1. leht 1-st

Inventariseerimise plaanid

Postitatud: 10 Sept 2015, 18:42
Postitas romeoD
Tere.
Soetasin mõni päev tagasi maja ning notari juures selgus, et saun ja kuur pole ehitusregistris sees. Lolli peaga sai lubatud ise asi korda ajada, et kui raske see ikka olla saab.
Lugedes seda foorumit, nutan end iga õhtu magama, et miks ma eelmisel omanikul ei lasknud asju korda ajada.
Pöördusin siis vallavalitsuse ehitusvaldkonnaga tegeleva ametniku poole, kes kõigepealt tunnistas kui loll ma olin, et vanal omanikul ei lasknud asju korda ajada ja siis uuris, kas on mingeid inventariseerimise plaane.
Kas Te mingeid inventariseerimise plaane ei saanud?
Kui saite, siis tulge nendega valda.
Kui ei saanud, siis tuleb hooned uuesti inventariseerida ja siis see plaan valda tuua.
Mis nende inventariseerimise plaanide alla käivad? 98ndal aastal on tehtud piiriprotokoll, kus vastavad ehitised on peale märgitud, aga pole välja mõõdistatud(puuduvad koordinaadid). Kas saab ise kuidagi selle inventariseerimise plaani teha või tuleb kedagi(keda?) rahapakiga loopima hakata?

Lugupidamisega,
Romeo.

Re: Inventariseerimise plaanid

Postitatud: 11 Sept 2015, 12:14
Postitas Külaline
romeoD kirjutas: Mis nende inventariseerimise plaanide alla käivad? 98ndal aastal on tehtud piiriprotokoll, kus vastavad ehitised on peale märgitud, aga pole välja mõõdistatud(puuduvad koordinaadid). Kas saab ise kuidagi selle inventariseerimise plaani teha või tuleb kedagi(keda?) rahapakiga loopima hakata?
Olukorras kus sa ei tea mis see inventariseerimise plaan on eriti muid alternatiive ei ole, kui tarkust kuskilt juurde osta. Kui kohalikul omavalitsusel on arhiiv, siis võiks arhiivist seda otsida, kui ei ole tuleb hakata projetke tegema tagantjärgi.

Re: Inventariseerimise plaanid

Postitatud: 11 Sept 2015, 15:50
Postitas keemik
Ses suhtes, et kas on otseselt vaja jamada sellega? Kui midagi ei ähvarda, las nad olla nii nagu on.

Re: Inventariseerimise plaanid

Postitatud: 12 Sept 2015, 08:24
Postitas romeoD
Kuuldavasti otsitakse vallas juba ametnikke, keda välja koolitada kontrollimiseks. Maa-ameti ja ehitusregistri kaardid pannakse kohakuti ja kui tekib kahtlane ristkylik, mida kaardil pole, minnakse uurima.
Lihtsam on asjad 2020a korda ajada, kui pärast trahvi maksta.
Projekti alla käib siis hoone kolmvaade ning asukoha x;y koordinaadid koos asendiplaaniga?

Re: Inventariseerimise plaanid

Postitatud: 12 Sept 2015, 09:28
Postitas Kalvis
Kui tegemist kuuriga ja kui ta just ehituskeeluvööndis pole siis muretsemiseks pole põhjust. Joonistad käsitsi või arvutis kuuri asukoha maaplaanile koos mõõtudega ja saadad teatise ära siis kui küsivad. Keelatud pole ennetavalt teha.
Kuuri nõuded olid enne ja on nüüd pea samad, et selle pärast saab magada rahulikult. Ainus halb võib olla kui kuur asub ehituskeelu vööndis. Siis tasuks kohe nüüd naabrilt allkiri saada ja ära saata, on ju oma enda naaber see kõige kurjem kaebaja.

Re: Inventariseerimise plaanid

Postitatud: 12 Sept 2015, 09:38
Postitas romeoD
Kuurid on võimalikult kaugel naabritest, aga kuidas sauna ametlikuks saab?
See inventariseerimise plaan ongi maakeeles krundi joonis koos seal asuvate hoonetega ning x;y koordinaatidega? Ja kas selle saab ise joonistada või peab omama mingit kutsetunnistust?

Re: Inventariseerimise plaanid

Postitatud: 12 Sept 2015, 13:13
Postitas Kalvis
Jah, kuni 60 m2 (sealhulgas saun, nüüd on lubatud isegi suurem kui tegu on kuuriga) võid joonistada ise maaplaanile ja vajadusel teed külgvaated juurde. Saadad valda ja ongi kõik. Mitmeid kordi ise teinud ja kõik on korras olnud. Selle 60 m2 saunaga oli ainus lisakohustus kohustuslik redeli joonistamine katusele sest oli korsten.
Maaplaaniks on olnud mõni vanem krundi plaan, see skanneriga arvutisse imetud ja siis kas käsitsi joonistad vildikaga (mulle meeldis siiski arvutis) joonistad mõõtkavas alusplaani peale, eraldi lehtedele mõõtkavas vaated koos gabariitmõõtudega, allkiri peale ja oligi valmis.

Re: Inventariseerimise plaanid

Postitatud: 12 Sept 2015, 19:52
Postitas romeoD
Aga selle eest tuleb mingit lõivu ka maksta?

Re: Inventariseerimise plaanid

Postitatud: 13 Sept 2015, 06:32
Postitas Kalvis
Varem ei tulnud. Eks see vallaga kemplemise teema ole.
Ühest küljest pole sina (ega eelmine omanik) süüdi, et vallale sai tollal justkui kõik paberid esitatud ja nende viga et neil on korralagedus. See paber, et hooned olid olemas ja vald teadis on kõva pluss. Oli kuskil artiklis väidetud, et kui inimene suudab dokumentidega tõestada, et hoone oli seaduslik enne 2005 a. siis ei pea maksma midagi. Võin kinnitada, et näiteks Tallinnas on suurem osa paneelmajades täiesti ilma dokumentidega Tallinnas - st. linnavalitsuses pole paneelmajade ega muude vanemate hoonete ehitusdokumente. Seega läheb põnevaks, kui pool eesti elanikkonda pannakse kukrut kergitama, ja arvata võib et selle absurdsusega saadakse midagi põnevat.
Kui üldse pabereid pole siis esitaksin alles siis kui vald ise küsima hakkab, mida ma varem ka soovitasin.