sarikate kinnitus

Ingrid7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2007, 18:48

sarikate kinnitus

Lugemata postitus Postitas Ingrid7 »

Teen teise korruse
Vana maja laeltalade peale panen, müürilati, sinna 1,6 m postid, sinna uuesti müürilati.

Nyyd kysimus, et kuidas kinnitada need sarikad nii, et nad suruksid maapina poole oma raskusega, mitte ei ajaks mul seinasid laiali.

Ma saan aru , et tähtid on see nn. penn seal sarikate vahel
kuidas kinnitada sarikad omavahel, kuidas kinnitada see pen ja kuidas panna nad müürilatile.

palun seletada kõik algusest
PS. maas ei taha sarikaid kokku lasta kuna pean need yksi ylesse vedama.
Ingrid7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Jaan 2007, 18:48

Lugemata postitus Postitas Ingrid7 »

veel lisan et tegu siis nagu 1,5 korrusega, mitte täiskorrusega
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Kas kohe nii vastutusrikka töö kallale... Kõige lihtsam on, kui keskmine(katuseharjaga ühes suunas) sein kannab. Siis sealt harjapärlin edasi ja sarikad peale. Ilma selleta tuleb teha nivenditoed, nii vähemalt 3-4 meetri tagant. Tavaliselt peidetakse need vaheseintesse, aga võivad ka välja jääda. Need hoiavad selle konstrui püsti.
nn pennid on siis ühtlasi ka laetalad. Poltühendused sarikatega on kõige kindlamad.Edu!
Iga ehitus on norm iseendale.
Illar
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 19 Apr 2006, 00:17
Asukoht: Tartumaa

Lugemata postitus Postitas Illar »

Ah et kohe algusest seletada? Kui algusest, sis tegelikult tuleks enne kooli minna ja asi selgeks õppida, siis asja kallale asuda. Või kirjandust uurida. Selleteemalisi raamatuid on ju küll välja aantud.
Üksi on sarikate püstiajamine nagunii üks igavene nikerdus, aga ok, mida ma ise teeks, kui abi ei ole? Enne ma toolvärki püsti ei paneks, ainult müürilati.Võimalikult sirgelt ja kinnitaks korralikult. Siis teeks ikkagi maas valmis need sarikad, kutsuks pooleks päevaks naabrimehe appi ja ajaks sarikad üles.
teise variandiga on rohkem tööd ja rabelemist. Keskele tuleb tugipuu püsti ajada, et sarikapuu ots peale toetada ja hiljem harjaühendused teha jne. Igavene jama.
Üks variant on veel: Maa peal tuleb šablooni järgi sarikad valmis teha, poldiaugud sisse puurida ühenduskohtadesse, ka pennidele ja penni ühenduskohtadesse. Siis jupid sarikahaaval üles ajada, lae peal kokku panna nii, et sarika alumine müürilatipealne ots toetub müürilatile löödud toe või klotsi vastu. Kui sarikas koos, siis tuleb ta lihtsalt püsti lükata/tõmmata/tõugata ja kinnitada diagonaalidega müürilati külge Kui üks on püsti, siis teise ajamisega on juba lihtsam, saab sarikad omavahel ka ajutiste laudadega ühendatud. Kui sarikad püsti, siis on mõttekas alles toolvärki tegema hakata. Penni kõrgus tuleb valida nii, et vahekaugused harjast pennini ja pennist toolvärgini ja sealt müürilatini ei oleks väga palju erinevad,noh, vastavalt oludele, siis jagunevad koormused ühtlasemalt ning ei teki hilisemaid probleeme. :D
Vasta