Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Maalehes on pull artikkel "investeerijate" mõtteviisist. Toetusi tahaks saada, aga toetuste saamiseks investeerida ei taheta. A`la tahaks T-34-ga(legendaarne II MS aegne Vene tank) Maximas toidukraami ostmas, aga näedsa, ei lubatagi, vaid EV käsib oma rahadega ehitada tee kodust Maximani, mis peaks vastu T34 roomikute raskusele. On ikka EV meil, viskab kaikaid kodarasse lihtinimese tahtmistele. ;) Minu arvates seda nimetatakse seda sullerdamiseks ja ülbuseks kõigi elektriarvete maksjate arvelt. Ja seda sullerdamise ideed on tegelikult propageerinud riik ise. Ehteestlaslikult on mul millegipärast tunne, et varsti hakatakse EV poolt maksustama PV paneelide omanikke. ;)
Artikkel ise https://maaleht.delfi.ee/artikkel/94694 ... uua-ei-saa
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 10 Dets 2021, 21:27 See artikkel sõidab sisse väikse luiskamisega- kui olla insener, siis hakkad kohe andmeid kontrollima, ettevõtte omatarbe võimsus ei klapi PV install võimsusega, vahe on ca 10 korda. Samas jutustakse, et seda gigantomaaniat on vaja esmajoones ENDA tarbeks.
Ikka sellestsamast artiklist.

Akupank, mis suudab salvestada rajatava jaama ühe päeva elektri, maksab ligikaudu 0,7 miljonit eurot ehk on kolm korda kallim kui jaam ise. Akupank, mis on võimeline salvestama meie planeeritava jaama ühe kuu võimsuse, maksab 15 miljonit eurot ehk 60 korda rohkem kui jaam ise. Seega praeguse hinnataseme juures on ainus lahendus müüa elektri ülejääk võrku.

Ei ole mingi insener ega ökonomist ja kaugel täpsetest arvustustest, kuid midagi mu hallrakud ikkagi seedivad. Mille kuradi pärast on vaja enda tootmise jaoks PV parki, mis tunduvalt ületab tootmisvajaduse? Minu mälu järgi kunagi oli kunagi TPI-s ka ökonomisti eriala. Kas sellist asja tänapäeva kõrgkoolides ei õpetatagi ja mõned firmajuhid teevad oma kalkulatsiooone Brüsseli suunitluste järgi või Kirsti Timmeri pandud tarokaartide põhjal? Kas tõesti tootmisest saadav kasum ei võimalda 3-4 tunnist elektrikatkestust? A`la generaatorid nagu haiglates? Ja peale lühiajalist katkestust minnakse pakrotti? Minu teada on EE-l katkestuste korral olemas elektri taastamise tähtajad ja katkestuse likvideerimise tähtaegade pikemaks venimisel saab EE-lt nõuda hüvitist. Ma tean, et ka tavatarbijale on pikemaks veninud elektrikatkestuse taastamise pärast sügavkülma sisu välja makstud.
Kokkuvõte minu jaoks- liiga palju on tekkinud parasiite nagu eelmisel sajandil peale ristleja "Aurora" avapauku. Kuidagi liiga palju on minu jaoks paralleele. ;)
PS. Ei ole revolutsionäär, ei valgekraatlane, ei nats, ei homofoob, kuid mu mingid hallrakud on veel töövõimelised. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas kunn24 postitus tähendab seda, et meie igapäevaelu olulised vajadused on saanud materiaalseid lisandväärutusi mittetootvate lõhnastatud börsimaaklerite otsustada ja nende meelevallas? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 10 Dets 2021, 23:41 Kas kunn24 postitus tähendab seda, et meie igapäevaelu olulised vajadused on saanud materiaalseid lisandväärutusi mittetootvate lõhnastatud börsimaaklerite otsustada ja nende meelevallas? :scratch:
Riigi olulise strateegilise ressursi "energiajulgeolek" hinna määramine ja selle toimimine on antud tundmatute "(era)firmade" hallata.
Meie riik ei suuda isegi oma majanduse toimimist juhtida.
1000 eur elektrihinna tekkimise olevat põhjustanud Norra söejaama hinnapakkumine NSP´s.
Energiamajandus on riigi majanduse toimimiseks oluline vajalik osa.
Lastakse isevoolu teed minna ja kasseeritakse makse ja tõstetakse SKP´d, sest majanduse arengut mõõdetakse rahas aga mitte tooteühikutes.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ega päikesepaneelide omanik ei peagi saama KÕIKE vägisi võrku müüa. Ehk siis oma varustuskindluse tagamiseks tuleb paneelid (ja tuulikud) kõvasti üle dimensioneerida, siis saad omatoodetud elektriga ennast pikemalt ära majandada.
Akud on juba füüsiliselt iseenesest ainult ööpäeva (maksimum vaid nädala ?) jagu energia salvestamiseks ja need on alles arengujärgus ehk umbes seal, kus päikesepaneelid olid 10 aastat tagasi. Eks kümne aasta pärast on olukord teine... saab näha, kas siis käid oma elektriautoga suvel maakodust linna elektrit toomas ja talvel vastupidi, või kogume raha oma väikese vesinikuagregaadi püstipanemiseks.

Urmas, T34 jaoks pole üldse teid vaja, nii nagu maakohas sõideti vanasti pudeli järgi ka T40-ga pigem teid vältides, sest miilits võis äkki puhuma panna...
Sellega seoses tuleb meelde, et oma esimesele nääripeole sõitsin isegi suisa T75 kabiinis...seda pöörati kah kangidega, nagu sinumainitud 34gi... Selle sõidu käigus lükati otsetee üle põllu koolimajani. Pärast kevadel pidi jälle maanteed mööda ringi käima...
Oh..olid ajad.. ;)

[quote] Minu jaoks mingi imelik paradoks. Kõik odavamad ja soodsamad alternatiivid muutuvad millegipärast kallimaks. [/quote]

Tegelikult ei ole paradoks. Me olime lihtsalt 2020 aastal pöördepunkti tunnistajaks, kus seni valdavalt toetatud päikeseelekter muutus isetasuvaks ja nüüd tekib selle järele globaalne nõudlus. Asja võimendas veel koroonapaanika.. Aasta algul kardeti hiinlaste tootmisvõimekuse kukkumist, seejärel kukkusid kinni hoopis tarbijariigid ja tekkis ülepakkumine..aasta lõpuks aga müüdi küll rohkem kui aasta varem kuid mitte nii palju kui ennustatud. Nüüd aga tuli sinna otsa konteinerikriis. Kui ma 2008 hakkasin paneelidest huvituma, siis maksis paneelivatt 5 USD, miinimumhind mullu oli isegi Eestis 20 eurosenti. Nüüd oleme jõudnud sinna, kus kogu maailm ilmselt on ära jaganud, et see on soodne elektritootmisviis ja tegelik turumajanduslik nõudlus viib hinnad üles..

Ikka sealtsamast artiklist...

[quote]Kui veel 2018. aasta lõpus oli liitujaid alla 2000, siis täna enam kui 10 000! Kasv on olnud plahvatuslik alates 2019. aastast tänu riiklikule toetusmeetmele. Kahe ja poole aastaga viiekordne kasv.[/quote]

See lause jätab mulje, justkui 2019 oleks mingi toetusmeede tulnud? Vastupidi, see toetusmeede oli olemas juba 2007 aastast, ainult ka selle toetusmeetmega ei olnud asi eriti tasuv. Toetusmeede lõppes ära 2018 ja ainult hoonete energiatõhususe ja väiketootjate jaoks pikendati kuni 50 kW paigaldiste toetust 2 aastat.
Ära kasutama tormas seda aga miskite kobarjaamade jokk skeemiga kõige suuremalt aga EE ehk riigiettevõte ise...
Viimati muutis trebla, 11 Dets 2021, 01:16, muudetud 3 korda kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 11 Dets 2021, 00:17 Ega päikesepaneelide omanik ei peagi saama KÕIKE vägisi võrku müüa. Ehk siis oma varustuskindluse tagamiseks tuleb paneelid (ja tuulikud) kõvasti üle dimensioneerida, siis saad omatoodetud elektriga ennast pikemalt ära majandada.
Austet trebla, äkki kirjutaksid neile selle tsiteeritud lause, sest tundub, et nende oma ökonomisti mõistus ei küündi sinu tasemeni. Tõsiselt mõtlen, sest muidu jäävadki artiklis kirjeldatud rohevinguviiulid oma tahtmist nõudma. ;)
Sellest olen ma aru saanud, et sina, ping ja Fram, olete omakasupüüdlikud materjalistid(parasiidid). Ma olen teiega juba leppinud, kuid riigikorra vahetusel maksan kätte. Kaeban, kuhu vaja. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Nende ökonomist kirjutab, et hakkas asja süvitsi uurima ja sai aru, milline on või ei ole kehtiv kord.
Selle vingutooni tekitab lausete vastavas järjekorras rittaseadmisega ajakirjanik.

Kõige suurem taastuvenergiatoetuste saaja on teatavasti EE ise...ostis kokku Nelja Energia tuulepargid, põletab Narvas toetuste abil puitu ja koostas hoonete energiatõhususe parandamiseks mõeldud 50 kW-stest paigaldistest mitmemegavatiseid kobarparke... loodetavati nende peale kaebad ikka enne...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 11 Dets 2021, 01:25 Selle vingutooni tekitab lausete vastavas järjekorras rittaseadmisega ajakirjanik.
Ja kuidas peab meie, tavatarbijatest pere, pidime nendest vinguviiulitest aru saama? Hakkama kinni maksma nende PV paneelide tootmisülejääke? Unustagu ära! Isegi koos koduse direktoriga saime aru, et nad tahavad meie arvelt rikastuda. Või saime valesti aru? Ei usu.
Trebla , ma saan väga hästi aru sellest, et kasutasid ära EV poolt antud võimalust, kuid paluks sellega mitte kilgata. Meie ja meie sugulastes sa oma jutuga sümpaatiat ei tekita. Kurb, aga nii see on.
Foorumis olnud küsijate tehniliste probleemide sinu kommentaare ma arvestan. Löön rusikasse surutud parema käega vastu vasakpoolset rindkere ja ütlen "respekt". ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Trebla, su muudetud kommentaar muutus kuidagi segaseks ehk ma ei saanud aru mida kirjutasid sina või keda sa tsiteerid, kuid midagi sain aru.
Millise/kelle kommentaatori mõte see oli?
Minu jaoks mingi imelik paradoks. Kõik odavamad ja soodsamad alternatiivid muutuvad millegipärast kallimaks.
Sa peaks ju väga hästi mäletama sajandivahetuse paiku majapidamiste täielikku elektri peale ülemineku propageerimist kui kõikse odavam toasoojus, enne seda oli kütteõli(diisel), siis tuli mingi aja pärast pellet jne ... Mis on saanud nendest tol ajal kõige soodsamatest küttematerjalidest? Lihtsalt söödeti turg sisse ja siis kirvega selga. Või gaas. Oi kui palju on näiteid ja kui palju on neid odavuse/"kokkuhoiuga" kaasajooksikuid.
Huvitav, kas me koos koduse direktoriga oleme idioodid, et lasime suvel mugavuse(laiskuse) põhjusel paigaldada ÕVSP, kusjuures elektrihinna teevad rekordeid? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

EL survestab valitsust, et odavamad alternatiivid kaoksid Rohepöörde läbiviimiseks!
Kütteõli - riigi otsusega keelati aktsiisivaba müük ja kui olid ostnud kuskilt aktsiisivabalt siis pidid kasvõi takkajärgi maksma. Alternatiiv on põlevkivi õlist toodetud rõvedalt haisev õli, jah ksellega saab kütta aga ega ikka kaua ei taha.
Puit/Pellet. Riigisoovide järgi justkui soositum. Ja siis kuuleme - metsanduses tuleb raiemahtu piirata. Pelleteid võib toota vaid kändudest jne. Kas tõesti usute, et pelletite hind pärast riigipoolseid sekkumisi jääb endiseks?
Elekter - EL on korduvalt energiavolinik otse välja öelnud - see peab saama kalliks! Kadri varem naeris rõõmust kui elekter jõudis üle 100 € MWh - see oligi EL eesmärk. Jällegi saadeti valitsustele kohustus hind kalliks ajada - st. tuli sulgeda kõik põlevkivi ja söejaamad, isegi tuumajaamade sulgemist soovitati ja soositi. Mõnda poliitikut on tabanud äkiline mälukaotus, enamus on vait ja püüavad jaanalindu mängida.
Gaas - üks vähestest mida vähe kiusatakse. Aga ka siin on lollimänge mängitud - LNG terminalide ehitamise projektid lõpetati, Saksamaa "unustas" oma mahutid täitmata ja tarnelepingud talveks sõlmimata - oma lolluses süüdistab teisi - et nad ei toeta NS2 ehitust...
Sellist oma enda elanikele käru keeramist pole minu silmad veel enne näinud.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Sellist oma enda elanikele käru keeramist pole minu silmad veel enne näinud.
Ma pean nõustuma...
Kuid väikese täpsustusega
Nimelt ma isegi tahan uskuda, et siin pole tegemist teadliku tegevusega (mõtlen EV poliitikuid)
Tegemist on sulaselge rumaluse ja lollusega ning hurraa ja loosungitega rohepöörde kontekstis
Esmalt tuleks lõpetada KÕIK toetused
Ja nagu ma kuskil teises teemas juba kirjutasin: sel kes soovib võrku lisada juhitamatuid võimsusi sel tuleb sinna lisada ka juhitavaid võimusi - nt lisad 100MW tuulikuid siis lisad 30 MW veel midagi
Ning loomulikult maksad ka vajadusel võrgu ümberehituse eest
Ja siis saame näha mis tegelikult see asi maksab ja kas keegi tarbijatest seda asja ka osta soovib
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Jah...
Kui ostad auto, siis ehitad ka jupi teed (kusjuures oma hoovist väljasõidu e. liitumise ehitadki ju) ning paigaldad linna ühe valgusfoori...
Inimeste ühest kohast teise liigutamiseks rajas riik ju raudtee...
Kusjuures sisuliselt sügavamalt järele mõeldes oleks see nõue palju rohkem õigustatud, sest hääletajaid enamus meist ju pigem peale ei võta ja oma jõude seisvat autot kaaskodanikule kasutada ei anna.
Nüüd, tõsi küll , on ilmunud Bolt ja Uber ja saab kasutada ka Autolevi netipõhist eraautorenti....

Minu ülearuse päevas võrku antud elektriga aga sõidab üks tramm vast Koplist Kadriorgu....
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Urmas kirjutas: 11 Dets 2021, 02:35
Sa peaks ju väga hästi mäletama sajandivahetuse paiku majapidamiste täielikku elektri peale ülemineku propageerimist kui kõikse odavam toasoojus, enne seda oli kütteõli(diisel), siis tuli mingi aja pärast pellet jne ... Mis on saanud nendest tol ajal kõige soodsamatest küttematerjalidest? Lihtsalt söödeti turg sisse ja siis kirvega selga. Või gaas. Oi kui palju on näiteid ja kui palju on neid odavuse/"kokkuhoiuga" kaasajooksikuid.
Huvitav, kas me koos koduse direktoriga oleme idioodid, et lasime suvel mugavuse(laiskuse) põhjusel paigaldada ÕVSP, kusjuures elektrihinna teevad rekordeid? :scratch:
Urmas, siinsamas foorumis olen ka mina toonitanud, et lõpuks loksub kõik sellesse järjekorda, et mida mugavam, seda kallim...
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keyw ... m&start=25

Mina kavatsen kohe praegu ühe 14 aastat vanaks saanud õhksoojuspumba töökindluse huvides uue vastu vahetada, Äsjaste külmadega hakkas jamama. Selle aja jooksul on see tarbinud vast 27 000 kWh. Kohe alguses polnud ma selle ette arvestit ühendanud.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

trebla kirjutas: 12 Dets 2021, 08:58 Jah...
Kui ostad auto, siis ehitad ka jupi teed (kusjuures oma hoovist väljasõidu e. liitumise ehitadki ju) ning paigaldad linna ühe valgusfoori...
Inimeste ühest kohast teise liigutamiseks rajas riik ju raudtee...
Kusjuures sisuliselt sügavamalt järele mõeldes oleks see nõue palju rohkem õigustatud, sest hääletajaid enamus meist ju pigem peale ei võta ja oma jõude seisvat autot kaaskodanikule kasutada ei anna.
Nüüd, tõsi küll , on ilmunud Bolt ja Uber ja saab kasutada ka Autolevi netipõhist eraautorenti....

Minu ülearuse päevas võrku antud elektriga aga sõidab üks tramm vast Koplist Kadriorgu....
Vaata Sinu PV või tuulikud on sellised millega ei saa arvestada - seda pole siis kui teda kõige rohkem vaja on...
Pole nö täisväärtuslik...
Autokasutajad maksavad läbi kütuse rohkem ja veel - see, et poliitikud kasutavad seda mittesihipäraselt on teine asi
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ardi »

trebla kirjutas: 11 Dets 2021, 01:25 Nende ökonomist kirjutab, et hakkas asja süvitsi uurima ja sai aru, milline on või ei ole kehtiv kord.
Selle vingutooni tekitab lausete vastavas järjekorras rittaseadmisega ajakirjanik.

Kõige suurem taastuvenergiatoetuste saaja on teatavasti EE ise...ostis kokku Nelja Energia tuulepargid, põletab Narvas toetuste abil puitu ja koostas hoonete energiatõhususe parandamiseks mõeldud 50 kW-stest paigaldistest mitmemegavatiseid kobarparke... loodetavati nende peale kaebad ikka enne...
EE ei põleta toetuste abil puitu, sest elektrihind on üle piirhinna.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ardi kirjutas: 13 Dets 2021, 21:31 ....
EE ei põleta toetuste abil puitu, sest elektrihind on üle piirhinna.
praegu jah... aga põhimõtteliselt puidupõletamisele läheb pidevalt kõige suurem osa taastuvenergiatoetusest.

Praegu on just selline pöördemoment, et suured tuulepargid saavad järjest 12 aastat vanaks ja kukuvad toetusskeemist välja, seega taastuvenergiatasu kulu peaks vähenema ja miskil ajal peaks EE saama hakata seda vähendama. Selle toetusega on vähemalt selge aruandlus, kellele ja kuipalju seda läheb.

Aga kuhu läheb see CO2 raha 60 (?) €/tonn.. sellest ma pole aru saanud ... pole küll vaevunud ka uurima.....
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Rohe on turul tänu CO2 poliitilisele manipulatsioonile ja toetustele
Kui see on vajalik maailma päästmiseks siis olgu nii
Kuid siis võiks arusaadavalt välja tuua ka selle, et midagi pole teha - kokkuvõttes ongi energia kallim ja tuleb rohkem maksta
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aga ega see pole ju saladus, et hinna määrab nö viimane pakkuja kes turule saab...
Selles mõttes pole tegemist nö tavalise börsiga...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Jah - tegemist pole nn tavalise börsiga
Kas on parem tavaline börs, selline börs või ilma börsita ei oska öelda...
Kui isiklikult oleks valida kas börs (kasvõi selline) või riiklikult kehtestatud hind siis valiksin igal juhul börsi
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Näha on igalpool rohehullude mölatubades, et mitte ühtegi tehnilist kalkulatsiooni ei tehta, köik käib vaid mölapõhiselt.
Aga see on alati neil nii olnud...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

trebla kirjutas: 14 Dets 2021, 11:37 Aga kuhu läheb see CO2 raha 60 (?) €/tonn.. sellest ma pole aru saanud ... pole küll vaevunud ka uurima.....
Riigieelarvesse - tänu kallile elektrile teenib riik sigahästi
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

xxx111 kirjutas: 14 Dets 2021, 20:49 Aga ega see pole ju saladus, et hinna määrab nö viimane pakkuja kes turule saab...
Selles mõttes pole tegemist nö tavalise börsiga...
kas pole põhjus selles, et kui igaüks peaks pärast müüma pakutud hinnaga, siis hakkaks püüdma pakkuma kõrgemat hinda ning äkki ei pääsekski müüma... ?
Ehk mäng käiks kõrgemal hinnatasemel...?

Praegu aga võib igaüks julgelt pakkuda oma madalaima võimaliku hinna ja tõenäoliselt ikkagi müüma pääseb...

Eeldab aga piisavalt paljude pakkujate olemasolu...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

trebla kirjutas: 15 Dets 2021, 18:04 kas pole põhjus selles, et kui igaüks peaks pärast müüma pakutud hinnaga, siis hakkaks püüdma pakkuma kõrgemat hinda ning äkki ei pääsekski müüma... ?
Ehk mäng käiks kõrgemal hinnatasemel...?
Ma ei oska kommenteerida mis siin taga on...
Jah - mingeid selliseid selgitusi on kuulda olnud kui minu arvates need ei päde
Ma ei näe midagi halba selles, et turul toimuvad tehingud turu hinnaga
Kui lähed püüdma kõrgemat hinda ja sellele on ostja siis ju kõik OK
Kui tahad nö kindel olla, et kaubast lahi saada siis lepid ka väiksema hinnaga
Tavaline turg
Turgu võib kritiseerida igasuguste asjade eest - kuid paremat minu teada pole...
Annaks jumal, et nüüd need ettepanekud läbi ei läheks, et eratarbija turult minema ja riiklik hind...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

NPS pole ehk parima ülesehitusega aga siiski vabaturuna töötav elektri ost-müük süsteem. Viga pole praegu mitte NPS vaid Narvas hurraaga riigi käsul suletud blokkidest tingitud elektri defitsiidist ja sama tehti kõikjal EL-is.
Riik saaks Narva baasil teha küll inimestele vabalt valitava fiks hinnaga aastase kestvusega paketi - On öeldud 120 € MWh (koos CO2 maksuga või 40 € MWh ilma CO2 maksuta), kuid tööstusele jne. oleks pakett ikkagi vabatahtlik
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

jah... ega nii Auverest kui ka sellest kasvõi koos vanade plokkidega poleks Nordpooli hind suures plaanis olenenud...Soome kaablid ehk oleks vaid veidi teises suunas töötanud.

Kus oleks ikka EE-le pappi tulnud eelmisel nädalal....

Kui kaablid valmis said omal ajal, siis elekter põhiliselt Soome poole ju liikuski...
ainult raha ei makstud tollal nii palju ...
Vasta