Põranda soojustamine

kuidas soojustada oma elamist
marko30
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 24 Dets 2006, 15:58
Asukoht: Tallinn

Põranda soojustamine

Lugemata postitus Postitas marko30 »

on olemas korralik laudpõrand ja oleks vaja seda soojustada ja sinna peale panna laminaat, nii et põrandat üles ei vota.

esialgne mõte on nii:
laudpõrandale otse peale panna Põranda ISOPLAAT -7.4mm, või
puit sõrestiku vahele eps-80 ja sinna otse peale laminaat pargett.

on see nii-mõeldav voi on see halb idee.

vajaks abi.
geku
külaline

Lugemata postitus Postitas geku »

1. 7,4 mm ei ole mingi soojustus !!!
2. laminaadi alla vaja jäika-sirget-siledat pinda. Kuidas seda ilma aluspõrandata ainult EPS plaadiga saavutad?
grossu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 03 Jaan 2007, 22:41
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas grossu »

Ei ei, oleksid väga rumal inimene, kui sa laudpõranda asemel laminaati panna tahad!! Ära seda lolli viga küll tee, et eelistad laminaati laudpõrandale!! Laminnat kestab max 2 aastat, kui see pole vaiba all. Laudpõrandat jätkub nii kaua kui sinu majagi!!
Tee parem laudpõrand korda ja sa näed et asi on seda väärt, laminaat on lihtsalt sitt, omad kogemused ütlevad nii!!

Kusjuures lisaks ka seda, et põranda korda tegemine tuleb kah odavam, kui see laminaat sinna panna!!

Ära ole rumal, ära tee seda viga et paned laminaadi!!
KUI MA MIDAGI TEEN, SIIS TEEN MA SEDA NII, NAGU TEEKSIN MA SEDA ENDALE!!!
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

kulla grossu, laminaat ei ole ette nähtud sigala põrandakatteks! Seal võib ta tõepoolest kahe aastaga läbi olla. Eluruumides kestab ta kindlasti kauem.
Iseküsimus, kas KORRALIKU laudpõranda asemele hakata laminaati panema. Samas, ma saan aru, et probleem on pigem külmas põrandas. Sellisel juhul tundub pigem olevat 2 võimalust - tõsta põrandat (kui ehitad praeguse peale) või võtta ikkagi olemasolev lahti.
"Põranda ISOPLAAT -7.4mm" - pole sellega kokku puutunud aga kui põrand on tõepoolest külm, siis ei usu eriti selle piisavusse (vastasel korral oleks ehk märksa odavam ja lihtsam panna vaip maha).
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
grossu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 03 Jaan 2007, 22:41
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas grossu »

esiteks ma ei rääkinud soojustamisest, see oma asi, mida inimene teeb. räägin lihtsalt sellest, et laudu mingi sita parketi vastu vahetada, pole mõtet!!
KUI MA MIDAGI TEEN, SIIS TEEN MA SEDA NII, NAGU TEEKSIN MA SEDA ENDALE!!!
marko30
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 24 Dets 2006, 15:58
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas marko30 »

laminaati panna on selle soov et see vana põrand on lihtsalt põrand ilma värvita ja muude viimistlusteta. kuna põrand on korralik sile ja ei mädane ei tahaks seda ülesse kiskuda aga põrand on külmavõitu natsa.


Ärge nüüd solvuge aga ma küsisin kas nii on hea teha mitte et tee seda ja toda.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

marko 30

Kui põrand on külm, siis peaks alustama ikka sellest, et miks ta on külm?
Mõningatel juhtudel ei tohigi, mitte mingil juhul, tihedamaid kihte koos soojustuse või ilma vanale põrandale peale panna. Värvimata lauad viitaksid justkui vanemale majale? Räägi siis millest see põrandakonstruktsioon üldse koosneb ja mis on põranda all?
Iga ehitus on norm iseendale.
Angela
külaline

Re: Põranda soojustamine

Lugemata postitus Postitas Angela »

Ma lisaks omapoolse kysimuse sarnasel teemal - vana maja, vundamendil, varvitud laudporandad, soojustamata.
Kas tasub hakata porandaid yles kiskuma voi oleks toesti mottekam nad lihtsalt lihvida ja talveks vaibad maha panna?
Aitah tarkadele!
wake
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 19 Sept 2007, 11:11
Asukoht: Põlva lähedal

Re: Põranda soojustamine

Lugemata postitus Postitas wake »

Angela kirjutas:Ma lisaks omapoolse kysimuse sarnasel teemal - vana maja, vundamendil, varvitud laudporandad, soojustamata.
Kas tasub hakata porandaid yles kiskuma voi oleks toesti mottekam nad lihtsalt lihvida ja talveks vaibad maha panna?
Aitah tarkadele!
Kas põrand on pinnasel või on alt tuulduv? Ise eelistaks võimalusel soojustamist.
~300kg kuumi kive, kolm vihta ja paar õlut
Angela
külaline

Re: Põranda soojustamine

Lugemata postitus Postitas Angela »

Wake - kui juhtud veel siia, vundament on tuulutusega ja põrandaid pidi tuul ei vihise. (Vabandan, jäin tõesti hirmus kauaks tukkuma...:))
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Põranda soojustamine

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Angela kirjutas:Wake - kui juhtud veel siia, vundament on tuulutusega ja põrandaid pidi tuul ei vihise. (Vabandan, jäin tõesti hirmus kauaks tukkuma...:))
Siis saaks vähemalt põrandatala paksuselt põranda ära soojustada. Seda on tehtud ka alt poolt, kui ligi mahub. Tasuks on ikka soojem ja mugavam sisekliima.
Iga ehitus on norm iseendale.
Angela
külaline

Re: Põranda soojustamine

Lugemata postitus Postitas Angela »

Restauraator - andke lollile andeks, mismoodi altpoolt? Vist ei paase ligi, siis ainus variant vist porand ikkagi yles votta?
kiisuke
külaline

Re: Põranda soojustamine

Lugemata postitus Postitas kiisuke »

Palun tarkadelt soovitusi, kuidas oleks mõistlik soojustada esimesel korrusel paikneva korteri kylma põrandat (all tyhjad keldrid).
Olemasolev kilpparket on kohati ikka väga väsinud.
Kuidas oleks mõistlik toimida, kas laminaatparkett oleks alternatiiv, vaipu põrandale eriti ei soovi ( kodus tolmuallergik ) .
Tänud ette :)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10654
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Põranda soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Head lahendust väga pole. Keldrisse lakke vahtplasti kleepimine oleks toimiv, kuid muu maja ei taha sellest teada mitte midagi.
Tunnetuslikku külma aitab vähendada parketi panek, seejuures on laminaat külmem kui naturaalne parkett.
Vasta