1. leht 1-st

puitsõrestik seina tugevtamine

Postitatud: 16 Juun 2007, 14:53
Postitas Ingrid7
kuidas teha puitsõrestik seina tugevamaks, mul on pandud nurgad igasse posti aga kuidas panna sinna neid diagonaale.
kas lõigata postide sisse tollise laua jagu soon diagonaalis ja see siis sinna sisse kruvida.
mis moodi teie puit sõrestik seina teete. kuhu ja kui palju panete neid nurkasid kas ka ylesse, kuhu tuleb nn. myyrilatt

Postitatud: 19 Juun 2007, 00:49
Postitas Juss83
Praegusel ajal on poest võimalik osta metallinti see on minuarust üks parimaid asju karkassi diagonaaliks. On olemas kitsamat 2 cm lai ja 2.5 cm kuid on ka laiemat 4cm oli vist ja see on ka paksem.Seal on juba augud ka sees et linti kinnitada.
Ise kinnitasime sarika diagonaalid selle metalllindiga.
Ei ole vajadust prussidele sisselõikeid teha ja pärast on lihtsam ka villa paigaldada sest kui laua jagu sisse lõigata siis jääb see laud segama.
Tõmmata lint diagonaalis vööprussist äärmise prussini ja siis teistest nurkadest samamoodi.
Ülesse pole nurkasid minuarust vaja kui müürilati kinnitamisel lüüa naelad müürilatist läbi või kinnitada kruvid iga prussi kohalt.

Edu!!!

Postitatud: 19 Juun 2007, 07:30
Postitas ifffff
Juss83 kirjutas:Praegusel ajal on poest võimalik osta metallinti see on minuarust üks parimaid asju karkassi diagonaaliks. On olemas kitsamat 2 cm lai ja 2.5 cm kuid on ka laiemat 4cm oli vist ja see on ka paksem.Seal on juba augud ka sees et linti kinnitada.
Ise kinnitasime sarika diagonaalid selle metalllindiga.
Ei ole vajadust prussidele sisselõikeid teha ja pärast on lihtsam ka villa paigaldada sest kui laua jagu sisse lõigata siis jääb see laud segama.
Tõmmata lint diagonaalis vööprussist äärmise prussini ja siis teistest nurkadest samamoodi.
Ülesse pole nurkasid minuarust vaja kui müürilati kinnitamisel lüüa naelad müürilatist läbi või kinnitada kruvid iga prussi kohalt.

Edu!!!
kas sa arvad et see plekilint hoiab maja püsti ???

Postitatud: 19 Juun 2007, 08:11
Postitas mel777
minu arust on see lindijutt natuke kahtlase väärtusega, sest see lint töötab ainult tõmbele, mitte survele .. mis kuradi konstruktsioon see on, mis on ainult ühes suunas deformeerumise puhul kindlustatud.

Postitatud: 19 Juun 2007, 09:52
Postitas Kalvis
Kui maja ühest kohast natukene välja hakkab vajuma siis üht diagonaali ta survestab, teist pingutab.Seega metalllint toimib küll. Analoogselt on ju trossidega mastid ju püsti.

Postitatud: 19 Juun 2007, 10:23
Postitas Fog
See metall venib ka magusalt aja jooksul.
Maja sirge hoidmiseks on ikka 2 moodust, diagonaallaudis või diagonaalprussid.

Postitatud: 19 Juun 2007, 10:24
Postitas Chef
tore et vahel ka inseneri nutti siin kohtab, muidu käib ainult lahmimine. diagonaalid töötavad alati tõmbele ja selleks on neid alati 2, kas siis risti või maja igas nurgas, kahte suunda. karkasshoonetel on diagonaalid tuulekoormuse vastu võtmiseks, kui tuul puhub ühelt poolt töötab üks diagonaal ja vastupidi. survele töötab antud olukorras müürilatt ülevalt. alt on postid nagunii vundamendi või põranda külge kinnitatud.
kuskil keegi rääkis siin oma kavatsusest postid kinnitada TUGEVDATUD nurgaga nurgikutega, tule taevas appi. mõelge ikka, maja postid on ~3m kõrged, see kõik on jõu õlg. alla kinnitusse tekkiv moment on väga suur. loomulikult võib postid alt šarniirseks jätta, aga sel juhul tuleb jäigaks teha posti ülemine sõlm, mis puidust eramu puhul on tobe.
ahsoo, sellest lindist nii palju, et paigaldada on seda kuradi sitt.

Postitatud: 19 Juun 2007, 17:12
Postitas mel777
Kalvis kirjutas:Kui maja ühest kohast natukene välja hakkab vajuma siis üht diagonaali ta survestab, teist pingutab.Seega metalllint toimib küll. Analoogselt on ju trossidega mastid ju püsti.
diagonaalid ei pea töötama ALATI tõmbele ..
Konstruktsiooni on igal juhul jäigem, kui diagonaal töötab mõlemas suunas ..

mastid on seetõttu trossidega, et sinna pole muud lihtsalt panna (nii pikale vahemaale pole ju mõeldav panna jäik diagonaal)

Postitatud: 20 Juun 2007, 08:19
Postitas Chef
konstruktsiooni arvutustes arvutatakse diagonaal AINULT tõmbele töötavana, materjali kokkuhoiu mõttes. diagonaalid on alati oluliselt pikemad postidest, mida nad jäigastavad, seega ka nende nõtkepikkus. et diagonaal survele töötaks peab ta ristlõige olema oluliselt suurem ainult tõmbele töötava elemendi ristlõikest. natuke muudab asja puitkarkass majake, kus seina postid on 600...1000 sammuga, siis saab diagonaali kinnitada iga posti külge, sellega kahaneb nõtkepikkus ning diagonaallaudis võtab vastu ka survet.
üldiselt ilmneb jälle see iseteadjate tendents, dimensioneerime 5 korda üle siis on hea kindel tunne. paraku ei tehta neid lollusi oma rahakoti peal.

Postitatud: 20 Juun 2007, 18:10
Postitas mel777
no aga jutt oligi ju puitsõrestikust - küsija selle all vast karkassi mõtleski ..

kas väidad, et konstruktsioon ei ole tugevam, kui diagonaal töötab mõlemas suunas ?

Postitatud: 21 Juun 2007, 08:05
Postitas 2korda2
konstruktsioon oleks ehk veel jäigem, kui teha monoliitsena :P

Chef viitas tüüpilisele probleemile, kus projekteerimise ja planeerimise asemel kuhjatakse materjali kokku, et "asi kindel oleks". Sain ise sellega ka natuke kõrvetada, kui katuse alla pandi prusse koguses, millega saaks vist väiksema maja karkassi valmis.

Postitatud: 21 Juun 2007, 11:03
Postitas Ints
Loomulikult ei ole mõtet mingit konstruktsiooni 2x üle dimensioneerida.Samas on minu seisukoht selline,et pigem olgu konstruktsioon väikese üle "varuga",kui et aladimensioneeritud.

Postitatud: 22 Juun 2007, 11:00
Postitas Chef
selle "väikese üle dimensioneerimise" jaoks kasutataksegi konstruktsiooniarvutustes osavarutegureid. nii et kui mõjuv koormus võrdub või isegi ületab mingi elemendi kandevõimega, siis on kõik ok. sellist piiri pealset projekteerimist teostavad loomulikult kogenud konstruktorid, noored dimensioneerivad ikka üle. asi ka selles, et kogenud konstruktor oskab läbi näha antud süsteemile mõjuvad jõud, nõrgad sõlmed jne. jne. noor võib mõne asja kahe silma vahele jätta, sama temapoolne üledimensioneerimine kompenseerib selle vea.
mel777-le niipalju, et mitte poole sõnagagi ei väitnud, et survele töötav diagonaal jäikust ei parandaks, teemaks ongi materjali ebaotstarbekas kasutamine.