Nurgaadapter akutrellile

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Sakalamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Okt 2016, 00:39

Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Sakalamees »

Tere-jõudu

Olen suutnud edukalt ära lõhkuda KWB, Finbulleti ja Irwini nurgaadapterid. Järelikult on aeg soetada midagi asisemat ja selleks palun teilt pisut nõu
Valikus on
Milwaukee http://www.tooriistamarket.ee/et/kruvikeeraja-nurk-osd2
Würth https://eshop.wuerth.de/Winkelgetriebe- ... de/DE/EUR/
Wiha http://www.heimwerker-test.de/test/schr ... auber_3649
Kanzawa http://www.horme.com.sg/product.aspx?id=1868

Hinnavahemik jääks Kanzawa puhul 60 kuni Milwaukee/Würthi puhul 75 euroni, aga hind pole ju tingimata määrav...

Niisiis - kas teil on kogemusi mõnega/mõnedega neist adapteritest, et saaksite mul aidata oma valikut teha?

Tervitades

AK
Külaline
külaline

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Üldiselt ma üldehitust ei tee, aga ükskord oli vaja karniiside ehitamisel nurgaadapterit. Alguses mõtlesin, et ühekordseks kasutamiseks ei hakka midagi hinnalist ostma ja ostsin enam-vähem miski, millega kannatas tööd teha. Hinda ei mäleta, aga konstruktsiooni vaadates see kallis ei saanud olla. On hiljemgi seda vaja läinud ja siiani trellikohvris. Juhtus samuti, et hakkas üle viskama, aga kuna see adapter paistis olevat nii prosta, et vaatasin natuke teist, keerasin ühte keermega seibi pingule ja jälle nagu vähekasutatud.
Selliseid vist enam ei tehtagi, sest isegi iibeis ei leidnud pilti. :) Aga tööpõhimõte on minu omal sama sinu viidetel olevatega.

Urmas
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Sõltub, mis kruve sisse lased.
Mul see viimane rikuti ära, kui 100mm kruve puitu surati.
Nüüd on Würth, aga see ei ole kahjuks 90kraadi. Katki pole veel läinud, aga vatti pole ka saanud.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas NLS »

Mis tööd teed nendega et vastu ei pea?
Würthi ja Wiha omad on muidu identsed. Nagu ikka Würth oma logo peale pannud Wiha tootele.
Külaline
külaline

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

MILWAUKEE_
väändemoment on max 40 Nm
ja max pöörete arv 1759 p/min.
Würthi ja Wiha omad on:
Max. Drehmoment: 57 Nm
Max. Drehzahl: 2000 min-1
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:MILWAUKEE ... ja max pöörete arv 1759 p/min.
Würthi ja Wiha omad on: ....Max. Drehzahl: 2000 min-1
ping
:hello:
Täiesti mõtetud numbrid. Isegi puurimisel ei kasuta nii kiireid pöördeid, rääkimata 90 kraadise nurga all kruvide sissekeeramisest.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:MILWAUKEE ... ja max pöörete arv 1759 p/min.
Würthi ja Wiha omad on: ....Max. Drehzahl: 2000 min-1
ping
:hello:
Täiesti mõtetud numbrid. Isegi puurimisel ei kasuta nii kiireid pöördeid, rääkimata 90 kraadise nurga all kruvide sissekeeramisest.

Urmas
Sinu jaoks kasutud aga kui teema algataja on suutnud eelnevad puru murda siis just peaks Nm tähelepanu pöörama ja valima riista vastavalt vajadusele.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Sinu jaoks kasutud aga kui teema algataja on suutnud eelnevad puru murda siis just peaks Nm tähelepanu pöörama ja valima riista vastavalt vajadusele.
ping
:hello:
Sa oleks nagu Keskerakonnalt demagoogiat õppinud. :)
Ma tõin tsiteeringus välja ju ainult mõtetud pöörete arvud, mitte Nm-te numbrid.

Urmas
Sakalamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Okt 2016, 00:39

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Sakalamees »

Tere-jõudu

Tjah, esimene isend läks katki siis, kui lasin 4,5x50 puidukruvidega kinni läbisaetud laudist seina sees.
Finbulletiga tegin pisut jõhkramat tööd, vist oli tegemist 5x70 kruvidega (puit mänd nagu enamasti)
Tunnistan, et Irwin'i lõhkusin ära liiga suure koormusega, aga no ei saanud 45x110 prussile auku ette puurida ning see oli vaja seina ääres servapidi teise samasuguse prussi külge kinni lasta, sestap kruviks 6x180... Kui eelmistel lagunes ülekanne, siis Irwinil murdus lihtsalt võll pooleks. Tean-tean, et loll pea jne, aga sestap tahangi riistapuud, mis minusuguse käes vastu peaks ja mu trelli 50nm väänet välja kannataks. Kiired pöörded on aga olulised siis, kui on vaja näiteks kitsas kohas auku puurida liblikpuuriga vms. Nurgaadapter peaks mulle ka sellist tegevust võimaldama. Hetkel kaalun, kas proovida Kanzawat või Milwaukeed, sest see 105 kraadine nurk pole päri see, mida tahaks. Aga kui ühe auväärse siiapostitaja juhtumi põhjal järeldades Kanzawa 6x100 kruvi peale ära väsis (kuigi paberite järgi peaks see kannatama nii mõndagi, lööki ja puha), siis kaalun seda va Milwaukee soetamist.
A.S.
külaline

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Sakalamees kirjutas:...siis kaalun seda va Milwaukee soetamist.
Säherdusega olen peotäie 120mm kruvisid sisse keeranud (väiksemaid muidugi ka), elas justkui üle küll, momendil igatahes endiselt toimib. Tõsi küll, peal on AEG kirjad, muud vahet pole.
 
Külaline
külaline

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Sinu jaoks kasutud aga kui teema algataja on suutnud eelnevad puru murda siis just peaks Nm tähelepanu pöörama ja valima riista vastavalt vajadusele.
ping
:hello:
Sa oleks nagu Keskerakonnalt demagoogiat õppinud. :)
Ma tõin tsiteeringus välja ju ainult mõtetud pöörete arvud, mitte Nm-te numbrid.

Urmas
Ise kirjutad, et oled ainult korra kasutanud aga minu käes on selliseid mitmed oma otsa leidnud.
Viimase ostsin analoogse, odava, Espakist https://www.machinemart.co.uk/p/clarke- ... ttachment/
Oli vaja mõnikümmend 75mm auku augusaega läbi põrandatalade lasta.
Kasutasin umbes sellist drelli 1200 об/мин. https://market.yandex.ru/product/139275 ... 3A11615334
Augud said tehtud ja riistad jäid ka terveks.

Muide 2-3mm puuriga puurimiseks on hea kasutada pöördeid üle 3000rpm ja vaja oleks spiraalhammastega (hüpoid ülekandega) reduktorit ja pole vaja nii suurt väändemomenti (Nm).
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Viimase ostsin analoogse, odava, Espakist https://www.machinemart.co.uk/p/clarke- ... ttachment/
ping
:hello:
:) Ping, muidu oled ikka enam-vähem asjalikku juttu ajanud, aga mis nüüd lahti on? Kas sa loed postitusi ja kommentaare ikka mõttega ja saad aru, millistest nurgaadapteristest käib jutt? Meeldetuletuseks- jutt käib kruvide keeramiseks mõeldud nurgaadapterist, mitte puurist!
Külaline kirjutas:Ise kirjutad, et oled ainult korra kasutanud ...
Veel demagoogiast- loe uuesti läbi minu esimene kommentaar!

Urmas
Külaline
külaline

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:MILWAUKEE_
väändemoment on max 40 Nm
ja max pöörete arv 1759 p/min.
Würthi ja Wiha omad on:
Max. Drehmoment: 57 Nm
Max. Drehzahl: 2000 min-1
ping
:hello:
Ahjaa, veel, usaldades sinu kirjutatut, siis tagantjärgi kontrollides tuleb välja, et sattusin sinu kirjutatut usaldades meeltesegadusse. Kuna sa ei toonud välja viidet konkreetselt tootele, siis need andmed käivad vist nurgapuuride kohta.

Urmas
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Sakalamees kirjutas:a kui ühe auväärse siiapostitaja juhtumi põhjal järeldades Kanzawa 6x100 kruvi peale ära väsis (kuigi paberite järgi peaks see kannatama nii mõndagi, lööki ja puha), siis kaalun seda va Milwaukee soetamist.
Enne seda oli seda kasutatud aastaid, aga mitte ränkades oludes. Siis andsin korraks kasutada ja 10 kruvi peale andis saba. Seest tigu on terve, aga vastuse hambad maas. :cry:
Külaline
külaline

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen samuti 2 sellist würthist ostnud. üks mingi 10 a tagasi, mis läks katki, hakkas üle vistama seest. No ok kruve sai ka keeratud siis sellega el trelliga. Aga nüüd üks samane asi on kestnud juba 3 aasta vist. Kahju on et nad ei ole päris 90 kraadi. Aga mugavam ikka keerata kruve kui mini kruvikaga :idea:
Külaline
külaline

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:MILWAUKEE_
väändemoment on max 40 Nm
ja max pöörete arv 1759 p/min.
Würthi ja Wiha omad on:
Max. Drehmoment: 57 Nm
Max. Drehzahl: 2000 min-1
ping
:hello:
Ahjaa, veel, usaldades sinu kirjutatut, siis tagantjärgi kontrollides tuleb välja, et sattusin sinu kirjutatut usaldades meeltesegadusse. Kuna sa ei toonud välja viidet konkreetselt tootele, siis need andmed käivad vist nurgapuuride kohta.

Urmas
Jah, kopeerisin siia numbrid esimeses postis olevatelt linkidelt, et saaks võrrelda.
Ja tuleb välja, et Würth adapteri väändemoment on ca50% suurem kui Milawuke adapteril.
Aga selle riista http://www.toolstop.co.uk/makita-dtd146 ... 146-p68531 Max torque: 160 Nm ja see lõhub need adapterid väga kergelt.
:hello:
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas xil »

Karta on, et löökkoormust (löögiga akukruvikeerajaid) hammasülekanded ei armasta. Ilma löögita töötades peab isegi see vastu: http://www.ebay.com/itm/142010956941?_t ... EBIDX%3AIT
Sakalamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Okt 2016, 00:39

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Sakalamees »

Tere-jõudu

Nii, soetasin Kanzawa sedapuhku, määravaks said 90 kraadine nurk ja hind (51€). Kusjuures Kazawa 75S pakendil pole väänet välja toodud, kuid täpselt samal riistapuul koos led-valgustusega on pakendile märgitud (vist) 74 nm... Aga küllap ma igaks juhuks ei hakka katsetama kas see jutt, et Kanzawa kõlbab ka löögiga kruvimiseks ka tõele vastab. Kui aga loll pea ja palju jõudu annavad alust sammud taas riistapoodi seada, eks siis saab ka seda va Milwaukeed katsetada. Igatahes tänud suured vastukajade eest!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Sakalamees kirjutas: (vist) 74 nm...
74 nm (nanomeetrit) = 0,000074 mm (millimeetrit)
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas xil »

xil kirjutas:Karta on, et löökkoormust (löögiga akukruvikeerajaid) hammasülekanded ei armasta. Ilma löögita töötades peab isegi see vastu: http://www.ebay.com/itm/142010956941?_t ... EBIDX%3AIT
Liiga optimistlik olin - 6mm kruvi ilma löögita puitu kruvides andis otsad. Küsisin ostmiseks kulunud 3,midagi euri müüjalt tagasi.
Külaline
külaline

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

xil kirjutas:
xil kirjutas:Karta on, et löökkoormust (löögiga akukruvikeerajaid) hammasülekanded ei armasta. Ilma löögita töötades peab isegi see vastu: http://www.ebay.com/itm/142010956941?_t ... EBIDX%3AIT
Liiga optimistlik olin - 6mm kruvi ilma löögita puitu kruvides andis otsad. Küsisin ostmiseks kulunud 3,midagi euri müüjalt tagasi.
See ei peagi väändemomenti vastu sest võllil on ainult ÜKS kuullaager, võlli nurk muutub ja hambumine läheb paigast. Laagri lõtk ei olegi nii määrav kui laagri liikumine pesas. Sellel hoiab laagrit stopperseib.
Korralikul ülekandel peaks KAKS laagrit võllil olema.
Käsitsi keerates tunned, et kui hambumine läheb paigast ja nii saab ettevaatlikult nikerdada.
ping
:hello:
Sakalamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Okt 2016, 00:39

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Sakalamees »

Kanzava lõpp jõudis siis täna kätte. Kruvisin usinasti igasuguses pikkuses kipsikruvisid välja mingi palgi seest, seejärel oli lae all vaja kuus 14-se peaga puidukruvi kätte saada... kuuendat keerasin juba käsitsi.

Adapteril on tulnud sisse lõtk, kuna mõlemalt poolt on riistapuu kinnitatud mitte keerme vaid stopperseibiga, siis pingutada või reguleerida ka enam nagu midagi ei ole. Lihtsalt otsikupoolne laager vajub oma pesas viltu, surub seibi välja ja ülekanne viskab üle. Muide, lööki ma ikkagi ei ole sellele adapterile andnud - kuidagi pole raatsinud.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Mul De-Walt adapter. Treppide ja piirete paigaldamisel asendamatu vahel ja olen umbes aasta kasutanud löögiga - pole probleemi.
Sakalamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Okt 2016, 00:39

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Sakalamees »

Saaga läheb edasi. Võtsin uueks adapteriks DeWalti DT20500-QZ. Lubatud vääne on küll pisut väiksem, kui eelmisel, aga ega enne teada ei saa, kui pisut tööd ei tee, et kas ja kuidas vastu peab.
Sakalamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Okt 2016, 00:39

Re: Nurgaadapter akutrellile

Lugemata postitus Postitas Sakalamees »

Nojah, see DeWalt ikkagi on mänguasi. Adapter ise võib ju olla hea, aga käepide on sellise kinnitusega, et vähegi tõsisema kruvimise juures see kõik lihtsalt väändub ja paindub sodiks. Ilmselt tuleb järgmine Kanzawa soetada, see vähemalt ei läinud kohe katki vaid kulus sodiks.
Vasta