Probleem

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
mõistmatu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Sept 2012, 21:06
On tänanud: 1 kord

Probleem

Lugemata postitus Postitas mõistmatu »

Tere, sooviksin abi. Olukord on järgmine:
2. korruseline elumaja, minu korter on 1. korrusel.
Korsten algab keldrist, aga on minu toa põrandani kinni betoneeritud. Mina enda korteris ei küta ei ahju ega pliiti, puuduvad need ja siis panin korstnas oleva puhastusluugi kinni( jäi kipsi taha). Ülemisel korrusel köetakse pliiti ja räägivad, et pean selle puhastusluugi uuesti avama, et ülevalt langeb sodi alla sinna ja peab puhastama.
On see tõsi?

Ettetänades !
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Probleem

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Otse loomulikult kukub sodi alla ja pead avama,ühel hetkel saab korstnajalg täis ja siis see tahmahunnik välja võtta korraga on väga must lisaks võib süttida korstnas see kraam.Korstnaid EI TOHI kinni katta kipsi ega muuga.Võid krohvida ja otse korstnale glasuur plaadid panna.Seadus ütleb korstna vähemalt 2 külge peavad olema jälgitavad kogu pikkuses.http://www.paasteamet.ee/dotAsset/d6a0d ... 2d9c89.pdf punkt 4.8 Korstna välispinna viimistlus.Kahjuks pdf-ist ei saa cope paste tõmmata.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Probleem

Lugemata postitus Postitas rokikas »

"4.8. Korstna välispinna viimistlus
Müüritis- ja moodulkorstna (v.a metallkorsten) pinda võib katta krohvi, pahtli, värvi ja keraamiliste plaatidega.
Korsten peab olema täies pikkuses vähemalt kahest küljest jälgitav. See tähendab, et korstna katmine
kipsplaadiga vms ei ole lubatud, kui tootja ei näe ette teisiti. (EVS 812-3:2013)"

:hello:
kahjur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 179
Liitunud: 16 Apr 2012, 13:55
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Probleem

Lugemata postitus Postitas kahjur »

Miks see alumise korteri probleem peaks olema?
Tehku omale puhastusluuk põranda lähedale ja vahelae kõrguselt kinni lõõr.
Asju võib teha talupojamõistusega - kui sellel talupojal on mõistust targematelt nõu küsida!
mõistmatu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Sept 2012, 21:06
On tänanud: 1 kord

Re: Probleem

Lugemata postitus Postitas mõistmatu »

Tulekindel kips?

Aga just, kas see peaks olema minu probleem?
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Probleem

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Tulekindel kips????Millest kipsplaat koosneb?Paberist ja paber põleb ja mis seda kipsi koos hoiab kui paberit ümber pole?See ikka tule leviku tõkestamiseks mingi x aja jooksul loodud või eksin?
Varjant on tõesti ka ülesse uus ava teha,aga kas oled igavesti seal?Kolid minema ja uus omanik tahab taastada äkki?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Probleem

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Suurema plaatmaterjaliga katmise keelu eesmärgiks on vist ikka et oleks kohe näha kui korsten lagunema hakkab. Kipsi taga võivad korstnakivid juba päris pudid olla aga elanikud ei pruugi märgata midagi.
Igal korteril võiks ikka oma lõõr olla mis ka lõppeb võimalusel korteri piiriga.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1499
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Probleem

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

ahjuke kirjutas: Varjant on tõesti ka ülesse uus ava teha,aga kas oled igavesti seal?Kolid minema ja uus omanik tahab taastada äkki?
Olen mina siit foorumisti omale selgeks lugenud, et kahelt korruselt ei tohi ühte löiri sutsu ajada.
Kas uus omanik siis võiks?
Pottseppmeister "Kaminahi"
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Probleem

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Tavalugeja kirjutas:
ahjuke kirjutas: Varjant on tõesti ka ülesse uus ava teha,aga kas oled igavesti seal?Kolid minema ja uus omanik tahab taastada äkki?
Olen mina siit foorumisti omale selgeks lugenud, et kahelt korruselt ei tohi ühte löiri sutsu ajada.
Kas uus omanik siis võiks?
Eeldasin,et korstnas mitu lõõri kummagi korruse jaoks oma,ja pole ju kirjas,et üks lõõr.Mõnel on ikka väga igav nagu näha.
Korstnapühkija peab iga puhastuse aeg kogu korstna üle kontrollima,tavakodanik paraku ei oska pragusi reeglina näha.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1499
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Probleem

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

ahjuke kirjutas:
Tavalugeja kirjutas:
ahjuke kirjutas: Varjant on tõesti ka ülesse uus ava teha,aga kas oled igavesti seal?Kolid minema ja uus omanik tahab taastada äkki?
Olen mina siit foorumisti omale selgeks lugenud, et kahelt korruselt ei tohi ühte löiri sutsu ajada.
Kas uus omanik siis võiks?
Eeldasin,et korstnas mitu lõõri kummagi korruse jaoks oma,ja pole ju kirjas,et üks lõõr.Mõnel on ikka väga igav nagu näha.
Korstnapühkija peab iga puhastuse aeg kogu korstna üle kontrollima,tavakodanik paraku ei oska pragusi reeglina näha.
Selleks peabki korsten siis alasti olema, et ka korstnapühkija pragusi näeks. Ma jah vana ja surm ka veel ei taha aga miks ma prilliga pragusi ei peaks nägema? Igav ei saa siin kuidagi hakata kui lugeda neid sinu luuakeerutusi. Eeldamise järgi peaks siis naaber saama naabri korterist oma korstent puhasta. Ühes pottseparaamatus küll pottsepp Priit ajas kõik korstnad slepeni täis. Ja pani sinna ka puhastamiseluugi. Olid ikka ajad.
Pottseppmeister "Kaminahi"
mõistmatu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Sept 2012, 21:06
On tänanud: 1 kord

Re: Probleem

Lugemata postitus Postitas mõistmatu »

Olgu siit foorumist abi ei leia, kõigil vaja lihtsalt üksteisega möliseda.
Kurb.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1499
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Probleem

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

mõistmatu kirjutas:Olgu siit foorumist abi ei leia, kõigil vaja lihtsalt üksteisega möliseda.
Kurb.
Kas sa pragu leidsid? Näed sa pragu?
Pottseppmeister "Kaminahi"
Vasta