Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2037
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

DIN (Saksa tööstusnorm) vist ei lähe, kuna eelnevalt katsetasin, et kas inverterile võiks anda Saksa võrgu parameetrid ja vastus tuli kiire "ei".
Soome reeglite osas oli meil kunagi mitmeosaline õppematerjal, kuidas madalpingeasju ehitada, see võiks nagu sobidagi.
Kuid sa esitad selliseid küsimusi, mis ei ole elektrivallas "sobilikud", :).

EETEL on välja pannud elektrivaldkonna õigusaktid https://eetel.ee/elektrivaldkonna-oigusaktid/

Siit võid teada saada, et elektritsunft plaanib veel tugevamalt kruve keerama hakata https://eetel.ee/eetel-votab-elektrival ... nda-katte/
Tsitaat:
Kutsekoja ja suurtellijatega ettevalmistanud ning nüüdseks jõudnud määruste muutmiseni, mis hiljemalt kümnendi lõpuks tagavad turule ainult kompetentsed tegijad. Sel moel kaitseme nii EETELi liikmete kui ka kogu elektri valdkonna huve.
Muideks, selle valdkonna kusteandmise korras on huvitav sõnastus:
c) erialast töökogemust tõendav vormikohane tööalase tegevuse kirjeldus,
Samas ei tohi mitte ühtegi juhet näppida, kui pole kutsetunnistust ehk loogline vastuolu saab alguse juba kutse taotlemisel.
Viimati muutis kunn24, 11 Mär 2023, 15:06, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kõik millele Sa (kunn) viitad pole standardid
Aga mina küsin just standardite kohta...
Ükskõik millise projektiosa jaoks on olemas erinevad määrused ja nõuded jms - utreeritult kandekonstruktsioonide kohta, et "peab püsti seisma"
Kuid mis standardeid kasutada see pole nö kohustuslik
Ei saagi RIIKLIKULT olla kohustuslik nt EVS kui see pole mulle vabalt kättesaadav
Jah - nagu eelnevaltki mainitud - projekti tellija võib nõuda mida iganes - kui ma pole nõus siis ma lihtsalt ei saa seda tööd
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 11 Mär 2023, 14:57 ...
Muideks, selle valdkonna kusteandmise korras on huvitav sõnastus:
c) erialast töökogemust tõendav vormikohane tööalase tegevuse kirjeldus,
Samas ei tohi mitte ühtegi juhet näppida, kui pole kutsetunnistust ehk loogline vastuolu saab alguse juba kutse taotlemisel.
Iseseisvalt ei tohi näppida aga võib elektritöid teostada pädeva isiku järelvalve all.
Ehk, pädevusta isik veab juhtmed ja ühendab ning pädevusega isik kontrollib ning pingestab ja võib väljastada tunnistuse töökogemuse kohta.
Muidugi pädevuseta isikul peab olema eelnevalt elektrialane haridus, et ta oleks "elektrialaisik".
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2037
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Sa saad isegi aru, et reaalsuses ei võeta pädevuseta isiku juurde õlut libistama pädevusega iskut, kes siis teostaks pidevat järelevalvet.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 11 Mär 2023, 15:05...
Ei saagi RIIKLIKULT olla kohustuslik nt EVS kui see pole mulle vabalt kättesaadav
...
Raha ja selle jaotamine mängib rolli!
Eestis on antud standardite haldamine erafirma kätte ja neid saab raha eest osta.

Samamoodi nagu E-valimiste süsteem on erafirma käes, mille üks kasusaaja on 200 nimekirja eesotsas.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas: 11 Mär 2023, 15:21
xxx111 kirjutas: 11 Mär 2023, 15:05...
Ei saagi RIIKLIKULT olla kohustuslik nt EVS kui see pole mulle vabalt kättesaadav
...
Raha ja selle jaotamine mängib rolli!
Eestis on antud standardite haldamine erafirma kätte ja neid saab raha eest osta.

Samamoodi nagu E-valimiste süsteem on erafirma käes, mille üks kasusaaja on 200 nimekirja eesotsas.
:hello:
Ma ei tea, et ma peaks hääle andmiseks maksma
Standard ei saa olla RIIKLIKULT kohustuslik kui see pole nii määratud ja kui see pole vabalt kättesaadav
See teema on ka koolitustel korduvalt läbi jauratud
Vähemalt minu erialal
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2037
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Elektrivaldkonnas on A- ja B-pädevusega isikuid, kellel puudub kõrgharidus, 1000 ringis.
https://www.eees.ee/images/EEES/infopae ... 080922.pdf (lk 4).
Asi läheb põnevamaks lk 6:"Hinnanguliselt 500-600 isikut auditeerijatest ja projekteerijatest on kõrghariduseta"

Tihti on sellised isikud kõige kõvemad jaurajad teemal, et tuleb kasutada sellist juhendit, eeskirja, standardit ja muud on välistatud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 11 Mär 2023, 15:21 Eestis on antud standardite haldamine erafirma kätte ja neid saab raha eest osta.
Kunagi ammu kui hakkasin VE foorumis jaurama EVS kohustuslikkusest ja tasuta kättesaadavusest, siis tol ajal oli EVS kodulehel tutvustused kirjas, et standardid on koostatud MKM(Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium) tellimusel ehk maksumaksja, kellelt nõutakse nende nõuete täitmist, juba üks kord kinni makstud. Enam seda lauset EVS tutvustuses ei ole. :scratch:
xxx111 kirjutas: 11 Mär 2023, 15:48 Standard ei saa olla RIIKLIKULT kohustuslik kui see pole nii määratud ja kui see pole vabalt kättesaadav
See teema on ka koolitustel korduvalt läbi jauratud
Vähemalt minu erialal
Aga Päästeameti valdkonnas töötavate ametnikeni see info veel ei ole jõudnud vähemalt 16 viimase aasta jooksul. ;) Alates ühest ettekirjutusest, et peaksin katlaruumi ja kütte ladustamisruumi vahele ehitama tuletõkkeseina kuni eelmise aasta korstnapühkija ettekirjutusest korstna vaadeldavusest siseruumides. Mõlemas ettekirjutuses oli kirjas, et rikkusin ka EVS standardi punkte.
Olen esitanud küsimusi EVS kohustusliku täitmise ja vastuolu, et kohustuslik seadus ei saa olla tasuline, kohta nii õiguskantslerilt, vist PPA-le kui oma ringkonnast Riigikokku valitult saadikult. Noh, nii initsiatiiv juure tasandilt. ;) Üks ümmargune vastus kelleltki tuli ja see ei olnud kindlasti lootustandev, vaid kinnitas, et unista edasi EVS-i tasuta kättesaadavusest. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

EVS:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 11 Mär 2023, 18:40EVS:
Jah, kuid kui see on tehtud kohustuslikuks, siis millegipärast ei ole see kohustus tehtud avalikkusele tasuta kättesaadavaks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmas kirjutas: 11 Mär 2023, 19:05
xxx111 kirjutas: 11 Mär 2023, 18:40EVS:
Jah, kuid kui see on tehtud kohustuslikuks, siis millegipärast ei ole see kohustus tehtud avalikkusele tasuta kättesaadavaks.
OK - aga mingi viide konkreetsele standardile mis on kohustuslik?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 11 Mär 2023, 19:10 OK - aga mingi viide konkreetsele standardile mis on kohustuslik?
Meie kogemustest. Vaat siin ongi see jama kohustulikkuse ja ametnike poolt nõutava vahel. Ametnikud omavolitsevad sõna otses mõttes, arvates, et kui nemad on ametnikud, siis neil on alati õigus. No ei ole. Konkreetselt meile on päästeametnik kui ka korstnapühkija kirjutanud ettekirjutuse, kus on viide TuOS paragrahvide(le) kui ka EVS-i punktide rikkumisele. Kui hakkasin huvituma süüdistuse sisusse, siis TuOS-st leidsin paragrahvist viite vastava valdkonna ministri määruse, mis juhatas mind EVS-i ja sealt tuli tutvumiseks juba rahaline nõue. Olen juba kirjutanud, et esimese ettekirjutuse peale läksin KOV meie ehitusministri jutule, et sooviks tutvuda EVS nõuetega, siis ta laiutas käsi, et annaks küll, aga mida pole, seda pole. ;) KOV ehitusnõunikul ei ole EVS Tuleohutuse standardit???? Koopia ettekirjutusest saadeti ka KOV-le. KOV ei suuda osta 20€(?) eest oma elanikele lugemiseks Tuleohutuse standardit?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

@ Urmas

Tuleohutuse koha pealt pole ekspert...

Kui kui on viide, et rikutakse TuOS-i, sealt omakorda viide määrusele, mis kehtestab kohustuslikuks EVS-i ja määrus omakorda viitab rikutud EVS-i punktidele siis peaks ametkond ikka konkreetselt ka ju viitama mis on eksimuse sisu...
Ja kui eksimus on tõepoolest olemas siis pole ju midagi teha - tuleb "parandada"...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

kunn24 kirjutas: 11 Mär 2023, 13:57 Kuna tootmisseadmete võrkulubaja on meil väga tihti Elektrilevi, siis sellega selle nüansi üle ei jõua keegi võidelda. Ma ei kritiseeriks antud juhul EL-i, kuna see peab tagama võrgu toimivuse ja palju hullem olukord siis, kui iga1 teeks, mida pähe tuleb.

Nõuded on kirjas seaduses ja selle alusel väljatreitud määruses.

https://www.riigiteataja.ee/akt/123032015004?leiaKehtiv
https://www.riigiteataja.ee/akt/119022019006
Asi ongi selles, et praegu on Elektrilevi nõuded igati EL kõlbulikud ja ei ole mingeid probleeme. Võibolla esimestel pääsukestel tõmmati nahka üle kõrvade. Igatahes senised vaidlused Elektrileviga on kõik lõppenud kliendi võiduga, st. Elektrilevi tunnistab EN või EVS standardeid ja mingeid imenõudeid pole nõudnud. Praegused inverteri nõuded on täiesti OK!
Lauri234
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 171
Liitunud: 13 Apr 2010, 09:21
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Lauri234 »

Mis värk nende paneelide müümisega osta.ee jt on, et nii kõrged hinnad? Loodavad, et ehk mõni mitte hinnaga kursis olev läheb õnge? https://www.osta.ee/index.php?q%5Bq%5D= ... at%5D=1000
Letihind poes 0,37€/W KKM https://online.depo-diy.ee/products/23334#420732
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2037
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Nii, on paljude asjadega, alles käis genekatega selline müügijura, et anna kannatust. Kõige markantsem näide: Hiina 3-f 80 usd genekapaska pakuti Honda kirjadega üle 1000 €.
Mul on ees pakkumine Poolast 550 W Leaptoni paneel ilma km-ta 140 € eeldusel, et võtta pakk (31 tk) korraga. Siia saades lisandunuks transa 220 €.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

See ongi turumajandus... Depo tulek viib hinnad alla.

Nõukogude majandus suutis kah lõpuks hakata tootma kilekotte.. ja sedagi ainult siin ebanõukoguliku ENSV Estoplastis. Ning maksid need vist 20 kopikat. Läänes jagati vist kaubaga koos tasuta? Reklaamikulu...
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Tartu kilekotid olid 60 kopsi...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 02 Apr 2023, 13:58 See ongi turumajandus... Depo tulek viib hinnad alla.
Nalja teed või? Kui Depo tulek Eestisse tõi/toob hinnad alla, siis sel juhul enne Depot tegelesid teised suuremad poed kartellikokkuleppega, täpselt nagu kütusefirmad, mida nad ise eitavad ja Konkurentsiamet ei suuda tõestada. Ühe pee kaks kannikat?
Kasutaja trebla, ma ju teen ka omateada hinnaluuret enne mingi mõne tööriista omandamist ja oi kui suured on käärid meie kohalikult edasimüüjalt ostes või kasvõi Amazoni kaudu või mis iganes EL edasimööja kaudu. Tuleb osta lihtsalt firma toode, kellel on olemas garantiiremondi esindus EV-s. Ärge hakake rääkima garantiitingimustest, need on EL/EMÜ suvalisest riigist ostes ühesugused ehk kehtivad ka Eesti Vabariigi garantiitöökodadele.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 02 Apr 2023, 13:58 See ongi turumajandus... Depo tulek viib hinnad alla.

Nõukogude majandus suutis kah lõpuks hakata tootma kilekotte.. ja sedagi ainult siin ebanõukoguliku ENSV Estoplastis. Ning maksid need vist 20 kopikat. Läänes jagati vist kaubaga koos tasuta? Reklaamikulu...
OT kunagi toimunud reaalsest dialoogist.
Otsisin ühte sinu kommentaari elektriautode ökonoomsuse teemal siinses foorumis ja sellele kommentaarile sattudes tuli mulle meelde "einobaskinlikult" sketšimaiguline kunagine reaalselt olnud situatsioon kui mul oli kohe ja ruttu vaja kilekotti, kuid kõik Raekoja ümbruses olevates poodides ja ajaleheputkades oli ametlik lõuna. No leidsin Rataskaevu tänavalt ühe poe, kus ei olnud lõunat. Müüdi seal teksaseid-sokke- ja veel mingit ninnu-nännu. Nüüd algas vestlus kassas oleva müüjaga.
Mina- Tere, kas teil on kilekotte?
Müüja- On.
Mina- Palun müüge mulle üks kilekott(igal pool maksis tol ajal 1 rubla).
Müüja- Ei saa.
Mina- Miks?
Müüja- See on tasuta!
Mina- No andke siis tasuta.
Müüja- Ei saa!
Mina- Miks tasuta ei saa?
Müüja- Ostke midagi siit poest!
Mina- Aga kui ma soovin osta ainult tasuta ühte kilekotti?
Müüja- Ei saa!
Mina- vaadates müüjale sügavalt silma, esitasin talle retoolilise küsimuse, et kes meist hetkel on loll? Mina olen teil tasuta antava kilekoti eest maksma kasvõi 3 rubla, aga te ei soovi mulle kilekotti müüa, sest kilekott on tasuta, aga tasuta ka ei anna?
Ju see 3 rubla ei olnud talle piisav stiimul tasuta kilekoti andmise eest. ;)
Muide, tasuta antud kotil ei onud mittemingisugused reklaame, vaid tavaline valget värvi kilekott.
Selle küsimuse peale visati tasuta kilekott lauale, püüdsin anda 3rubla, et ei tunneks ennast võlglasena, kuid raha lükati põlastava pilgu saatel tagasi mainides, et see on tasuta. ;) Kas tõesti oli tol ajal vormistatud tööle kassapidajana pooliku programmiga inimese välimusega AI? No ei olnud tol ajal isegi mobiiltelefone. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xil »

See, et kilekott on tasuta, ei tähenda, et ta hind on 0, vaid, et ta hind on kauba hinda sisse arvestatud. Nõuka ajal kui mõni meie kodanik välismaale pääses, siis seal oli kilekottidega sama lugu - nad olid poodides tasuta, aga vaid nendele, kes midagi ostsid. Niisama neid sealt sadakond kaasa krahmata ja siin mitu rubla per tk. müüa polnud lihtne..
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xil kirjutas: 12 Apr 2023, 22:22 See, et kilekott on tasuta, ei tähenda, et ta hind on 0, vaid, et ta hind on kauba hinda sisse arvestatud.
Näh, sa vist ei saanud jaburusele pihta. Rõhutan veelkord, ma ei tahtnud kilekotte sadades ja tasuta, vaid pakkusin 1(ühe) kilekoti eest turuhinnast 3x kõrgemat hinda, aga ei müüdud. No kurat, kas inimesel tõesti puudus vähenegi ajuraas? Pistnud see kolmekas kassa, aga ei saa, tekib kassa ülejääk ja omale tasku tasku pista ka ei saa, siis hakkab südametunnistus piinama. Kui oleks ostnud 10 paari sokke, palunud pakkida iga sokipaar eraldi kilekottidesse, siis oleks kõik olnud OK?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 501
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 29 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

….aastal 1988 mäletan kui minu ema käis ikka sellise kilekoti komboga poes kus 2 tk oli üksteise sisse topitud , siis sai koti kandevõime juba 12 kv peale. Tasuta neid ei jahatud. Ka võrumaal kust mu ema pärit on, seal elab tema õde tema kadutadbka miimodi neid kotte.
…ps kel huvi siis tegelikult on pakkuda ‘ marati’ or kilekotte!, uued!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

:read:

https://www.pv-magazine.com/2023/04/13/ ... ice-trend/
prantslastel kukub päikeseelektri tootmine kallimalt välja kui Eestis..
Huvitav miks ?
Tuumajaamad remondis ja elektri turuhind kõrge (täna 130 €/MWh) - milleks siis odavamalt pakkuda ?
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2037
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 67 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Saksmannid panevad sel laupäeval oma viimased tuumajaamad kinni, asi võib minna põnevaks.
https://teadus.postimees.ee/7753715/sak ... alja-votta
Saksamaa sulgeb laupäeval oma viimased kolm tuumajaama: Hollandi piiri lähedal asuva Emslandi, riigi kaguosas asuva Isar II ja edelas asuva Neckarwestheim II.
Vasta