INVETIKO OÜ/KÜTTEPROFF OÜ/Kristjan Kriis

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
pettunud
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Juun 2019, 16:46

INVETIKO OÜ/KÜTTEPROFF OÜ/Kristjan Kriis

Lugemata postitus Postitas pettunud » 13 Juun 2019, 17:36

Tervist

Pikka aega lootsin, et ei pea seda teemat siia tegema, kuid härra ise oma ükskõikse suhtumisega soosib seda.

Osta.ee keskkonnas müüb kasutaja Invetiko1, (INVETIKO OÜ) härra Kirstjan Kriis soojuspumpasid, enamasti kasutatud. Tel nr. mida ta kasutab: 5888 0005, 5607 4505.
Kõik algas sellest, kui müügile tuli Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA pump, juures jutt:

"Seadmele on tehtud täielik hooldus, pestud puhtaks nii seest kui väljast. Tehnik ütles, et see oli küll mõtetu tegevus, kuna seda nagu poleksi kasutatud :D
Garantii 12 kuud.
Hind sisaldab käibemaksu!"

Lõpphind, millega pump kätte tuli on/oli 375.00 EUR.
Tundub ju hea tehing, või siiski?
Lasime pumba paika panna, kuid see oli gaasist tühi. Õnneks toona Kristjan veel telefonitsi suhtles ja lubas täitmise kompenseerida. Peale täitmist käis pump kaks päeva ja jälle tühi. Kuna probleem oli Kristjani poolne, siis lubas ta ise sellega tegeleda ja peale 3 nädalast ootamist tuli kohale tehnik, kes tõdes, et pump on utiil. Kompressor lekib ja remontimine pole otstarbekas.

Kõike, mis nüüd peale seda tuli, ei osanud ka unes ette näha.
Härra Kriis otsustas, et enam suhelda pole vaja ja kõnedele nädalate viisi ei vastanud.
Lisaks sellele Mitsubishi pumbale sai veel neli kasutatud (kaks Toshiba pumpa ja kaks Fuji Nocria.) pumpa temalt ostetud. Arve oleks pidanud vormistama INVETIKO OÜ nagu Osta.ee ette nägi, kuid vormistas KÜTTEPROFF OÜ (mida tänasel päeval enam ei eksisteeri. Enne ettevõtte kustutamist kirjutas ta selle Alexander Urmas Vest nimele. Proovige huvipärast see nimi google otsingumootorisse panna. Sama inimene on ka INVETIKO OÜ eesotsas).

Mõlema Toshiba pumba service ventiilid lekkisid nii kõvasti, et isegi vaakumeerida polnud võimalik. Lisaks ühe pumba välisosa temp. andur oli rikkis ja see ei hakanud töölegi. Ka siseosa torud olid lihtsalt läbi lõigatud. Mõlemal pumbal kolisevad ka välise ventilaatori mootorid. Viimase kohta ütles härra, et äkki jättis tehnik midagi seadmesse! Fuji pump toimib probleemivabalt, õnneks või kahjuks on viimane pump veel paigaldamata, kuna see oligi plaanis tagavaraks võtta. Olgugi, et tegu oli/on kasutatud seadmetega, lubati nendele 3 kuulist garantiid.

Pika jutu mõte on see, et härra Kriis pole üles näidanud mingit huvi, et probleem lahendada.
Kuna kontakti oli temaga võimatu saada, siis sai teemasse üks ühine tuttav kaasatud, et äkki hakkab härra suhtlema. Kohe hakkas, isegi korra õnnestus Tallinnas kokku saada ja arutada, kuidas asi lahendada. Lubas asenduspumpa, mida ei tulnud.

Kui probleem oli juba 3 kuud kestnud, loobusime ja tegime ühe privaatse facebooki postituse, kus hoiatasime temaga tehingute eest. Loetud minutite jooksul sain veel ühe tagasiside, tsiteerides: "Ei tule siin mingit lahendust kuna meil oli ka temaga sama jama ja lõpuks lahendasime mure oma kuludega kahjuks."
Seega tundub, et selline ükskõikne suhtumine on tema puhul tavaline ja selle tuttava loos ei olnud tegu kasutatud pumbaga.

Loetud päevade jooksul jõudis see facebooki postitus ka temani ja oh üllatust, kõne ei lasknud ennast kaua oodata.
Selle asemel, et probleemile lahendust otsida/pakkuda, hakkas tema nõudma selle kohest kustutamist. Lisaks lubas, et kirjutab ka minu kohta midagi internetti. Ka seda mainis, et enne mingit lahendust ei tule, kui see postitus kadunud pole. Minu seisukoht oli, et leiame enne lahenduse ja siis vaatame.

Suheldes jõudsime lõpuks kokkuleppeni, et võtan selle vigase Mitshubishi pumba asemele uue Toshiba pumba ja maksan vahe kinni. Pump oleks pidanud minuni jõudma 29. mail. Tänaseni pole . . .

Pikk jutt, kuid soojuspumba ostmisel või sellelaadse teenuse tellimisel soovitaks mõelda enne kaks korda, kas on seda mõtet Kristjan Kriis nimelise inimesega teha!

dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3314
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 54 korda

Re: INVETIKO OÜ/KÜTTEPROFF OÜ/Kristjan Kriis

Lugemata postitus Postitas dumbuser » 13 Juun 2019, 22:36

Sind tõmmati lihtsalt persest ja sa jahud ikka mingist härrast ? Ja lahenduseks on, et sa maksad talle veel midagi ? Kas uus vill ei kasva juba seljas ?

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 718
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: INVETIKO OÜ/KÜTTEPROFF OÜ/Kristjan Kriis

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 14 Juun 2019, 03:12

Lisaks sellele Mitsubishi pumbale sai veel neli kasutatud (kaks Toshiba pumpa ja kaks Fuji Nocria.) pumpa temalt ostetud.
Kuidas sellest aru saada, et ostsid tegelaselt veel 4 loteriipiletit? 1-ga vist midagi võitsid ka (lubadus toimis). Kas tasub(s) sellist loteriid mängida? Asi kõlab nii nagu tüüp töötaks põhikohaga utiili viidud kodumasinate vastuvõtus ja siis õhtul müüks konteineri teisest otsast neid lihtsameelsetele maha.
Bürokraatia sünnib idiootidest.

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 7575
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 160 korda

Re: INVETIKO OÜ/KÜTTEPROFF OÜ/Kristjan Kriis

Lugemata postitus Postitas Kalvis » 14 Juun 2019, 09:15

Kui juba üks pettus oli siis oleks tulnud ju enam raha mitte ette maksta. Oh seda lihtsameelsust. Ma oleksin teise pumba puhul lasknud selle kohale tuua, üles panna ja alles siis kui töötab, maksnud raha ära. Tegelt oleks ka esimesega nii teinud (kui palju usaldad müüjat).

Osta.ee saab saata probleemist teate. Kui oli selgelt müügikuulutuses öeldud, et pump on terve aga oli rikkis siis kõigepealt osta.ee teade. Muuseas võib ka politseisse avalduse teha. Nad muidugi seal püüavad sind lolliks teha, aga selleks on juristid, kes politsei paika panevad (mul oli ka pettur osta.ee, politsei avalduse järel sain laksti raha tagasi, sest alternatiiv oleks ju kriminaalkorras süüdimõistmine). Kui maksid pangaga või osta.ee arvega (va sularahas) siis saad vabalt politseisse avalduse teha ja menetluse algatada. On muidugi võimalus, et firma likvideerub siis ei saa midagi enam tagasi aga ega muud võimalust petturitega pole. Kui nüüd petjaks oli firma siis kõige lihtsam on koheselt tarbijakaitsega ühendust võtta, neil on seal juristid olemas ja saad sisuliselt kohtueelse menetluse tasuta käima tõmmata. Ole mureta, tarbijakaitset kardavad nad rohkem kui sinu FB ähvardusi.

pettunud
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Juun 2019, 16:46

Re: INVETIKO OÜ/KÜTTEPROFF OÜ/Kristjan Kriis

Lugemata postitus Postitas pettunud » 15 Juun 2019, 09:51

Kõik pumbad sai korraga ostetud ja ühe arvega (sularahas makstud).
Nagu esimeses postituses kirjutasin, siis arve vormistas KÜTTEPROFF OÜ, mis on tänaseks registrist juba kustutatud.

Osta.ee/tarbijakaitse/politsei siin ei aita, kuna pumbad on ettevõtte nimele ostetud.
Seega nulliring.

Toshiba pumbad tänaseks tegelikult töötavad, kui välisosa ventilaatori(te) kolin välja arvata.
Vigane andur sai teise pumba küljest prooviks võetud ja kokkusaamis päeval ka Krisjtani käest asendus (tal oma garaaži boksis Suur sõjamäel on neid vigaseid isendeid veel, kui keegi peaks huvi tundma ;) ).
Alguses sai proovitud pumbad pidama saada korkidega, mis ventiilide otsas paiknevad, kuid see ei olnud jätkusuutlik. Lasin lõpuks ikkagi mõlemal ventiilid välja vahetada ja uuesti täita.

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 718
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: INVETIKO OÜ/KÜTTEPROFF OÜ/Kristjan Kriis

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 15 Juun 2019, 12:33

Noh, ventiile saanuksid o-rõngaste vahetusega ka korda. Samas surnud o-rõngad näitavad ilmekalt, et seade on igivana. Seadme tootmisdaatum on seadmel kindlasti kirjas. Eks see kasutatud asjade ost siis Taibudele ongi, kel käed kullased ja tagumikust ei kasva. Iseenesest pisivea likvideerimisega töötav seade saada pole ju ka päris paha. Samas o n muidugi pettus see, kui asi hõisatakse välja kontrollitud ja korras, aga tegelikult pole ning garantiikohustust ei täideta.

Osta.ee ja Tarbijakaitse pole samad. 1 on erafirma, milles pretensioonide lahendamine toimub vastavalt kokkulepitud reglemendile, teine riigiamet, mis lahendab pretensioone seaduste alusel.
Bürokraatia sünnib idiootidest.

ping
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 316
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 19 korda

Re: INVETIKO OÜ/KÜTTEPROFF OÜ/Kristjan Kriis

Lugemata postitus Postitas ping » 15 Juun 2019, 13:00

Tõenäosuse teooria järgi on kahe ikaldunud tehingu järjest toimumine väikse tõenäosusega.
Mu kogemus ütleb, et kui mitu järjestikust ostu on õnneks läinud, siis ostan ainult väikseid asju ja ühekaupa, sest arvata on, et varsti saab tüssata.
;)
Üks päev tankisin, tootja andmetel ca 50L autopaaki kuhu tavaliselt mahub 45L, üle 61L kütust. (Kontrolltankimine näitas, et tankur nii palju ei valeta.)
Pärast tankimist läksin (Hiina) elektroonikat ostma ja see senimaani töötab. :grin:
Tõenäosusteooria järgi võid nüüd asuda omale mõnda kallimat asja, näiteks
"(jälle)uut" autot ostma.
:hello:

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 7575
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 160 korda

Re: INVETIKO OÜ/KÜTTEPROFF OÜ/Kristjan Kriis

Lugemata postitus Postitas Kalvis » 15 Juun 2019, 17:00

osta.ee ja politsei puhul ei ole vahet kas on firma või eraisik. Tarbijakaitse tõesti firma puhul ei aita.
Kuna said korralikult petta siis soovitan kohe politseisse pöörduda, pole vaja rohkem teha kui üks kuriteoteade ja firma jurist saab sellega ilusasti hakkama.
Kas raha tagasi saab, sõltub juba ettevõtte rahalisest seisust. Kui on likvideerimisel siis muidugi mitte ja kui kindel oled siis tee vaid osta.ee kaebus, et pettur enam rohkem müüa ei saaks.
Siiski, usutavasti Tarbijakaitse niipalju lille viitsib liigutada, et sind petnud firma panevad musta nimekirja! Et selle vaatevinkli pealt kommunikeeruks nendega küll.

Vasta