1. leht 1-st

miks boileri soe vesi kiiresti otsa saab?

Postitatud: 04 Jaan 2020, 18:34
Postitas Marissa
ostetud aasta tagasi nn nutikas boiler. siiani töötas kenasti. vahepeal plaatisime vannitoa seina ja vaja oli boilerist vesi välja lasta ja boiler uuesti seinale riputada ning vesi uuesti sisse. aga nüüd on seline mure, et kui varem boiler soojenes 70 kraadini (seal on märgistus peal) ja siis sai vähemalt kolm inimest järjest dushi all käia kui märgistus hakkas vilkuma, et vesi ei ole enam 70 kraadi vaid vähem. nüüd aga saab ainult üks ja seda ka poolikult, st. väga kiiresti hakkab vilkuma, et vesi ei ole enam nii soe nagu ta märgistuse järgi peaks olema. kas keegi oskab arvata, mis võiks põhjuseks olla. välja sai vahetatud ka segisti, nii ala kui ülasegisti. kõik on uued, torud samuti. kas tõesti peab ostma uue boileri või on viga milleski muus?? boileril garantiid enam pole, margiks on Ariston Velis.

Re: miks boileri soe vesi kiiresti otsa saab?

Postitatud: 04 Jaan 2020, 18:44
Postitas -virks-
Ei ole reaalne, et 3 inimest käis pesemas ja siis alles boileris vesi alla 70 kraadi oli.

Re: miks boileri soe vesi kiiresti otsa saab?

Postitatud: 04 Jaan 2020, 18:49
Postitas Marissa
no vähemalt vilkuma ei hakanud need kirjad seal enne. muidugi me ei räägi põhjalikust pesemisest, vaid pigem tolmu mahauhtumisest. aga siiski on vahe remondile eelnenud ajaga mitmekordne. vett jätkub 10-ks minutiks ühele. ei saa ju asi olla selles, et enne oli nn. käsiduss tavaline, nüüd on laeduss - võib olla tõesti natuke suurema diameetriga ja suuremate aukudega kui eelmine duss. aga et selline vahe oleks. äkki on siin kirjutajatel aimu, kas see võib olla seotud või mitte. ise ei oska küll midagi arvata. pereliikmetel on erinevaid mõtteid, selleni välja et äkki on boileris küttekeha niivõrd soga täis läinud, et selle pärast enam ei saa kütta nii palju kui vaja. ei saa olla ka vilkurite valetamine, sest reaalselt lõpeb soe vesi jube kähku otsa. meie uus segisti on termostaadiga ja seal näitab voobse, et boileri järgi 70 kraadine vesi tuleb termostaadist 38 kraadisena ja seegi on varsti külm ...

Re: miks boileri soe vesi kiiresti otsa saab?

Postitatud: 04 Jaan 2020, 19:18
Postitas Urmas
Marissa kirjutas: 04 Jaan 2020, 18:49 ei saa ju asi olla selles, et enne oli nn. käsiduss tavaline, nüüd on laeduss - võib olla tõesti natuke suurema diameetriga ja suuremate aukudega kui eelmine duss.
Kui 50+ aastat tagasi öeldi inimesele, et ah, mine Kuu peale, siis ameeriklased võtsid kätte ja käisidki seal ära. ;) Miks sa arvad, et käsidušist suurem ja suuremate aukudega laedušš on sama ökonoomne või ökonoomsem?
Pakun omalt poolt ühe variandi probleemi lahendamiseks- tuleb duši all kiiremini tegutseda. ;)

Re: miks boileri soe vesi kiiresti otsa saab?

Postitatud: 04 Jaan 2020, 22:10
Postitas -virks-
Kas boileri temperatuuri keegi kruttinud ei ole? Mõnel boileril saab selle nupu valetsi tagasi panna ja siis on küll nupp samas asendis, aga boiler vett sama soojaks ei küta.

Re: miks boileri soe vesi kiiresti otsa saab?

Postitatud: 04 Jaan 2020, 23:00
Postitas Karisto
Ega boiler pole juhuslikult eco reziimis?

Re: miks boileri soe vesi kiiresti otsa saab?

Postitatud: 05 Jaan 2020, 12:01
Postitas aero
Marissa kirjutas: 04 Jaan 2020, 18:49 no vähemalt vilkuma ei hakanud need kirjad seal enne. muidugi me ei räägi põhjalikust pesemisest, vaid pigem tolmu mahauhtumisest. aga siiski on vahe remondile eelnenud ajaga mitmekordne. vett jätkub 10-ks minutiks ühele. ei saa ju asi olla selles, et enne oli nn. käsiduss tavaline, nüüd on laeduss - võib olla tõesti natuke suurema diameetriga ja suuremate aukudega kui eelmine duss. aga et selline vahe oleks. äkki on siin kirjutajatel aimu, kas see võib olla seotud või mitte. ise ei oska küll midagi arvata. pereliikmetel on erinevaid mõtteid, selleni välja et äkki on boileris küttekeha niivõrd soga täis läinud, et selle pärast enam ei saa kütta nii palju kui vaja. ei saa olla ka vilkurite valetamine, sest reaalselt lõpeb soe vesi jube kähku otsa. meie uus segisti on termostaadiga ja seal näitab voobse, et boileri järgi 70 kraadine vesi tuleb termostaadist 38 kraadisena ja seegi on varsti külm ...
Selleks, et otsustada kumb näit valetab, piisab käega testimisest, ei ole isegi termomeetrit vaja. Mōlema duši voolukiiruseid saad ka lihtsalt mōōta, stopperi ja anuma abil.

Re: miks boileri soe vesi kiiresti otsa saab?

Postitatud: 05 Jaan 2020, 12:54
Postitas ifffff
Mitme liitrine see boiler on, millest saadava sooja veega 3 inimest ennast järjest ära pesta üritavad?

Re: miks boileri soe vesi kiiresti otsa saab?

Postitatud: 05 Jaan 2020, 17:06
Postitas aero
ifffff kirjutas: 05 Jaan 2020, 12:54 Mitme liitrine see boiler on, millest saadava sooja veega 3 inimest ennast järjest ära pesta üritavad?
Huvitaks mindki. Nüüd saab 10 min sooja vee all seista, enne oli 3x parem seis - lausa 30 min. 300 l ?

Re: miks boileri soe vesi kiiresti otsa saab?

Postitatud: 06 Jaan 2020, 19:38
Postitas suurjalg
Keegi juba eespool küsis, et kas eco resiimis pole.
Velisel on eco resiim, mis salvestab ja analüüsib igapäevast veekasutust ..
Ehk siis kui erinevatel aegadel pesemas käija, siis tekibki juba olukord, kus pole piisavalt palju sooja vett ..

Re: miks boileri soe vesi kiiresti otsa saab?

Postitatud: 10 Jaan 2020, 13:25
Postitas ping
Marissa kirjutas: 04 Jaan 2020, 18:49 .... ei saa ju asi olla selles, et enne oli nn. käsiduss tavaline, nüüd on laeduss - võib olla tõesti natuke suurema diameetriga ja suuremate aukudega kui eelmine duss. aga et selline vahe oleks. äkki on siin kirjutajatel aimu, kas see võib olla seotud või mitte. ....
Kui enne oli käsidužž veekuluga 5L/min ja nüüd on laedužž veekuluga 50L/min, siis on veekulu erinevus päris suur ja peaks ka vastavalt ca10 korda suurema boileri panema, koos vastava võimsusega kütteseadmega.
Ise tahtsin ka ükshetk laedužži panna aga kui nägin nende veetarvet ja soojusenergia kulu, siis loobusin sellest mõttest kohe.
:hello:

Re: miks boileri soe vesi kiiresti otsa saab?

Postitatud: 28 Veebr 2020, 23:35
Postitas sokolaad
3 asja siis: eco reziim, nupp valesti, lahtiühendamise käigus võiks siis juba seest ka puhastada/kontrollida, +torude läbimõõt.
käsidušš vs laedušš on see, et lae omal pole toru näha?