LED ribade liimimine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
orgaanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 11 Sept 2015, 14:49

LED ribade liimimine

Lugemata postitus Postitas orgaanik »

Olen proovinud erinevaid LED ribasid paigaldada riba tagaküljel oleva liimiga nii ripplae värvitud alumiiniumile kui ka laminaat plaadile. Ei seisa kinni - soenedes tuleb lahti. Proovisin ka nakkedipsersiooni.
Pinnad olid ka puhtad.
Kuna lahendused oli klaasi taga, siis kasutasin lõpuks mingit kahepoolset teip liimi.
Nüüd oleks vaja paigaldada lakitud puittrepi alla kokku umbes 12 meetrit LED riba.

Kas on kogemusi, kuidas riba oma liimiga kasutada saaks?
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: LED ribade liimimine

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Alumiinimum profiili kasutatakse LEDi riba puhul eelkõige LED riba jahutamiseks, seega soovitan hankida enne aluprofiil, see kinnitada ja sisse alles LEDriba. Siis peaks püsima. Ilma, vähemalt minu kogemusest on lootusetu.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: LED ribade liimimine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mehaaniline kinnitus veel mitte kunagi jama põhjustanud. Igasugu liime ja muid möginaid kasutan nii vähe kui võimalik. Ja siinjuures pole mingit vahet kas see põhi on "aluprofiil" või puu või mingi muu asi. Ikka kipub lõpuks lahti tulema.
helitehnik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Sept 2011, 20:54

Re: LED ribade liimimine

Lugemata postitus Postitas helitehnik »

Kohe peale paigaldamist ei tohi sisse lülitada. LED riba teibi liim peab natuke kuivama enne kui kuuma anda.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: LED ribade liimimine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Liimi kuivamise teema on küll puhas jama. Kasuta mõistlikke asju. Kui valiku ainuke kriteerium on hind siis ei saagi muud tulemust.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: LED ribade liimimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sain kunagi aru ribade liimimise mõtetusest ja ostsin kattega alusiini. Nüüd on mul savi, kas see riba on seal siini põhjas kinni või mitte. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: LED ribade liimimine

Lugemata postitus Postitas ifffff »

orgaanik kirjutas: 26 Juul 2016, 13:39 Olen proovinud erinevaid LED ribasid paigaldada riba tagaküljel oleva liimiga nii ripplae värvitud alumiiniumile kui ka laminaat plaadile. Ei seisa kinni - soenedes tuleb lahti. Proovisin ka nakkedipsersiooni.
Pinnad olid ka puhtad.
Kuna lahendused oli klaasi taga, siis kasutasin lõpuks mingit kahepoolset teip liimi.
Nüüd oleks vaja paigaldada lakitud puittrepi alla kokku umbes 12 meetrit LED riba.

Kas on kogemusi, kuidas riba oma liimiga kasutada saaks?
Kes on led riba tootja, kust ostetud? Aliexpressi odavaim pakkumine ei pruugigi sisaldada mingit normaalset teipi led riba tagaküljel. Hea kui ledidki põlevad.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: LED ribade liimimine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Urmas kirjutas: 27 Mai 2022, 06:09 Sain kunagi aru ribade liimimise mõtetusest ja ostsin kattega alusiini. Nüüd on mul savi, kas see riba on seal siini põhjas kinni või mitte. ;)
Tegelikult on ikka vahet küll. Hajutamise kohta näiteks. Edasi jõuab ka selleni, et võimsama konstantse pingega riba puhul on ilma jahutuseta ribal eluiga palju lühem. Aga enamus tõenäoliselt ei saa neist asjadest enne aru kui nö näpuga ette näidata. Üldiselt on vist igal pool nii, et kui olemasolev asi rahuldab ja mingit muud võimalust pole kunagi näinud siis ei oskagi tahta.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: LED ribade liimimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

dumbuser kirjutas: 27 Mai 2022, 20:50 Üldiselt on vist igal pool nii, et kui olemasolev asi rahuldab ja mingit muud võimalust pole kunagi näinud siis ei oskagi tahta.
Ju me kuulume koos direktoriga enamuse hulka ega ei ole erisused. Tegelikult ei olnud minu tahta midagi, see oli direktori kindel tahtmine, et pliidi ja kraanikausi tagune oleks olgu valgustatud. ;) Ta ise tellis iibeist ühe 5m rulli ja see vist maksnud kah mitte essugi. Juba mitmeid aastaid valgustab edukalt ja kui lähevad läbi, siis eks direktor telli 3-5€ eest uue 5m jupi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: LED ribade liimimine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Urmas kirjutas: 27 Mai 2022, 22:29 Ta ise tellis iibeist ühe 5m rulli ja see vist maksnud kah mitte essugi. Juba mitmeid aastaid valgustab edukalt ja kui lähevad läbi, siis eks direktor telli 3-5€ eest uue 5m jupi. ;)
Mina selliseid asju müüa ei taha isegi kui ma peaksin selle asja tasuta saama. Neil on garantiiaeg mitte tehase välisukseni ega ka mitte tsehhi välisukseni vaid tootmisliini lõpuni. Ja ostetakse neid seepärast, et nad suudavad lõppkasutaja silmas genereerida mingisugusegi valgusaistingu. Kui selle asja müüjalt parameetreid küsida siis ta ilmselt ei saa isegi aru mida küsitakse ja saadab mingi täiesti suvalise asja, kui üldse saadab. Mulle tuleb nädalas kuskil kümmekond pakkumist, et meie asi on kõige parem ja me oleme kõige suurem tootja jne. Andmete kohta on juttu palju vähem aga kui see ribamüüja peaks näiteks autot müüma siis mootori võimsuse kohta küsides vastaks ta ilmselt "silicone flex" või "Gangnam Style" kuna see tundub äge sõnakombinatsioon ja teda üleüldse ei koti, et sel pole kogu asjaga absoluutselt mitte mingit seost.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: LED ribade liimimine

Lugemata postitus Postitas võhik »

Kui vaadata, kuidas elektrist ja energiast rääkivates artiklites aetakse segi voldid, vatid ja kWh-d ning valdavat enamikku lugejaist ja ka kommentaariumites sõna võtjatest see üldse ei koti ning arvestades, et üle poole rahvast on samal ajal ka autoomanikud, siis võib öelda, et ega auto mootori võimsus on samale valdavale osale samuti ülearune mõiste...
Ausalt öeldes ka mina ei tea oma auto mootori kohta passis kirjutatud numbrit. Vast jääb kuhugi 100 ja 200 kW vahele. Aga mina vähemalt tean, misasi võimsus on ja et seda võimsust arendab see mootor teatud kindlatel pööretel ainult. Nii, et miski 50 kW EV rebib muudel kiirustel paremini..
Vasta