1. leht 1-st
Soojustagastusega ventilatsiooni järelkütte
Postitatud: 17 Okt 2016, 09:13
Postitas arno14
Avastasin, et ventseadmel on tem skaala pandud miinimumi peale, eeldan, et see tähendab järelkütte min temperatuuri. Mis tasemel on seda mõtet hoida, eelnevalt oli pandud 12C ja eile keerasin 18C peale, efekt oli kohene kui toas eelnevalt oli jaheda võitu 23 kraadiga siis nüüd enam seda tunnet polnud. Ja kuidas see järelkütte mõjutab elektriarvet üldpildis, kas pigem soojuspump põhja ja ventseade tem min või vastupidi?
Re: Soojustagastusega ventilatsiooni järelkütte
Postitatud: 17 Okt 2016, 09:21
Postitas A.S.
Ma eeldan, et pumbaga kütta on ikkagi ökonoomsem kui suvalise ventseadme küttekehaga. Aga eks mõnusam on olla muidugi kui ventilatsioonist külma õhku ei puhu, seega peadki nüüd mugavuse ja küttekulutuste vahel valima.
Re: Soojustagastusega ventilatsiooni järelkütte
Postitatud: 17 Okt 2016, 09:59
Postitas Külaline
Pumba soojus on scop-kordselt odavam kui õhu kütmine. Igaühe enda otsus - kas kütta õhku otseelektriga või keerata põrand soojemaks.
Postitatud: 17 Okt 2016, 15:34
Postitas fgh
Isegi kui see soe mis tuleb läbi soojuspumba ja siseneb uuesti läbi soojustagastusega ventilatsiooniagregaadi tuppa on soodsam kui otse kütmine elektriga ventagregaadis.
Väga karmi pakasega on lugu teine ja tasub otse elektrile lülitada.
Re: Soojustagastusega ventilatsiooni järelkütte
Postitatud: 17 Okt 2016, 22:13
Postitas Külaline
No minul tuleb tänase ilmaga ilma elektri tennita ka 18C sissepuhkest tuppa. Päris suurte külmadega langeb see 12C peale.
See on ju otseelektriküte ( minu puhul 1.7kw) ja pole seda ka suurte külmadega kasutanud, sest rootoriga aparaat ei külmu ära.