Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kunn24 kirjutas: 01 Dets 2022, 00:27 See ei oma tähtsust, sest "rohelisele" võib panna sappa sõna "terror". Ajast aega on nad oma asju nii ajanud. Meilgi näha:
-ei taha karjääri, trollime ala kaitse alla (Sõrve LKA)
-ei taha teed, riputame ennast remmelga otsa (Haabersti ring)
-ei taha nii laia teed, trollime ennast võimu juurde (Zuzu abilinnapeaks ja Reidi tee lugu)
jne, jne. Rida on lõputu, tsiteerisin eespool ka PM-i
Mõned päevad tagasi sm vtl ütles ilusti, kellel on padruneid, sel on ka tatart ehk võimendatud terroriga saavutab ka vähemus oma eesmärgi. Muideks, ka kohus on koht, kus vastaspoolt terroriseerida, sest kohtunikud on meil paljuski mingid imelikud ja asjad venivad nagu tigu mööda märga m..i. Aasta ei ole selle urka jaoks mõõde.
See oli mõeldud sarkasmina...

Üldiselt on nii, et kui tavatingimustel turul välja ei vea siis tulevad tootele kaas igasugu imeomadused nt "roheline", "taastuv", "mahe" jms

Mis puudutab karjääre siis:
https://www.err.ee/1608804964/riigikont ... eta-rajada
https://novaator.err.ee/1608569044/osoo ... e-konflikt

St - et olla "roheline" või vähemalt vähem "saastav" (raudtee) siis on vaja ka karjääre...
Viimati muutis xxx111, 01 Dets 2022, 08:51, muudetud 1 kord kokku.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

xxx111 kirjutas: 01 Dets 2022, 08:24
vtl kirjutas: 01 Dets 2022, 07:41 Ülalpool tundsid murelikud kaasfoorumlased huvi, kuidas päikesepaneeli utuliseerimine käib. Paneel koosneb ca 76% klaasist, 10% plastist, 8% alumiiniumist, 5% pooljuhtmaterjalist (räni), 1% vaske ja alla 0.1% muid komponente.

Põhimõtteliselt on kaks lähenemist:
1) paneel osandada. Metallraam eraldi - 100% taaskasutusse. Klaasist saab kätte 95%. Plastik eraldatakse termilise töötlemise teel ja põleb ära. Ränikristallidest saab taaskasutada 85%
2) kilepaneel jahvatatakse ~5mm läbimõõduga graanuliteks. Plast eemaldatakse keemiliselt, klaas, räni ja ja metall mehaaniliselt separeerides. 95% pooljuhtmaterjalist ja 90% klaasist saab kätte.
Selge - ja selle mis kirja panid teed ise ära...
Ja mis sa räuskad minu suunal siis?
Mina ei ole oma prügi metsa alla sokutanud, vaid kõik oma ehitustest ja renoveerimistest üle jäänud jäätmed käsitsi laiali lammutanud, liigiti ära sorteerinud ja ära utiliseerinud. Mõnede asjade eest (metall) on mulle peale makstud, mõnede jäätmete eest (eterniit) olen pidanud ise maksma.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

vtl kirjutas: 01 Dets 2022, 08:40
xxx111 kirjutas: 01 Dets 2022, 08:25Tarbi oma toodetud asja niipalju kui tahad...
Kui tahad võrku müüa rahasta lahendus (sh võrk) ise
Vau-vau-vau... Võrk on siin olemas olnud ammu enne kui ma oma jaama püsti sain ehk sama traati pidi olen kõik need aastad elektrit ostnud ja ammuilma selle küll elektrihinna sees ja küll eraldi võrgutasudega kinni maksnud.
Mikrotootja liitumise eest küsiti eraldi raha ja ma olen 101% veendunud, et "kingitusi" Elektrilevi mulle ei teinud.
xxx111 kirjutas: 01 Dets 2022, 08:25...ja ära kerja toetust (taastuvenergiatasu)
Mina ei ole midagi "kerjanud", vaid olen saanud seda toetust, mis seaduses kirjas on. Samamoodi võid öelda lapsetoetuse saajale või pensionärile, et "mida sa kerjad toetust", rahasta ise oma elu.
Kui olemas siis olemas - räägin situatsioonist kus pole olemas...
"Kerjama" ei olnud siin mõeldud sõna-sõnalt...
Aga võrrelda seda lapsetoetusega või pensioniga - selle peale annab tulla...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

vtl kirjutas: 01 Dets 2022, 08:44
xxx111 kirjutas: 01 Dets 2022, 08:24
vtl kirjutas: 01 Dets 2022, 07:41 Ülalpool tundsid murelikud kaasfoorumlased huvi, kuidas päikesepaneeli utuliseerimine käib. Paneel koosneb ca 76% klaasist, 10% plastist, 8% alumiiniumist, 5% pooljuhtmaterjalist (räni), 1% vaske ja alla 0.1% muid komponente.

Põhimõtteliselt on kaks lähenemist:
1) paneel osandada. Metallraam eraldi - 100% taaskasutusse. Klaasist saab kätte 95%. Plastik eraldatakse termilise töötlemise teel ja põleb ära. Ränikristallidest saab taaskasutada 85%
2) kilepaneel jahvatatakse ~5mm läbimõõduga graanuliteks. Plast eemaldatakse keemiliselt, klaas, räni ja ja metall mehaaniliselt separeerides. 95% pooljuhtmaterjalist ja 90% klaasist saab kätte.
Selge - ja selle mis kirja panid teed ise ära...
Ja mis sa räuskad minu suunal siis?
Mina ei ole oma prügi metsa alla sokutanud, vaid kõik oma ehitustest ja renoveerimistest üle jäänud jäätmed käsitsi laiali lammutanud, liigiti ära sorteerinud ja ära utiliseerinud. Mõnede asjade eest (metall) on mulle peale makstud, mõnede jäätmete eest (eterniit) olen pidanud ise maksma.
Ma ei saa aru miks võtta isiklikult...
Ma räägin üldiselt...
Ilmselt Sa siiski ise seda utiliseerimist ei korralda vaid selleks tuleb ikka luua mingi süsteem ja süsteemi tuleb ka üleval pidada
Nüüd oleks igatpidi õiglane kui seda süsteemi rahastaks see PV omanik mitte kõik maksumaksjad
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

xxx111 kirjutas: 01 Dets 2022, 08:50 Ma ei saa aru miks võtta isiklikult...
Ma räägin üldiselt...
Ilmselt Sa siiski ise seda utiliseerimist ei korralda vaid selleks tuleb ikka luua mingi süsteem ja süsteemi tuleb ka üleval pidada
Nüüd oleks igatpidi õiglane kui seda süsteemi rahastaks see PV omanik mitte kõik maksumaksjad
Jah, ma ei korralda väga paljude asjade utiliseerimist, plastprügi põletamisest alates ja vanade rehvide ümbertöötlemisega lõpetades. Paljusid asju ei tohigi kodustes tingimustes teha, need vajavad eriluba.

Elektroonikajäätmete ja ka päikesepaneelide utiliseerimisega tegelevad vastavad litsentseeritud ettevõtted, kellel on hinnakiri nende vastuvõtmiseks. Nagu ma juba enne kirjutasin, siis vabalt võib ka juhtuda, et teatud jäätmete üleandmise eest makstakse veel peale, kuna need sisaldavad väärtuslikku toorainet.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 01 Dets 2022, 07:41 Ülalpool tundsid murelikud kaasfoorumlased huvi, kuidas päikesepaneeli utuliseerimine käib. ...
Olgu, utiliseerimise tegid selgeks, aga tootmise poole pealt, kas viites oleva artikli läbilugemist südametunnistus piinama ei hakka? ;)
https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/1 ... jatoojoudu
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 01 Dets 2022, 09:28
vtl kirjutas: 01 Dets 2022, 07:41 Ülalpool tundsid murelikud kaasfoorumlased huvi, kuidas päikesepaneeli utuliseerimine käib. ...
Olgu, utiliseerimise tegid selgeks, aga tootmise poole pealt, kas viites oleva artikli läbilugemist südametunnistus piinama ei hakka? ;)
https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/1 ... jatoojoudu
Orjatööjõud on probleem pea kõigis tööstussektorites, alates kohvitootmisest ja H&M t-särkidest ning lõpetades mobiiltelefonidega. Kas Sa sellepärast oled midagi tarbijata jätnud?

PS. Mulle meeldis väga ametile vastav nimi: Austraali osariigi New South Walesi orjandusevastane erivolinik dr James Cockayne
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Orjatööjõud on probleem pea kõigis tööstussektorites...
See, et "nemad tegid" ei tähenda, et Sina peaks samuti tegema...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

siis kui võrk suudab minu tiheasustuses oleva eramuni anda nt. 3x25A, siis miks ta vastupidises suunas ei peaks suutma sama välja anda?
Sellepärast, et peakaitsete "võimsus" on mitmekordselt üle müüdud. Kui kõik tarbiksid peakaitse voolu, siis ei peaks võrk ja trafod samuti vastu.
kunn24 kirjutas: 01 Dets 2022, 00:55Kui võrku trollitakse sama koormusega mõlemas suunas ... kvaliteedinõude samaks jäädes 2x jämedamaid traate
Sellest väitest ei saa küll üldse aru. Ega siis toodetud ja tarbitud vool ei liitu? Hea küll, faaside ebaühtlase koormamise tõttu võib mõnes faasis toimuda ka tarbimine, aga see jääb ju kõik peakaitse piiridesse?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

xxx111 kirjutas: 01 Dets 2022, 09:46
Orjatööjõud on probleem pea kõigis tööstussektorites...
See, et "nemad tegid" ei tähenda, et Sina peaks samuti tegema...
Ma ei saa nüüd hästi aru? Milles ma jälle süüdi olen? Orjatöö kasutamises? Mobiiltelefoni omamises?

Jutu mõte oli selles, et iga natukese aja tagant ilmub algul väljamaises ajakirjanduses ja siis tõlkeartiklina Delfis või Õhtulehes mõni nupukene sellest, kuidas see või too tootja on kasutanud kusagil orjatööjõudu. Paha lugu jah. Kui mul on valida kahe ettevõtte vahel, kelledest üks kasutab ja teine mitte, siis loomulikult toetan ma oma ostuotsusega enne seda ettevõtet, mis tagab oma töötajatele inimlikud töötingimused ja maksab õiglast palka. Ma ei ole kunagi odavaimat hiina hinda taga ajanud. Samas paljudel juhtudel me ei tea ega ei kujuta isegi ette, millised on kusagil töötingimused ja kui laialdane see probleem on.
Ehk ma ei saa aru, millist eesmärki see teemaarendus siin täidab (peale trollide lõbustamise muidugi).
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

vtl kirjutas: 01 Dets 2022, 10:08
xxx111 kirjutas: 01 Dets 2022, 09:46
Orjatööjõud on probleem pea kõigis tööstussektorites...
See, et "nemad tegid" ei tähenda, et Sina peaks samuti tegema...
Ma ei saa nüüd hästi aru? Milles ma jälle süüdi olen? Orjatöö kasutamises? Mobiiltelefoni omamises?

Jutu mõte oli selles, et iga natukese aja tagant ilmub algul väljamaises ajakirjanduses ja siis tõlkeartiklina Delfis või Õhtulehes mõni nupukene sellest, kuidas see või too tootja on kasutanud kusagil orjatööjõudu. Paha lugu jah. Kui mul on valida kahe ettevõtte vahel, kelledest üks kasutab ja teine mitte, siis loomulikult toetan ma oma ostuotsusega enne seda ettevõtet, mis tagab oma töötajatele inimlikud töötingimused ja maksab õiglast palka. Ma ei ole kunagi odavaimat hiina hinda taga ajanud. Samas paljudel juhtudel me ei tea ega ei kujuta isegi ette, millised on kusagil töötingimused ja kui laialdane see probleem on.
Ehk ma ei saa aru, millist eesmärki see teemaarendus siin täidab (peale trollide lõbustamise muidugi).
Milleks jälle isiklikuks minna...
Põhimõttest räägin
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

xxx111 kirjutas: 01 Dets 2022, 10:39 Milleks jälle isiklikuks minna...
Põhimõttest räägin
Isiklikuks läksid kõigepealt Sina järgneva lausega:
xxx111 kirjutas: 01 Dets 2022, 09:46 See, et "nemad tegid" ei tähenda, et Sina peaks samuti tegema...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

vtl kirjutas: 01 Dets 2022, 10:44
xxx111 kirjutas: 01 Dets 2022, 10:39 Milleks jälle isiklikuks minna...
Põhimõttest räägin
Isiklikuks läksid kõigepealt Sina järgneva lausega:
xxx111 kirjutas: 01 Dets 2022, 09:46 See, et "nemad tegid" ei tähenda, et Sina peaks samuti tegema...
Siis vabandan - ei olnud mõeldud isiklikult...
jyrikg
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 04 Veebr 2019, 10:01
On tänatud: 11 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jyrikg »

Tegelik häda on: trafo on väike 160kVA. Fiirdi kaitse vool on mul 250A, selle taga olevate liitumispunktide nimivoolude summa on 800A. Tundus endale ka uskumatuna liitsin neid lausa 2 korda. Fiiddrikaitse(sularid)püsib sees. Selline olukord on Eestis ikka hästi tavaline. Seepärast saabki 10 kiiremat teha tootja liitumise ja järgmised maksavad võrgu ümberehitust kui isu on.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

jyrikg kirjutas: 01 Dets 2022, 15:05 Tegelik häda on: trafo on väike 160kVA. Fiirdi kaitse vool on mul 250A, selle taga olevate liitumispunktide nimivoolude summa on 800A. Tundus endale ka uskumatuna liitsin neid lausa 2 korda. Fiiddrikaitse(sularid)püsib sees. Selline olukord on Eestis ikka hästi tavaline. Seepärast saabki 10 kiiremat teha tootja liitumise ja järgmised maksavad võrgu ümberehitust kui isu on.
See pole mitte ainult täna vaid on aegade algusest nii olnud, et hajatarbijatel (asulatel ja kortermajadel) arvestatakse üheaegsusteguriga.
Et ega ühel hetkel ei käivitata lüpsimasinaid ega elektripliite.

Trafod on valitud vastavalt senisele tarbimisprofiilile ja kui need vahetatakse suuremate vastu, siis peab keegi kinnimaksma trafode suurenenud ülekandekaod, ehk suurenevad võrgukulud.

Vähemalt juba 8 aastat tagasi kirjutasin, et kõik soovijad ei mahu elektrit müüma ja kes ees, see mees aga seda hoiatust ei peetud miskiks.
Saksas on müügipiirangud juba üle 10 aasta tagasi kehtinud.

Järgmine tõehetk saabub kui selgub, et kõik soovijad ei saa ühel ajal oma autode akusid laadida ja igaüks ei pruugi saada suvalisel laupäeval suvilasse sõita, sest naabrid panid oma autod varem laadima.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...siis peab keegi kinnimaksma trafode suurenenud ülekandekaod, ehk suurenevad võrgukulud...
See keegi peaks olema konkreetne isik või isikud mitte kõik maksumaksjad läbi võrgutasude
So tootmissuunaline kulu peaks olema konkreetselt tootja kanda
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 01 Dets 2022, 16:12
...siis peab keegi kinnimaksma trafode suurenenud ülekandekaod, ehk suurenevad võrgukulud...
See keegi peaks olema konkreetne isik või isikud mitte kõik maksumaksjad läbi võrgutasude
So tootmissuunaline kulu peaks olema konkreetselt tootja kanda
Kes 10 aasta pärast tahab oma isikliku autoga sõita või muidu sõltub transpordist, peab hakkama maksma ja võib kasutada ainult oma "õigust vaikida".
Kuna see on riigiülene otsus, siis kõik maksavad ja ei kobise.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Sõidan rahulikult bensiinimootoriga edasi...
See, et on plaan tootmine lõpetada ei tähenda, et tavamootoritega masinad oleks koheselt keelatud
Ja kobiseda ikka võin...
Ja kobisen ka...
Lisaks on peale idiootsustega tuntud EU-le ka alternatiivseid kohti...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

jyrikg kirjutas: 01 Dets 2022, 15:05 Tegelik häda on: trafo on väike 160kVA. Fiirdi kaitse vool on mul 250A, selle taga olevate liitumispunktide nimivoolude summa on 800A. Tundus endale ka uskumatuna liitsin neid lausa 2 korda. Fiiddrikaitse(sularid)püsib sees. Selline olukord on Eestis ikka hästi tavaline. Seepärast saabki 10 kiiremat teha tootja liitumise ja järgmised maksavad võrgu ümberehitust kui isu on.
Fiidri ja trafo läbilaskevõime ei sõltu sellest kas on tootmissuund või tarbimissuund. Võrguettevõtja liinid ja trafod kannatavad vabalt 1,5 korda ülekoormust ning sellega on samuti arvestatud. Kui trafo taga on 25 A ühel tootmist ja teisel samal ajal 25 A tarbimist siis trafo vool on null. trafot, liine läbib saldo.
Elektrilevi on kohati ise süüdi kui liinide projekteerimisel arvestati sinna igasuguseid tambovi konstante.
Praegune seadus näeb siiski ette lisakulutuste (liinide, trafode läbilaskevõime) nõudmist vaid neil tootjatelt kes suurendavad peakaitset või tulevad nullist.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

ping kirjutas: 01 Dets 2022, 16:30 Kes 10 aasta pärast tahab oma isikliku autoga sõita või muidu sõltub transpordist, peab hakkama maksma ja võib kasutada ainult oma "õigust vaikida".
Kuna see on riigiülene otsus, siis kõik maksavad ja ei kobise.
:hello:
meil on demokraatia - enamus otsustab. Kuna enamus mu tuttavatest tahavad bensukaga edasi sõita siis arvatavasti ei õnnestu vastavat keelavat seadust sisse viia. Ja kui õnnestub siis üle poole rahva pidi nõus olema... (ka enamus foorumist...) Tasub juba varakult mõelda kas olete nõus käima jala ja oma maasturi välismaale kinkima...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Minu algne küsimus ikkagi oli, et mis nipiga saab tastuvenergia toetuse kulu nii suureks ajada ainult päikeseenergiale viitamisega, kui 2020 aastal toodeti meil vaid 118 GWh päikeseelektrit.
Wiki tsitaat:
"2022. aasta alguseks oli Eestis ligi 10 000 päikeseenergia väiketootjat ning jaamade võimsus ligines 500 megavatile.[2] Augustis 2022 andsid tipphetkel päikeseelektrijaamad ühes tunnis võrku 402 MW.[3]"

???

Minu kogemus ütleb, et 4 kW reaalset tippvõimsust väljastav jaam suudab aasta lõpuks tänavusel heal aastal anda võrku vaid 4500 kWh. 402 MW seega järelikult vaid 450 GWh jagu, aga räägitakse aastasest toetusest 32 miljonit €, mis vastab 600 GWh toodangule? Kuidas saadakse ülejäänud 150 GWh päikeselektrit , mis - tuleb välja - käib veel vana toetusskeemi alla, ehk pidi olema kenasti valmis ehitatud juba 31.12.2020 seisuga...? Kui samal ajal on meil kaks viimast aastat räägitud pidevalt vaid 300 -350 MWp eksisteerivast mahust? Ja ometi ehitati ju need viimased kaks aastat ka midagi juurde... :scratch:
Viimati muutis trebla, 01 Dets 2022, 23:56, muudetud 1 kord kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

Kalvis kirjutas: 01 Dets 2022, 17:56
ping kirjutas: 01 Dets 2022, 16:30 Kes 10 aasta pärast tahab oma isikliku autoga sõita või muidu sõltub transpordist, peab hakkama maksma ja võib kasutada ainult oma "õigust vaikida".
Kuna see on riigiülene (EU) otsus, siis kõik maksavad ja ei kobise.
meil on demokraatia - enamus otsustab. Kuna enamus mu tuttavatest tahavad bensukaga edasi sõita siis arvatavasti ei õnnestu vastavat keelavat seadust sisse viia. Ja kui õnnestub siis üle poole rahva pidi nõus olema... (ka enamus foorumist...) Tasub juba varakult mõelda kas olete nõus käima jala ja oma maasturi välismaale kinkima...
Nurgataga soigumisest pole ühiskonnas suurt kasu kui tegudega ja valimistel tahet ei väljendata.
Kes tahab bensukaga edasi sõita, peavad varakult vastava võimekusega (lihtsa, pikaealise) masina muretsema. (Minul on.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Minu ka on. 2tk.
Aga "parajalt aegsasti" enne müügi keelustamist kavatsen uued osta.
Ja võimalikult lihtsad so igasuguseid "kellasid ja vilesid jms" ei vaja...
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas vtl »

ping kirjutas: 01 Dets 2022, 19:20Kes tahab bensukaga edasi sõita, peavad varakult vastava võimekusega (lihtsa, pikaealise) masina muretsema. (Minul on.)
xxx111 kirjutas: 01 Dets 2022, 19:27Minu ka on. 2tk.
Aga "parajalt aegsasti" enne müügi keelustamist kavatsen uued osta.
Ja võimalikult lihtsad so igasuguseid "kellasid ja vilesid jms" ei vaja...
Lihtsat ja pikaealist masinat ei ole enam eriti saada. Viimane selline oli ehk W124 mersu.

Uute masinatega lisandub pidevalt kohustuslikke kellasid ja vilesid, alates kohustuslikust hädaabi-kutsenupust (mis suudab reaalajas auto asukohta tuvastada ja edastada) ja lõpetades liiklusmärke lugeva ja kiirusepiirenguid tuvastava süsteemiga, mis peale juhi teavitamise (piiksumine-vilkumine-pedaali väristamise) võivad ka juhtimisse sekkuda. Jah, sa saad viimase küll ajutiselt välja lülitada, aga uute nõuete järgi peab see igal käivitamisel uuesti automaatselt aktiveeruma.
Vasta