://www.youtube.com/watch?v=WcqEAVvDblo
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 407
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Hundikindel (?) aed

Lugemata postitus Postitas võhik »

kuule.... magada tahaks nagu kah vahel... :blink:
esialgu teeks ainult aia.... elektrikarjuse paneks kos lammastega...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hundikindel (?) aed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

võhik kirjutas: 13 Nov 2020, 00:35 kuule.... magada tahaks nagu kah vahel... :blink:
esialgu teeks ainult aia.... elektrikarjuse paneks kos lammastega...
Soovitaks külastada Tallinna Loomaaeda, sealt peaks saama piisavalt ideid oma lammaste kaitseks. ;) Mingid stepihundid seal on ja igatsorti lambaid on seal ka hulgim, kuid omavahel nad kokku ei saa. Miks? Isegi meie oma perega ei saa silitada stepihunte. Noh, mingi rauast aed on vahel. ;)
Kui sutsu tõsisemalt rääkida, siis olen kuulnud või lugenud, et näiteks metssigade peletamiseks tasub proovida täiskustud kassiliiva puistamisest piki oma piirata tahtva maa-ala piire. Muide, kui metssigade lõhnatajust rääkida, siis see pidavat üks parimaid. Äkki aitab ka huntide vastu? Kui täiskustud kassiliiva soov, siis võin koguda ja mõistliku tasu eest müüa. Kokkuleppe värk. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hundikindel (?) aed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 14 Nov 2020, 10:41 Ja kui su tore idee ei tööta, kas siis maksad raha tagasi ja kahjunõuded ka?
Minu foorumis väljakäidud idee ei ole teema algatajale kohustuslikuks täitmiseks, vaid soovituslik uitmõte või lihtsalt näide sellest, kuidas saab asja lahendada. ;) Kui foorumis väljakilgatud kõikide jaburate mõtete teostajad hakkavad kahjunõudeid esitama, siis ma ei kadesta kohtunike töökoormust. Isegi kui kunagi saabubki taoline kaebuste laviin, siis mul oleks soovitus kohtunikele- kõik foorumi juhiste järgi ehitajad ja pretentsioonide esitajad saata kohustuslikku psühhiaatrilisse ekspertiisi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hundikindel (?) aed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 14 Nov 2020, 12:59 Kas nii ikka saab lahendada või ise ka ei usu?
Muide, see täiskustud kassiliivaga krundi perimeetri märgistamine ei ole mitte minu johmase pea uitmõte, vaid kunagi ammu netiavarustest loetud kellegi või lausa mitmete kogemus, täpselt enam ei mäleta. Metssead on väga hea haistmisega. Igatsugu metsanoorendikke ka ju pritsitakse mingite lõhnaainetega, mis teevad istikud põtradele ja metskitsele maitselt vastikuks.
kunn24 kirjutas: 14 Nov 2020, 12:59 Kust sa nii palju kasse võtad, kas vihm kust välja ei pese jne?
No kuule, kunn24, kus paralleelmaailmas sina elad? ;) Arvan, et meie kassid käivad vähemalt 5x päevas oma liivakastis. Täpselt ei tea, sest registraatorit pole paigaldanud ja ega ei huvita kasside kempsus käimise sagedus. ;) Mis puutub vihma poolt väljapesemisse, siis loe uuesti üle-eelmist lauset, pidev toodang on kindlustatud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Hundikindel (?) aed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 14 Nov 2020, 14:52 Ma arvan, et see su mõte enam niiväga ei pretendeeri Jaan Tatika suurele papist aurahale, vaid auraha võiks juba kartulist teha.
Ma tänan sind minu ideede laureaadiks esitamise eest nimetatud aurahadele. ;)
kunn24 kirjutas: 14 Nov 2020, 14:52 Nüüd on ainult selline küsimus: kust saada sellist kanget kraami, mis hundi juba kaugelt ära peletaks ja mille peale lambad rõõmsalt kepsutaks ja selle juures muru närima soostuksid?
Kus kohast on pärit su arvamus, et huntidel ei ole samasugust lõhnataju nagu metssigadel? Ära alahinda metsloomade lõhnataju!
Mis puutub lammaste nosimispiirkonna piiramisse, siis lammastele enestele piisab 40cm kõrgusest kasvõi ehitustel kasutatavast puna-valge triibulisest plastiklindist ja huntide peletamiseks ei pea täiskustud kassiliiva raputama piirdelindi alla, vaid võib ka 1-2m kaugemale piirdest. Muidugi võib nüüd tekkida dilemma hundi poolt vaadates- kas võitu saab korisev kõht või ebameeldiv ja ammoniaagi järgi lõhnav kassikuse hais. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Hundikindel (?) aed

Lugemata postitus Postitas ifffff »

kunn24 kirjutas: 14 Nov 2020, 14:52 Nüüd on ainult selline küsimus: kust saada sellist kanget kraami, mis hundi juba kaugelt ära peletaks ja mille peale lambad rõõmsalt kepsutaks ja selle juures muru närima soostuksid?
Kaugelt pole vaja otsida. Oma kaenla alt saad.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Hundikindel (?) aed

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Kuidas aia- ja huntidearengud on?

Tegelikult on ainus töötav vahend huntide vastu spets koer(ad).
Iirlased näiteks.
Vasta