1. leht 1-st

Kuuri betoonpõranda valamine

Postitatud: 01 Apr 2020, 21:42
Postitas tecsedo
Tere

Paluksin natukene informatsiooni.
Plaanin valada kuurile betoonpõranda. Pindala on 16 ruutu. Betooni paksuseks plaanisin 50mm.

1. Aluspõhi on liiva-kruusa segu. Kui see kinni tampida siis peaks sobima?
2. Kas betooni alla on vaja panna ehituskile? Millistel tingimustel see vajalik on?
3. Kas betooniks sobib Weber S-100 või on mõistlikumaid alternatiive sellise töö jaoks?
4. Kuna korraga ei jaksa seda kogust valada, siis plaanisin teha sektorite kaupa. Sektorite puhul pole vist armatuurvõrgul mõtet, kuna sektorite liitekohad jääksid armeerimata. Mõtlesin panna 5mm armatuurlatid.

https://www.upload.ee/image/11386408/kuur1.jpg

Pilt on illustratiivne ja edastab ideed. Puurin saalungitesse augud ja sealt armatuurlatid läbi. Armatuuri kõrgus maapinnast 15-20mm. Kui 1 sektor on kuivanud, eemaldaks saalungi, jätkaks armatuuriga järgmises sektoris. Sedasi peaks sektorie liitekohad tugevad jääma?

Tänud ette.

Re: Kuuri betoonpõranda valamine

Postitatud: 02 Apr 2020, 22:41
Postitas Tanel22
1. Kui korralikult tahad teha ja on vähegi niiskem koht, siis on killustik hea asi kuuri põranda alla ja kuuri ümber. 8-16 mm fraktsioon näiteks. Vee kapillaartõus on killustikus oluliselt väiksem kui liivas. Killustiku alla geotekstiil (näiteks Dupont Typar SF 37 või tugevam), siis ei segune aluspinnasega. Ei maksa suurt midagi. Kui asukoht pole ülikuiv ja on külmakerke oht, siis ma paneks põranda alla 50 mm paksuse EPS 80. Muidu lükkab külmakerge betoonpõranda ebaühtlaselt üles või katki.
2. Kui valad otse liivale, siis kindlasti paksemat sorti (tugev kile ei lähe armatuuri paigaldades ja peal kõndides katki) ehituskile betooni alla, muidu imab liiv betoonist niiskuse välja ja betoon ei kivistu korralikult. Hiljem jälle tuleb maapinnast niiskust ja saad niiske põranda. Kui ikkagi EPS-i otsustad panna ja EPS-i praod vahtu täis lased, siis saab ilma kileta hakkama.
3. Ma paneks 6 mm armatuurvõrgu ja teeks kogu põranda ühes tükis. Kui ei jõua ühe päevaga ära valada, siis jätkad järgmisel päeval. Õige paksusega betoonisegu ei vaju kuhugi ära. Üldiselt võiks selle 2 t betooni ka üksinda päevaga ära valada, segumasinaga ja kahekesi töötades kindlasti.

4. Kui segumasin ja tooraine olemas, siis pole just eriline kunst ise betoonisegu valmis teha.
50 mm betoon on õhuke nagu küpsis, sinna on armatuurigi keeruline korralikult sisse saada, võiks olla pisut tugevam kui C25. Sõltub ka, kui raskeid asju kuuris hoidma hakkad.

Re: Kuuri betoonpõranda valamine

Postitatud: 03 Apr 2020, 07:03
Postitas tecsedo
Suured tänud asjaliku informatsiooni eest. Võib olla siis tõesti ei hakka sektoritega jamama, kuigi lattimine läheb siis keerulisemaks. Aga oleks armatuuriga oleks tunduvalt lihtsam. Tuleb siis otsida ühesõnaga vähe tugevam betoon. Kuuris hoian muidu pelletit, murutraktor jms.

Re: Kuuri betoonpõranda valamine

Postitatud: 03 Apr 2020, 10:03
Postitas ifffff
Põrand tee miinimum 10 cm paks. See 5 cm paks põrand on enesepettus. Sellest midagi korralikku välja ei tule. Kasvõi sellepärast, et sa ei suuda armatuure perfektselt paika saada. Armatuurile peab jääma ka minimaalselt ca 3-4 cm paksune betoonist kaitsekiht, et armatuur roostetama ei hakkaks. 4cm+4cm + mitte päris perfektselt sirge armatuur, saadki 10cm kokku.
Teine küsimus tekkis, sellega, et kas sa kavatsed segu teha kelluga ämbris, et 16 ruudu valamist ühe korraga teha ei jõua?

Re: Kuuri betoonpõranda valamine

Postitatud: 03 Apr 2020, 12:27
Postitas xxx111
Miks Sa tahad selle valada?
Igati "lollikindlam" ju tavaline betoonkivi (tänavakivi) panna?
Märksõnadeks on mahukahanemine, külmakindlus, külmakerked, aluse deformatsioonid...

Re: Kuuri betoonpõranda valamine

Postitatud: 03 Apr 2020, 15:13
Postitas vuuk
Kuur 300 x 300 mm plaatidest "plaatvundamendil"
kuur.jpg
kuur.jpg (45 KiB) Vaadatud 5140 korda

Re: Kuuri betoonpõranda valamine

Postitatud: 03 Apr 2020, 17:31
Postitas tecsedo
Mõte oleks selles, et kui põrand tehtud, siis teeks seinad ja lae ka korda ja saaks töötoa korraliku, kuhu kurja naise eest pakku vahest minna. Betooni peale on hiljem lihtne ka põrandalaud või kasvõi osb plaat panna, ilma et põrand väga palju kerkiks.