Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kunn24 kirjutas: 11 Dets 2022, 23:39 Ma ei oska seda üritust (mis tundub ülitore) ja kliimahulle kuidagi siduda.
Seos on selles, et teatav kontingent leiab, et analoogsed asjad (peale kõige muu) peaks lihtsalt keelatud olema...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 11 Dets 2022, 23:39 Ma ei oska seda üritust (mis tundub ülitore) ja kliimahulle kuidagi siduda.
Need kliimahullud on oma jutus ja tegevuses nii kahepeelised ja omakasupüüdlikud kui veel olla saavad! Nägid sa mõnda kliimahullu protesteerimas lauluväljaku väravas seda elektri raiskamist mille iganes nimel? Tegelikult ühe kasumilootuses firma ürituse nimel, ei ole kade nende peale ja arvutist pilte vaadates tõesti ilus, kuid ise samal ajal netis meediat sirvides oli üleühe artikkel, et me kõik peame elektrit kokku hoidma, ärid ägavad elektriarvete all ja peavad plaane sulgemiseks jnejne. Ja siis need samad kliimahullud ja mõtetu elektriraiskamise vastu võitlejad satuvad jõuludest vaimustusse ja organiseerivad oma tänaval/asumis võistluse, et kelle maja on tulede-viledega kaunimalt(?) ehitud. Ehitud kelle jaoks? Ja kui üks maja ei ole, siis kaebavad MuPo-sse, et kõigi asumi majadel on tuled-viled küljes,aga ühel ei ole, et äkki MuPo tuleks ja kutsuks selle majaomaniku korrale. ;) Muide, USA-s on juba sellised juhtumid juba olemas. Jabur kui inimesele, kes hoiab kokku elektrienergiat, kutsutakse kaela korrakaitsjad selgitamaks, et kõik raiskavad ja sina ei raiska. Mingi individualist või kahtlane element oled? Ikka kollektiivis peitub jõud! ;) Aga, kas ma ikka tahan sellises kollektiivis olla, kus asju organiseerivad mingid igavlevad ja tegevusetud "koduperenaised"? Kliimahulludel on millegipärst kaks arvamust- vale arvamus ja nende arvamus! Eelmisel sajandil sai töötatud kollektiivides, kus oli väga palju vene keelt kõnelevaid inimesi ja sealt on pärit üks ütlemine- lihtsalt pole pole veel midagi, aga aktiivne loll on kõige hullem variant. Nii kurb kui see ka pole, siis minu arvates tuleks võtta vastutusele need inimesed/organisatsioonid/firmad, kes oma eesmärkide nimel kasutavad ära haigeid ja diagnoosiga inimesi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1988
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ja siis need samad kliimahullud ja mõtetu elektriraiskamise vastu võitlejad satuvad jõuludest vaimustusse ja organiseerivad oma tänaval/asumis võistluse, et kelle maja on tulede-viledega kaunimalt(?) ehitud. Ehitud kelle jaoks? Ja kui üks maja ei ole, siis kaebavad MuPo-sse, et kõigi asumi majadel on tuled-viled küljes,aga ühel ei ole, et äkki MuPo tuleks ja kutsuks selle majaomaniku korrale.
Kas sul on selle väite kohta ette näidata meil mõni fakt? See jutt võib olla tore, kuid teema tuleks teha umbes selline: Kodanik Urmase varahommikused lennukad ideed. Ja ausalt öeldes, oma pärisnime all esinedes ja oma teenust reklaamides ma ei julgeks never sellist iba toota. Näh, lasin igaks juhuks oma vana saasta ära koristada, äkki mingi luukere selles veel peidus, :).
Viimati muutis kunn24, 12 Dets 2022, 11:32, muudetud 1 kord kokku.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas, ära jaura. Esiteks on paari(teist)kümnevatise LED-kaunistuse elektrikulu võrreldav piisaga meres. Ehk üks soojuspump võtab mitmeidsadu kordi rohkem voolu.
Teiseks ei ole mõtet võimendada mingite üksikute ekstremistide märgasid unenägusid. Kui hakata iga vegani, naftavastase või kliimaaktivisti jutu peale leili sattuma, siis muutuks elu ikka väga frusteeruvaks. Ignoreeri pläma ja mine oma eluga edasi.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...kümnevatise LED-kaunistuse elektrikulu võrreldav piisaga meres...
Siia ma tooks kohe võrdluse EL-i heite suhtes KOGU heitega...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 12 Dets 2022, 11:32 Teiseks ei ole mõtet võimendada mingite üksikute ekstremistide märgasid unenägusid. Kui hakata iga vegani, naftavastase või kliimaaktivisti jutu peale leili sattuma, siis muutuks elu ikka väga frusteeruvaks. Ignoreeri pläma ja mine oma eluga edasi.
Kahjuks minu jaoks hakkab neid ekstremistidee, veganite, naftavastaste või kliimaaktivistide jutt lähenema kriitilise punktini, kus tuleb ka oma arvamus välja öelda mitte juhtoinastele(eelmainitud) mõtlemata kaasa määgida. Ise nimetaks seda arvamusvabaduseks ja sul ei ole kohustust mu arvamusega nõustuda. Kui sa tahad rahulikult olla, aga samal ajal keegi taob trummi su kõrva ääres, siis, kas sa lihtsalt ignoreerid trummipõrinat? :scratch: ;)
PS. Ei ole mingi tumeroheline, vaid üritan asju võtta mõistusega. Ma ei hakka kunagi sõitma 50km(edasi-tagasi) tühjade krohvikottide äraandmiseks jäätmejaama(loetakse ehitusjäätmeks), vaid kevadel põletan koos metsa hooldamisel tekkinud peenokste põletamise lõkkes ja arvan, et mu jalajälg on väiksem kui autoga jäätmejaama vahet vurades.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 12 Dets 2022, 11:32 Urmas, ära jaura. Esiteks on paari(teist)kümnevatise LED-kaunistuse elektrikulu võrreldav piisaga meres.
Kui neid tulesid on ühes asumis 100 tükki korraga põlemas ja summeerida nende elektrikulu?
vtl kirjutas: 12 Dets 2022, 11:32 Ehk üks soojuspump võtab mitmeidsadu kordi rohkem voolu.
Vtl, kogu austusest, sest sul ju mõistust jagub, siis äkki teeks vahet normaalseks elutegevuseks vajalikul kulutusel ja "naabrist parem" elutegevuseks mittevajalikul tilu-lilul. No ei ei mäleta, et nooruspõlves(eelmisel sajandil) oleks millestki ilma jäänud või ema oleks viinud mind stressikahtlusega psühholoogi juurde, sest ei olnud neid tilu-lilusid. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 12 Dets 2022, 11:18 Ja ausalt öeldes, oma pärisnime all esinedes ja oma teenust reklaamides ma ei julgeks never sellist iba toota.
Tänan muretsemast, kuid minu tööjärje eest hoolitsevad managerid(tellijad, kellele olen osutanud oma siseviimistlusalaseid teenuseid). Minu üldiba ja arusaamised asjadest ei puutu absoluutselt minu töö kvaliteeti. No võib-olla mõni vegan või kliimaaktivist tõesti ei pruugi kommentaaride põhjal huvi tunda mu teenuste vastu, kuid neil on alati võimalus leida sisetööde tegemiseks veganist või kliimaaktivistist maaler. Ise nimetaks seda arvamuste erisuseks. ;)
kunn24 kirjutas: 12 Dets 2022, 11:18 Näh, lasin igaks juhuks oma vana saasta ära koristada, äkki mingi luukere selles veel peidus, :).
Vaatasin jah, et mõned sinu väljaütlemised on kuhugi kadunud. Lugesid uuesti kaine peaga? ;) ;)
Viimati muutis Urmas, 12 Dets 2022, 12:46, muudetud 2 korda kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1988
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Ei, mul tekkis selline mõte, et nahhui ma pean siin reklaamidega võitlema ja mu ülitark jutt :D on ka selle osa, mille arvelt reklaame müüakse. Ja noh, muidu huvitav ;) . Soovitan eeskuju järgida, saad ka oma ibast kiirelt lahti ja äkki edasipidi suudad mõistlikumat juttu toota a'la pasta permanentne püsivus jne. :P
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 12 Dets 2022, 12:46 Ei, mul tekkis selline mõte, et nahhui ma pean siin reklaamidega võitlema ja mu ülitark jutt on ka selle osa, mille arvelt reklaame müüakse.
Noh, mis hallrakud sul ellu ärkasid ja hävitasid "samariitlikud" hallrakud? Tegelikult, selle sinu tsiteeritud mõtte osas olen ma su võitluskaaslane ja seda ilma naljata. :thumbsup: Mul veidi on veel kannatust.
kunn24 kirjutas: 12 Dets 2022, 12:46 Soovitan eeskuju järgida, saad ka oma ibast kiirelt lahti ja äkki edasipidi suudad mõistlikumat juttu toota a'la pasta permanentne püsivus jne. :P
Ei, sest kui ma oma iba ära kustutaksin, siis paljud võivad võtta mu mõningaid asjalikke(?) öeldut/mõttearendusi kui mingit filmidest või arvutimängudest pärit üliinimese öeldut. No ei taha endast taolist ainult ülitarga muljet jätta. Võiks olla ikka reaalsusega kooskõlas, et vahest ajan lolli iba kah nagu normaalsed inimesed. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 12 Dets 2022, 12:26
vtl kirjutas: 12 Dets 2022, 11:32 Teiseks ei ole mõtet võimendada mingite üksikute ekstremistide märgasid unenägusid. Kui hakata iga vegani, naftavastase või kliimaaktivisti jutu peale leili sattuma, siis muutuks elu ikka väga frusteeruvaks. Ignoreeri pläma ja mine oma eluga edasi.
Kahjuks minu jaoks hakkab neid ekstremistidee, veganite, naftavastaste või kliimaaktivistide jutt lähenema kriitilise punktini, kus tuleb ka oma arvamus välja öelda mitte juhtoinastele(eelmainitud) mõtlemata kaasa määgida. Ise nimetaks seda arvamusvabaduseks ja sul ei ole kohustust mu arvamusega nõustuda.
Keegi ei ole Sul keelanud oma arvamust avaldada ega käskinud mõtlemata kellelegi kaasa määgida.
Aga kui tahad, et Su arvamus ka midagi muudaks, siis avalda arvamust kusagil, kus see ka sihtgrupini jõuab. Kirjuta mõni asjalik arvamusartikkel või räägi seda ülalloetletud tüüpidele.
See, mida Sa praegu teed, kannab nimetust mõttetu tänitamine. Sorry, aga hala sellest, kuidas äkki kliimahullud korraldavad kodukaunistamise võisluse ja MuPo tuleb sinu jõulutulesid kontrollima, on selline teise Eesti kibestunud madala haridusega/haritusega inimeste soigumine, mis ei vii mitte kusagile. KUI ühel päeval tõesti tuleb, siis tuleb pöörduda sinna kuhu vaja, aga mitte ehitusfoorumit Delfi naistekaks muutes.
Urmas kirjutas: 12 Dets 2022, 12:26PS. Ei ole mingi tumeroheline, vaid üritan asju võtta mõistusega. Ma ei hakka kunagi sõitma 50km(edasi-tagasi) tühjade krohvikottide äraandmiseks jäätmejaama(loetakse ehitusjäätmeks), vaid kevadel põletan koos metsa hooldamisel tekkinud peenokste põletamise lõkkes ja arvan, et mu jalajälg on väiksem kui autoga jäätmejaama vahet vurades.
Tubli. Nii hoida!
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 12 Dets 2022, 12:33
vtl kirjutas: 12 Dets 2022, 11:32 Urmas, ära jaura. Esiteks on paari(teist)kümnevatise LED-kaunistuse elektrikulu võrreldav piisaga meres.
Kui neid tulesid on ühes asumis 100 tükki korraga põlemas ja summeerida nende elektrikulu?
Kui Sa juba mastaabiefektist rääkima hakkasid, siis võrdle neid asumi jõulutulesid ka terve asumi voolutarbega ehk selle 100 majapidamise soojuspumpade, boilerite, elektripliitide, veekeedukannude ja saunakeristega. Saad täpselt sama suhte ehk piisk meres.
Urmas kirjutas: 12 Dets 2022, 12:33Vtl, kogu austusest, sest sul ju mõistust jagub, siis äkki teeks vahet normaalseks elutegevuseks vajalikul kulutusel ja "naabrist parem" elutegevuseks mittevajalikul tilu-lilul. No ei ei mäleta, et nooruspõlves(eelmisel sajandil) oleks millestki ilma jäänud või ema oleks viinud mind stressikahtlusega psühholoogi juurde, sest ei olnud neid tilu-lilusid. ;)
Ka minu noorepõlves riputati aastavahetusel elektriküünlad kuusele ja sätiti värvilised lambiketid maja serva.
Elementaarne pühademeeleolu ja kodukaunistamise soov on normaalsetel inimestel alati olemas olnud.

Ma ei räägi siin "naabrist mööda" lehvimisel, kellel on uhkem valguskett, vaid mõistlikust kaunistusest.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 12 Dets 2022, 15:09 Aga kui tahad, et Su arvamus ka midagi muudaks, siis avalda arvamust kusagil, kus see ka sihtgrupini jõuab. Kirjuta mõni asjalik arvamusartikkel või räägi seda ülalloetletud tüüpidele. ... Sorry, aga hala sellest, kuidas äkki kliimahullud korraldavad kodukaunistamise võisluse ja MuPo tuleb sinu jõulutulesid kontrollima, on selline teise Eesti kibestunud madala haridusega/haritusega inimeste soigumine, mis ei vii mitte kusagile.
Nagu olen aru saanud, siis VE foorumit loevad aeg-ajalt abi vajamist probleemide korral ka perefoorumite aktiivsed kasutajad, siis miks nad ei võiks siit teistmoodi arvamust lugeda. Äkki paneb see neid mõtlema? Kui neil on mõtlemisvõimet?
vtl kirjutas: 12 Dets 2022, 15:09 Sorry, aga hala sellest, kuidas äkki kliimahullud korraldavad kodukaunistamise võisluse ja MuPo tuleb sinu jõulutulesid kontrollima, on selline teise Eesti kibestunud madala haridusega/haritusega inimeste soigumine, mis ei vii mitte kusagile.
Selliseid tilu-lilu võistlusi korraldab isegi Eesti Vabariik!!! Kes on Pärnu linnaaednik? Riigiametnik!!! Suvaline esimene viide märksõnale "kelle majal on kaunimad jõulukaunistused".https://www.google.com/search?q=kelle+m ... e&ie=UTF-8 Kas sa tõesti arvad, et majaesised ehiti mingite käsitööna valminud jõulusokkide või vanadest ajalehtedest valmistatud jõulumunadega, mis kaetud aasta jooksul kokku kogutud šokolaadide fooliumiga? Ja selle üleskutse esitaja ei olnud mitte suvaline kliimaaktivist, vaid riigiametnik, kes nüüd aasta hiljem propageerib, et kui vetsust tuled, siis lülita välja oma vetsu 2 vatine leed. ;)
Allikas https://parnu.ee/uudised/uudised-koik/4 ... d-on-teada

Oi jeerum-jeerum!!!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 12 Dets 2022, 15:13 Kui Sa juba mastaabiefektist rääkima hakkasid, siis võrdle neid asumi jõulutulesid ka terve asumi voolutarbega ehk selle 100 majapidamise soojuspumpade, boilerite, elektripliitide, veekeedukannude ja saunakeristega. Saad täpselt sama suhte ehk piisk meres.
Kuulsin hommikul raadiost uudist, et Tallinn vähendab see aasta oma jõulu tilu-lilu eest makstavat summa. Mälu järgi oli see vist 180 00€ pealt 90 000€-le. Mis on nende kokkuhoiu mõte sinu arvates? Kas tallinnlastele selline 50%-line kokkuhoid stressi ei tekita? ;) Peale jõule ärevushäirete kasvu tendets? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 12 Dets 2022, 15:32Nagu olen aru saanud, siis VE foorumit loevad aeg-ajalt abi vajamist probleemide korral ka perefoorumite aktiivsed kasutajad, siis miks nad ei võiks siit teistmoodi arvamust lugeda. Äkki paneb see neid mõtlema? Kui neil on mõtlemisvõimet?
Jaa-jaa, perekooli aktiivsed kasutajad kindlasti loevad hoolikalt läbi 151 (loe: SADAVIISKÜMMEND ÜKS LEHEKÜLGE!) "Päikesepaneelide hinnapakkumised" teemat ja jõuavad Urmase arvamuseni, mis paneb neid mõtlema. Tubli ja aitäh Sulle selle hariva töö eest.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 12 Dets 2022, 15:39Kuulsin hommikul raadiost uudist, et Tallinn vähendab see aasta oma jõulu tilu-lilu eest makstavat summa. Mälu järgi oli see vist 180 00€ pealt 90 000€-le. Mis on nende kokkuhoiu mõte sinu arvates? Kas tallinnlastele selline 50%-line kokkuhoid stressi ei tekita? ;) Peale jõule ärevushäirete kasvu tendets? :scratch:
Võtame tüüpilise kodukasutuseks mõeldud LED-valgusketi. Keskmine tarbitav võimsus 20 W. Ütleme, et praegusel pimedal ajal põleb see 16h ööpäevas, mis teeb 0,32 kWh. Universaalteenuse hinnaga (20 s/kWh) maksaks see 6.4 senti päev. Kuus vähem kui 2 €
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Olgu, läheme vahepeal teemasse kah. ;) Kuna hetkel objekt Ida-Virumaal ja anti force majore hoiatus, siis võtsin vaba päeva igas mõttes ja oma staabis ühe pahe asemel tegin 2in1 ja tulid "helged" mõtted ka PV paneelide teemal. Asi selles, et siin teemas kasutaja xxx111 on kirjutanud, et kui keegi tahab PV paneelidega tegelda ja EL kaablid ei võimalda, siis peaks võimsuse ehitama, a´la uue trafo(?) paigaldama see PV paneelide paigaldaja ja elektri müüja oma kuludega, kes tahab kasumit teenida. Õige, kuid pahedega tegeledes avanes mul "kolmas silm", et kui PV paneelide omanik peab paigaldama oma kuludega EL-le alajaama uue trafo ja 10 aasta pärast avastab, et see ikka ei tasu ära(kaovad soodustused+maks paneelide "visuaalse reostuse eest") ja ta tahab taastada endise olukorra, siis kes on riigi(EL) alajaamas uuendatud vidinate(trafode?) omanik? PV paneelide omanik uuendab alajaama ja siis hakkab veel maksma %(nn marginaal) nii müüdavate kui ka kasutatavate kilovattide pealt. Mingi kaval-Antsu ja jürka variant? Kas riik(EL) "natsionaliseerib" eraettevõtja poolt renoveeritud alajaama ilma kompensatsiooni maksmata?
Ei midagi enamat, lihtsalt teemast mittemidagi jagava lihtinimese mõtted.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 12 Dets 2022, 16:29 Võtame tüüpilise kodukasutuseks mõeldud LED-valgusketi. Keskmine tarbitav võimsus 20 W. Ütleme, et praegusel pimedal ajal põleb see 16h ööpäevas, mis teeb 0,32 kWh. Universaalteenuse hinnaga (20 s/kWh) maksaks see 6.4 senti päev. Kuus vähem kui 2 €
Mitukümmend/-sada tuhat on neid "naabrist paremaid" terve Eesti peale? Ja kõigil tilu-lilu omanikel on peal releed/kontatorid, börsihinna jälgijaid? Ärme räägime makstavast summast, vaid kuipalju saaks selle tilu-lilule kulutatavat energiat kasutada ratsionaalsemalt. Kui neid jõuluaegseid tilu-lilusid ei oleks, kas MW börsihind kukus veidi tavatarbija jaoks? Kui Tallinna LV-l oleks raha, siis need samad kliimaaktivistid käiksid mööda linna, teeksid selfisid ja ohkaks vaimustusest, et oi kui ilus siin on. Aga kui küsida, et kas see hetkeilu mõjutab planeedi Maa kliimasoojenemist, siis on vist vait nagu kuldid rukkis. Oma südametuunistuse piinade leevendamiseks on olemas baarid, kus saab mikrouunis 30 sekundiga hõõgveini, mis teeb soolikad seest soojaks ja veel suurem härdus tuleb peale. ;) Või kui toome jälle näite meie valitsuse poolt igasse avalikku kehaõõnsusesse topitava propaganda tungivatest vajadustest üle vaadata oma elektritarbimised. Meie praegu valitsus ei erine mitte millegi poolest eelmisest riigikorrast- räägime ühte, kuuleme teist ja silmad näevad kolmandat! Hiromant peab olema! On mul alles mälu. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Urmas kirjutas: 12 Dets 2022, 17:00 Olgu, läheme vahepeal teemasse kah. ;....., et kui PV paneelide omanik peab paigaldama oma kuludega EL-le alajaama uue trafo ja 10 aasta pärast avastab, et see ikka ei tasu ära(kaovad soodustused+maks paneelide "visuaalse reostuse eest") ja ta tahab taastada endise olukorra, siis kes on riigi(EL) alajaamas uuendatud vidinate(trafode?) omanik? ...
ei ole vaja 10 aastat oodata....
Kõik trafod ja alajaamad tuleb alati KOHE ENNE Elektrilevile üle anda.. (oma paneelid või elektrijaama võid ehitada või võid ka ehitamata jätta, )
.....muude taristute liitumistega on ju umbes sama...?
kunn24 kirjutas: ↑12 Dets 2022, 12:18
Näh, lasin igaks juhuks oma vana saasta ära koristada, äkki mingi luukere selles veel peidus, :)
seda ma jah vaatasin, et teema on kolm lehekülge lühemaks jäänud...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Urmas kirjutas: 12 Dets 2022, 17:00 ... kui keegi tahab PV paneelidega tegelda ja EL kaablid ei võimalda, siis peaks võimsuse ehitama, a´la uue trafo(?) paigaldama see PV paneelide paigaldaja ja elektri müüja oma kuludega, kes tahab kasumit teenida. Õige, kuid pahedega tegeledes avanes mul "kolmas silm", et kui PV paneelide omanik peab paigaldama oma kuludega EL-le alajaama uue trafo ja 10 aasta pärast avastab, et see ikka ei tasu ära(kaovad soodustused+maks paneelide "visuaalse reostuse eest") ja ta tahab taastada endise olukorra, siis kes on riigi(EL) alajaamas uuendatud vidinate(trafode?) omanik? PV paneelide omanik uuendab alajaama ja siis hakkab veel maksma %(nn marginaal) nii müüdavate kui ka kasutatavate kilovattide pealt. Mingi kaval-Antsu ja jürka variant? Kas riik(EL) "natsionaliseerib" eraettevõtja poolt renoveeritud alajaama ilma kompensatsiooni maksmata?
Ei midagi enamat, lihtsalt teemast mittemidagi jagava lihtinimese mõtted.
See on koht kus Elektrilevi tõmbab läkiläkit varvasteni.
Põhitähelepanu on õige - kui tahad täiesti uue tootmisvõimsusega juurde tulla (N:päikesepark 3 MW) siis siililegiselge, et pargi kõrval olemasolev liin lisanduvat 3 MW ja trafo ei laseks seda võimsust läbi ja pargi rajajal tuleb kinni maksta uus trafo, uus liin jne. See ongi nn. liitumistasu mis võetakse alati kes iganes soovib elektrit tarbida või toota. See lähenemine on igati õige, sest miks peaksid teised kinni maksma mingi päikesepargi liiniehituskulusi?
Küll aga teeb elektrilevi siin põhjendamatuid kübaratrikke enamusele pisitarbijatele - neil on juba kellel 16A, kellel 40 A peakaitse ja selle ehitamise eest on raha võetud LIITUMISTASU näol. Vastavalt peakaitsele ongi tema majani dimensioneeritud trafod, liinid ja kõik muu vajalik. Inimene ei soovigi muud kui sama tarbimisvõimsuse juures toota. Ja nüüd asub mängu demagoogia - inimesele väidetakse et ta peab kinni maksma trafo ja uue liini ehituskulud. Küsimuse peale - aga mul on vastav liitumispunkti võimekus juba välja ehitatud ollakse vait ja aetakse veelgi rohkem näkku valetamist edasi. Tegelikult on tarbijakaitse öelnud - kuni olemasoleva liitumispunkti võimekuseni võib küsida vaid otseseid vajalikke kulusi - st. arvesti vahetusraha. KÕIK. Kui aga paneelide omanik soovib rohkem siis maksab vaid otseselt vajalike listavate asjade eest - Ja imet - kes saab alajaama trafo kulud jne. Tegelikult tõmmatakse ka nende kulude osas Elektrilevi poolt kotti pähe - inimese võimsus on trafos ehk 10% aga maksab täie eest. Asjatundmatu inimene jääb vaidluses elektrileviga nagunii alla. Õige oleks - inimene maksab sedasama ampritasu - sest just iga amper olevat proportsioonis vajalike elektrilevi kuludega. On kaks võimalust - kas ampritasu on mingil põhjusel Elektrilevis valesti arvestatud või üritatakse otse näkku valetada...
Seda asja - et inimesel tekiks õigus trafo omandusele on siiski vale. Mis juhtub kui trafo läheb katki - kes maksab trafo tühijooksu kaod jne. Küll aga tuleks lõpetada Konkurentsi ameti poolt praegu viljelevdav valetamispoliitika - täpsustada ikkagi kuidas ja mis alustel tohib uutele liitujatele arveid esitada. Täna on see täiega kontrolli alt väljas.
Riik kui tahab taastuvenergiat toetada võiks Elektrilevi siin toetada - maksab Elektrilevile need uuendused osaliselt kinni ja tavaliitujad saavad kõik lihtsustatud korras liitumise tootmiseks.
Visuaalne reostus on KOV poolt väljamõeldud põhjus öelda EI. Veel pole saanud kohtulahendit lugeda kus ainult sellele viidates saaks taotlejale eitava vastuse väljastada. Täna on kohtuveskid aksepteerinud ühte asja - see on müra ja tõesti siin - kui müra ületab kliendi krundipiiril 45 dB on õigus naabri tuulepark peatada.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Siiski mitte alati päris nii.

Ma oma 3x20 A liitumisega maamajas ei tarbiks praktikas üle 5000 kWh ka seal paikselt elades, sest mul on ka ahiküte ja puupliit. Ja lihtsalt ei raatsiks elektri eest ilmaasjata maksta.
Küll aga nokitsen vaikselt selles suunas, et oma 12,5 kW lubatud tootmisvõimsusega 20 MWh võrku maha müüa..
Ja kui hommikune kohvikeetmise aeg naabritega siiski vast veidi nihkes on, siis päike tuleb pilve tagant välja kõigil korraga...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Miks sa ei või siis oma 12,5 kW võrku toota. Kui paneeliraha koos siis teed avalduse ja saad. Praegu on paneelide hind tõusnud mis nad olid aasta taga, kui buum mööda läheb siis võid soovi korral ehitada...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kalvis kirjutas: 13 Dets 2022, 13:58 Miks sa ei või siis oma 12,5 kW võrku toota. ...
Sa ei saanud aru. 3x20 A liitumine on 3x20x240 = 14,4 kW.
Korda 8760 tundi teeks 126 MWh aastas..
Aga ma tarbin aasta jooksul vaid 3-4 MWh ehk 2-3 % MULLE ERALDATUD võrgu nominaalsest läbilaskevõimest.
Naabrid samamoodi - ehk siis 5 selle liini peal olevat majapidamist tarbivad ehk tegelikkuses summaarselt 10 % AINUÜKSI MULLE lubatud nominaalsest läbilaskevõimest ja ju siis võrk oli sellise üheagsusteguri välja rehkendanud. Ehk siis 100 % ei suudakski see liin läbi lasta. Kuigi seda mõned aastad tagasi alles uuendati, enne oli pingekvaliteet VÕRGU ENESE ARVATES alla igasugu arvestust. Kusjuures mina ise praktikas mingit probleemi ei näinud.

Toota on mul lubatud ainult 12,5 kW ehk isegi vähem kui tarbida ja sellegagi tekivad selles REAALSED pingeprobleemid. Korda 8760 tundi teeks 112 MWh aastas.
Tootsin aga juba tänavu 14,4 MWh, ehk üle 13 % võrgu MULLE ERALDATUD nominaalsest läbilaskevõimest.

Ehk siis tootes koorman võrku reaalselt 4 korda rohkem kui tarbides.
Kui nokitsen 20 MWh peale, siis 6x rohkem.
Ja kui naabrid ka toodaksid, siis oleks üheaegsustegur puhas 1 sest kõigil paistab päike samal kellaajal.
õnneks nad aga ettevaatlikult muretsevad, et äkki elektrihind langeb ja ei tasu ära...
:write:
Viimati muutis trebla, 14 Dets 2022, 04:35, muudetud 1 kord kokku.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ardi »

trebla kirjutas: 13 Dets 2022, 18:28
Kalvis kirjutas: 13 Dets 2022, 13:58 Miks sa ei või siis oma 12,5 kW võrku toota. ...
Sa ei saanud aru. 3x20 A liitumine on 3x20x240 = 14,4 kW.
Korda 8760 tundi teeks 126 MWh aastas..
Aga ma tarbin aasta jooksul vaid 3-4 MWh ehk 2-3 % võrgu nominaalsest läbilaskevõimest.
Naabrid samamoodi - ehk siis 5 selle liini peal olevat majapidamist tarbivad ehk tegelikkuses summaarselt 10 % AINUÜKSI MULLE lubatud nominaalsest läbilaskevõimest ja ju siis võrk oli sellise üheagsusteguri välja rehkendanud. Ehk siis 100 % ei suudakski see liin läbi lasta. Kuigi seda mõned aastad tagasi alles uuendati, enne oli pingekvaliteet alla igasugu arvestust.

Toota on mul lubatud ainult 12,5 kW ehk isegi vähem kui tarbida ja sellegagi tekivad pingeprobleemid.
Korda 8760 tundi teeks 112 MWh.
Tootsin aga juba tänavu 14,4 MWh, ehk üle 13 % võrgu nominaalsest läbilaskevõimest.

Ehk siis tootes koorman võrku reaalselt 4 korda rohkem kui tarbides.
Kui nokitsen 20 MWh peale, siis 6x rohkem.
Ja kui naabrid ka toodaksid, siis oleks üheaegsustegur puhas 1 sest kõigil paistab päike samal kellaajal.
õnneks nad aga ettevaatlikult muretsevad, et äkki elektrihind langeb ja ei tasu ära...
:write:
Kui kõik elektriautod muretsevad ja need laadima panevad, siis langeb pinge 110 voldini.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kui kõik elektriautod muretsevad ja need laadima panevad, siis langeb pinge 110 voldini.
?
Kas sinul on selline probleem? Kui võimsa laadijaga sa laed? Ja mitu kWh ööpäevas? Ja sinu naabrid?

Mina sõidan miski 10 000 aastas . See kulutaks u. 2000 kWh ja kui ma ka üle poole sellest laeksin maal (sest omatoodetud elekter oleks odavam kui linnas võrgustostetu) siis tõstaks see mu praegust " suvitaja" tarbimist vaid poole võrra, ehk 1- 2 % jagu mulle eraldatud liini tarbimisvõimekusest. 100 % maal elades kaks korda rohkem.
Suvel aga vastupidi - vähendaks tipptootmise ajal võrku antavat võimsust, sest paari kõige odavama (kui tootmine on kõige suurem) tunni jooksul võtaks 6 kW tootmisvõimsust maha.

Omaette teema on, et see 6 kilovattigi pardalaadijaga kolme tunni jooksul annaks 18 kWh mis tuleks siis enne järgmise keskpäeva odavaid tunde maha sõita... see aga on 100 km.... Kuus 3000 km...
Ma ei hakkaks ometi sellepärast autos elama...

Siinsamas teemas eespool kirjeldatud ebasümmeetriast tingitud probleemi lahendamiseks olekski mul vaja suviti keskpäeviti üks elektriauto (parem veel kaks) miski 6 A ühefaasilise laadija(te)ga nii 3 tundi pistikus hoida. Minu poolt võrku müüdava elektri kogus sellest ainult kasvaks (muunduri väljalülitumiste vähenemise arvel). Kumbki auto saaks sel juhul akusse 3hx6Ax240V = miski 4 kWh vurtsu aga mingil päeval oli toodangu kaotus 15 kWh...
Siis aga tuleks igal õhtul vaadata ilmateadet ja kui ähvardavad ilusa ilmaga, siis on vaja nende autodega minna veel enne magamaminekut küla vahele paarutama.. kummagagi 20 km, et järgmseks päevaks vaba akuruum olemas oleks...?
:jooma
Vasta