Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Palkmajade teema
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2079
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

val minule on nagu mulje jäänud, et selliste iseõppijate nõustamise eest need mehed seal palka saavad lisaks tavapärasele paberimäärimisekohustusele. Samas ütleb mulle mingi kõhutunne, et valdav osa maja ehitavatest inimestest ei ole sellega üldse kursis, et säärane võimalus olemas on nagu enda tarbeks ise projekteerimine. Ja nendest isikutest, kes sellest tealikud on, viitsivad väga vähesed sellega isiklikult tegeleda. Enamus maksab selle kinni kas teadmatusest või kartusest, et see on liiga keeruline protsess. Ja tohutus koguses on neid inimesi, kellel puudub ehitustegevuseks üldse igasugune paberimajandus. Võimalik, et viimasel ajal on asi paranema hakanud, kuid niipalju kui enda külapealt ja tutvusringkonnast uurinud olen siis pole mitte kellelgi ei projekti ega luba. Paberid on korras vaid nendel isikutel, kes ajavad asju pangalaenuga. Ülejäänud ajavad asju mustalt ning kui riik kunagi oma registreid korda saada tahab siis saab ta veel põrguvaeva ja töökoormust sellega näha. Pakun, et kas kasvab ametnike armee kogu selle avaldustehunnikuga toime tulekuks või siis leevendatakse kõvasti neid nõudeid mida projekt peab sisaldama. Vastasel juhul ei tule need ametnikuhärrad selle töökoormusega lihtsalt toime. Või siis jäävadki registrid puudulikuks.
Torutööd Tartus 56 932 898
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2054
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Mul on kerge kahtlus, et sellist jama produtseerival isikul on vaimse tervise häire. Kui see nii on, pole ilkumise alus. Ise teema on, miks idiokraatiat viljelevad kodanikud võimu juures on.
@val
Kui jupijumal kohaldab sätteid, mida pole vaja kohaldada, siis pole tegu bürokraatiaga.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1190
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas val »

Minuteada saab ehituslube menetlev ametnik palka ehituslubade menetlemise eest. Väike nõustamine käib asja juurde, aga miks peaks ametnik rohkem nõustama, kui projekteerija, elektrik vms oma ala spetsialist? Miks peaks ametnik iseõppija õpetaja olema? Vt mõnd foorumi spetsiifilisemat projekteerimise, elektri vms teemat - väga kiiresti saadetakse oma ala spetsialisti jutule. Ametnikuga on täpselt sama lugu. Ta võiks sulle õpetada ehitusloa menetlemist, aga mitte projekti koostamist. Kui ametnikul vastav vastavat koolitusluba ei ole, siis ta isegi ei tohiks sulle projekti koostamist õpetada.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ametnikel on üldiselt kuupalk - mida ta selle ajaga peale hakkab on iseasi. Isiklikult olen igasuguste otsa sattunud, enamasti küll kogemused positiivsed. Asi hakkas käest minema peale valdade (sund)liitmist, siis ilmusid ikka eriti ülbed tegelased kes kohalikust elust ei teadnud midagi.
P.S. Koolitusluba on vajalik kui koolitad ja annad välja tunnistuse - nõu anda ei keela keegi.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1190
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas val »

RaJy kirjutas: 31 Mär 2024, 20:39...Asi hakkas käest minema peale valdade (sund)liitmist, siis ilmusid ikka eriti ülbed tegelased kes kohalikust elust ei teadnud midagi.
P.S. Koolitusluba on vajalik kui koolitad ja annad välja tunnistuse - nõu anda ei keela keegi.
Kahtlustan, et selle asja nimi ei ole ülbus vaid kulude optimeerimine. Kui sul enne valla liitmist oli nt 50 taotluse kohta 1 ametnik, siis nüüd on suhe 100-1 ja ametnikul lihtsalt ei ole aega koolitamisega tegeleda.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas RaJy »

val kirjutas: 31 Mär 2024, 20:57
RaJy kirjutas: 31 Mär 2024, 20:39...Asi hakkas käest minema peale valdade (sund)liitmist, siis ilmusid ikka eriti ülbed tegelased kes kohalikust elust ei teadnud midagi.
P.S. Koolitusluba on vajalik kui koolitad ja annad välja tunnistuse - nõu anda ei keela keegi.
Kahtlustan, et selle asja nimi ei ole ülbus vaid kulude optimeerimine. Kui sul enne valla liitmist oli nt 50 taotluse kohta 1 ametnik, siis nüüd on suhe 100-1 ja ametnikul lihtsalt ei ole aega koolitamisega tegeleda.
Konkreetsest juhtumist rääkides oli enne liitmist 4 omavalitsuse peale 3 spetsialisti, peale liitmist 5 ja nendest üks oli pealik ja just tema oligi see ülbe. Mingit kulude kokkuhoidu või optimeerimist ma seal küll ei näe - 1x3=3 mitte 5.
P.S. Minu info veits vananenud - praegu vaatasin selle omavalitsuse kodulehte ja selle valdkonna spetsialiste töötab seal omavalitsuses 12 ja üks ametikoht on täitmata.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1190
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas val »

Oleks suuremat optimeerimist oodanud, aga tuleb välja, et oligi 10% tuuri: "Võrreldes ühinemise eelselt kehtinuga on ühinenud KOV üksuste koosseisud vähenenud 335 teenistuskoha võrra, mis teeb vähenemise suuruseks 9%" https://haldusreform.fin.ee/

Fakt on see, et ametnikul ei ole kohustust iseõppijat koolitada nagu mõni siin arvab. Ametnikke on igasugseid, aga üldiselt on meil asjaga väga hästi - koolitatakse ka iseõppijat, kuigi ei tohiks. Kes vingub, see mingu mõnda suurriiki (nt Saksamaa) pabereid ajama ja vaatame siis uuesti seda asja.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10862
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 31 Mär 2024, 20:30 Kui ametnikul vastav vastavat koolitusluba ei ole, siis ta isegi ei tohiks sulle projekti koostamist õpetada.
Aga vigadele oma olemasolu õigustamiseks peab osutama nõuetele, mis ei ole olnud kasutaja pikk88 ehitusloa taotlemiselt absoluutselt vajalikud? Kas sa ikka kasutaja kunn24 tsiteeringut lugesid, mida seesaama ametnik enda saba kergitamiseks kirjutas?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10862
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

val kirjutas: 31 Mär 2024, 23:29 Fakt on see, et ametnikul ei ole kohustust iseõppijat koolitada nagu mõni siin arvab. Ametnikke on igasugseid, aga üldiselt on meil asjaga väga hästi - koolitatakse ka iseõppijat, kuigi ei tohiks. Kes vingub, see mingu mõnda suurriiki (nt Saksamaa) pabereid ajama ja vaatame siis uuesti seda asja.
Kuidas saab üks siinse foorumi kasutaja val olla nii sinisilme? :scratch: Kuidas sa saadad EV kodanikke kuhugi Saksamaale, et saada aru kui hästi me siin elame? Olen olnud Saksamaal korra tööl ja seal tehtud eeltööd viimistluseks oli täielik BS!!!! Ja ise eeldasin kuulsat saksa "ornung"-it. Äkki küüditaks sind Venemaale, et sa saaks aru, et EV-s on elu veel ikka väga lust ja lillepidu, kui mitte arvestada mõnede hallrakkudeta karjääriametnike idiootseid nõudmisi. Tuleta meelde mu korduvalt tsiteeritud Dalai-laama mõttetera ja elu ongi lust ja lillepidu! ;)
Ma ei imesta kui varsti kuuleme/loeme kasutaja pikk88-le projektile pretensioone esitanud ametniku kohta Delfi uudiste krimirubriigist. Vähemalt mulle tunduvad selle ametniku sellised nõudmised kaudselt "tasuta juukselõikuse" nõudmisena. ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10862
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tuli veel meelde üks kunagise töökaaslse öeldu, et lolliga saaab veel hakkama, aga aktiivse lolliga läheb juba raskeks. ;)
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1190
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas val »

Urmas kirjutas: 01 Apr 2024, 02:36 Tuli veel meelde üks kunagise töökaaslse öeldu, et lolliga saaab veel hakkama, aga aktiivse lolliga läheb juba raskeks. ;)
Antud juhtumi ja ametniku vaatest võib asi tõepoolest nii tunduda ja selle asemel, et professionaalseks jääda hakkas lahmima.
Samas, kui vaatad minu postitusele järgnenud kommentaare (bürokraat, vaimse tervise häire), siis võiks ütelda, et ametnik ei teinud midagi valesti, sest lähtus üldisest lahmivast kultuuurist. Kultuur ja tavad on muide õiguse mõistmise alused, mida tihti ei teata ;)
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2079
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

val ma juhin su tähelepanu veel sellele, et kuna mina ennast projekteerijaks ei pea siis hakka ma kunagi väitma seda, et see projekt on täiuslik ning näpuga näitamist ei vaja. Kuid projekti kirjutamisest ei teadnud ma tõesõna mitte midagi siis kui hakkasin oma abihoone paberimajandust korda tegema. Ehitusloa väljastamine valla poolt läks tookord ootamatult lihtsalt, kuid asi jäi ikkagi natuke häguseks. Küll aga andis see juurde julgust ka maja paberid kohe algul korda ajada.
Valgustatuks sain ma siis kui hakkasin uurima mis on tarvis abihoone eelprojekti juures ümber teha, et sellest saaks tööprojekt ning üks asjaga rohkem kursis olev tuttav teatas, et piisab kui pealkirja ära vahetan. Kõik muu on juba täiesti piisav,et kasutusluba taotleda. Ka tookord üritati mind veidike jooksutada, kuid kasutusluba väljastati samuti üllatavalt kergesti. Nüüd võtsin oma teadmised kokku ja kirjutasin maja projekti valmis. Üks tuttav paigutas hoone geoalusele ning see oli minu jaoks ainus kahtlusi tekitav joonis. Üks foorumikasutaja soovis projektiga tutvuda ning väitis, et selle järgi on võimalik see maja valmis ehitada (kui nüüd tähte norida siis tõsi, ehitusloa väljastamisest juttu polnud) kuid oletasin, et peaks nagu piisama.
Vallast saadeti projekt üsna kiirelt tagasi ja juba esimene kord tundusid nõuded minule jaburad. Kuivõrd jätkuvalt ennast projekteerijaks ei pea siis käisin vallas ning kuna üks suurim ebakõla koht oligi geoalus, mida polevat võimalik lugeda siis ei hakanud vastu vaidlema. Korrastamist see asi vajas. Teine murekoht oli see, et joonisele jäi sokkel joonistamata ja kui õigesti mäletan siis oli mingil x põhjusel äkki räästakõrgus jäänud joonisele märkimata. Kirjaosas sai see küll üles kirjutatud aga see polnud piisavaks tõendiks, et asi on olemas. Ülejäänud nõudmised tundusid juba tookord suht absurdsed, kuid kuna mul loa saamisega kiiret pole ja vallaga nugade peale mineku soovi ka otseselt pole siis vormistasin asja ümber. Seda enam, et vallast näidati mulle ka lähikonnas asuva hoone projekti millega enda oma võrrelda, et asi korrektne tuleks.
Vahepeal näitasin ka esimest versiooni projektist ühe teise valla ehitusnõunikule ning tema oleks mulle loa ilma küsimusteta väljastanud. Kõige jaburamate nõuete kohta soovitati koduvalla ametnikult pärida kus on kirjas need punktid, et projekt peab seda kõike sisaldama. Seda pole ma siiani teinud, sest tõttöeldes ei usada täielikult ka teise valla ametniku väiteid. Neile on jäetud minu meelest väga palju tõlgendamisruumi ja igaüks neist näeb seda oma vaatenurgast. Kuid näiteks nõudepunkt, et minu projektis puudub projekti lehekülgede arv sulgudes, lehekülje numbri kõrval tundub minu jaoks juba tähenärimisena ning tekitab taaskord küsimuse, kas ametnikusaksal pole midagi targemat teha, kui sääraseid asju taga nutta? Tegemist pole riigikohtu lahendit ootava otsusega vaid kirjatükiga kus on kirjas vallale vajalik info ehitusloa väljastamiseks. Ja see info on seal olemas. Kui spetsialistile ei meeldi asja vormistusviis (näiteks polnud esimeses versioonis töötavat sisukorda) siis see ei tohiks küll takistada teda otsuse sooritamisel. Pärisin konkreetselt oma jooniste kohta ka teisest vallast, kas need on arusaadavad ja vastus oli, et need on täiesti loetavad ja üheselt mõistetavad. See, et minu välisvaadetel on osaliselt nähtav näiteks ka vundamendi keldriosa ei tohiks küll olla takistuseks joonistuse lugemisel. Jah, see pole küll korrektne, kuid peaks olema piisav, et leida kogu vajalik info.
Nagu sa ilmselt isegi aru oled saanud siis selle jandi on vähemalt osaliselt põhjustanud minu kesine arvutikasutamise oskus, mitte soov nendega mingit vägikaigast vedada. Seda poolpidust oskust üritangi omalpoolt korvata sellega, et olen vabatahtlikult valmis vallaga suhtlema ning jagama nendega kogu enda käsutuses olevat infot mis neil on tarvis, et nad saaksid oma registrid korras hoida. :hello:
Torutööd Tartus 56 932 898
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1190
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas val »

Pikk88, muidugi tekib mul seda lugedes küsimusi ametniku suhtes, aga siiski ei tähenda see, et ametnik peaks olema koolitaja. Antud juhtum on justki pimesoole lõikus foorumi abil - saab, aga ei ole väga mõistlik. Kui sul ongi loll ametnik sattunud, siis foorumi abil sa seda ära ei lahenda ja pigem ajad asja hullemaks. Kui ametnikuga silmast-silma asja korda ei saa ja vallavanemale kurtmisest ka abi ole, siis otsi prof projekteerija, kes sul selle asja ära vormistab. Võid ka vaide (alustuseks nt https://www.juristaitab.ee) ja kohtu teed minna, aga see võib kokkuvõttes olla aeganõudvam ja kallim.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

val kirjutas: 01 Apr 2024, 09:31otsi prof projekteerija, kes sul selle asja ära vormistab
Ma olen täpselt samal arvamusel, see raha, mida sa arvad ise projekteerides kokku hoidvat on kogu maja ehituse juures väga väike protsent.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2054
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kui kogu projekteerimine toimub vaid EHR-i andmete esitamise eesmärgil. Üldiselt riik säutsus EHR-i korrastamise eesmärgiks, et sellega ei nöögita koda-nikku.
Näiteks https://www.oiguskantsler.ee/sites/defa ... tamine.pdf
Ehitisregistri eesmärk on hoida ja avalikustada teavet kõigi olemasolevate ehitiste kohta
(ehitusseadustiku (EhS) § 58 lg 1). Peale selle on üheselt sätestatud, et ehitisregistri andmetel on
informatiivne ja statistiline tähendus (EhS § 61 lg 1). Üksnes seaduses nimetatud
menetlusdokumentidel, nagu näiteks taotlustel ning ehitus- ja kasutuslubadel, on õiguslik tähendus
(EhS § 61 lg 2).
Ka Riigikohus on selgitanud, et „ehitisregistri eesmärk on kajastada võimalikult täpselt
olemasolevate ehitiste faktilist olukorda […]. Ehitise tehnilised andmed ehitisregistris ei reguleeri
ega seadusta ehitamist ega ehitise kasutamist. Õigusvastaste ehitustööde tagajärjel kujunenud
ehitise osade saatuse üle tuleb otsustada lubade ja ettekirjutustega (RKHKo 26.03.2019, 3-14-
52261, p 14)“.
Ehitiste ja ehitamise üle järelevalve tegemine on linna ülesanne. Oma ülesandeid täites peab linn
silmas pidama sedagi, et kõik linna tegevused, sealhulgas viis, kuidas inimestega suheldakse, ei
hakkaks vastu töötama avalikust huvist kantud eesmärkide saavutamisele. Nii näiteks on avalikes
huvides, et ehitisregister kajastaks võimalikult täpselt tegelikku olukorda. Selle saavutamiseks
peaks olema igati soositud, kui hoonete omanikud ehitistregistri andmeid täpsustavad. Paraku
võivad hoone omanikud senise kogemuse põhjal pigem eeldada, et ehitisregistri andmete
korrigeerimine on ebameeldiv ning võibolla ka asjatult keerukas ja kulukas, mistõttu andmete
täpsustamist pigem välditakse.
Kuid hr Pikk, ma veidi ei saa sust aru. kas sa sinna valda oled juba selle naksitralli tegevuse kohta kaebuse sisse kärutanud? Koopia ka kõigile volikogu liikmetele. Kui seal on mõni ajudega olevus, peaks midagi hakkama juhtuma. Kui ei ole, siis jääb üle vaid kaasa tunda ja järgmisetel valmistel valige jobude asemel asjalikke.
Kui oled valinud vaid foorumis soigumise taktika, siis seda ju ka võib, aga kasu on sulle isiklikult vähe.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2079
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Küülaline antud juhul pole minu jaoks tegemist mingi kokkuhoiupoliitikaga vaid üritaks ennast natukene harida ja arendada. Kas sellest minule ka midagi tolku on seda näitab vaid aeg, kuid mingi hobi peab ju inimesel olema. Muidu hakkab ta viimati veel lollustega tegelema.

Kunn, asjaaajamise ja kirja koostamisega tegelen. Ei ole minu taktikaks siin soigumine. Enda tegusid ja nendest põhjustatud tulemust olen siin ikka jõudumööda lahti kirjutanud. Ehk on kunagi kellelegi sellest eeposest ka midagi kasu.
Torutööd Tartus 56 932 898
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1190
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas val »

pikk88 kirjutas: 02 Apr 2024, 08:50... asjaaajamise ja kirja koostamisega tegelen. Ei ole minu taktikaks siin soigumine. ...
Kirjatüki tegemisega oled alustamas hobijuristi karjääri? Mõned mõtted sulle kaasa sellele teele:
  1. Abihoone tööprojekt ei ole vist selle asjaga seotud, jäta välja. Kahtaseks läheb jutt tööprojekti seosest kasutusloaga - päris kindlasti jäta välja, sest on oht, et oled millestki valesti aru saanud.
  2. "Üks tuttav paigutas hoone geoalusele" pole oluline. Kui sul on õigus projekti ise koostada, siis ise sa selle ka koostasid. Võid mainida, kes sind selle juures abistas, aga enne küsi abistajatate nimetamiseks nende nõusolek.
  3. "Jaburad nõuded" loetle üles punkt-punktilt ja iga punkti juurde "jaburuse" põhjendus koos §-i viitega. Hobijurist ei pea kõiki §-e teadma ja võid ka omasõnaliselt ilma §-ta selgitada, aga sedasi on oht, et kaevad endale auku.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

pikk88 kirjutas: 02 Apr 2024, 08:50pole minu jaoks tegemist mingi kokkuhoiupoliitikaga vaid üritaks ennast natukene harida ja arendada
Eks igaühel on omad hobid, aga selle ajaga mis sa ise projekteerimisele ja vallaga võitlemisele oled kulutanud saanuks kas või Autocadi kursustel käia.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2054
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Nii palju infoks, et ma ka varem mainisin siiski mõtet pöörduda spetsi poole, kuid oht on see, et sama rumalusega võidakse ka teda hakata sel kombel kottima.
Viimati muutis kunn24, 02 Apr 2024, 16:38, muudetud 1 kord kokku.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

kunn24 kirjutas: 02 Apr 2024, 15:31sama rumalusega võidakse ka seda hakata sel kombel kottima
See on juba teine asi, seda kes nõudmisi ja üldist stiili teab, ei saa kottida nii lihtsa projektiga.
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2054
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Hr Pikk, seda ka, et on olemas selline nähtus nagu HMS, selle § 5 lg 2-s on kirjas: "Haldusmenetlus tuleb viia läbi eesmärgipäraselt ja efektiivselt, samuti võimalikult lihtsalt ja kiirelt, vältides üleliigseid kulutusi ja ebameeldivusi isikutele."
A23
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 05 Mär 2023, 01:06
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas A23 »

pikk88 kirjutas: 02 Apr 2024, 08:50 Küülaline antud juhul pole minu jaoks tegemist mingi kokkuhoiupoliitikaga vaid üritaks ennast natukene harida ja arendada. Kas sellest minule ka midagi tolku on seda näitab vaid aeg, kuid mingi hobi peab ju inimesel olema. Muidu hakkab ta viimati veel lollustega tegelema.

Kunn, asjaaajamise ja kirja koostamisega tegelen. Ei ole minu taktikaks siin soigumine. Enda tegusid ja nendest põhjustatud tulemust olen siin ikka jõudumööda lahti kirjutanud. Ehk on kunagi kellelegi sellest eeposest ka midagi kasu.
@Pikk,
Mina loen huviga kellegi reaalsetest toimetamistest ja ette tulevatest probleemidest üle saamisest.
Mõnele kaasfoorumlasele ei taha pähe mahtuda, et projekteerimine / ehitamine võib ka puhtalt hobiks olla. Kohati on isegi veidi üleolevat suhtumist märgata, a-la "tore, et ise teed" jms.
Endal ka sarnene tegevus käsil (küll alla 60m2), kolm töökaaslast (ehitusega üldse mitte seotud erialal) aga on teinud ise elumaja projektid, kaks elavad juba sees, kolmandal saab kohe katuse alla.
Väidan, et ehitus (ja vastav projekteerimine) on piisvalt lihtne teema, et sellega vabalt iseõppe korras saaks hakkama, konstruktsioonid on ju üldjuhul staatilised! Ise tehes võib lõpptulemus isegi kvaliteetsem tulla kui pro tehtul. (Aega võib küll 10x rohkem kuluda :-), aga kui tegevus ise ka hobiks, siis pole hullu)
Selle vallaametniku probleem ongi usutavalt just tema eelnevas töökogemuses. Harjunud toppima mõttetut ja ebavajalikku infot oma tehtud projektidesse ja nüüd peabki nii toimimist normaaluseks!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10862
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

A23 kirjutas: 03 Apr 2024, 13:47 Selle vallaametniku probleem ongi usutavalt just tema eelnevas töökogemuses. Harjunud toppima mõttetut ja ebavajalikku infot oma tehtud projektidesse ja nüüd peabki nii toimimist normaaluseks!
Umbes nagu koolikiusu(loe: projektide kiusu) ohver ja nüüd teeb tagasi. ;)
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2079
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Hea teada, et see näputöö siin siis päris tühja pole läinud ja nagu näha siis leidub ilmas veel inimesi, kellel sarnane huvi on. Hetkel julgen väita, et kui ehitusega veidike kokkupuudet on olnud siis pole see projekti kirjutamine sugugi mitte raskem kui kirjandi tegemine kooli ajal oli.
Nagu näha siis väga palju sõltubki sellest millise ametniku otsa komistad. Kuulsin hiljuti, et see praegu täiesti tavaline nähtus, et oma tagala kindlustamiseks nõuavad ametnikud täiesti alusetult erinevate teadjameeste kooskõlastusi ja allkirju. Kuigi tegelikkuses pole selleks mitte mingit vajadust ega ka õigust. Inimesed lihtsalt ei julge oma tööd teha ning pelgavad neid kuramuse pookstaave alla panna, sest järgnev ametiaeg oleks vaja ju sama koha peal ilma skandaalita maha istuda. Kuid kui tuleb takkajärgi mingi jama siis saab ju ametnik sule sappa kohe kui selgub, et ta on mingi probleemse projekti heaks kiitnud. Ja siis hakkabki tööle see siingi korduvalt kirjeldatud loogika, et mida rohkem paberit seda puhtam tagumik. Kui ikka mitu spetsi on asja heaks kiitnud ja oma nõusoleku andnud siis nagu endal ka veidike julgem tunne oma tööd teha. Eriti vee siis, kui päris täpselt ikkagi ei tea kuidas oma tööd teha. Paraku ei mõista need aktivistid seda, et kui sa ikka oma tööülesannetest aru ei saa siis ei ole sa piisavalt kompetentne antud ametikohal töötamiseks. Ja niikaua kuni inimesed hirmust kõrvad ligipead tõmbavad ja kooskõlastused hangivad on ju kõik korras.

Minu siin kasutatav kirjakeel, ametlik kirjakeel ja kõnekeel on kolm kapitaalselt erinevat asja. Pole tarvis muret tunda selle üle, et ehk vastan ametlikusaksale analoogse kirjatükiga nagu siin üles tähendatud kuid sellegipoolest tänud kaasaelamast ning mõtteid jagamas. Võimalusel mainin selle kindlasti ära, et antud hetkel menetlusega venitamine on temapoolne seaduserikkumine. Sellega olin juba eelnevalt kursis, kuid ei mäletanud enam paragrahvi numbrit ega seadust, kus see kirjas.
Torutööd Tartus 56 932 898
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas rst »

Üritage nüüd antud vallaametniku vaatevinklist ka asja vaadata.
Kas teie oleksite õnnelik, kui teie töökoormus on suur ja siis tuleb mõni kinnistu omanik kes soovib, et teda hakatakse nõustama ja õpetama, kuidas ikkagi ehitusprojekti koostada?

Ehitusprojekt PEAB vastama nendele nõuetle:
https://www.riigiteataja.ee/akt/105072023292

Kui ise ei oska projekti sellises mahus koostada, siis tuleb antud töö tellida. See, et mingi teise valla ehitusnõunik ei järgi seadust (ei nõua kõike vajaliku ehitusloa taotluse mahus) ei ole nüüd küll argument.

Niikaua kui enda aega ei väärtusta ja meeldib vallaametnikega suhelda ning nende aega veeta (ta ei saa oma tööd teha ja teisi ehituslube menetleda), siis anna aga minna.

PS! Kui sa ei soovi, et sinu ehitusloaga tegeleb kohalik omavallavalitus, siis ehitusloa taotluse sisse andmisel oleks võinud ju panna menetlejaks "Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelvalve Amet".
Vasta