kui suure trahvi võib saada, kui teen pr. muudatuse?

ehituslubadega jms seonduv
Külaline
külaline

kui suure trahvi võib saada, kui teen pr. muudatuse?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ütleme, et mul pole projekti ja teen väikese muudatuse majas. muudatus ei ole suur. aken tuleb pisut teistsugusem. Nüüd jään sellega kindlalt ka vahele. kui suure trahvi ma saan?
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Lugemata postitus Postitas mel777 »

kuidas sa saad projektis muudatuse teha, kui sul projekti ei ole ?
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ei ei. mul endal pole. aga elamu on olemas. aga ma pidasin silmas seda, et mul pole muudatuse projekti.
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas High-Q »

kas selle eest tullakse kottima kui olemasoleva elamu akna kuju muudetakse? ma saan aru, kui muinsuskaitse vms ajaloolise väärtusega hoone, aga näiteks olukord, kus peale maja tegemist jääb aken väikeseks ja tahaks pisut suuremat, kas siis tõesti nõutakse sellist bürokraatiat?

minu meelest, kui ehitusalune pind, kandekonstruktsioonid, kanal või veesüsteemid, maht (ja seaduse järgi aknapõskede vms osa mahtu ei mõjuta) vms ei muutu, siis võib tavalisel elamul vabalt ise midagi teha.

krt, akende vahetus ju ka mingil moel "kuju muutub".
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

KOV pead kinnitama vaid asju, mis põhjustavad kandevseinte või välisilme muutmist. Kõik ülejäänud saab paigutada ajutise ehitise (projekt võib üldse puududa) või väikeehitise (projekti võid ka ise teha) alla. Sama lugu projekti muudatusega.
Näiteks mittekandvaid seinu võid nõrkemiseni iga päev lammutada ja teistmoodi teha - selleks ei pea KOV teavtama.
Küsimusest ei selgu mille muudatust vaja oli.
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

fassaadimuudatusega on siin teisedki hädas.
http://www.vennad.ee/asn/viewtopic.php?t=6650
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Fassaadimuudatuse projekti pead tegema. Meie ühistu majas see telliti ja ei olnud muud kui üks A3 leht uue fassaadi välisilmega, milles nurgas oli lühike kommentaaridega seletuskiri. Vot see ainus leht kinnitati KOV-is ära ja maksti obrok sinna. Kirja läks asi kui projektimuudatusena.
Vasta