Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

Ac457765 kirjutas: 09 Aug 2022, 19:58 ... Ja kui arvestada ka seda, et keegi ei paiguta oma raha sinna selleks, et see sama summa lihtsalt 4-8 aasta pärast tagasi saada, vaid lisaks inflatsiooni tagasi teenimisele sellest ka tulu saada, ... :hello:
See on nüüd "totaalse mõistmatuse" koht, kus inimesel olemasolev elukogemus ei luba mõista teema olemust.
"Oma kodu" muutub investeerimise objektiks alles siis kui see maha müüa.
Kasumiarvutus sõltub lähteülesandest ja arvutusmetoodikast.

Samasugune dilemma on küsimus, et kas: "Inimene teeb tööd, et elada või elab selleks, et töötada?"

Näiteks koduhoovi kaevu kaevamise asemel on majanduslikult kindlasti suurema tootlusega investeerida kaevu raha "Limonaadi tehase" aktsiatesse, aga need aktsiad ei too hoovi vett.
Kamin suvilas ei tasu ka ennast mitte kunagi ära aga ometigi tunnetavad inimesed selle järgi vajadust ning OMA raha eest ehitavad neid.
Näiteks kui 7000eur maksev PV tootmisseade võimaldab elada oma majas ilma kütte eest maksmata ja kui seda võrrelda elamisega korteris (inimene ju tahab elada kuskil) kus kuukulud on 350eur kuus, siis võib tunduda, et PV seadme tasuvusaeg on ainult 20 kuud.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Mis jura sa ajad? Kas päikesepaneele paigaldatakse seepärast, et niisama ilus vaadata? Või et on reaalne vajadus omatarbeks kuna elektriliitumist seal ei ole. Jätame üksikud erandid kõrvale ja ütleme ikka, et need paigaldatakse rahalise kasu saamise eesmärgil. :wave:
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

Ac457765 kirjutas: 09 Aug 2022, 23:26 ... Jätame üksikud erandid kõrvale ja ütleme ikka, et need paigaldatakse rahalise kasu saamise eesmärgil. :wave:
Kui taksojuht ostab auto rahalise kasumi saamiseks, siis see ei tähenda, et KÕIK autod oleks ostetud rahalise kasu saamiseks.

Ainult ühe kindla OMA lahenduse nägemist ja teiste võimaluste absoluutset eitamist nimetatakse:
Kinnisidee (idée fixe) on vaimu tugev haaratus millestki, nii et see peaaegu ei allu muutmisele mingite argumentidega.

Termin idée fixe on kasutusel alates 1812. aastast meditsiinilise terminina, s.t. seda on nähtud kui patoloogiat.
https://en.wikipedia.org/wiki/Id%C3%A9e ... sychology)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ac point on selles ega ka Soros ei paigaldanud oma nõudepesija palgast koonerdatud säästude eest paneele vaid hakkas investeerima. Buffet samamoodi.
Ja täna võivad tõesti mõlemad aastas paar miljardit välja võtta ning elektri hind neid ei koti.
Aga selliste jaoks on kuskil miski investeerimisfoorum.
Siin ehitusfoorumis otsivad inimesed võimalusi, kuidas oma elamist võimalikult jooksvate kulude vabalt majandada...
Enamus inimesi ei mõtle isegi selle peale.. "Päikeselaenugi" ei anta mitte selleks et paigaldada päikesepaneele vaid selleks, et see päikese all soojas kohas maha prassida ja siis jälle külmas madala palga üle edasi kiunuda..

Kuidas selle omatarbe protsendiga ikka aastaringselt elatavas majas siis on ?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Ac457765 kirjutas: 09 Aug 2022, 23:26 Mis jura sa ajad? Kas päikesepaneele paigaldatakse seepärast, et niisama ilus vaadata? Või et on reaalne vajadus omatarbeks kuna elektriliitumist seal ei ole. Jätame üksikud erandid kõrvale ja ütleme ikka, et need paigaldatakse rahalise kasu saamise eesmärgil.
Ac457765, ma annan endale täiel määral aru, et mul ei õnnestu Sind ümber veenda ja Sinu peakuju ei võimalda aru saada sellest, MIKS üks inimene endale päikesepaneelid paigaldab. Seega see kiri ei ole Sulle, vaid teistele võimalikele päikesepaneelihuvilistele.

Paigaldasin endale päikesepaneelid sellepärast, et: (tähtsuse järjekorras)
* Oma tulevasi igakuiseid elektriarveid vähendada, ideaalis nulli või negatiivseks viia. Seda loodetavasti vähemalt järgmiseks 20...30 aastaks. Võtan seda ka kui teatavat pensionikindlustust;
* Vähendan oma sõltuvust elektrihinnast, kuna omatoodangu hind ei tõuse enam minu jaoks;
* Vähendada oma energiasõltuvust üldisemalt ehk väikese modifikatsiooni ja salvesti lisamisega saaksin ca 9 kuud aastas täielikult offgridi minna;
* Ma olen tehnikahuviline ja paneelidega elektritootmine pakub mulle suuremat huvi ja rahuldust, kui lihtsalt raha investeerimine aktsiatesse või väärtpaberitesse. Ma põhimõtteliselt vihkan finantsmaailma, kus "raha teeb raha", milleks on vajalik pidev majanduskasv. See on püramiidskeem, mis ühel hetkel kukub järjekordse krahhiga kokku;
* Ma olen oma panuse andnud maailma paremaks muutmiseks ehk toodan endale ja teistele midagi reaalset ja kasutatavat;
* Päikesepaneelid katusel näevad lahedad välja.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 10 Aug 2022, 18:54 Paigaldasin endale päikesepaneelid sellepärast, et: (tähtsuse järjekorras)
* Oma tulevasi igakuiseid elektriarveid vähendada, ideaalis nulli või negatiivseks viia. Seda loodetavasti vähemalt järgmiseks 20...30 aastaks. Võtan seda ka kui teatavat pensionikindlustust;
Kas oleksid PV paneelid paigaldanud ka siis kui toetusi ei oleks olnud? Kui pikk on paneelide ja sinna juurde kuuluva kupatuse efektiivne iga? Millegipärast olen väiksemaid numbreid lugenud? Pensionikindlustus- nii ja naa.
vtl kirjutas: 10 Aug 2022, 18:54 * Vähendan oma sõltuvust elektrihinnast, kuna omatoodangu hind ei tõuse enam minu jaoks;
* Vähendada oma energiasõltuvust üldisemalt ehk väikese modifikatsiooni ja salvesti lisamisega saaksin ca 9 kuud aastas täielikult offgridi minna;
Kui oleksid täielikult offgrid nagu tegi omal ajal Peeter Jalakas EE-d pikalt saates, siis plaksutaksin kaasa, kuid hetkel võtan sinu ettevõtmist ärina.
vtl kirjutas: 10 Aug 2022, 18:54 * Ma olen tehnikahuviline ja paneelidega elektritootmine pakub mulle suuremat huvi ja rahuldust, kui lihtsalt raha investeerimine aktsiatesse või väärtpaberitesse. Ma põhimõtteliselt vihkan finantsmaailma, kus "raha teeb raha", milleks on vajalik pidev majanduskasv. See on püramiidskeem, mis ühel hetkel kukub järjekordse krahhiga kokku;
Ja kuidas tõlgendada sinu võrku müüdud elektri koguseid? Kas tõesti tegid seda lihtsalt huvist ja kordagi ei arvutanud, kas sinu hobi võib äkki isegi tulu toota ka ilma toetusteta? Kahtlen. Miks viimasel ajal enam siinsetest kommentaatoritest keegi ei maini toetuste summasid? :scratch: Toetussummadest olete nagu kuldid rukkis. ;)
vtl kirjutas: 10 Aug 2022, 18:54 * Päikesepaneelid katusel näevad lahedad välja.
Kuidas näevad välja PV paneelid mereäärse rookatusega audentsel kaluritalu katusel? Minu arvates ei ole sellisel visuaalil mitte midagi lahedat, isegi mitte õuepeal. ;)

Vtl, ping, trebla ja teised PV paneelidega kilkajad- mitte mingit isiklikku viha ja kogu selle paneelinduse vastu mul ei oleks mitte ühtegi paha sõna kui see ei toimuks teiste arvelt, kes ei saa või kellel ei ole võimalust "investeerida" PV paneelidesse. Ei ma ei ole mitte mingi eestkõneleja, kuid kahjuks teie "äri" käib ka vähekindlustatud inimeste arvelt. Meie pere saab ka teid toetades hakkama ja KOV energiatoetuste alla meie pere ei kuulu. Millest on muidugi kahju, äkki oleks ka 15€ toetust saanud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 10 Aug 2022, 20:34 Kas oleksid PV paneelid paigaldanud ka siis kui toetusi ei oleks olnud? Kui pikk on paneelide ja sinna juurde kuuluva kupatuse efektiivne iga? Millegipärast olen väiksemaid numbreid lugenud?
Jah, oleks paigaldanud ka ilma toetuseta.
Paneelide eluiga saan öelda siis, kui see otsa saab. Siiani kõige pikemalt töötanud kohalik paigaldis, mida ma tean, on klassivend Andres Meesakul, kes just täna kirjutas sotsiaalmeedias:

Täna 10 aastat tagasi lülitasin sisse oma esimese päikeseelektrijaama. Inverterite võimsus 9kW (3x3kW), paneelide võimsus 11,3kW. Rein ja Olavi ehitasid, KredEx aitas rahastada.
See oli Eestis üks esimestest ametlikult võrguga liidetud päikesejaamadest. Nende esimeste n.ö. näidisjaamade liitmise baasil kujundati paljuski hilisemad liitumisprotsessid.
Jaam töötab ilusti ja tõrgeteta ning on tänaseks tootnud enam kui 112MWh (112 000 kWh) elektrit. Ehk igal aastal kindlasti vähemalt 10 000 kWh, enamusel aastatest pigem siiski 11 000 kWh.
Peale seda esimest, on minu vähemal või suuremal osalusel rajatud kümnete megavattide jagu uusi päikeseelekttrijaamu. 10 aasta tagusest vananevate hipsterite nishitehnoloogiast on kujunenud tänasel hetkel suurim kütusevaba tootmisvõimsus Eestis. Päikeseelektrijaamade installeeritud koguvõimsus läheneb jõudsalt 500 MW-le, ületades sellega hetkel Eestis paigaldatud tuulikute koguvõimsuse (ca. 350MW).
Päikeseelektrijaamad on kõige madalama sisenemisbarjääriga energiatootmise tehnoloogia. See tehnoloogia võimaldab aktiivselt turul osaleda sisuliselt mõnesajaeurosest investeeringust ühte paneeli ja mikroinverterisse ning alustada endale elektri tootmist, alandades seeläbi kodukulusid tegelikult, mitte poliitilise lubadusena teleriekraanilt enne valimisi.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. /M.Gandhi/

Urmas kirjutas: 10 Aug 2022, 20:34Kui oleksid täielikult offgrid nagu tegi omal ajal Peeter Jalakas EE-d pikalt saates, siis plaksutaksin kaasa, kuid hetkel võtan sinu ettevõtmist ärina.
Anna andeks, aga mul on täiesti savi, kas sa võtad seda ärina, hobina, kiiksuna või mõlemana.
Urmas kirjutas: 10 Aug 2022, 20:34Ja kuidas tõlgendada sinu võrku müüdud elektri koguseid? Kas tõesti tegid seda lihtsalt huvist ja kordagi ei arvutanud, kas sinu hobi võib äkki isegi tulu toota ka ilma toetusteta? Kahtlen. Miks viimasel ajal enam siinsetest kommentaatoritest keegi ei maini toetuste summasid? :scratch: Toetussummadest olete nagu kuldid rukkis. ;)
Toetus on 5.37 senti/kWh, elektrihind täna päeval oli ligi 54 senti/kWh.
Ehk toetus on tore boonus, aga ausalt öeldes on praeguste elektrihindadega savi sellest toetusest.
Tasuvusaegadest (toetusega ja ilma) on räägitud siin nii pikalt, et ei jõua ega jaksa enam korrata.
Urmas kirjutas: 10 Aug 2022, 20:34Kuidas näevad välja PV paneelid mereäärse rookatusega audentsel kaluritalu katusel? Minu arvates ei ole sellisel visuaalil mitte midagi lahedat, isegi mitte õuepeal. ;)
Mul EI OLE rookatusega autentset kaluritalu, seega esteetikaküsimus ei ole päevakorras.
Jah, ka vanalinna kivikatusele tõesti paneele ei paneks, nagu ka mitte roo-, laast- vms. muule muinsusväärtusega hoonele. Sellise koha jaoks on teised paigaldised, maaraamid jms. Samamoodi, nagu sa ei pane 1937. aasta autole alla tänapäevaseid läikivaid valuvelgesid.
Urmas kirjutas: 10 Aug 2022, 20:34Vtl, ping, trebla ja teised PV paneelidega kilkajad- mitte mingit isiklikku viha ja kogu selle paneelinduse vastu mul ei oleks mitte ühtegi paha sõna kui see ei toimuks teiste arvelt, kes ei saa või kellel ei ole võimalust "investeerida" PV paneelidesse. Ei ma ei ole mitte mingi eestkõneleja, kuid kahjuks teie "äri" käib ka vähekindlustatud inimeste arvelt.
Palun ära aja makarone kõrva. Mina maksin oma paneelid ise kinni ja ei ole kellegi arvelt neid paigaldanud. Eriti veel vähekindlustatud inimeste arvelt.
Sinu elektriarve ei suurene ka sellest, kui Elering mikrotootjatele taastuvenergia toetust maksab.
Aga kadedus on muidugi edasiviiv jõud.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

ping kirjutas: 09 Aug 2022, 23:52
Ac457765 kirjutas: 09 Aug 2022, 23:26 ... Jätame üksikud erandid kõrvale ja ütleme ikka, et need paigaldatakse rahalise kasu saamise eesmärgil. :wave:
Kui taksojuht ostab auto rahalise kasumi saamiseks, siis see ei tähenda, et KÕIK autod oleks ostetud rahalise kasu saamiseks.
Tainas on tainas. :banghead: Jah, kindlasti mõni taksojuht ostab auto ka sellepärast, et lihtsalt lahe on taksojuht olla ja kasvõi maksab selle nimel peale. Kas ma ei kirjutanud, et JÄTAME ÜKSIKUD ERANDID KÕRVALE? Ehk siis ei öelnud ju, et KÕIK.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

vtl kirjutas: 10 Aug 2022, 18:54 Ac457765, ma annan endale täiel määral aru, et mul ei õnnestu Sind ümber veenda ja Sinu peakuju ei võimalda aru saada sellest, MIKS üks inimene endale päikesepaneelid paigaldab.
Mida annab mingi üksiku erandi välja toomine? Keda huvitab, miks SINA paigaldasid? Enamik ostavad paneelid raha teenimiseks.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Ac457765 kirjutas: 10 Aug 2022, 21:14
vtl kirjutas: 10 Aug 2022, 18:54 Ac457765, ma annan endale täiel määral aru, et mul ei õnnestu Sind ümber veenda ja Sinu peakuju ei võimalda aru saada sellest, MIKS üks inimene endale päikesepaneelid paigaldab.
Mida annab mingi üksiku erandi välja toomine? Keda huvitab, miks SINA paigaldasid? Enamik ostavad paneelid raha teenimiseks.
Ilmselgelt SIND huvitab, et sa pidevalt siin teemas kiibitsemas ja kommenteerimas käid.
Kui teema Sind üldse EI huvitaks, siis võiks ju “Päikesepaneelide hinnapakkumised” lõime lihtsalt ignoreerida. Või läheb sulle väga korda see, miks teised teevad midagi, mida sina õigeks ei pea?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 10 Aug 2022, 21:25 ...iga läbuenergeetiku tarbeks tuleb hoida töös kuuuma reservi Narva kandis või tuleb kuskilt mujalt puujääv kiiresti hankida või ülejääv kuskile pakkuda (sekundite küsimus!), samuti viib see Narva elektrijaama kasuteguri alla ja see on kulu, mis kajastub mingIl määral siiski elektrihinnas. Kui läbuenergeetikud võtaksid omale kohustuse toota siis, kui on VAJA, on jutt teine. Kuid nemad toodavad siis, kui tuleb ja veel vinguvad, kui vahel võrk vastu ei võta (pinge kõrgeks läheb ja automaatika rakendub). Kui käib hõiskamine, et PV-sid on paigaldatud 500 MW, siis varustukindluse jaoks peab ka olema pea 500 MW KOHE saadaval, kui Jumal pilved taevasse lükkab. Kui lisame siia veel tuulikute 350 MW, muutub pilt varustuskindluse mõttes masendavaks.
Kui vähedegi viitsid vaadata mõne läbuenergeetiku toodangu histogrammi, siis see tõstab juuksed püsti ja sunnib au andma Voolulevi ja EE tegelastele, kes seda süsteemi haldama peavad. Ehk selle ebabilansi peab keegi ja KIIRESTI ära lahendama. Kes? Kelle kuludega?
Sa võid ju olla aastakümneid tagasi nõukaajal energeetikat õppinud, aga see ei tähenda, et sa täna oleksid päikesepaneelide vms. ekspert asjale vett peale tõmbama.

Selge see, et tuule või päikeseenergia vajab tasakaalustamiseks juhitavaid tootmisvõimsusi. Paraku iga MWh, mida need nn. "läbuenergeetikud" toodavad, on see, mille võrra on vaja vähem gaasijaamu käima tõmmata ja just viimased on need, mis täna kWh hinna üles ajavad. Nii kui hüdro ja/või PV mühinal toodavad, on ka elekter odav(am).
kunn24 kirjutas: 10 Aug 2022, 21:25Ainuke otsene mõistlik kasutus PV energia puhul, ma näen, on suvel jahutus-seadmete elektrivarustus ja mingi sarnane, sessoone vajadus (näiteks aiakastmispump) ja sellega see teema ka lõppeb. Ehk oma nina otsast tuleb üritada kaugemale näha....
Kas akumuleerimine ja salvestid helistab kella? Oma nina otsast tuleb jah üritada kaugemale näha.
kunn24 kirjutas: 10 Aug 2022, 21:25Ehk sisuliselt PV ja ka tuulikute roheenergeetikud on võrgu töö mõttes kurjategijad ja neid lastakse sinna läbustama vaid selle tõttu, et on selline kuradi poliitiline tellimus. [...] lõppkokkuvõttes tuleb hakata tagajärgede eest kandma ka kollektiivset vastutust.
Kunn, ära rohkem peale võta, eksole.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 10 Aug 2022, 22:13
Sa võid ju olla aastakümneid tagasi nõukaajal energeetikat õppinud, aga see ei tähenda, et sa täna oleksid päikesepaneelide vms. ekspert asjale vett peale tõmbama.
Füüsikareeglid selles osas pole muutunud. Kena läbustamist, ide fix-iga ma põhimõtteliselt rohkem ei diskuteeri, 1-st mõtteavaldusest peaks mõistusega inimese jaoks piisama.
Sellel ajal kui Sina õppisid, ei teadnud keegi smart grid-ist midagi. Dinosaurused võivad ju kätega vehkida või tarka nägu teha, aga vähemalt seniks, kuniks juhitav termotuumareaktsioon ei ole reaalsus, liigub asi pidevalt ja järjekindlalt sinnapoole, et suurte täisvõimsusel uhavate kivisöejaamade asemel korjatakse üles iga energiakild, mida saab üles korjata. Muide, ega tuumajaam ei ole ka kuigi paindlikult juhitav ehk sisuliselt on tegu ühe suure, ülekiirendatud aurukatlaga, mille kulud kogu ekspluatatsiooniperioodi peale kokku ei ole sugugi odavad.

Aga ma endiselt ei saa aru nendest inimestest, kes muudkui räägivad, kuidas teema neid ei huvita ja nad põhimõtteliselt ei diskuteeri ja siis tulevad ikka ja jälle oma sortsu õli tulle valama.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Ac457765 kirjutas: 09 Aug 2022, 23:26 Mis jura sa ajad? Kas päikesepaneele paigaldatakse seepärast, et niisama ilus vaadata? Või et on reaalne vajadus omatarbeks kuna elektriliitumist seal ei ole. Jätame üksikud erandid kõrvale ja ütleme ikka, et need paigaldatakse rahalise kasu saamise eesmärgil. :wave:
Just nimelt rahalise kasu saamise eesmärgil paigaldasin mina.
Kuna kasu ületas ootusi, paigaldasin ka teise.
Kuna ka selle kasum ületas kõvasti ootusi, projekteerin kolmandat.
Ilmselt tuleb ka neljas.
:hello:
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 10 Aug 2022, 22:26 See on teine, organisatoorne teema. Ma ütlesin korra ära ja kõik. Ära laienda meelevaldselt ja nori tüli. Loll jutt on su eelviimases lõigus, mingi jabur dinosauruste damagoogia. See ei ole teh jutt ja demagoogias oled meister, ma tean.
Look who's talking... "Ära nori tüli" ütleb mees, kes paar postitust tagasi nimetas kõiki taastuvenergia tootjaid (sh. mind) läbuenergeetikuteks ja (võrgu)kurjategijateks. Kas selle peale saab üldse mingit konstruktiivset dialoogi tulla?
kunn24 kirjutas: 10 Aug 2022, 22:26Ja kus meil on smart grid? Võta ette, tee valmis, et iga tarbija saaks erineva prioriteediga siis vajaliku võimsuse ja selleks otstatarbeks, kui seda läbuenergeetikud pakuvad. Kuniks seda pole, pole vaja sel teemal hüpata.
See on umbes samal teemal väide, nagu internet aastal 1984. "Võta ette, tee valmis, et iga tarbija saaks oma taskus oleva seadmega ligipääsu kogu maailma tarkusele". Toona oleks tänase reaalsuse kirjeldamise eest hullumajja pistetud.
Kes olen mina, et mikrotootjana kõigi tarbijate, sh. Kunn24 jaoks jaoks smart grid-i ehitada? Aga oma väikese panuse saan juba täna anda sellega, et koduautomaatika abil sätin oma tarbimist sellele ajale, kus a) ise toodan; või b) siis kui võrgus on energia ülejääk (loe: hind on madalam). On palju kohti kus seda SAAB teha ka täna, alates veeboileri või vannitoa põranda kütmisest ja lõpetades elektriauto laadimisega.
kunn24 kirjutas: 10 Aug 2022, 22:26Börsihind ei ole smart grid, kuigi näiliselt ta sellele pretendeeruks. Vastuolu on selles, et ebabilanss tuleb lahendada sekunditega, kui börsihinnaga mängitakse lolli tundide lõikes.
Teatud juhtudel isegi mitte sekunditega, vaid sekundikümnendikuga. Aga küsimus on realisatsioonis, mitte põhimõttelises võimekuses. Börsihind toimetab juhitavate võimsuste järkudega, mitte ei jälgi igat pilve või tuulepuhangut. Aga ma olen ausalt öeldes väsinud Kunnide ja taksojuht-investoritega vaidlemisest ning teema on ehitusfoorumi fookusest ammuilma välja jõudnud.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

vtl kirjutas: 10 Aug 2022, 21:21
Ac457765 kirjutas: 10 Aug 2022, 21:14 Mida annab mingi üksiku erandi välja toomine? Keda huvitab, miks SINA paigaldasid? Enamik ostavad paneelid raha teenimiseks.
Ilmselgelt SIND huvitab, et sa pidevalt siin teemas kiibitsemas ja kommenteerimas käid.
Kui teema Sind üldse EI huvitaks, siis võiks ju “Päikesepaneelide hinnapakkumised” lõime lihtsalt ignoreerida. Või läheb sulle väga korda see, miks teised teevad midagi, mida sina õigeks ei pea?
Absulouutselt ei huvita miks SINA või keegi teine paigaldanud, vaid huvitab teema natuke laiemalt. Tasub ikka oma ninaotsast kaugemale ka vaadata, mitte oma erandlikku käitumist püüda reegliks tembeldada. :good:
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

rannamees kirjutas: 10 Aug 2022, 22:47 Just nimelt rahalise kasu saamise eesmärgil paigaldasin mina.
Kuna kasu ületas ootusi, paigaldasin ka teise.
Kuna ka selle kasum ületas kõvasti ootusi, projekteerin kolmandat.
Ilmselt tuleb ka neljas.
:hello:
Kui ootused on nii väikesed ja raha mõistlikumalt ei oska kuhugi paigutada, mis sul siis ikka muud üle jääb. :hello:
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Ac457765 kirjutas: 10 Aug 2022, 23:32 Kui ootused on nii väikesed ja raha mõistlikumalt ei oska kuhugi paigutada, mis sul siis ikka muud üle jääb. :hello:
Mida on Sinul asja teis(t)e inimes(t)e ootuste ja rahapaigutamisega, et sa sel teemal jätkuvalt suu täis võtad?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 10 Aug 2022, 20:34 ... Kuidas näevad välja PV paneelid mereäärse rookatusega audentsel kaluritalu katusel? Minu arvates ei ole sellisel visuaalil mitte midagi lahedat, isegi mitte õuepeal. ;) ...
Ilu on vaataja silmades.
Jalakasele panin paneelid just rookatusele aga niimoodi, et võõras neid näha ei oska.
Ka laastukatustele ja isegi laudkatusele olen paigaldanud. (Mõtlesin välja tehnoloogia ja kasutasin seda, kuidas kõveratele ja roigastest katustele paneele kinnitada.
Mesakul oli all vana laastukatus, millel peal eterniit ja sealgi on veel kõik paigas.

Avalikku ruumi, hoonete seintele paigaldatud "paneelide ilu" teemal on olnud arhitektidega lahkarvamusi, sest nende poolt projekteeritud "ilusad lahendused" pahatihti ei saa vastavalt füüsikaseadustele töötada max võimsusega/kasuteguriga ja neid on nad vastu tahtmist ikkagi koledamaks disaininud.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

vtl kirjutas: 10 Aug 2022, 23:47
Ac457765 kirjutas: 10 Aug 2022, 23:32 Kui ootused on nii väikesed ja raha mõistlikumalt ei oska kuhugi paigutada, mis sul siis ikka muud üle jääb. :hello:
Mida on Sinul asja teis(t)e inimes(t)e ootuste ja rahapaigutamisega, et sa sel teemal jätkuvalt suu täis võtad?
Pole sinu mure, millega mul on asja ja millega mitte. :rotfl:
Tasub ju ikka proovida inimestele selgitada, et pole mõtet mingi mõttetu ülespuhutud rohepasaga kaasa minna kui eesmärgiks on oma raha maksimaalselt kasvatada. :good:
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Ac457765 kirjutas: 10 Aug 2022, 23:57 … Tasub ju ikka proovida inimestele selgitada, et pole mõtet mingi mõttetu ülespuhutud rohepasaga kaasa minna kui eesmärgiks on oma raha maksimaalselt kasvatada.
Juba Frank Zappa on öelnud, et teil ei õnnestu inimesi ümber veenda, välja arvatud ainul siis, kui nad juba enne teiega nõus olid.
See tõde kehtib mõlemapoolselt - ma TEAN, et mul ei õnnestu SIND ümber veenda ja samamoodi ei õnnestu Sul neid “rohepsaga kaasa läinud” inimesi ümber veenda. Vähemalt mitte lahmiva halvustamisega. Selles mõttes on Kunn24 oluliselt teravam pliiats, et ta vähemalt saab asjadest aru. Jah, teistmoodi, aga saab aru. Erinevalt Sinu lahmivst ja sisutust investeerimismölast.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

Ac457765 kirjutas: 10 Aug 2022, 23:57 ... Tasub ju ikka proovida inimestele selgitada, et pole mõtet mingi mõttetu ülespuhutud rohepasaga kaasa minna kui eesmärgiks on oma raha maksimaalselt kasvatada. :good:
Kui sinul on selline eesmärk, siis pusi aga edasi, ära lärma.
Minul on olnud juba kontol niipalju raha, kui oskasin tahta ja olen kogenud, kuidas raha inimesi muudab aga põhiline on, et "raha eest suhtumist ei osta".
Omad kogemused näitavad, et kui ma oleks neid kõige kangemaid soovitajaid omal ajal kuulanud, siis oleks ma kõigest ilma olnud ja uni on rahulikum, kui ässitajaid pole läheduses.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

vtl kirjutas: 11 Aug 2022, 00:08 Juba Frank Zappa on öelnud, et teil ei õnnestu inimesi ümber veenda, välja arvatud ainul siis, kui nad juba enne teiega nõus olid.
See tõde kehtib mõlemapoolselt - ma TEAN, et mul ei õnnestu SIND ümber veenda ja samamoodi ei õnnestu Sul neid “rohepsaga kaasa läinud” inimesi ümber veenda. Vähemalt mitte lahmiva halvustamisega. Selles mõttes on Kunn24 oluliselt teravam pliiats, et ta vähemalt saab asjadest aru. Jah, teistmoodi, aga saab aru. Erinevalt Sinu lahmivst ja sisutust investeerimismölast.
Samas ei ütleks, et mul sellest mingit probleemi oleks kui rumalad inimesed oma raha ka edaspidi mõttetult tuulde loobivad (öeldakse, et L*-delt tulebki raha ära võtta) vastavalt sellele kuidas mingil perioodil nende ajusid pestakse ja raha mõistlikult paigutada ei oska/taha ning seega ka arukamate inimestega oma investeerimisega konkureerima ei tüki. :scratch: :D Suuremad tegijad ei vaata selliste investeeringute poolegi, kus aastane tulu alla 50% jääb, aga üks "tavaline inimene" võiks siiski püüda saada umbes poolgi sellest. Mingid sellised "investeeringud", kus 5 (+) aastaga oma raha lihtsalt tagasi saad on igatahes täiesti mõttetu lollidele suunatud pask. :(
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 10 Aug 2022, 20:58 Sinu elektriarve ei suurene ka sellest, kui Elering mikrotootjatele taastuvenergia toetust maksab.
Aga kadedus on muidugi edasiviiv jõud.
Aga miks me näeme oma elektriarvel mingit roheenergia rida koos arvudega? Kas me võime jätta selle maksmata? Ei usu, sest inkasso tuleks kallale. Nutame ja maksame. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Ac457765 kirjutas: 11 Aug 2022, 00:28 ...Suuremad tegijad ei vaata selliste investeeringute poolegi, kus aastane tulu alla 50% jääb, aga üks "tavaline inimene" võiks siiski püüda saada umbes poolgi sellest. Mingid sellised "investeeringud", kus 5 (+) aastaga oma raha lihtsalt tagasi saad on igatahes täiesti mõttetu lollidele suunatud pask. :(
Kohe huviga ootaks seda infokildu, millisesse püramiidskeemi vms. skämmi "investor" Ac457765 soovitaks siis oma raha paigutada, kus riskivabalt 50% või "kasvõi" 25% aastatulu saab.
Majandussoovitus inimeselt, kes tuleb oma "investeerimistarkusi" jagama ehitusfoorumisse (sic!)
Ajastul, mil kõik vähegi investeerimisega seotud nõuanded hoiatavad ebareaalsete ulmeliste numbrite eest.
Aga jah, igal ajal on leidnud neid lihtsameelseid, kes sellise mesijutu õnge lähevad ja oma säästud petturite kätte usaldavad. Eks ilmselt päikesepaneelide mahategemine on üks müügistrateegiatest ja ehk mõni lähebki uudishimust proovima.

Nii et, skämmer, fuck off.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 10 Aug 2022, 22:23 Aga ma endiselt ei saa aru nendest inimestest, kes muudkui räägivad, kuidas teema neid ei huvita ja nad põhimõtteliselt ei diskuteeri ja siis tulevad ikka ja jälle oma sortsu õli tulle valama.
Vtl, kogu austusest sinu teadmiste osas, ei ole asi mitte teps selles, et kas mina või nemad ei taipa asjast, vaid enda näitel võin öelda, et olen piisavalt vana ja näinud seda "agitpropagandat" inimeste erinevate kütteliikide konksu otsa tõmbamisi piisvalt näinud. Alates "puhtast ja 100%-se kasuteguriga" elektrienergiast(minge kodudes üle elektriküttele) kuni tänapäevase "ökoloogiliselt puhta ja 100% rohelise elektrienergiani"(elektriautod). Arvan, et saad ka ise aru, et see "ökoloogiliselt puhtalt saadud energia jutt" on BS.
Ei viitsi otsida, kuid lugesin täna(eile) meedias olnud artiklit, et EV linnades ei olegi mitte ühtegi 0-emissiooniga sõitvat ühistranspordivahedit. :scratch: Mainiti artiklis, et paljudes EL linnades sõidavad ainult elektribussid. Jälle üks BS! Mis on Tallinna trammide ja trollide energiaallikaks? Kui sõidavad ja laadivad ennast ainult meie elektriarvel oleva roheenergia najal, siis milleks Märjamaa/Ruhnu/jne ... inimestelt küsitakse seda roheenergia tasu?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta