1. leht 1-st

Maakütte ehitus

Postitatud: 05 Jaan 2020, 22:37
Postitas Stuudio
Tere,

Käimas maakütte ehitus kus tahan võimalikult palju ise ära teha aga mõningad küsimused oleks...

1. Maa kontuuri läheb 30% glükooli aga mis läheb maja küttesüsteemi? Eeldusel et tuleb ka 2-süsteemne tarbevee boiler. Plaanis oleks panna Nibe pump F1155 12kw ja lisaks ka akupaak. Kõige lihtsam oleks muidugi maja süsteemi panna puhas vesi aga mõtlen et äkki oleks kasulikum ka glükooli segu, tekib vähem korrosiooni ja mingil määral määrib tsirk. pumpa vms. Samas on müügil 2-süsteemseid kasutatud boilereid millel siugtoru lekib. Kui glükool nüüd mingil x ajal joogivette lekib siis see pole ka hea ju.

2. Kuna maja on 2-kordne ja küttesõlm tuleb üldse keldrisse siis kuidas oleks otstarbekas radiaatoreid grupeerida tasakaalustuse eesmärgil. Mõtlen panna reguleerimiseks tavalise vooluhulga reguleerimisega põrandaküttekollektori. Aga kas grupeerida eraldi korruste kaupa või näiteks üks ja teine maja pool? Või kas nii väikse süsteemi puhul üldse tuleb probleemi et ei ole tasakaalus. Maja 200m2 ja kokku tuleb 10 radiaatorit.

Re: Maakütte ehitus

Postitatud: 06 Jaan 2020, 09:27
Postitas Kalvis
Vastupidi - glükool on korrodiivsem kui vesi ja kõik tsirkulatsioonipumbad ei kannatagi etüleenglükooli.
Teine punkt tehakse koostöös kliendi soovidega ja kütteprojekti koostamisega. Kõik variandid on mõeldavad oma plusside ja miinustega.

Re: Maakütte ehitus

Postitatud: 06 Jaan 2020, 10:00
Postitas xil
Tänapäeval antifriisina etüleenglükooli kasutada on 1 kummaline idee.
Antifriisina kasutatakse propüleenglükooli. Seda ei peeta mürgiseks (joogivette lekkimine ei põhjusta mürgitust). Reeglina on müüdavasse antifriisi lisatud korrosiooni vähendavaid lisandeid, mille tõttu on ta mingil määral hapnikku sisaldavast veest vähem agressiivne.