Lintvundament ja meie talv

martin1989
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 01 Juun 2020, 09:27

Lintvundament ja meie talv

Lugemata postitus Postitas martin1989 »

Tere,

Kuna sai ka endale maja ehitama hakatud, siis küsiks teiste arvamust. Teen majale lintvundamendi ja sinna sisse betoonpõrand koos põrandakütte torustikuga. Tekkis lihtsalt küsimus, et kui ma põranda ära valan, kas seda võib talveks jätta ilma, et ma seinad ja katuse valmis jõuaks? Et talevks jääks lihtsalt vundament koos põrandaga.
Või ei ole mõsitlik põrandat ära valada?
Vundamendile läheb hüdrotõke,soojustus ja tagasitäide, lisaks on ka drenaaz olemas.
Põranda alla tagasitäide, soojustus, betoon koos torustikuga.
Loodan, et saate aru mida ma mõtlen.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Lintvundament ja meie talv

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Midagi ei juhtu. Parem ongi, vundament saab vajuda.
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Lintvundament ja meie talv

Lugemata postitus Postitas rst »

ifffff kirjutas: 01 Juun 2020, 09:44 Midagi ei juhtu. Parem ongi, vundament saab vajuda.
Kui uus vundament, kus pole tegelikult koormust isegi peale hetke olukorras, hakkab vajuma, siis on vundament VÄGA valesti projekteeritud.

Mõistlikum on põrand valada ikka siis, kui majal on katus peal, sest betoon tahab järelhooldust saada pärast valamist ning lageda taeva all ei ole alati seda kõige lihtsam teostada.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Lintvundament ja meie talv

Lugemata postitus Postitas aero »

rst kirjutas: 01 Juun 2020, 10:53 Mõistlikum on põrand valada ikka siis, kui majal on katus peal, sest betoon tahab järelhooldust saada pärast valamist ning lageda taeva all ei ole alati seda kõige lihtsam teostada.
Millist järelhooldust? Minu teada on vaja siledaks kopterdada ja paar nädalat niisutada.
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Lintvundament ja meie talv

Lugemata postitus Postitas rst »

Laias laastus ongi nii jah, et kopteriga siledaks ning niisutada ja kinni katta.
Kui hoonel on katus peal on neid tegevusi lihtsam teha ning betooni liiga kiiret kuivamist lihtsam pidurdada.

Siin on päris asjalikult kirjutatud betooni järelhooldusest.
https://rudus.ee/betoon/betoneerimisjuhend/
Vasta