1. leht 1-st
ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 19 Apr 2016, 20:06
Postitas muzzmuzz
nii.. tark nagu ma olen asusin sellisel toredal kodumaisel tualetruumilukul:
http://www.upload.ee/image/5742452/4723 ... 223253.jpg
vahetama käelisust, muidu õnnestus operatsioon kenasti aga üks vedru jääb nagu üle.. see mis peaks seda lukustit ilmselt kuidagi liigutama, no mitte ei saa aru kuhu või kuidas see toppida seal tuleb -.-
äkki on kellelgi kuskil samasugust lukku vedelamas, mis on õigesti kokku pandud ja saab näiteks pildi teha sisemusest? oleksin übertänulik!

Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 19 Apr 2016, 20:36
Postitas muzzmuzz
Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 19 Apr 2016, 20:53
Postitas suurjalg
Kui kannatad, siis lähen homme tööle ja teen hommikul pildi.
Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 19 Apr 2016, 22:33
Postitas muzzmuzz
ikka kannatan, tänud ette!

Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 20 Apr 2016, 09:16
Postitas suurjalg
Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 20 Apr 2016, 17:05
Postitas muzzmuzz
proovisin hea ja kurjaga aga vot sedasi ma küll ei proovind

igaljuhul sain õigesti kokku nüüd tänu pildile!
Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 20 Apr 2016, 20:42
Postitas suurjalg
Pole tänu väärt

Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 04 Juun 2016, 02:02
Postitas kose2ik
Inspekteerimisega jõudsin ka järeldusele, et see Lukk Vasar 32100
http://www.lukukeskus.ee/collection/van ... 32100-cr-2 oligi disainitud kergest katki minema, nagu "tarbimis ühiskond" reegli järgi (muidu ei osteta uuesti ja raha ei ringle)
( kasutatud siinset pilti ja lisatud selgitus ) . Lahendus kulunud kohta rauasaega sälgud sisse ja metallist kiil/plekk löödud sälkude sisse, keele toeks pandud vahele plastik liist ja muidugi lisatud määret.
Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 04 Juun 2016, 02:21
Postitas kose2ik
ehk siis umbes selline parandus
Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 06 Juul 2016, 11:38
Postitas tonx
Suht mõttetu on see ümberehitamine.
Pigem võiks sellele uksele mingi standartse luku sisse süvistada, näiteks abloy 2014.
Sinna saad valida erinevaid käepidemeid ja pole kartust, et müügist kunagi maha läheb või tootmise uuendamisega mõõdud muutuvad.
Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 06 Juul 2016, 19:57
Postitas suurjalg
Jep, 2014 ei maksa ka suurt midagi. Ja sise ukse korpuseid on kümneid ja kümneid variante eri funktsioonidega, mille vahel valida
Kellegil lukustust vaja, siis saan aidata

Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 18 Juul 2016, 23:41
Postitas muzzmuzz
mina ostan neid vasara lukke puhtast patriotismist, noh teate küll.. kes kirjutab delfisse marurahvuslikke kommentaare, kes maksab ausalt makse, kes liitub kaitseväega.. ja mõni näed ostab vasara lukke

päris tõsiselt, tegelikult on see kurb, et kohalikku tarbekaupa tänapäeval nii vähe on.
Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 19 Juul 2016, 11:29
Postitas suurjalg
Vasara lukke täitsa uuena ka veel saadaval

Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 15 Juun 2026, 21:51
Postitas kütja2
On kellegil ideid kust neid lukke veel saaks osta? 7tk oleks vaja

Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 16 Juun 2026, 07:02
Postitas Hiid
Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 16 Juun 2026, 13:41
Postitas kütja2
Kahjuks pole need õiged, teema alguses on pildid, otsin väikest Vasara siseukse lukku
Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 16 Juun 2026, 14:00
Postitas Walter2
Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 17 Juun 2026, 09:21
Postitas kütja2
Sarnane on, aga lingi ja keele asukoht vale.
Teeks muidu ukse ringi, aga mul neid 7tk vaja teha

Re: ei oska vasara lukku kokku panna enam
Postitatud: 18 Juun 2026, 17:35
Postitas elektron
EI ole küll 100% teemasse, aga oli vaja leida "valgevene-abloy" snepperile asendus. Selleks oli olemas miskine APECsi nime kandev lukk, suure sildiga ja klassikalise lukusüdamikuga. Paraku oli see lukk nii õnnetult disainitud, et lingile vajutades luku keelt liigutav mehhanism paindus ajajooksul läbi ja ust enam lahti ei saanud. Võtsin seda lukku korduvalt lahti, väänasin kruustangide vahel sirgeks ja käis jälle paar nädalat. Ostsin ka uue samasuguse luku aga probleem kordus endiselt. Lõpuks otsustasin, et nii ikka ei saa ja tuleb leida normaalne lukk, aga lukusildid tuli jätta alles, kuna need olid ainukesed, mis ukse sisse tehtud augud ära katsid. Ehk siis tuli leida uus lukuraam, mis sobiks tolle "valgeven abloy" asenduseks oleva luku siltidega. Lahendus tuli kauplusest nimega DEPO, kust leidsin täiesti nimetu vist Leedus toodetud lukusüdamiku - hind naeruväärselt odav ja sobis enamvähem 1:1-le, ainult lukusüdamiku jaoks oli vaja silti 2mm viilida. Lukk ise on seest lihtne ja robustne, mitte väikseid vedrukesi ja hoovakesi täis topitud.
Ehk siis, kui mul oleks vaja Vasarale või muule ilma-imele asendust, võtaks mõõdulindi kaasa ja läheks DEPO-sse. Seal on päris soliidne kogus selliseid lukke müügil, mis ilmselt ongi mõeldud neid vanu lukke asendama.