millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kazz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 23 Nov 2019, 23:33
On tänanud: 5 korda

millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas kazz »

Tere!

Loodan, et sai õigesse kohta aga kui ei palun tõstke teemat.

Igaljuhul mul on selline mure, et garaaži alumine korrus on suurem kui ülemine, st et garaazi ukseesine on paneel, mis on ühtlasi alumise korruse lagi. siiani on ta olnud lihtsalt puhas paneel.. aga nüüd peale mitukümmend aastat nii olemist on ta omajagu ära murenenud ja ma olen natuke mures selle pärast. osad naabergaraažiboksid on endal samma kohta tõrvapapi/ruberoidi kleepind.

Pilt

Kas see on ainus lahendus või kõlbaks ka näiteks mingi bituumenmastiks sinna peale valada ja laiali ajada? Mis oleks vajalikke tööriistu mitte omavale võhikule lihtsaim lahendus selle paneeli eluiga natuke pikendada ja teda ilmastiku käest kaitsta? Eks ma sealt vahel enda autoga üle sõidan aga mingit vägevat kulumiskindlust pole vaja.
Walterscheid
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 103
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 7 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Kaubanduskeskuste parkimismajades on betoon epoga kaetud, kui olen õigesti aru saanud
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Walterscheid kirjutas: 25 Mai 2020, 08:23 Kaubanduskeskuste parkimismajades on betoon epoga kaetud, kui olen õigesti aru saanud
Kui ongi epoga kaetud, siis seistes epo peal ja ajades pea kuklasse, näed, et epo kohal on vahelagi või katus, mis kaitseb teda ilmastiku eest. ;) Teema algataja aga tahab midagi ilmastiku meelevalda paigaldada.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas aero »

Just. Epot olen näinud vaid suletud ruumides. Maa peal, kuhu päike sisse paistab ja tuul puhub - mulle meenub vaid puhas betoon.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

SBS ongi kõikse tavalisem, millega paljast betooni ilmastiku eest kaetakse. Samas korralikult tehes tasuks ka SBS katta kõnniteeplaatide vms, mis ka SBSi ennast kaitsevad.
kazz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 23 Nov 2019, 23:33
On tänanud: 5 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas kazz »

nonii, tegin selle platsi korralikult puhtaks, natuke lappisin ära murenenud kohti ka.. nii et nüüd on enamvähem sile ja puhas paneel olemas ukseees.

kas ma põhimõtteliselt võiks siis osta selle: https://www.ehituseabc.ee/ee/ruberoid-w400-liivaga-10m2
ja paigalduseks mingi mastiksi - selliseid on ka olemas mis kuumutamist ei vaja?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Skeemilt on näha, et üle selle paneeli toimub sissesõit garaaži...
Kindlasti ei sobi liikluspinnale SBS ilma kaitseta
Kaitseks võib olla nii vastava keskkonnaklassiga betoon kui nt betoonkivid või -plaadid
Küll aga on oluline, et sellisel katusel on (korrektseks toimimiseks) lisaks vettpidavale kihile ja kaitsekihile vajalikud ka mõned muud kihid (nt drenaažikiht, liugekiht, migratsioonitõke jms)
kazz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 23 Nov 2019, 23:33
On tänanud: 5 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas kazz »

liikluspind on ehk palju öeldud - ma kaugeltki iga päev sinna autot sisse ja välja ei aja, et peab ehk mõnda aega vastu küll kui midagi teravat alla ei jää (kuigi jah, ebakorrektne lahendus kindlasti) - meil on seal terve pikk rida samasuguseid garaaže ja enamus on ukseette pannud lihtsalt tõrvapapi. küll aga huvitaks mind mis vahendiga seda kõige lihtsam sinna kleepida oleks :)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

See mida Sa plaanid teha kuulub siia teemasse:

viewtopic.php?f=15&p=390053#p390053
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas Prill »

Aga naabritel ju toimib, vbl pole tegemist ehitise ekspluatatsiooniliselt toimiva lahenduse otsimisega vaid rohkem konserveerimisega - pärssida edasist lagunemist, säilitada paneeli olukorda. Nagu muinsuskaitse jagab neid toetusi, kus Tootsi filmitalu saaks koormakatte majale peale tõmmata, et päris ära ei mädaneks, kuniks omanik rahasid leiab, et talu endises hiilguses ja muinsuskaitse nõuetele vastavalt taastada.
kazz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 23 Nov 2019, 23:33
On tänanud: 5 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas kazz »

tõepoolest, mul oli lihtsalt kahju vaadata kuidas see asi seal mureneb. mingeid põhjalikke ehitustöid renditud garaaziboksi ees ei plaani jah. mõtlesin, et ehk saab käepäraste vahenditega olukorra natuke paremaks. pigem lootsin lihtsalt tagasisidet, et millist mastiksit võiks kasutada tõrvapapi liimimiseks, mul ei ole neid põletusvahendeid käepärast võtta :D
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas abe »

Targemad ehk oskavad arvata/arvutada, mis juhtub vee- ja aurutõkkega kaetud betooniga talvel, kui seespool on soojem kelder? Tundub kahtlane lahendus.
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Võib juhtuda, aga ei garanteeri, et betoonile sadestuv lumi, jää või muud sademed enam sisse ei saja. On selline võimalus.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pancho villa kirjutas: 16 Juul 2020, 22:07 Võib juhtuda, aga ei garanteeri, et betoonile sadestuv lumi, jää või muud sademed enam sisse ei saja. On selline võimalus.
On selline võimalus! Zuzu ja tema jüngrid pidevalt räägivad, et järgmised kaks aastat saame kolm saaki aastas ja peale seda Eesti Vabariik kõrbestub ning hakkab välja nägema nagu praegune Sahaara kõrb. Siis hakkame tegelema kõrbeturismiga. No võib olla kusagil Lõuna-Eestis võib olla mingi oaasike jääb, kuhu rehielamu tüüpi hotelle ja saunelamuid ehitada. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas xil »

Mina puhastaks säänses olukorras pinna, kataks nakkedispersiooniga ning selle peale kange niiskuskindel betoon: 1 osa tsementi, 2,5 osa liiva, PVA liim või lateksvärv (palju raatsid panna) ja parasjagu vett ka muidugi.
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas abe »

pancho villa kirjutas: 16 Juul 2020, 22:07 Võib juhtuda, aga ei garanteeri, et betoonile sadestuv lumi, jää või muud sademed enam sisse ei saja. On selline võimalus.
Võib juhtuda, aga ei garanteeri, et talvel jäätub veetõkke alla kondenseerunud niiskus.
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: millega katta paneel, et teda ilmastiku eest kaitsta?

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Ideaalsest on konstruktsioon igat pidi kaugel, aga valida on siis üldiselt, kas sajab sisse kogu aeg, või teinekord tekib probleeme kondentsiga.
Vasta