1. leht 1-st

pakun ventilatsiooni

Postitatud: 07 Veebr 2007, 22:39
Postitas vendimees
tervitus.lugesin et siin inimestel nii palju muresid ventilatsiooniga. äkki saan aidata.et siis pakun ventilatsioonitöid algusest lõpuni.5055504 Timo

Postitatud: 12 Veebr 2007, 08:29
Postitas Murelik vendi kasutaja
Tere! Äkki oskad siis anda nõu, millest võiks olla tingitud sundventilatsiooniga (Ilto 300) majas ühe väljatõmbe toru tilkumine? Saaks aru, et kui tenni ei rakenda, siis tilguks sissepuhke toru plafoon nt. kuna külm ja soe õhk saavad kokku ja tekib kondents. Kuna see väljatõmme on nö trassi keskel, siis mähkisin liitekoha ümbrusesse veel topelt villa korralikult al.teibiga, aga ikka tilk - tilk. Täitsa nõutu...

Postitatud: 12 Veebr 2007, 08:33
Postitas vendimees
ega seal ei saa muud võimalust olla kui ainult kondens.ega sellel pole vahet kas on sissepuhe või väljatõmme sest mõlemast ju võib tulla kondensi.vaata oma torude soojustus korralikult üle kuskil peab olema torul paljas koht.

Postitatud: 12 Veebr 2007, 08:46
Postitas Murelik vendi kasutaja
Mulle ei mahugi nagu pähe, et miks just väljapuhe tilgub ja ainult ühest kohast. Seal ju liigub stabiilselt toasoe õhk, aga tilkumine tekib nagu mingi aja tagant ja siis ikka korraga. Üritasin lambiga torusse vaadates seda lekke kohta leida ja tekkisidki tilgad toru liitekoha pealt. Saigi eile see toru koht üle vaadatud ja tublisti villa lisatud ja liitekohad al. teibiga üle käidud. Hommikul jälle paar tilka. Müstika.

Postitatud: 12 Veebr 2007, 16:38
Postitas vendimees
kas sul külmas ruumis ikka torudele foolium vill on ümber pandud?ega see et saa liitekohale teibi ümber tõmbad ega see probleemi ei lahenda sest kuhugi peab see vesi ikka lõpuks minema.võibolla on sul pandud liiga peenike isolatsioon ümber võiks ikka vähemalt 50 nene olla.

Postitatud: 12 Veebr 2007, 22:29
Postitas Külaline
50 mm on raudselt vähe,kui torud läbivad külmi tsoone,nagu pööning,räästakastid,jne.Siis oleks vajalik 100 mm.ja pealmine kiht fooliumvillaga.Sul võib-olla ka põhitrassis vesi ja see plafooni ots on näiteks toa poole kaldu.Kas maja on uus.See võib sisaldada liigniiskust,pahtel värv,betoon.Sa vaata ega sul agrekaat pole külmunud.Kas projekt on ja kas on ka mõõdistatud?Kui ei ole ja töö tegi firma või ka FIE garantii 2 aastat kehtib iga juhul.Kui sul puudub mõõdistamis pass siis puudul igasugune tõestus ,et vent on õigesti projekteeritud ,ehitatud ja vastab normidele japole tervisele ohtlik.
Ma loodan ,et pole midagi hullu võib-olla 5

Postitatud: 13 Veebr 2007, 08:32
Postitas Murelik vendi kasutaja
Torud on külmal pööningul kõik korrektselt fooliumvillaga isoleeritud. Otsisin eile ka võimalikke nö külmasildu ehk lahtiseid kohti, aga ei miskit. Jälgisin lambiga torust, kuidas tilkumine toimub ja kuna vent töötab, siis liiguvad veetilgad nö tõmbe suunas ning tilguvad "mööda minnes" ka antud torusse ja on ilmselge, et trassi on kuidagi vesi sattunud. Kui pööningul trassi liigutasin, siis tilkumine tuppa suurenes. Pean ilmselt kutsuma vendi paigaldaja (soliidses firmas töötava fie) ja laskma tal trass villast lahti võtta ja kondentsi tekkimise koht tuvastada ja viga kõrvaldada. Eks pajatan siis siin ka tulevastele põlvedele, kuidas mul läks.

Postitatud: 14 Veebr 2007, 09:13
Postitas Vendi kasutaja
Nagu selgus, mul torud kaetud 50cm alu-villaga ja seda villa paksust arvutatavat toru parameetrite järgi. Eile käidi ja tehti süsteem veidi ümber, et väljatõmbe toru võeti nö trassi alt ja pandi külje peale, et kondents, mis seal ehk tõesti väga suurte külmadega tekkis, saaks mööda toru põhja muretult agregaati joosta ja sealt mööda spets voolikut välja. Loodan, et asjast oli kasu ja vesi nüüd nö järgmisesse kohta e. sauna torusse ei hakka jooksma:) Aga seal suht suva, plaaditud põrandal ei juhtu midagi.

Postitatud: 16 Veebr 2007, 08:08
Postitas Külaline
Tere nende jutt on jura.Torudes ei saa vesi muretult joosta agrekaadini seal on vahepeal mürasummutid mis koosnevad põhiliselt villast järelikult saavad nad läbimärjaks ja vettinud villal on hoopis teised tehnilised andmed ja mitte paremad.Pealegi on trassi ja agrekaadi vahel filter mille ülessanne on puhastada välja tõmmatavat õhku, ma ei oska öelda mis sellest filtrist saab.Sa vaata ega sul torud pole pealt see tähendab vill torude ümber märg,märg vill ei hoia sooja.Igatahes Soomes toodetud masinatel on kaasas olevatel juhenditel soovitus villa paksus 200mm.

Postitatud: 26 Veebr 2007, 13:59
Postitas Tuulutaja
No tule taevas appi :) Pööningul asuvale
torule 200ne vill.
Oleme aastaid isoleerinud 100-160mm torustikku
50se rokwooli Lam 50või paroci kivivillaga ja
pole probleeme kordagi olnud.
Ega sa oma seadet külmade ilmadega välja
ei lülita, seade peaks töös olema pidevalt kasvõi
miinimum võimsusel.
Suurem jama on siis kui torustik viidud katuslae
vahele, seal olevat torustikku suht raske
kontrollida kas on piisavalt isoleeritud
(tuuletõkke ja toru vahele peaks jääma
vähemalt 200mm soojustust.

Postitatud: 02 Mär 2007, 23:52
Postitas Külaline
Tere. Mis puutub isoleerimisse siis villa paksus sõltub nii toru läbimõõdust ja veel rohkem õhu kiirusest.Kui teil on aastaid olnud õhu liikumiskiiruseks
6-m/s siis vist tõesti ei jõua õhk maha jahtuda.Aga normaalse kiiruse juures ca 2-3 m/s jääb 50mm raudselt väheks.Olete temperatuuri vahet ka kunagi mõõtnud .Mõõtsin alles see talv rootoriga ventiga sissepuhke temperatuuri vahet 1 astmel oli lähima ja kaugema plafoonil(kaugus oma vahel12,5m)7 kraadi. Isolatsiooni 50 mm, pööning soojustamata,lisades 50mm fooliumiga villa muutus vahe 2-3 kraadile.Lisaks oli agrekaat jääs.Põhjuseks omakorda ehitus järgne liigniiskus kuna -15 hakkas väljavise jäätuma.tellija oli sunnitud võljatõmbe seisma panema ja ehitama selle sõltumata sissepuhkest.Kui on saavutanud norm. niiskus astme saab alles vendi tööle.

HAKKAKE OMETI ÜKSKORD PROFFE KASUTAMA.

Postitatud: 12 Mär 2007, 16:18
Postitas Tupsik
Anonymous kirjutas:...Lisaks oli agrekaat jääs....
HAKKAKE OMETI ÜKSKORD PROFFE KASUTAMA.
Profi ja PROFFE vahe ongi ainult see, et esimene kirjutab ilma kirjavigadeta.