Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

10kW inverteri enda tühijooksu omaenergiatarve on ca 100-200W, ehk kui päike ei paista, siis 10kW aku on max 4 päeva pärast tilgatult tühi, ka siis, kui ühtegi muud tarbijat ei toideta.
Inverteril on tavaliselt 3 rezhiimi:
off
standby (no irradiation)
on grid
------
Inverter reaalselt on töös vaid viimasega.
Lisaks tasub tähele panna, et osa inverteri tarbitavast võimsusest on näivvõimsus (ühik VAR).
Lühidalt, tegelik aktiiv omatarve on ca 5- 10 W. Vähemalt hujaveiga.

Akudega lahenduse toimivust pole kontrollinud, kui kellgi on 3- 20 k vedelevat raha, võin kontrollida.
Viimati muutis kunn24, 07 Mai 2023, 14:17, muudetud 2 korda kokku.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ardi »

ping kirjutas: 06 Mai 2023, 10:29
Ardi kirjutas: 06 Mai 2023, 07:01 Aku kasuks räägib ikka põhiliselt see, et saab elektrit ka elektrikatkestuse korral. ...
Sellise väite juurde tuleks kindlasti numbrid lisada, et oleks selge et MITME TUNNI pikkuse elektrikatkestuse aitaks üleelada näiteks 10kW võimsusega komplekt.
Ardi kirjutas: 06 Mai 2023, 07:01 Samuti töötab hübridinverteriga päikesejaam ka siis kui võrgus pinge puudub ja tavalised päikesejaamad seetõttu ei tööta.
See, et akuga saab siluda hinnatippe on vaid boonuseks.
Kui päikest ei paista paneelidele (talv, lumi paneelidel, öö), siis töötab hübriidinverter ainult niikaua kui akudes pinget jätkub.

10kW inverteri enda tühijooksu omaenergiatarve on ca 100-200W, ehk kui päike ei paista, siis 10kW aku on max 4 päeva pärast tilgatult tühi, ka siis, kui ühtegi muud tarbijat ei toideta.
Ja talvisel ajal jääb selline seade ootama kevadet kuni kevadpäike paneelidelt lume sulatab või võrgutoide taastub.
Kusjuures, et moodsad akud ei kahjustuks laadimisel, peab olema nende temperatuur laadimiseks üle +5C.
Kui selline moodne akupakk asub kuskil kütmata suvilas, siis selle aku eluiga lõppeb esimese talvega.

Uurige inverterite kasutusjuhenditest, et millise kasutusprofiiliga on nende tarkvara loomisel arvestatud ja arvake kuidas see sobib meie põhjamaisesse kliimasse.

Autoakude kasutusprofiile (laadimis-/tühjenemistsüklid) võib ka võrrelda.
:hello:
Reaalselt oleks akudega elektrivarustuse tagamiseks vaja ka diiselgenekat. Ehk kui akud tühjad, paneelidest voolu ei tule, siis saab mõneks tunniks geneka käima ajada. Deye inverteril on ka geneka automaatkäivitus juba olemas. https://energiapada.ee/wp-content/uploa ... lp3_ET.pdf
Akupanga suuruse saab igaüks ise valida olenevalt kui suur on tarbimine ja kui pikaks ajaks soovitakse akude pealt tagatud voolu.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Reaalselt akudega süsteemi jaoks (grid tied) ei_ole vaja genekat. Genekat võib siis vaja minna, kui on taotletud 100 % off-gridi. Vale on ka väide, et geneka autom käivitus on olemas. Ei ole, inverteril on vaid 1 nn dry kontaktipaar geneka käivitamiseks (ja loodetavasti on sama kasutatav ka seiskamiseks, kuigi kontrolleritel tuleb see aspekt ALATI üle täpsustada). Automaatkäivitus tuleb genekale endale juurde osta (valida genekas, kus on olemas). Et see hästi meelde jääks, muidu ostad suvalise starteriga geneka ja arvad, et nüüd on õnn su õuel. Ei ole.
Lootus, et hiinakas toimetab nii nagu väljahõisatud, pole kindlasti 100%. Selliste seadmete tarkvarad on viisakalt öeldes väga häguslooglised ehk elavad oma elu. Kusjuures energiapaja poolt pakutav deye inverteri hind pole sugugi ahvatlev.

Lihtsalt 1 hinnanäide, kui tootjaga kontakteeruda, võib veel midagi huvitavat tulla https://www.sunkey-solar.de/online-shop ... 7a03f77780
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 06 Mai 2023, 19:53
10kW inverteri enda tühijooksu omaenergiatarve on ca 100-200W, ehk kui päike ei paista, siis 10kW aku on max 4 päeva pärast tilgatult tühi, ka siis, kui ühtegi muud tarbijat ei toideta.
Inverteril on tavaliselt 3 rezhiimi:
off
standby (no irradiation)
on grid
------
Inverter reaalselt on töös vaid viimasega.
Lisaks tasub tähele panna, et osa inverteri tarbitavast võimsusest on näivvõimsus (ühik VAR).
Lühidalt, tegelik aktiiv omatarve on ca 5- 10 W. Vähemalt hujaveiga.

Akudega lahenduse toimivust pole kontrollinud, kui kellgi on 3- 20 k vedelevat raha, võin kontrollida.
Aga sul on võimalus päiksest tuleva energia muundamise kadusid ise mõõta ja kontrollida tulemusi inverteri enda kuvatavate andmetega.

Kui suur erinevus tuleb sisend- ja väljundvõimsuse vahel?
Pilt
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Muundamise kadudega accept, ei vaidle. Antud pilt pole ju tühijooksu omatarbest, vaid otseselt inverteri kaovõimsusest, mis on enam vähem proportsionaalne sisseantava võimsusega. Tuleb sisse 6 kW, on kadu 200 W, tuleb 3 kW, kadu 100 W jne. Kusjuures antud pilt on 2 kontuuri eraldi porti, pinge on 2x madalam ja muundamise kadu ligi 50 % suurem. Kui panin kontuurid järjest ühte porti, tühijooksu pinge ligi 700 V, oli muundamise kaovõimsus väiksem.
Kui mu mälu ei peta, sa jutustasid aku tühjenemisest mõne päevaga ja tühijooksu omataarbest. Nagu ütlesin, reaktiivvõimsus jookseb, seda näitab ligikaudu 50 VAR. Kuid see ei lähe aktiivkaona arvesse. Vähemalt minul.

Aga kui teema vaidluseks nii kõvasti püsti jääb, siis võib ju akuraha kokku klappida :D ? Mul on hea hinnaga pakkumine olemas. Kuid ma praegu ootan, et EL jopskid ühenduse ära teeksid, iga päev saunas käia läheb juba liiast. :mrgreen:

Kusjuures kohe tuleks aeg 10 kWh aku tunni ajaga võrku tühjendada, teeniks terve €. Umbes nagu taarakorjamine. :jooma
pv25.JPG
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 07 Mai 2023, 20:21 Muundamise kadudega accept, ei vaidle. Antud pilt pole ju tühijooksu omatarbest, vaid otseselt inverteri kaovõimsusest, mis on enam vähem proportsionaalne sisseantava võimsusega. Tuleb sisse 6 kW, on kadu 200 W, tuleb 3 kW, kadu 100 W jne. ...
Ei ole proportsionaalne, sest koormuse 0W korral jääb inverter ikkagi sisendist voolu tarbima, mille suurus sõltub inverteri võimsusest/ehitusest.
Olen mõõtnud erinevaid invertereid.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 07 Mai 2023, 20:21 ....
Kusjuures kohe tuleks aeg 10 kWh aku tunni ajaga võrku tühjendada, teeniks terve €. Umbes nagu taarakorjamine. :jooma

pv25.JPG
Kui 1kWh salvestamise omahind akus on 0,1eur, siis nii väikse hinnavahe juures ei tasu aku kulutamine ära, sest kasu sellest ei tekkiks.
Iga aku salvestusühiku maksumuse saab ju tehniliste andmete abil, teades aku hinda, väljaarvutada.
Kasu saaamiseks peaks elektrihinna erinevus olema ca 0,2eur.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

ping kirjutas: 07 Mai 2023, 21:07
kunn24 kirjutas: 07 Mai 2023, 20:21 Muundamise kadudega accept, ei vaidle. Antud pilt pole ju tühijooksu omatarbest, vaid otseselt inverteri kaovõimsusest, mis on enam vähem proportsionaalne sisseantava võimsusega. Tuleb sisse 6 kW, on kadu 200 W, tuleb 3 kW, kadu 100 W jne. ...
Ei ole proportsionaalne, sest koormuse 0W korral jääb inverter ikkagi sisendist voolu tarbima, mille suurus sõltub inverteri võimsusest/ehitusest.
Olen mõõtnud erinevaid invertereid.
:hello:
Tubli, aga kas oled vaadanud ka cos fii-d sel hetkel? Mul hetkel inverteri staatus: no irradiation, on mõõdiku järgi induktiivse reaktiivvõimsuse võrkuandmine 102 VAR. Mul on seal ka muud trafod ahelas ja külmik töötab. Aktiivvõimsuse summa oli -261 W (aktiivtarbimine on hujaveil "-" märgiga). Lülitasin inverteri lülitist välja, järgi jäi 250-260 W. Sisuliselt inverter ei tarbinud aktiivvõimust mitte midagi, jäi mõõtmisvea 10 W piiresse. Viimasest pilti panna ei saa (kuna kaughaldus läks ka maha), võtsin näidu otse mõõdikult.
Lühidalt, vahelduvoolutehnikas ainult voolusid lugeda ei saa, saab kohe vale järelduse. Kui ma liidaksin antud voolud kokku ja korrutaksin pingega, saaksin ca 320 W, mis on kohe vale tulemus.
pv26.JPG
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 07 Mai 2023, 21:48
ping kirjutas: 07 Mai 2023, 21:07
kunn24 kirjutas: 07 Mai 2023, 20:21 Muundamise kadudega accept, ei vaidle. Antud pilt pole ju tühijooksu omatarbest, vaid otseselt inverteri kaovõimsusest, mis on enam vähem proportsionaalne sisseantava võimsusega. Tuleb sisse 6 kW, on kadu 200 W, tuleb 3 kW, kadu 100 W jne. ...
Ei ole proportsionaalne, sest koormuse 0W korral jääb inverter ikkagi sisendist voolu tarbima, mille suurus sõltub inverteri võimsusest/ehitusest.
Olen mõõtnud erinevaid invertereid.
:hello:
Tubli, aga kas oled vaadanud ka cos fii-d sel hetkel? Mul hetkel inverteri staatus: no irradiation, on mõõdiku järgi induktiivse reaktiivvõimsuse võrkuandmine 102 VAR. Mul on seal ka muud trafod ahelas. Aktiivvõimsuse summa oli -261 W (aktiivtarbimine on hujaveil "-" märgiga). Lülitasin inverteri lülitist välja, järgi jäi 250-260 W. Sisuliselt inverter ei tarbinud aktiivvõimust mitte midagi, jäi mõõtmisvea 10 W piiresse. Viimasest pilti panna ei saa (kuna kaughaldus läks ka maha), võtsin näidu otse mõõdikult.
Lühidalt, vahelduvoolutehnikas ainult voolusid lugeda ei saa, saab kohe vale järelduse.

pv26.JPG
Kui inverteri väljundis puudub koormus ja väljundvool on 0A (null), siis sisendi (paneelid, aku) alalisvooluahelas ei ole ju vahelduvvool.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Nujah, meil käis jutt ju omatarbest. Aga olgu, akut nagunii ei ole, lõplikku tõde hetkel kätte ei saa. Kuid sinu väiteosaga:"10kW inverteri enda tühijooksu omaenergiatarve on ca 100-200W"- ma nõus ei ole, see sai suht kindlalt ümber lükatud. ;). Selle tõestuseks on ka see, et pimeda ajal on inverter jahe.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 07 Mai 2023, 22:16 Nujah, meil käis jutt ju omatarbest. Aga olgu, akut nagunii ei ole, lõplikku tõde hetkel kätte ei saa. Kuid sinu väiteosaga:"10kW inverteri enda tühijooksu omaenergiatarve on ca 100-200W"- ma nõus ei ole, see sai suht kindlalt ümber lükatud. ;). Selle tõestuseks on ka see, et pimeda ajal on inverter jahe.
Mille alusel ja kes sai midagi "ümberlükatud"?
Inverter on jahe seepärast, et inverterit (muundurastet ennast) toidetakse paneelidest tuleva vooluga.
Pane ampermeeter alalisvoolu ahela vahele ja näed, et millise võimsuse ületamisel alles inverter hommikul "tööle hakkab".
See võimsus ongi ju "inverteri omatarve", mis võetakse paneelidest, akudest või võrgust kui väljund on 0A ja kasulikku energiat inverterist välja ei lähe.

Võrguinverterite tehnilistes andmetes antakse tavaliselt ka energiatarve võrgust, ajal kui päikesepaneelidest elektrienergiat ei tule.

Kui inverteri väljundist väljub nullist erinev vool, alles siis tekkib "muundamiskadu".
Ehk kui inverter hakkab väljastama kasulikku energiat, alles siis saame hinnata erinevaid vahelduva väljundvoolu parameetreid ja arvutama "muundamiskadu".
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kui toidetakse alalise poolt (mida ma pimedas kuidagi ei usu, aga olgu) ja see kuhugi tarbimiseks ei lähe ja samas midagi ei soojene, on ju jutus vastuolu. 100- 200 W soojendaks seda kolakat märkimisväärselt. Aga rohkem ma ei viitsi, kui tahad arvata, siis sinu õigus ja jääme eriarvamusele.

BTW, mul pole mõtet kuhugi ampertange toppida (väikest alalisvoolu need ei mõõda õigesti ka), optimaizerid raporteerivad ise. Lootma peab vaid, et info on õige. Tõsi, neilt tuleb info 10 min viitega.

BTW2. Ma fikseerisin optimaizerite veidi ebaadekvaatse toimimise, ei hoia paneele optimaalsel pingel, mis antud paneelidel peaks olema Vmp=41,6 V (+/- ca 0,5 V). Peab hakkama helpdeskiga jagelema, kuigi seal ei tundu olevat teravad pliiatsid ja abi tundub olema rohkem sümboolne. Paneelide andmed on sisestatud.
Graafikud:
paneeli kara.JPG
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 07 Mai 2023, 23:14 ... BTW, mul pole mõtet kuhugi ampertange toppida (väikest alalisvoolu need ei mõõda õigesti ka), optimaizerid raporteerivad ise. Lootma peab vaid, et info on õige. Tõsi, neilt tuleb info 10 min viitega. ...
Paneeli juhtmete vahele saab suvalise sobiva mõõteskaalaga testri ühendada alalisvoolu mõõtmiseks.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

kunn24 kirjutas: 07 Mai 2023, 23:14 BTW, mul pole mõtet kuhugi ampertange toppida (väikest alalisvoolu need ei mõõda õigesti ka)
Kui väike see väike vool on? Kas on siis veel väiksem või on s*tad ampertangid. Ma mõõdan näiteks auto elektritarbimist puhkereziimis olles, mis on tavaliselt vahemikus 0,02...0,05 A.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

Ac457765 kirjutas: 07 Mai 2023, 23:46
kunn24 kirjutas: 07 Mai 2023, 23:14 BTW, mul pole mõtet kuhugi ampertange toppida (väikest alalisvoolu need ei mõõda õigesti ka)
Kui väike see väike vool on? Kas on siis veel väiksem või on s*tad ampertangid. Ma mõõdan näiteks auto elektritarbimist puhkereziimis olles, mis on tavaliselt vahemikus 0,02...0,05 A.
Mis on selle mõõteriista tootja ja mudelinumber?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1983
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Saab, aga siis tuleb teha vastavad pikendusjuhtmed, tagada, et ühendus oleks korralik ja mul pole sellega teemat. Meil oli jahumine, kas eraldub kuskile 100-200 W. Prooviks sellest jahumisest kuidagi välja tulla ja vähemalt hetkel ära lõpetada. Optimaizerite ebaadekvaatne toimimine on mul hetkel rohkem teemaks.

Pilt lisas, ligi 50 W läheb kaduma, kui paneel sunnitakse 38- 39 V peale (Input voltage). Ülaltoodud graafiku järgi oleks parem isegi 43- 45 V. Peab vist mingi 44 V sisestama paneeli andmetesse ja siis vaatama.
IMG_5100.PNG
Mis on selle mõõteriista tootja ja mudelinumber?
Mingi hiinakas on, paras saast, 0-i triiv on juba Ampri kandis (alalisvoolu mõõtmist mõjutab Maa magnetväli, vahelduvat mõõdab hästi). Antud teema jaoks mul korralikke pole vaja, vajadusel Delta saab kätte.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

kunn24 kirjutas: 07 Mai 2023, 20:21 ........... siis võib ju akuraha kokku klappida :D ? Mul on hea hinnaga pakkumine olemas. Kuid ma praegu ootan, et EL jopskid ühenduse ära teeksid, iga päev saunas käia läheb juba liiast. :mrgreen:

Kusjuures kohe tuleks aeg 10 kWh aku tunni ajaga võrku tühjendada, teeniks terve €. Umbes nagu taarakorjamine. :jooma

pv25.JPG
Hea pilt...
Kui veel veidi süveneda, siis lisaks sellele, et 10 kWh on ainult 10 % hea päeva toodangust ja kogutoodangu salvestamiseks oleks seega vaja 10 sellist akut, siis korralike kasudega kauplemiseks (akude hinna tasateenimiseks) tuleks see energia maha müüa tunni - kahe jooksul. Ehk siis ka liitumispunkti läbilaskevõimet tuleks 10- või vähemalt viiekordistada.... 16A asemel 160 või vähemalt 80 A...
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas rst »

Pigem võiks ikka võtta seda akude värki ikka enda oma tarbe katmiseks, mitte investeerimiseks ja raha teenimiseks. Kuigi 2022 detsembri kuus oli elektrihind jälle suht korralik ja tihti üle 30+s/kW/h tipptundidel. Laadsin öösel odaval hetkel ja müüsin tipptundidel. Jälgisin, et hinnavahe oleks vähemalt 15s/kWh. Rikkaks sellega ei saa aga süsteemi tasuvust parandab.
Detsembri "toodang":
Võrku antud elektrienergia kogus: 0,276 MWh
Summa käibemaksuta: 134,18 €
Keskmise hinnaga võrku müümisel: 486,16 €/MWh


Sellega tuleb leppida, et vahet ei ole kas on akud või mitte novembri keskpaigast kuni veebruari keskpaigani on päikesepaneelide toodang suht olematu.
Mul on akudega süsteem ning mina panin akud puhtalt omatarbe ära katmiseks. Akudega ma saan hommikused ja õhtused tipptunnid ilusti ära siluda päevase päikseenergiaga.

Panen ühe märtsikuu ööpäevase tarbimise. Mul on seadistatud akud nii, et alati jääb natukene veel homikuks ka, sest see kevad oli näha, et just 7-10 hommikuti oli tavapärasest kallim hind, see vastu öösel oli kohati väga odav. Kui vaja lisa tarbida, siis tarbin seda vahemikus kell 23-7.

Pilt
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Aprilli elekter läks võrku keskmiselt 6 sendiga kWh, tagasiost koos kõigi karvadega pea 18 senti...

Teise analoogilise paigaldise kõrvale ehitamise asemel saab teatavas ulatuses ka olemasolevale inverterile paneele lisada, eriti kui inverteri võimsus on ka valitud varuga..
Umbes nii, nagu ühekohaliste autode asemel ostetakse valdavalt viiekohalisi, mitte viis ühekohalist. Aga sõidetakse siiski enamasti üksi, kui linnapilti vaadata...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

trebla kirjutas: 08 Mai 2023, 04:41
kunn24 kirjutas: 07 Mai 2023, 20:21 ........... siis võib ju akuraha kokku klappida :D ? Mul on hea hinnaga pakkumine olemas. Kuid ma praegu ootan, et EL jopskid ühenduse ära teeksid, iga päev saunas käia läheb juba liiast. :mrgreen:

Kusjuures kohe tuleks aeg 10 kWh aku tunni ajaga võrku tühjendada, teeniks terve €. Umbes nagu taarakorjamine. :jooma

pv25.JPG
Hea pilt...
Kui veel veidi süveneda, siis lisaks sellele, et 10 kWh on ainult 10 % hea päeva toodangust ja kogutoodangu salvestamiseks oleks seega vaja 10 sellist akut, siis korralike kasudega kauplemiseks (akude hinna tasateenimiseks) tuleks see energia maha müüa tunni - kahe jooksul. Ehk siis ka liitumispunkti läbilaskevõimet tuleks 10- või vähemalt viiekordistada.... 16A asemel 160 või vähemalt 80 A...
Ka inverteri võimsust peab vastavalt tõstma ja ka akud peavad võimaldama suure vooluga laadimist/tühjendamist.
Ülemäärane vool akus tõstab aku temperatuuri ja lühendab selle eluiga.
Akule temperatuurikontrolli ja sundjahutuse lisamine tõstab elektrisalvesti hinda.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xil »

Urmas kirjutas: 13 Apr 2023, 06:09
xil kirjutas: 12 Apr 2023, 22:22 See, et kilekott on tasuta, ei tähenda, et ta hind on 0, vaid, et ta hind on kauba hinda sisse arvestatud.
Näh, sa vist ei saanud jaburusele pihta. Rõhutan veelkord, ma ei tahtnud kilekotte sadades ja tasuta, vaid pakkusin 1(ühe) kilekoti eest turuhinnast 3x kõrgemat hinda, aga ei müüdud. No kurat, kas inimesel tõesti puudus vähenegi ajuraas? Pistnud see kolmekas kassa, aga ei saa, tekib kassa ülejääk ja omale tasku tasku pista ka ei saa, siis hakkab südametunnistus piinama. Kui oleks ostnud 10 paari sokke, palunud pakkida iga sokipaar eraldi kilekottidesse, siis oleks kõik olnud OK?
Oli ta omanik või müüja? Müüja võib müüa seda mis hinnakirjas ja selle hinna (ning allahindlusega), mis ette nähtud. Kui müüja hakkab poes isikliku bisnessiga tegelema, siis reeglitest lähtuvalt võib ta selle 10-sendise tehingu eest oma töökohast ilma jääda.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

ping kirjutas: 07 Mai 2023, 23:49
Ac457765 kirjutas: 07 Mai 2023, 23:46
kunn24 kirjutas: 07 Mai 2023, 23:14 BTW, mul pole mõtet kuhugi ampertange toppida (väikest alalisvoolu need ei mõõda õigesti ka)
Kui väike see väike vool on? Kas on siis veel väiksem või on s*tad ampertangid. Ma mõõdan näiteks auto elektritarbimist puhkereziimis olles, mis on tavaliselt vahemikus 0,02...0,05 A.
Mis on selle mõõteriista tootja ja mudelinumber?
:hello:
Kewtech KT203. Olen tähele pannud, et väikese voolu korral (nagu auto akujuhtmelt puhkerežiimis tarbimist mõõtes) peab seadme ära nullima hoides seda akujuhtme juures või vastas (suletud tangidega väljaspoolt) ja vaatama, et ikka nulli jääb näitama (võiks ka peale mõõtmist uuesti üle testida), muidu ei pruugi näidata õigeid numbreid. :thumbsup:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xil kirjutas: 08 Mai 2023, 18:07 Oli ta omanik või müüja? Müüja võib müüa seda mis hinnakirjas ja selle hinna (ning allahindlusega), mis ette nähtud. Kui müüja hakkab poes isikliku bisnessiga tegelema, siis reeglitest lähtuvalt võib ta selle 10-sendise tehingu eest oma töökohast ilma jääda.
Ah, palun ära hakka. Kui sa müüd poes 1500 rublaseid teksaseid ja 300 rublaseid sokke, siis üks rubla(ajalehekioskites müüdis sellise hinnaga) maksvat kilekotti sa ei saa anda tasuta, kuigi müüjaneiu väitis, et kilekotid on tasuta. Ta oleks võinud ju mu pakutud 3 rubla panna poe ühiskassasse "kohvirahaks". Sa ei ole vist tol ajastul elanud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

Ac457765 kirjutas: 11 Mai 2023, 22:27 ...
Kewtech KT203. Olen tähele pannud, et väikese voolu korral (nagu auto akujuhtmelt puhkerežiimis tarbimist mõõtes) peab seadme ära nullima hoides seda akujuhtme juures või vastas (suletud tangidega väljaspoolt) ja vaatama, et ikka nulli jääb näitama (võiks ka peale mõõtmist uuesti üle testida), muidu ei pruugi näidata õigeid numbreid. :thumbsup:
Mitte ei halvusta riista vaid lihtsalt infoks, mul omal ka samaväärseid mitu.

Keweteh KT203 täpsusklass on: 40 A 0 - 40.00 A ±3.0% rdg ±8dgt
ehk 40A skaalal +-1,2A ja +-8 viimast numbrit, ehk see ei sobi väikeste voolude mõõtmiseks ja oleks kasutatav ainult indikaatorina väärtuse muudu hindamisel.
https://www.oomipood.ee/en/product/kewt ... ILES%20(4)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

No ma võin küll öelda, et autol saan sellega väikeste voolude puhul 0,01 A ehk 10 mA täpsusega ära mõõta, sest olen ka teiste testritega mõõtnud, millel ahel läbi testri jookseb ja saanud samad tulemused (viimane variant peaks üpldiselt täpsem olema kui tangidega "distantsilt" mõõta.
Vasta