Akumulatsioonipaak ja graanulküte

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Akupaak
külaline

Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas Akupaak »

Tere,

küsimus siis selline, et kooslus Viadrus U22/8 + PV20a + akumulatsioonipaak ei taha graanuliga toimida. Tahkega küttes toimib kenasti, kuid põletiga küttes ei aita paaki salvestatud soojus kuidagi kaasa põleti pikemale ootetsüklile. Katel hakkab jahtuma ning põleti läheb varsti jälle tööle, vaatamata sellele, et akupaak kuuma vett täis. Tahke puhul nii ilmselt ongi mõeldud, et katel jahtub maha ning hiljem akupaak katla peale sooja ei raiska, aga kuidas graanulkütte puhul akupaake kasutatakse?

Tänud ette,
Peeter
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas rst »

Põleti veetemperatuuri andur oleks vaja viia katla juurest akumulatsioonipaagi ülemise osa juurde.
EDIT: Minul on katel ühendatud Termovar 65 kraadise termostaadiga segamissõlmega. Akupaaki ei ole võimalik ennem üle 70 kraadi saada ülemises otsas kui KOGU aku paak on vähemalt 70 kraadi. Alles pärast seda on võimalik see kütta näiteks 80 kraadini. https://www.youtube.com/watch?v=a8noGj2 ... e=youtu.be
Mina paneks põleti alustamise temperatuuriks näiteks 50 ja lõpetamiseks 75-80 kraadi. Eks see on natukene katsetamist (5 kraadi siia sinna), sest iga keskkütte inerts on natukene erinev.
Viimati muutis rst, 10 Apr 2015, 10:10, muudetud 1 kord kokku.
Akupaak
külaline

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas Akupaak »

rst kirjutas:Põleti veetemperatuuri andur oleks vaja viia katla juurest akumulatsioonipaagi ülemise osa juurde.
...aga sellisel juhul ei köeta (ilmselt ju?) paaki korralikult soojaks, sest põleti saab käsu ennast välja lülitada juba suht kohe, kui akupaagi ülemine osa soe, kuid paagi alumine 2/3 veel jahe?

Mulle hakkab tunduma, et see akupaagi ühendus võib üldse vale olla, seega ma üritan mingid pildid ka tekitada...

Peeter
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Aga miks see akupaak seal üldse vahel peaks olema? Graanuli põletamise idee ongi ju selles, et põleb siis kui sooja vaja.
Keera kraanid kinni ja tekita möödaviigud paagist.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ja taaskord on vaja kõikidel majadel ainult akupaaki kütta, kas toas on soe või ei ole see ei ole üleüldse tähtis.
Külaline
külaline

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Akupaak kirjutas:Tere,

küsimus siis selline, et kooslus Viadrus U22/8 + PV20a + akumulatsioonipaak ei taha graanuliga toimida. Tahkega küttes toimib kenasti, kuid põletiga küttes ei aita paaki salvestatud soojus kuidagi kaasa põleti pikemale ootetsüklile. Katel hakkab jahtuma ning põleti läheb varsti jälle tööle, vaatamata sellele, et akupaak kuuma vett täis. Tahke puhul nii ilmselt ongi mõeldud, et katel jahtub maha ning hiljem akupaak katla peale sooja ei raiska, aga kuidas graanulkütte puhul akupaake kasutatakse?

Tänud ette,
Peeter
-----------------------
Kus kandis katlamaja asub? Mis andur PV20A juhib ja kus ta asub? Kirjutage
info@akromex.com , lisainfot ka www.akromex.com JP
Akupaak
külaline

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas Akupaak »

dumbuser kirjutas:Ja taaskord on vaja kõikidel majadel ainult akupaaki kütta, kas toas on soe või ei ole see ei ole üleüldse tähtis.
Hmm... tegelikult ma juba arvasin jah, et teema kisub kohe sinna, et "miks sa seda paaki üldse kütad"... Okei, võib-olla ma ei saa asjadest siis tõepoolest õigesti aru, aga mida muud saaksin teha, et põleti töö- ja ooteaega stabiilsemaks muuta? Praeguste välistemperatuuride juures on max. ooteag ainult 10-20 minutit ning käib üks pidev põleti sisse-välja plõksimine, mis ei saa põleti elueale küll kuidagi tervislikult mõjuda. Või on see mingi müüt ning las plõksib ja nii ongi mõeldud?

Loodetavasti ei vii see teema nüüd sinna, et "soojusta maja ära" või "osta uus katel", mis on kahtlemata õiged märkused, aga minu olukorras võiks ikkagi seda akupaagi efekti enne proovida..või kuidas?

Peeter
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Akupaaki on vaja juhul kui põlemisprotsess ei seisku ega käivitu kiiresti. Pelleti puhul seda muret pole. Seega pole teoreetiliselt sinna üleüldse mingit akupaaki vaja. Kui põleti plõksib tihti siis on ta põhimõtteliselt liiga võimas. Peab tööd tegema aga kütab kohe kõik kuumaks ja jääb seisma. Asja võib lahendada ka nii, et käivitumise ja seiskamise signaalid on suurema temeperatuurierinevuse peale seadistatud. Toas tunda olev temperatuur ei tohiks aga seepärast veel kuigi palju muutuda. Ja lõpuks jõuab ikka sinna, et kuhu see soe siis kõik kaob ? Aga alguseks võid selle sisse-välja lülitamise temeperatuurvahemiku suuremaks seada.
parmhot
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 15 Sept 2013, 20:48
On tänatud: 2 korda

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas parmhot »

Akupaagi võib rahus välja lülitada ja põleti panna "hoia leeki" funktsioonile, et vältida tihedat on/offi.
Revo
külaline

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas Revo »

Nu paak peaks ju ikka olema, pelletek vist ei suuda sujuvalt muuta oma võimsust, isegi NBE põleti vajab vähemalt 150L boilerit ja tema suudab hoida võimsust 10 protsenti ja 100 protsendi vahel.
Ise ehitasin Diisel/gaasi katlast jäspi 17 endale pelleti katla, alguses oli ka plaanis PV20a ette monteerida lihtsuse mõttes, aga kuna ta ei suuda suvaliselt muuta võimsust ja jäspi katlal on ainult 180 liitrit vett siis oleks väga palju sisse välja lülitusi toimunud.

antud viadrusel on ainult 55 liitrit vett sees, seega kytaks mina suurt paaki ja kui see piisavalt soe siis peaks PV20a olema reguleeritud "hoidma leeki" mitte välja lülituma.

Enda NBE24 põleti sai seadistatud nii et koguaeg põleti 13 protsendi (2,6kw ) võimsuse peal ja kui temperatuur katlas langeb, keeratakse võimsust juurde.
Akupaak
külaline

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas Akupaak »

Tänud kõigile kaasa mõtlejatele!

Ma ei kujutanudki ette, et Viadruse veesärk nii väike on, see ilmselt selgitab nii mõndagi. Ning minu meelest on vähemalt PV20 põleti puhul küll tarvis seda algset veemahtu suurendada, et mingigi puhver luua. Ma ei tea, kuidas on teiste põletitega, aga pole see PV20 "reageerimine" nii kiire midagi. Jah, selle katlaringi ehk 55L kütmiseks on ta muidugi liiga võimas ning kui ventiil kinni ja tuppa sooja tarvis pole, siis kütabki katla 10min. soojaks. Samas, kui nüüd toas jälle sooja tarvis on ning ventiili avama hakatakse, siis tõmmatakse katel kiiresti kuumast veest "tühjaks" ning põleti ei jõua enne käimagi minna, kui katel juba 60 kraadi peale langenud. Ja selle põleti võimsuse kohta veel, et pigem vastupidi, mulle tundub, et see põleti on liiga lahja või siis ei tööta korralikult. Keerasin ventiili täiesti lahti ja vaatasin, et kui kuuma vett see põleti on üldse võimaline maja peale laskma. Tulemus oli selline, et 4h tööd 18kw võimsusel ja üle 63 kraadi vett maja peale ei saanud. Mis teadjamad siinkohal arvavad, on see normaalne? Hetkel loomulikult on seda sooja rohkem kui küll, aga kas see ongi lagi või peaks/võiks see põleti koostöös Viadrusega ka rohkemaks võimeline olema? Ja veel, paigaldatud suitsugaaside termomeeter peale seda 4h tööd näitas napilt 100 kraadi, mis on Viadruse kohta ikka väga imelikult madal ju?! Ah jaa, on vist mainimata jäänud, et majas pinda ~180m2 ning vanad malmradikad.

Peeter
parmhot
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 15 Sept 2013, 20:48
On tänatud: 2 korda

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas parmhot »

No ikka ma ei saa aru, miks seda paaki vaja on. Endal mul U26 viie ribiga ja plekkradikad ehk veemaht veel väiksem ja probleemi pole. "Hoia leeki" funktsioonis ju toimub kiire süttimine ja samuti "kustumine" ehk toimetab väga sujuvalt. Ma tegin akupaagi rahaks, ruumi kõvasti juures.
Aga kui soov akupaaki kasutada, siis mina paneks umbes paagi keskkohta selle vidina
http://www.cerbos.ee/et/katlamaja-autom ... oller.html
ja siis juba katsetamise teel seadistaks temperatuuride vahe. Põleti saab sellega seisma ikka päris paljudeks tundideks.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Katlaga töötab koos 300 l boiler, kütan boileri alumist siugu, katla ja boileri vaheline pump töötab 24/7, seega toimib boiler ka akupaagina. Nende ilmadega töötab põleti ~40 min, seisab 2-5h. 200+ m2, +50....+70 katla seade töö vahemik, suitsugaasid alla 100 C.
dwg
külaline

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas dwg »

Väike akupaak või boiler oleks hea panna kui katlal on väike veesärk.
Kui väike paak abiks, siis ei plõksi põleti ka nii tihti sisse - välja, säästab põletit.
Näiteks Pelle pelletikatlal on suur veesärk 165l ja katel on stabiilne. Kahesüsteemset boilerit katlast küttes saab kätte sooja tarbevee.
EMS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 121
Liitunud: 17 Okt 2014, 11:07

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas EMS »

dwg kirjutas: Kui väike paak abiks, siis ei plõksi põleti ka nii tihti sisse - välja, säästab põletit.
Paluks näidata ette arvutused vms, mis tõestaks, et põleti veidi tihedam sisse-välja lülitamine põletit niivõrd rikub, et selle vältimiseks ette võetavad meetmed (akupaak + sellega seonduvad asjad ja tööd) end rahaliselt ära tasuvad. :scratch:
Revo
külaline

Re: Akumulatsioonipaak ja graanulküte

Lugemata postitus Postitas Revo »

EMS kirjutas:
dwg kirjutas: Kui väike paak abiks, siis ei plõksi põleti ka nii tihti sisse - välja, säästab põletit.
Paluks näidata ette arvutused vms, mis tõestaks, et põleti veidi tihedam sisse-välja lülitamine põletit niivõrd rikub, et selle vältimiseks ette võetavad meetmed (akupaak + sellega seonduvad asjad ja tööd) end rahaliselt ära tasuvad. :scratch:
Kui natuke siin foorumis teemasid lugeda siis leiad kiiresti mitmeid kasutajaid kes vähemalt kaks süütepluka aastas vahetavad.
Ja peale selle süütamise ajal ja kustsumise ajal kaotad graanuleid ning tekib tavapärasest rohkem tuhka , ka keskmine kasutegur langeb.
Endal Jäspi 17+NBE 24 je 220 ruutu majal läks see aasta keskmiselt 600kg pelletit kuus , kogu küte keskküttega ja tarbevesi samuti (maja temperatuur täpselt 25 kraadi koguaeg) , selle kütusega saavad lapsed ka mitu korda nädalas vannis käia. Ehk siis 100€ eest kuus saab kogu tarbevee ja kütte majale.
Süteem ise siin koos kogu infoga http://www.stokercloud.dk/dev/showmain. ... eister3043
Vasta