1. leht 1-st

Fibo soojustus EPS penoga

Postitatud: 18 Juun 2016, 16:05
Postitas Eramu2016
Tere,

käes on oma maja ehitus ja järgmine etapp fassaadi soojustamine ja krohvimine.
Sinad fibost. Küsimu, kes on fibo seina penoga soojustanud ? Millised on kogemused, praktika ? Kas soovitate? Võimalikud vead ? Teoorias on kõik targad ja ehitusfirmad eriti, mis näitab konkreetselt praktika ?

Tänan vastamast !

Re: Fibo soojustus EPS penoga

Postitatud: 18 Juun 2016, 17:47
Postitas Kalvis
On ikka. Kleebid EPS seina, krohvid armeerimisvõrguga.
Kui aga plaanid ise teha siis EPS kleepimine nõuan nati oskuseid, muidu saad kõvera seina. Ega see krohvimine algajal ka välja kuku hea tulemusega.

Re: Fibo soojustus EPS penoga

Postitatud: 23 Nov 2016, 00:21
Postitas Busta
ära EPS ladumisel ristvuuke tee.

Re: Fibo soojustus EPS penoga

Postitatud: 11 Mai 2017, 13:28
Postitas esten
Fiboplokidest välisseina EPS-soojustus on suurepärane lahendus, millel on head ehitusfüüsikalised omadused ja parim hinna kvaliteedi suhe. Mina panin sellise konstruktsiooni viimistlemiseks fassaadiplaadi.

Re: Fibo soojustus EPS penoga

Postitatud: 17 Mai 2017, 16:30
Postitas anto
Ilmselt kõige parem soovitus on see, et soojustamis- ja krohvimistööde puhul tuleb kasutada süsteemset lahendust (SILS = soojusisolatsiooni liitsüsteem). Miks? Sest nii saad sa olla kindel, et kogu see keemia sobib omavahel ilusti kokku.

Vali välja mõni materjalitootja, kes sulle rohkem meeldib, näiteks Caparol, seejärel mine nende kodulehele ja tõmba endale vastava süsteemi paigaldusjuhend ära. Sõltumata sellest, kas sa kavatseid fassaaditöid ise teha või tellida, soovitan tungivalt see paigaldusjuhend läbi lugeda.

Kui otsustad tööd tellida, soovitan lepingus sellele samale paigldusjuhendile viidata ning lisada punkt, et töid tuleb materjalitootja juhendi järgi teostada. Seejärel saad näpuga järge ajades kontrollida, kas mehed peavad sellest kinni või mitte. Igasugust üle-nurga-laskmist on kahjuks liigagi palju! Näiteks, hoitakse armeerimiskrohvi pealt kokku ning tehakse nõutust õhem kiht. Ära lepi sellega! Lõika paaris-kolmes juhuslikult valitud kohas tükid välja, mõõda nihikuga üle ning las krohvivad seni, kuni nõutud paksuse saavutavad! Need juhendid on päris detailsed. Caparol'i oma oli vist 70 lk, kui mu mälu mind ei peta. Seal on kõik kirjas!

Teiseks, soovitan kindlasti ainult kvaliteetseid materjale kasutada. See hinnavahe ei ole nii suur, kui arvestada, missugusi probleeme odavamad materjalid hiljem põhjustavad. Näiteks, kui sa tahad, et fassaad püsiks tulevikus puhas, vali nanokvartskrohv. Kui seda ei raatsi, siis silikoonkrohv. Silikaatkrohvi ei soovitaks. Määrdunud fassaadide probleemil on muidugi mitu tahku. Eks osa süüst ole ka lamekatustel, mis ongi nii projekteeritud, et lasevad kogu sopa mööda seina alla (vs kaldkatused, mis ulatuvad üle seinte kaugemale). Samuti, kõikvõimalikud ventilatsioonirestid, mis pannakse otse seina ilma, et nendele veeninad tehtaks.

Kolmandaks, soovitan läbi mõelda, kui suur peab fassaadi (või selle teatud osade) löögikindlus olema. Kui sa tahad, et saaksid redeli vastu maja seina julgelt toetada või kardad, et tormiga võib mõne puu küljest suur oks vastu maja seina lennata, siis lase kohe topelt armeerida, s.t. kaks armeerimiskihti kahe eraldi armeerimisvõrgu kihiga.
Kui tahad veel paremat kaitset, siis võid nn. löögikindlat armeerimiskrohvi kasutada. Caparol'il on näiteks süsinikkiudu sisaldav toode olemas (kuni 50 J löögienergia, kui ma nüüd õigesti mäletan).

Re: Fibo soojustus EPS penoga

Postitatud: 18 Mai 2017, 02:09
Postitas Külaline
esten kirjutas: 11 Mai 2017, 13:28 Fiboplokidest välisseina EPS-soojustus on suurepärane lahendus, millel on head ehitusfüüsikalised omadused ja parim hinna kvaliteedi suhe. Mina panin sellise konstruktsiooni viimistlemiseks fassaadiplaadi.
Kas seina ruutmeetri hinna sisse on arvestatud ka fibo mõlemapoolne krohvimine, nagu juhend sellisel juhul ette näeb?
:hello: