Niiskuskahjustuse hindamine/kontroll

studiosus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 10 Nov 2013, 20:55
Asukoht: Tartu
On tänanud: 8 korda

Niiskuskahjustuse hindamine/kontroll

Lugemata postitus Postitas studiosus »

Kas keegi oskab aidata, kust leida suurte kogemustega inimest, kes oskaks hinnata võimaliku niiskuskahjustuse osas. Tegemist uue, 5-aastat tagasi ehitatud kortermajaga Tartus. Ühes toas (lapsetuba) on viimasel aastal tekkinud imelik lõhn, mis meenutab natuke hallitust. Suveks kaob ära, nüüd sügisel vihmadega (ja/või akende kinnihoidmisega) on see uuesti tekkinud. Väga intensiivne ongi lõhn just toas akna juures, põranda juurest nuusutades. Toas on keskküttebaasil põrandaküte.

Asja teeb eriti kahtlaseks see, et vihmaga jookseb vesi mööda seina alla (ülemisel korrusel pole mitte kaldkatus, vaid kolmanda korruse korteri rõdu).

Kontakteerutud ka Swedbankiga (kodukindlustus), kes ütles, et kõigepealt tuleb endal võimalik kahju fikseerida.

Teisisõnu on vaja inimest, kes oskab vaadata, millega tegemist (suure tõenäosusega tuleb natuke parketti akna juurest üles võtta; ja/või aknaümbrus) ning kes oskab koostada korrektse ja põhjaliku kirjaliku akti (nii kindlustusse saatmiseks kui ka võimalikuks vaidluseks arendaja/ehitajaga).

Kas oskab keegi soovitada ja/või öelda, kas on midagi, mida saan ise ära teha? Parketi võin ise üles võtta küll, aga aknaid ei tahaks lammutama hakata enne, kui on selge, kust asi alguse saab. Ja selleks on nüüd juba kellegi palju targema nõu ja abi vaja (kas või mõni firma, kes on taolistele töödele spetsialiseerunud).

ping
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Niiskuskahjustuse hindamine/kontroll

Lugemata postitus Postitas ping »

Kui ülemise korruse rõdu põrand on viltu maja poole ja sealt tulev vesi jookseb seina ja soojustuse sisse (ning märgab selle), siis see pole mitte kindlustusjuhtm vaid ehitusviga.
Rõdu kalde muutmisega peaks sein kuivama ja probleem kaduma.
Küllalt levinud viga, kui rõdude põrandad tehakse 0 kaldega siis on oht, et vesi jookseb soojustuse sisse. Mõnikord hakkab märgama ka alumise akna toapoolseid põskesid.
:hello:

Vasta