Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Hiid kirjutas: 21 Jaan 2023, 18:05 Mille järgi teha valik, kellelt päikesepargi pakkumine võtta, kui kõikidel maksab 15 000?
Iga üks kiidab ju enda oma.
Milline see õige on? :scratch:
Kui teaksid kui lihtne on päikesejaama ise ehitada siis sa ostaksid komponendid ise ja paigaldaksid kõik ise.
Vastan - kõige olulisem on paneelidel 3 parameetrit - võimsus, kasutegur ja maksimaalne väljundpinge.
Kui hind on sama siis tasub alati võtta võimsamad paneelid. Võidad aluse pindalas (ka see on kulu). Teine oluline asi on kasutegur. Ikka suurema kasuteguriga päikesepaneel. Korralike tootjatel on kenasti kõik andmed saada! eesti pakkujad loomulikult neid 3 andmeid ei väljasta. Osad tegelevad hiina träni edasimüümisega ja seega müüvad justkui eestis toodetud paneele. Ka sellistest soovitan eemale hoida. Pole ilus rämpsu kenasse pakendisse panna.
Teine põhjus on saada tööd endale. Kui sa ei tea paneeli parameetreid siis sa ei saa ka õieti süstyeemi kokku panna.
Paneelid pannakse ketti järjest kuni inverteri maksimaalse pingeni sisendi kohta. Sellepärast on paneeli maksimaalset pinget vaja teada. Kogu plejäänud keerukus on tuua vastavalt võimsusele õige jämedusega 3f AC kaabel inverterisse ja samamoodi DC kaabel Inverterisse.
alus oli kaks meest ja õhtuks koos. Täiesti tavaline akutrelliga kruvide kinnikeeramine, ei mingit raketiteadust.
wifiga ühendamisega peaks igaüks hakkama saama.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Kalvis kirjutas: 23 Jaan 2023, 09:09 ...kõige olulisem on paneelidel 3 parameetrit - võimsus, kasutegur ja maksimaalne väljundpinge...
...Korralike tootjatel on kenasti kõik andmed saada! eesti pakkujad loomulikult neid 3 andmeid ei väljasta...
...Paneelid pannakse ketti järjest kuni inverteri maksimaalse pingeni sisendi kohta. Sellepärast on paneeli maksimaalset pinget vaja teada.
Üldiselt on inverteritootajtel oma kalkulaatori-rakendused, milles levinumate paneelide andmed andmebaasis kirjas. Sealt valid soovitud paneelitüübi, koguse ja suuna-nurgad ning saad teada antud inverteritüübile sobiva(d) konfiguratsiooni(d) ehk kui palju saab maksimaalselt ühte stringi (ketti) paneele panna.

Üks oluline parameeter on ka temperatuur - mida madalm see on, seda kõrgemaks saab tõusta pinge. Miski veebruari-märtsikuine väga külm ilm ja terav keskpäevane päike üheskoos võib kõrgeima tulemuse anda.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kõike saab "ise teha"
Minu eelistus on "teatud asjad osta sisse" sõlmides lepingud kus KÕIK nende töödega kaasnevad riskid jäävad müüja kanda...
Ja loomulikult olen nõus selle eest ka maksma...
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Hiid »

paigaldust ma kui sellist ehitajana sisse ei ostakski tõenäoliselt. See ei muuda püstitatud küsimust eriti. Et mille järgi ostsustada? Kust mina tean, kes müüb õiget, kes valet asja? Olgu või teistest 2x võimsamaid. Aga on see ikka õige asi?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

xxx111 kirjutas: 23 Jaan 2023, 11:02 Kõike saab "ise teha"
Minu eelistus on "teatud asjad osta sisse" sõlmides lepingud kus KÕIK nende töödega kaasnevad riskid jäävad müüja kanda...
Ja loomulikult olen nõus selle eest ka maksma...
Jutt kisub üldfilosoofiliseks, aga suhtumine "mina maksan ja mind ei huvita - olgu olla", sisaldab samuti suurt riski.

Mõte on selles, et kui ise asjadest aru ei saa ja/või ei soovi süveneda detailidesse ja/või lootes, et müüja võtab kõik riskid ja annab garantii, võib lõppeda sellega, et müüja keerab suure käki kokku, rikub midagi kapitaalselt ära ning kaob pildilt koos sinu rahaga. Viitaks siinkohal ühele maksumüüri taga olevale artiklile, kus soss-sepp müüs kahju hüvitamise asemel oma ettevõtte likvideerijast tankistile, kuid teguseb ise uue nime all rõõmsalt edasi:

Esitas valeandmeid ja oma vigu ei tunnistanud! Päikesepaneelid tellinud naine läks paigaldaja vastu kohtusse

Veidi naiivne on arvata, et Sinuga seda kunagi ei või juhtuda.
Toon paralleeli teisest ehitusvaldkonnast - töövõtja poolt allhankena palgatud ehitaja jätab vannitoa hüdroisolatsiooni nõuetekohaselt paigaldamata, vesi rikub kõrvalolevate ruumide seinad ja mööbli ja uputab alumise naabri. Peale rikutud materjalide lisandub veel vastutuskohustus kolmandate isikute eest ja tervisekahju hallituse tõttu, aga müüjal õnnestub riskidest vabaneda näiteks juriidilist keha pankrotti lastes.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mõte on selles, et kui ise asjadest aru ei saa ja/või ei soovi süveneda detailidesse...
Minu mõte ei tähendanud absoluutselt seda - "saatan peitub detailides" ja need asjad teen endale selgeks...
Lihtsalt ma ei võta riski "enda kaela"...
Täpselt samuti ei maksa kunagi ettemaksu, lepingud sisaldavad leppetrahve jne...
Lihtsustades - enne kui kõik korras teenuse pakkuja oma tasu ei saa...
Ja nagu mainisin - olen nõus selle eest vajadusel rohkem maksma

Sinu näide minu puhul on väikse tõenäosusega (võimalik, kuid tõenäosus väike)
Nimelt ei saa kunagi töövõtjaks selline firma kelle tausta ma ei uuriks / ei tunneks
Ja ühtegi alltöövõtjat ei saa peatöövõtja kasutada minu kooskõlastuseta
Kolmandate isikute kahjude jaoks on olemas kindlustused
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

xxx111 kirjutas: 23 Jaan 2023, 18:48
Mõte on selles, et kui ise asjadest aru ei saa ja/või ei soovi süveneda detailidesse...
Minu mõte ei tähendanud absoluutselt seda - "saatan peitub detailides" ja need asjad teen endale selgeks...
Lihtsalt ma ei võta riski "enda kaela"...
Täpselt samuti ei maksa kunagi ettemaksu, lepingud sisaldavad leppetrahve jne...
Lihtsustades - enne kui kõik korras teenuse pakkuja oma tasu ei saa...
Ja nagu mainisin - olen nõus selle eest vajadusel rohkem maksma

Sinu näide minu puhul on väikse tõenäosusega (võimalik, kuid tõenäosus väike)
Nimelt ei saa kunagi töövõtjaks selline firma kelle tausta ma ei uuriks / ei tunneks
Ja ühtegi alltöövõtjat ei saa peatöövõtja kasutada minu kooskõlastuseta
Kolmandate isikute kahjude jaoks on olemas kindlustused
Selliseid vingeid mehi ja tarku-kõvasid-asjaajajaid, kes ennast kõikide riskide vastu oskavad ette ära kindlustada, on ennegi nähtud, kuid sellega on mõned "agad":

Firma taust(auuring) ei anna veel täit kindlust, et sellega jama ei tule. Jamasid esineb kõigil, sealhulgas suurtel ja nimega tegijatel, ehitusettevõtetest autohoolduste ja telekomifirmadeni. Kui neid ükshaaval välja praakida, siis mingil hetkel võib ring täis ja firmad otsa saada, sest veatut firmat ei ole olemas.

Vähegi suuremaid ettevõtteid ei saa kontrollida alltöövõtu osas, sest need protsessid ei ole läbipaistvad ega kliendi poolt kuidagi juhitavad. Juriidilised nüansid, kuidas reaalne töötegija palgatakse (firma palgal olev töötaja, lepinguline töötaja, FIE, alltöövõtja jne...), võivad olla firma ärisaladus, mille üle puudub sul kontroll.

Enne tasu ei saa, kui kõik on korras? Aga millal on kõik korras - kas siis kui garantiiaeg on läbi? Varjatud puudused võivad välja tulla alles pikema aja järel - näiteks varjud päikesepaneelidel teisel aastaajal, külmakerked järgmisel aastal või mis iganes.

Oletame, et Sa teed kogu eeltöö ära ja paned oma tingimused kirja. Töövõtja käib nööri mööda, teeb tööd ainult sinu aktsepteeritud töötajatega ja -viisil. Raha maksad tagantjärele...
Aga vabalt võib juhtuda, et mitte ükski arvestatav tegija ei ole lihtsalt nõus sellistel tingimustel antud tööd ette võtma. Ka Sinu lubatud lisaraha eest mitte.

No ja kindlustus... kindlustab seda, mis on lihtsasti asendatav või parandatav. Kõike ei saa aga kindlustada. Olgu selleks siis mingi objekti ajalooline, isiklik ja/või sentimentaalne väärtus, tervis, suhted või misiganes pehmed väärtused veel. Ja kindlustus ei tule mitte kunagi omadega plussi ega ka mitte nulli, vaid alati jääd miinusesse. Kindlustus vaid leevendab täielikku hävingut, mitte ei hoia ära kahju.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

mis kindlustusse puutub, siis mulle ütles if, et katusele pandud paneelid on automaatselt kindlustatud, kui hoone on kindlustatud...
Aga põllu äärde pandud paneele nad vist ei tahtnud üldse kindlustada....
Ega ma eriti küll peale ei käinud kah...
Kui oleks käinud, ehk oleks ka aastatoodangu saanud ära kindlustada.... noh, et pilves ilma vastu või nii...
:jooma
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

trebla kirjutas: 23 Jaan 2023, 19:46 mis kindlustusse puutub, siis mulle ütles if, et katusele pandud paneelid on automaatselt kindlustatud, kui hoone on kindlustatud...
Aga põllu äärde pandud paneele nad vist ei tahtnud üldse kindlustada....
Jah, IF võib küll öelda, et paneelid on koos ülejäänud hoonega kindlustatud, aga seda sellisel juhul, kui paigaldamisel ei ole tehtud ehitusvigu. Kui tormiga äralennanud raamid viivad kaasa pool katust või näiteks katus hakkab kinnituste kohapealt lekkima, siis kindlasti leitakse kusagilt mingi (eelmise või üle-eelmise) ehitaja viga, amortisatsioon, loomulik kulumine vms. põhjus mitte maksta.
trebla kirjutas: 23 Jaan 2023, 19:46Kui oleks (peale) käinud, ehk oleks ka aastatoodangu saanud ära kindlustada.... noh, et pilves ilma vastu või nii...
Noh, ma usun, et seltsid oleksid nõus aastatoodangu hinna eest selle pilves ilma ära kindlustama küll.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ vtl

Kõike võib juhtuda...
Aga püüan riski võimalikult madalaks ajada
Veatut firmat pole vaja (polegi olemas) - on vaja firmat kes vastutab on vigade eest mh materiaalselt
Ja ma arvan, et me räägime siin ikka eramuehitusest...
Sel juhul on ikka küll võimalik kõiki alltöövõtjaid kas aktsepteerida või mitte
Kas keegi pole nõus tegema - olen olnud konsultandina vähemalt 12 (algusest lõpuni, etapiti rohkem) eramu ehituse juures - siiani hakkama saanud...
Ise eramuid (kandekonstruktsioone) projekteerinud vähe, mõnda projekti olen "korrigeerinud" - eramutega ise eriti tegeleda (projekteerida) ei taha
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 23 Jaan 2023, 20:20 Jah, IF võib küll öelda, et paneelid on koos ülejäänud hoonega kindlustatud, aga seda sellisel juhul, kui paigaldamisel ei ole tehtud ehitusvigu. Kui tormiga äralennanud raamid viivad kaasa pool katust või näiteks katus hakkab kinnituste kohapealt lekkima, siis kindlasti leitakse kusagilt mingi (eelmise või üle-eelmise) ehitaja viga, amortisatsioon, loomulik kulumine vms. põhjus mitte maksta.
Kui peale õnnetusjuhtumit on tagajärgides süüdi keegi kolmas, a´la oma tööd lohakalt teinud ehitaja, kuid kui kindlustusvõtjal on olemas kõik bürokraatias vajalikud dokumendid, siis koos PV paneelidega äralennanud katus ei ole kindlustusvõtja, vaid kindlustusfirma probleem. Regressiks nimetatakse vist seda?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 23 Jaan 2023, 19:21 Selliseid vingeid mehi ja tarku-kõvasid-asjaajajaid, kes ennast kõikide riskide vastu oskavad ette ära kindlustada, on ennegi nähtud, kuid sellega on mõned "agad":
Me võime vähendada riske kodutööga, kuid mitte keegi ei saa ennast absoluutselt kõikide rikide vastu kindlustada. Või kui mõni oma arvates oskabki, siis on see majanduslikus mõttes väga kallis. Sa peaks mäletama, et ma olen soovitanud lihtsalt minna, koputada uksele ja küsida, et näe, te olete ehitanud nii ilusa maja, et ega te ei tahaks kontakte jagada. Võtab selline küsimine tüki küljest? Seda nimetaks sõltumatuks kodutööks. Kurat, üks USA bensuka klienditeenindaja küsib kogu su eluloo ja sellist käitumist nimetatakse avatuseks. Ja kui sa ei vasta klienditeenindaja küsimustele, siis oled mats. ;)
vtl kirjutas: 23 Jaan 2023, 19:21 Firma taust(auuring) ei anna veel täit kindlust, et sellega jama ei tule. Jamasid esineb kõigil, sealhulgas suurtel ja nimega tegijatel, ehitusettevõtetest autohoolduste ja telekomifirmadeni. Kui neid ükshaaval välja praakida, siis mingil hetkel võib ring täis ja firmad otsa saada, sest veatut firmat ei ole olemas.
No nii ja naa. Üldiselt on nii, et alates kasvõi näiteks minu teenuseid telliv firma on mind palgates planeerinud mind lüpsta või mitte. Taustauuringust see tavaliselt välja ei tule. Olen lüpsta saanud nii 3 kui ka 4 kohalisi summasid. Jah, olen kaalunud, et kas see +/- 1000€ mulle võlgu jäämist väärib kohtusse minemist või ei, siis enamuses olen loobunud. Ühe korra olen tellija kohtusse andud ja õiglus võitis.
OT. Helistati, oli vaja kiiresti suht suure mahuga töö valmis teha. Telefonivestluses saime kokkuleppele hinnas, hakkasime tööle ja kahe päeva pärast objektil kokku saades ütlesin, et unustasin ära arve maksmise tähtaja kokku leppimise. Ütles, et 30 või 60 päeva(täpselt ei mäleta). Mainisin, et tal oli kiire ja ehk oleks ka tööde eest tasumine kiirem. Kategooriline ei. Noh, sain teada, et tal oli ka teine firma, kelle käest käisin omal ajal ostmas siseviimistlusmaterjale. Jätsin meelega arved maksmata ja ükskord materjale tellima ja kohe kaasa viimas öeldi, et sa oled võlglane. Ei olnud kade ja kõlava häälega ütlesin üle kontori, et maksan arved siis kui tütarfirma on julle arve tehtud töö eest ära maksnud. Peale seda ütlemist tõusis kusagilt arvuti ekraani tagant üks pea ja küsis, et palju see firmaon võlgu. Ütlesin. Järgmise päeva lõunaks oli töö eest raha arvel ja sain oma "võla" ära makstud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 23 Jaan 2023, 21:06Kui peale õnnetusjuhtumit on tagajärgides süüdi keegi kolmas, a´la oma tööd lohakalt teinud ehitaja, kuid kui kindlustusvõtjal on olemas kõik bürokraatias vajalikud dokumendid, siis koos PV paneelidega äralennanud katus ei ole kindlustusvõtja, vaid kindlustusfirma probleem. Regressiks nimetatakse vist seda?
Mõned head aastad tagasi käis meediast läbi juhtum, kus noor pere oli ostnud maja endale ja ühel ilusal päeval läks pööning põlema. Ekspertiis leidis, et tegu on ehitusveaga, kus laetalad olid korstnale liiga lähedale paigaldatud ja/või isoleerimata. Kindlustus keeldus hüvitamast. Irooniana oli perel veel teinegi kindlustus - asjaajamise ja juriidika kohta, mis pidi kindlustusfirmaga suhtlemisel perekonda esindama. Seegi laiutas käsi.

Kuna konstruktsioon oli suletud, siis ei osanud ostu ajal keegi nendes talades mingit ohtu näha ega oodata.
Ehitise garantiiaeg oli möödas ning ehitaja ei vastutanud tagantjärele millegi eest.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Nagu mainitud - igasugu asju võib juhtuda
Mina isiklikult püüan lihtsalt riske minimeerida - muud midagi...
Eespool mainitud juhtum on puhtalt projekteerimise või projektist mööda ehitamise viga
Ja vot seda suudan küll vältida...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

xxx111 kirjutas: 23 Jaan 2023, 11:02 Kõike saab "ise teha"
Minu eelistus on "teatud asjad osta sisse" sõlmides lepingud kus KÕIK nende töödega kaasnevad riskid jäävad müüja kanda...
Ja loomulikult olen nõus selle eest ka maksma...
Maitse asi. Kalkulaatoriga tehte eest, aluse kokkupanemise eest ja kahe kaabliotsa tegemise eest küsitakse vähemalt kahekordne, buratiinodel lausa kolmekordne hind. Kusjuures buratiinod ruulivad, kõik lüpsavad paneelide paigaldajate tahtjaid. Enamus parkide paigaldajatest kes mulle sattunud ... on buratiinod. Vaadates kuidas pappi lüpsti - ei osanud muud ahastusest karjuda - tule taevas appi....
Foorumi tegelastelt ma eeldan, et nad oskavad akutrelli ja kalkulaatorit kasutada... Ja peaksid lüpsmisprojekte läbi nägema.
Buratiinod on arusaadavad - nende jaoks on ju päiksepark istutatud rahapuu, seejuures Rebane Alice ja Kass Basilio võtsid ju suuremeelselt vaid kumbki ühe kuldmündi Buratinolt. Seega rahapuu kasvab aga mitte nii kiirelt kui kass ja rebane lubasid (nende rahapuu kasvab küll)...
See kohtulahend oli klassikaline buratiino lüpsmise juhtum. Tõsi buratiino sai kah aru aga püüa kassi ja rebase käest varastatud kuldmünte tagasi saada, selleks tuleb suureks pinoccioks saada.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Tuttavatelt kuulduna on mikrotootja paigaldise pakkumine tänapäeval pigem 1,2 €/We kandis.
See artiklis manatud päikesejaam.ee pakub suuremaid 1 €/We kanti.

Kalvis - sinu kirjeldus on hea, aga selle järgi ongi kõige suuremad Basiliod EE-s ? Nendepakutud paigaldis on arvatavasti kõige kallim. Aga xxx-le peaks see sobima - taust on ju soliidne ?

Ja kas EE teeb siis kõik "seaduses" (millises ?) nõutud koormusarvutused ?
Ilmselt kaasnevad sellega ka pinnaseuuringud ja tuulemõõtmised (mitu aastat ?) , et paneelid minema ei lendaks ?
Viimati muutis trebla, 24 Jaan 2023, 13:59, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aga xxx-le peaks see sobima - taust on ju soliidne ?
Kellega / millega / mida võrreldes?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

trebla kirjutas: 24 Jaan 2023, 13:50 ... Kalvis - sinu kirjeldus on hea, aga selle järgi ongi kõige suuremad Basiliod EE-s ? Nendepakutud paigaldis on arvatavasti kõige kallim. Aga xxx-le peaks see sobima - taust on ju soliidne ?

Ja kas EE teeb siis kõik "seaduses" (millises ?) nõutud koormusarvutused ?
Ilmselt kaasnevad sellega ka pinnaseuuringud ja tuulemõõtmised (mitu aastat ?) , et paneelid minema ei lendaks ?
Mida "uhkem" firma, seda tõenäolisem on, et paigaldustöid teostab allhanke võitnud odavaima pakkumise teinud meeskond.
Suure tõenäosusega puuduvad odavaima tasuga meeskonnas kõrgema professionaalsusega töötajad.

Mina olen läinud (odav)paigaldajatega korduvalt tülli.
Näiteks KoRo potensiaaliühtlustuse juhtmestiku kruvimine alumiiniumist konstruktsioonide külge musta kipsikruviga. Jne.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kuidas need maaraamid maa sees kinni on? Maaraamide hind tundub krõbedavõitu, kogukulu arvestades.
15KW park, 15000eur, sellest maaraam 5500. Kipsikarkassist saaks vist odavama, kuid mitte halvema?.... :scratch:
Sain Elektrilevi pakkumise ka kätte. ~500 eur, sisaldab voolumõõtjat jms.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ja kas EE teeb siis kõik "seaduses" (millises ?) nõutud koormusarvutused ?
Ilmselt kaasnevad sellega ka pinnaseuuringud ja tuulemõõtmised (mitu aastat ?) , et paneelid minema ei lendaks ?
Otse loomulikult eeldan KÕIKI arvutusi (kuid kontrollin ka üle)
Loomulikult eeldan kogu projektdokumentatsiooni ja sealjuures vastavalt minu määratud kasutuseale
Mille järgi arvutused - tellija valik...
Mina ütleks juba lähteülesandeks - KÕIK vastavalt EVS-le (sh projektdokumentatsiooni maht vastavalt EVS 932 klausliga: kui tellija ei määra suuremat mahtu)
Aga kui keegi eelistab midagi muud siis selle määrabki (kasvõi vene SNiP)
Mis tuulemõõtmised - tuulekoormused on eespool nimetatud dokumentides...
Pinnaseuuringud vbl vajalikud - mõjuvad tõstejõud ja vaja teada kui sügavale vaja ankurdada (võib ka nö "tagavara kasuks üle panna")
Teine variant vastav ballast
Kipsikarkassist saaks vist odavama, kuid mitte halvema?
Kui keegi mulle sellist asja pakuks siis sellega oleks jutt ka lõppenud...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ja hakkab jälle tulema (nagu trebla ka eespool viitas):

PM:
Päikesepaneelide omanikud on marus:
Eesti Energia nõuab, et talle müüdud elektri eest peale makstaks.

Viimastel päevadel on päikesepaneelide omanikud, kes seni on oma toodetud elektrit pisikese kasumiga võrku müünud, saanud Eesti Energialt teate, et pidu on nüüd läbi.
https://majandus.postimees.ee/7697882/p ... 1674298022

Mina jälle ei saa selles "marust" aru...
No ära müü siis võrku
Tarbi ise või salvesta või küta välibasseini või mida tee mida iganes
Ega keegi ju ei sunni võrku müüma
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

No lepiks siis kokku, mis selle elektrihinnaga on? Kas on kallis või on odav ?
Rahvas kurdab, et ei jaksa arveid maksta?
Ja veel selline artikkel:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/12013 ... sema-rolli
Tegelikult seal käib jutt ka kodude jahutamise arvetest...
Teiselt poolt tulevad erainvestorid taastuvenergia tootmist paigaldama, ning on nõus müüma alla 2 sendi kWh..
Vähempakkumine võideti vist tasemel 1,9 senti ...? Kui hind alla selle, siis hakkab riik vahe korvamiseks toetust maksma.
ja nüüd tuleb EE ja võtab sellest elektrihinnast üle poole ära, sest muidu ei tule kaubandamisega välja...
Tegelikult on ju iga asjaga nii, et toota pole miski kunst, seda oskab igaüks, aga katsu sa toode maha müüa....
:jooma
Hiid kirjutas: 24 Jaan 2023, 16:50 kuidas need maaraamid maa sees kinni on? Maaraamide hind tundub krõbedavõitu, kogukulu arvestades.
15KW park, 15000eur, sellest maaraam 5500. Kipsikarkassist saaks vist odavama, kuid mitte halvema?.... :scratch:

Enamasti pakutakse Treesystem'i maaraami vist?
Vaata pesatron.ee lehelt... seal on link paigaldusvideole. https://www.youtube.com/watch?v=zwhq-CiikgQ
Kuidas see Itaalia firma aga Eesti maapinna ja Eesti tuuleolude jaoks sertifikaadi annab ?
St, et kas KOV aktsepteerib neid ?

Jälle - siinsamas foorumis kutsusin üles, et metallitootjad - tehke meie oludele vastav universaalne raam ja hakake müüma..
Sain Elektrilevi pakkumise ka kätte. ~500 eur, sisaldab voolumõõtjat jms.
Siis on sul vedanud, on minu arvamus - tee kohe, muidu teeb naaber ! :good:
Aga arvesta, et need jäävad sul 30-50 aastaks püsti - seega planeeri, et viisakas välja näeks - et endal pärast häbi poleks vaadata..


Kirjutasin siinsamas foorumis juba aastaid tagasi (kui paneelivatt alles 5 € maksis) et kui hind langeb, siis lõpuks koguneb kogu selle majanduse ümber igasugu tegelasi, kes kõik tahavad paneelihuvilise käest oma kalõmmi saada...
Kalvis kirjutab õigesti, et tegelikult on vaja vaid paneelid omavahel õiges koguses kokku ühendada ja inverteri jaoks kaks kaabliotsa teha kuid sinna ümber annab igasugu tingeltangelit veel organiseerida.

PS
Vaatasin ajaloost järgi - 5190 euriga sain Treesystemi maaraami ostetud , selle platsile püsti pandud, paneelid ja inverter külge kruvitud ja kaabeldatud.

Inverteri, paneelide, võguühenduste ja paberimajanduste hind oli pealeselle. Transport oli kah - 245 €.
Kilovatte oli 40 ja aasta oli 2020.
Viimati muutis trebla, 24 Jaan 2023, 19:36, muudetud 11 korda kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tüüpiline artikkel - vaja on "ette kirjutada" miks, millal, millega, kui palju, mis eesmärgil, milleks üleüldse jne ma oma varaga teen...
Artikkel nendele, kes ise mõelda ei suuda ja arvutada ei oska ning analoogsete "artiklite" baasil mingeid järeldusi või otsuseid teevad
See õigusakt... ...annab ka võimaluse luua paremaid elu- ja ärihooneid, vähendades samal ajal arveid...
Just eile (või üleeile) lugesin artiklit täpselt vastupidisest olukorrast kus inimesel oli nii vanem "vähem energiatõus" ja uuem "super-hüper-mega-giga jne energiatõhus" korter...
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Hiid »

https://youtu.be/zwhq-CiikgQ
see natuke ikka tugevam paistab jahh, kui ma kartsin. :thumbsup:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Jälle - siinsamas foorumis kutsusin üles, et metallitootjad - tehke meie oludele vastav universaalne raam ja hakake müüma...
Meil siin metallitootjad pole - on metalltoodete tootjaid - aga see selleks
Kui turgu oleks siis ka tehtaks...
Ju siis ikka ei ole - vähemalt piisavalt ei ole, et selle peale oma aega raisata - eks muud tooted "müüvad" paremini
Vasta