Elekter suvemajja

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Liiss9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Mär 2015, 11:33
On tänanud: 6 korda

Elekter suvemajja

Lugemata postitus Postitas Liiss9 »

Tere!

Palun mitte pahandada, kui just selline teema on olemas. Esmased otsingukatsed tulemust ei andnud.

Ma olen naisterahvana selles valdkonnas absoluutselt võhik, aga mulle oleks vaja üsna puust- ja punaselt see teema selgeks teha :)

Suvemajakese rajamine: 20-30ruutmeetrit. Liitumiskaugus liinidest mahub 200m sisse. Elektrisoov on 3x16A.
Elektripakkujaks on Imatra Elekter.

Millised kulutused mul teha tuleb? Liitumistasu. Elektrikapp? Kaevetööd? Kaablid? Mis tavapäraselt hinnas on?

Ja kui ma elektriliitumist taotlen, siis kuidas see veel käib?

Suuur aitäh vastajatele, olen juba ette tänulik, kui oskate mind aidata. Loodetavasti ei naera te mind siin nüüd välja...
tarm_
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 28 Dets 2011, 22:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 8 korda

Re: Elekter suvemajja

Lugemata postitus Postitas tarm_ »

Tere,

Lugege siit: https://www.elektrilevi.ee/et/liitumise-sammud
Lehe all osas klikake "Vaadake kogu liitumisprotsessi detailset kirjeldust".

Ühe ampri hind liitumisel on 134 EUR, sul läheks ~2200eur. Selle rahaga saad liitumiskilbi oma krundile. Sealt edasi elektri toomine majja koos kaevetööde, maanduse rajamise ja kilbiga väga ümmarguselt 1000eur. Lisanduvad majasisesed elektritööd.
Carl
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 118
Liitunud: 09 Dets 2008, 11:23
On tänatud: 3 korda

Re: Elekter suvemajja

Lugemata postitus Postitas Carl »

Liitumistasu hinnas pole suurt midagi, kilp postiotsa ja kõik.
Edasi vaja kaabel majja, majakilp, majas kaabeldus ning dokumentatsioon selle kõige kohta. Peale inspektori kontrolli (ja dokumentide esitamist võrgule) lülitatakse liitumiskilbis vool sisse.
Kogu asja teostamiseks on vaja pädevat elektritöödega tegelevat firmat. Pakkumisi küsi kindlasti 4-5 eri kohast, hinnad võivad kordades erineda. Odavat pakkumist väga karta ei tasu, pärast (loodetavasti) sõltumatu inspektor kontrollib töö üle.
Liiss9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Mär 2015, 11:33
On tänanud: 6 korda

Re: Elekter suvemajja

Lugemata postitus Postitas Liiss9 »

Aitäh teile. Alustasin liitumisprotsessiga. Algus seegi :)
kasutajapuudub
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 02 Okt 2014, 21:36
On tänatud: 1 kord

Re: Elekter suvemajja

Lugemata postitus Postitas kasutajapuudub »

Tere
Teenusepakkuja kodulehel on hinnakirjas märgitud ampri hinnaks 58,8 € koos KM-ga. Muidu eelnev jutt kõik õige.
http://www.imatraelekter.ee/vorguteenus ... rivorguga/
Edu
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Elekter suvemajja

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Kui liitumisega on algust tehtud, siis tasub ka kaabli paigaldusega alustada. 4*16 alumiiniumkaabel kõriga maasse. Esvika-st saate vajalikud asjad soodsalt osta. Kaabli hind oli u. 1,5€/m ja piisab, kui poole meetri sügavusele paigaldada. Kaabli vedamine on hea koht, kust kokku hoida. Me just selle kuu alguses saime suvekoju voolu sisse. Meil oli maja ja liitumispunkti vahe 60m. Kraavi kaevasime 3 poolikut päeva ja kaabel koos kõriga läks maksma 137€. Maja sisese kaabelduse tegin ise ja ühendama kutsusin elektriku. Elektriku peale koos vajalike paberitega kulus 200€, materjalid ka 200€. Seega kokku läks mul u. 2800€ 16a vool. Kui kaabelduse oleks ka elektrimeestel teha lasknud, siis vist u. 3000 oleks hakkama saanud. Kilpi paigaldama tulnud meestega saingi jutule, et nad maja sisese osa ära lõpetaks väikse tasu eest.

Edu!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Elekter suvemajja

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

EL küsitavad summad on kõige priskemad ja tingimisruumi on. Summa jaguneb kaheks - Ampritasu eest saab mingis ulatuses liitumistöid koos liitumiskilbiga. Kõik ülejäänud on lisatasu eest ja EL on osav hindasi juurde keevitama. Ka neid lisatöid võid tellida kolmandatelt elektritöid tegevatelt firmadelt. Liitumiskilbist edasi on täielikult omaniku mure, kellelt tööd tellib ja mis summa eest. EL nõuab vaid nõuetekohasuse tunnistust. Muidugi pakub ka EL seda teenust überkalli hinna eest.
Liiss9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Mär 2015, 11:33
On tänanud: 6 korda

Re: Elekter suvemajja

Lugemata postitus Postitas Liiss9 »

Kalvis kirjutas:EL küsitavad summad on kõige priskemad ja tingimisruumi on. Summa jaguneb kaheks - Ampritasu eest saab mingis ulatuses liitumistöid koos liitumiskilbiga. Kõik ülejäänud on lisatasu eest ja EL on osav hindasi juurde keevitama. Ka neid lisatöid võid tellida kolmandatelt elektritöid tegevatelt firmadelt. Liitumiskilbist edasi on täielikult omaniku mure, kellelt tööd tellib ja mis summa eest. EL nõuab vaid nõuetekohasuse tunnistust. Muidugi pakub ka EL seda teenust überkalli hinna eest.
Kellest jutt? Elektrilevi?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Elekter suvemajja

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

EL = elektrilevi. Ise nad kasutavad ka seda lühendit.
Liiss9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Mär 2015, 11:33
On tänanud: 6 korda

Re: Elekter suvemajja

Lugemata postitus Postitas Liiss9 »

Kalvis kirjutas:EL = elektrilevi. Ise nad kasutavad ka seda lühendit.
Selge, nagu arvasin. Minul on liitumine alustatud Imatraga. Aga hea teada ;)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Elekter suvemajja

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sellest võrguettevõtja nimest oleks tulnud kohe alustada! Foorumlastest on >95% kogemused vaid EL-ga ja nende tingimusi liitumiskulude kohta me teame. Igal võrguettevõtjal omad tingimused ja tasud... Imatra võrguettevõttest tean vaid nime, et tegeleb elektriga. Kuigi ma olen VKG ja Fortumi võrke lähedalt näinud ja pai teha saanud siis suhtlemist pole kunagi vaja olnud. Vaid mu kunagine ülemus oli Fortumi klient ja temalt oli vaid vandesõnu nende rahaküsimiste kohta. Samas kui nende võrke vaatasin siis võrreldes EL võrkudega olid need paremas seisukorras.
Liiss9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Mär 2015, 11:33
On tänanud: 6 korda

Re: Elekter suvemajja

Lugemata postitus Postitas Liiss9 »

Kalvis kirjutas:Sellest võrguettevõtja nimest oleks tulnud kohe alustada! Foorumlastest on >95% kogemused vaid EL-ga ja nende tingimusi liitumiskulude kohta me teame. Igal võrguettevõtjal omad tingimused ja tasud... Imatra võrguettevõttest tean vaid nime, et tegeleb elektriga. Kuigi ma olen VKG ja Fortumi võrke lähedalt näinud ja pai teha saanud siis suhtlemist pole kunagi vaja olnud. Vaid mu kunagine ülemus oli Fortumi klient ja temalt oli vaid vandesõnu nende rahaküsimiste kohta. Samas kui nende võrke vaatasin siis võrreldes EL võrkudega olid need paremas seisukorras.
Ma kirjutasin kohe alguses tegelikult küll.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Elekter suvemajja

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

http://www.imatraelekter.ee/vorguteenus/
Kõik vajalik kirjas.
Soovitan tõsiselt võtta üle 900 meetri trassi ehituse osas hinnapakkumised elektritöid tegevalt firmalt või las Imatra Elekter teeb liitumispunkti täpselt 900 meetri kaugusele (kui see on võimalik)
Vasta