Tallinna Vesi tehnilised tingimused

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
marpat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Tallinna Vesi tehnilised tingimused

Lugemata postitus Postitas marpat »

Jama selles, et ehitusloa taotluse ajal nad kinnistusiseste vee/kanalitrasside projekti juba kooskõlastasid ära ja seal oli arvestuslik veetarbimine pandud järgnev - Qd=0,6 m3/d, Qha=0,025 m3/h, Qa=0,58 l/s. Hakkasin täna arvestama, et kuumal suvel, kui paras põud oli, siis läks ühes kuus muru kastmisele ja tarbeveele 42 kuupi ära, mis on kõvasti rohkem kui 0,6 kuupi päevas, ja plats oli kolm korda väiksem, kui uuel majal olema saab. Projekteerija ütles täna, et tavaliselt kastmisvett ei arvestatagi sinna tarbimisse, kuna see hooajaline teema ja TV ei taha mingit liiga jämeda toruga arvestit ka panna, et see hakkab valetama nende kahjuks. Väitis veel, et projektis eraldi tavaliselt Qn või Q3 ei mainita ka, pigem tuleks otse TV-le pinda käia, et nad parema arvesti paneks.

Aga igatahes lubas mu vett tarbivate asjade nimekirja üle vaadata ja arvutada üle, mis see õige vooluhulk olema peaks. Äkki õnnestub see projekti ka ikkagi suruda. Rõhulangu teema mainin veel eraldi üle, tänud sellele viitamast!

Iseasi, kuidas TV-le selgeks teha, et nad muutused ära kooskõlastaks.

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 48 korda

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kui ma sain omale pärast jagelemist TV-ga Sensus 620 Dn20, siis selle dokust väidab nomogrammil Q3=4 m3/h rõhulanguks veidi vähem kui 0,35 bar.
EN - 620 Data Sheet.pdf
(1.76 MiB) Allalaaditud 30 korda
Samas tasub tähele panna, et tema R=Q3/Q1=400, st tegu eriti suure mõõtediapasooniga seadmega ja mõõdab ka väikest vooluhulka ja langeb ära argument, et selline arvesti valetab TV kahjuks. Pigem mõõtehälbe graafikut vaadates ikka protsent kuni 2 TV kasuks.

EDIT. Leidsin talle ka eestikeelse kiidulaulu. http://waternet.ee/uploads/s/b/l/b/blbk ... agaf4u.pdf

Nii, et kirjuta siis projekti julmalt sisse see arvesti (koos max rõhulanguga 0,35 bar) ja kogu lugu. Lisaks puust ja punaseks, et nüüdne Q3=4= varasem Qn=2,5. Vähemalt ei tulda siis mingi imejupiga, millel Dn 15 torud, peale trükitud Q3=2,5 ja TV tänitab rõõmsalt, et õige arvesti. Lisaks igaks juhuks arvesti vahetuste puhuks arvesti juurde seinale kleeps:"Veearvesti Dn 20, Q3=4 m3/h, delta p<=0,35 bar".

EDIT2: Vea parandus.
Viimati muutis kunn24, 11 Mär 2020, 15:20, muudetud 1 kord kokku.

marpat
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Vaatan seda infodokut ja loen sealt 4 m3/h rõhulanguks mitte 0,25, vaid pigem 0,5-0,6 kanti:
tabel.jpg
tabel.jpg (26.56 KiB) Vaadatud 1846 korda
3 m3/h puhul oleks 0,25 juures umbes.
Kas me räägime samast graafikust?

marpat
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Muide, selline variant ei tule kõne alla, et hangin ise normaalse arvesti ja kui TV tuleb, ütlen, et näe, pange see?

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran

See, kuhu kriipsu panid on minu arusaama järgi veidi üle 0,3 bar-i. Ma ennist eksisin, ei pannud tähele, et võrk algab 0,1-st. Sellega seoses tuleks projekti ja kleepsule delta p asemel kirjutada: <= 0,35 bar. Hea oleks projekti pista sama pilt ja lisada graafikule arvutuslik voovahemik.
Arvesti paigaldab TV.

marpat
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Aa ok, iga kriips on 0.1 bar. Ma vaatasin proportsionaalselt, mitte kriipsude järgi.

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Hea oleks veearvesti järgi panna selline kuulkraan, kus 1-l pool on tühjendusventiil ja teise poolde saab pista manomeetri. https://www.akvedukt.ee/ee/tooted/?item=200708 Hoiad kokku hunniku kolmikuid, üleminekuid jmst-t kola. Paremal pildi servas on näha see arvesti, mille TV mulle vahepal pistis (Qn=1,5)
IMG_2588.JPG

Vasta