Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

new1 kirjutas: 20 Mär 2022, 13:33 Huvi pärast võikski välja kalkuleerida et mis hinnavahega see akumajandus suht nulli omadega tuleks.
Mul kuskil on TTÜ professori need arvutused. Panen puusalt mälu järgi - minimaalne vahe oli 4 senti kWh siis said akuhinna tagasi. See tundub üsna usutav.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

Ainult akuelemendi pealt arvet pidades ehk isegi klapiks teatud elementidega, ent kohe ja praegu poest ostes liitumised kõik jutud combo sain kiirelt puusalt kokku lüües, et 15 senti kätte saaks reaalselt, siis võiks kogu selle mudru peale ka praeguste osta kohe letist hindade juures ka kasumist reaalselt rääkida.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

Seal ei tundu olema ja ilmselt ka ei ole päevakohaseid ja toimivaid linke konkreetselt hetkel müügis olevatele akudele ja lisaseadmetele. Seal mingi turu hind kusagilt usa või jumal teab mis kandi kesmise järgi võetud ja selle kohta teevad tõenäoliselt arvestust, mina tahaksin kohe praegult mine poodi ja võta seadmete puhul huvi pärast selle arvutuse läbi teha.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

new1 kirjutas: 26 Mär 2022, 19:32mina tahaksin kohe praegult mine poodi ja võta seadmete puhul huvi pärast selle arvutuse läbi teha.
takistusi ju ei ole
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

:read:
https://www.europe-solarstore.com/stora ... uawei.html
siit tuleb nagu välja, et 1 kWh maksab 500 €.

siin
https://www.alma-solarshop.com/huawei-b ... ltage.html
pakutakse sellele 6000 tsüklit ( ehk 25 aastat..‽ )

kui iga tsükkel toob sisse 10 senti kWh kohta, siis tasuvusaeg 5000 tsüklit.

Seega oleks vaja tsükliga rohkem teenida... 30 senti..?

Siin on jooksva 8 päeva hinnad:
https://www.nordpoolgroup.com/Market-da ... view=table

Lihtsalt ostes-müües ei ole lihtne teenida üle 10 sendi kWh pealt. Teine variant- jätta paneelidega toodetud elekter päeval müümata ja müüa õhtul? või pigem tarbida ise õhtul, et mitte siis kallilt osta, aga point selles, et ma ei pruugi suveõhtul/öösel üldse vajada 10 kWh-d.....?

Siis on veel võimalus salvestada ülearu toodetud elektrit - juhul kui paneeid on üledimensioneeritud ning toodavad päeval rohkem, kui sul lepingu järgi on võrku tagasi lubatud anda. Aga mul hetkel sellist keissi pole ja pilves ilmaga ei juhtu seda ka üledimensioneerimise korral.

Ühesõnaga - akude kasutuselevõtuks peaks enne saabuma vähemalt see paljuräägitud oodatud hinnatase - 100 €/kWh .. seda siis valmis akuseadme soetushinnana. Nii, nagu paneelipaigaldis ise muutus mõistlikuks alates 1€/Wp hinnatasemest....


PS.
Kui 30 000 -ga saab 60 kWh Leafi, siis on iseliikuva aku hind samuti 500 €/kWh, aga istmed, rattad , klaasipuhasti on lisaks kah veel hinna sees ning sellega saab õhtuti, kui päike ei paista, linnas ringi sõita...(väldid 20s/kWh ( 10 l/100km , kui 2€/l ) kulutamist).
:jooma
Viimati muutis trebla, 27 Mär 2022, 10:32, muudetud 1 kord kokku.
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Ei usu mina nendesse tsükliarvudesse. Ei ole ma veel saanud ühtegi telefoni, sülearvutit või mis iganes akuga seadet, millel aku kestaks uueväärsena kauem kui paar aastat. Tehnoloogia on ju sama, midagi "uut" välja mõeldud ei ole. Seega riskima ja omal nahal katsetama ei hakka. Aga kas mitte ei oleks aeg hakata paneele paigaldama ida-lääne suunas, mitte lõunasse? Päikeseliste ilmadega on ju lõuna ajal elektri hind olematu, aga hommikul-õhtul kallis (eriti hommikul). Mul on tracker, ja ei kahetse et tegin. Katab ilusti kõik need tipptunnid ära. Ja hinnaerinevus on ikkagi väga suur.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

kui päike paistab, siis on jah tracker kasulik. Aga automaatselt suurima kiirguse peale pööravate trackerite pealt on näha, et kui on pilves, siis pööravad need end horisontaali, mitte sinna suunda kus päike on. Ka minu ersuunalised paneelid toodavad pilves ilmaga kõik suht ühtemoodi , suunast olenemata.
Ehk siis päikest jälgides saad nende trackeril olevate paneelide toodangu maksimeerida, kuid pilves ilmaga on jah kasulik omada pigem rohkem paneele, ükskõik, kuhu need suunatud on.
Ehk ...pange paneele nii palju kui mahub... seega muundur tasuks valida võimalikult võimas.
Kahju ainult, et paneelihinnad tõusnud on.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

jaguar3 kirjutas: 27 Mär 2022, 10:00 Ei usu mina nendesse tsükliarvudesse. Ei ole ma veel saanud ühtegi telefoni, sülearvutit või mis iganes akuga seadet, millel aku kestaks uueväärsena kauem kui paar aastat. Tehnoloogia on ju sama, midagi "uut" välja mõeldud ei ole. Seega riskima ja omal nahal katsetama ei hakka. Aga kas mitte ei oleks aeg hakata paneele paigaldama ida-lääne suunas, mitte lõunasse? Päikeseliste ilmadega on ju lõuna ajal elektri hind olematu, aga hommikul-õhtul kallis (eriti hommikul). Mul on tracker, ja ei kahetse et tegin. Katab ilusti kõik need tipptunnid ära. Ja hinnaerinevus on ikkagi väga suur.
Paraku ongi see akutehnoloogia kiiks - peab vastu 1000 tsüklit või nati rohkem. Kui ei suuda selle ajaga hinnavahega raha tagasi teenida siis pole mõtet salvestada - lendad kahjumisse.
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

trebla kirjutas: 27 Mär 2022, 10:39 kui päike paistab, siis on jah tracker kasulik. Aga automaatselt suurima kiirguse peale pööravate trackerite pealt on näha, et kui on pilves, siis pööravad need end horisontaali, mitte sinna suunda kus päike on. Ka minu ersuunalised paneelid toodavad pilves ilmaga kõik suht ühtemoodi , suunast olenemata.
Ehk siis päikest jälgides saad nende trackeril olevate paneelide toodangu maksimeerida, kuid pilves ilmaga on jah kasulik omada pigem rohkem paneele, ükskõik, kuhu need suunatud on.
Ei minul ei pööra tracker kuskile ennast pilves ilmaga, oma tehtud programm on peal, vaatab alati päikese suunas, on see seal või mitte. See selleks et kallid ajamid ilmaasjata ei kuluks, ajades taga paar lisavatti. Aga need Degerid jah, olen neid töös näinud, pilves ilmaga koguaeg mingi mõttetu liikumine käib. Ajamid kuluvad, varem või hiljem vaja vahetada, ja odavad nad ei ole.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kui mitu paneeli saaks trackeri hinna eest juurde?

Mul näiteks lõunasse vaatavad paneelid pilves keskpäevase ilmaga toodavad pisut vähem (sest seal on mets lähedal) kui läände vaatavad paneelid - läänesuunas on kilomeetrite kaupa lage põld...
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

.
Viimati muutis jaguar3, 27 Mär 2022, 11:22, muudetud 1 kord kokku.
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

trebla kirjutas: 27 Mär 2022, 11:07 Kui mitu paneeli saaks trackeri hinna eest juurde?
Kui ma tegin 6 aastat tagasi, oli trackeri valmislahendus 1:1, ehk samapalju saaks paneele juurde osta + võimsam inverter (kui elektriliitumine võimaldab ja on kuhu panna. Mul polnd neist kumbagi). Nüüd peaks hinnas suht sama olema kujutan ette. Aga isetehtult läks tracker maksma u. pool pakutavatest valmislahendustest. Kui oma tegemisele kulutatud aeg ka rahaks arvestada, no siis teeb suht sama välja.
Mul aga jah, vabat põldu ei ole kuhu neid üüratult laduda, linnamaja on, seega otsustasin trackeri tegemise kasuks.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

elektriliitumine ei peagi olema võimsam, räägime ju lihtsalt kahekordsest paneelide üledimensioneerimisest, et pilves ilmaga või ida-läänesuunaliselt rohkem toota.
Inverter jah peaks võimaldama rohkem paneele külge ühendada, aga inverterite hinnaerinevused pole suured.
Seega 1:1 hinnasuhte puhul saaks trackeri taandada kahele komplektile paneelidele, mida siis kasvõi keskpäeval DC poole peal lihtsa kontaktoriga ümber lülitada.

Kuskil 2-teljeliste trackerite tootjalehel räägiti 1,4 kordsest tootluse kasvust.

Milline on kõige soodsam paneelihind täna Eestis?
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

trebla kirjutas: 27 Mär 2022, 11:33 elektriliitumine ei peagi olema võimsam, räägime ju lihtsalt rämedast paneelide üledimensioneerimisest, et pilves ilmaga või ida-läänesuunaliselt rohkem toota.
Inverter jah peaks võimaldama rohkem paneele külge ühendada, aga inverterite hinnaerinevused pole suured.
Seega 1:1 hinnasuhte puhul saaks trackeri taandada kahele komplektile paneelidele, mida siis kasvõi keskpäeval DC poole peal lihtsa kontaktoriga ümber lülitada.
Kui ruumi on, oleks muidugi kasulikum ja lihtsam lihtsalt topelt üle dimensioneerida. Ja kindlasti paigaldada ida-lääne suundadesse, siis elektriliitumine ei tule ka takistuseks kui 2 komplekti paneele eraldi inverteritega, kuna tootmisgraafikud ei kattu, seega üheski ajahetkes topeltvõimsust ei tule. Ühe inverteriga arvan et ka pole võimatu, on neid ju kahe sisendiga olemas. Või siis näiteks Solaredge, nendel on paneelipõhine tootmine (ehk siis kui osad paneelid varju jäävad, teised jätkavad tootmist täisvõimsusel, mitte ei lange kogutoodang koos varjus olevatega).
Üledimensioneerimises selleks et saada pilves ilmaga energiakulu kaetud ei näe mõtet. Siis peaks 10x üle dimensioneerima. See aga räigelt kallis ja seega teadagi, mõtetu. Ja kuhu see tohutu hulk energiat panna kui päike ikkagi paistab?
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

trebla kirjutas: 27 Mär 2022, 11:33
Kuskil 2-teljeliste trackerite tootjalehel räägiti 1,4 kordsest tootluse kasvust.
Eks ta sinnakanti võib jääda jah aasta keskkmiselt, suvel rohkem, kevadel/sügisel vähem. Aga küsimus pole mitte toodetud koguenergiahulgas, vaid võimalikult pikema ajale jaotatuna energial. Kas seda teostada trackeriga või erisuundades paneelidega, siis asi lihtne: kui ruumi on - statsionaarne loomulikult. Kui ruumi pole või katus vales suunas - ei näe muud lahendust kui tracker.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

Kui isegi inverteril üks sisend ja eri suundadesse vaatavad paneelid, siis miks mitte lihtsalt paneelid tuimalt paralleeli näiteks kaks gruppi ja ühiselt inverteri taha? PAneelid earv peab muidugi täpselt sama olema ja samad paneelid ka, peaks toimima suhteliselt sama hea kasuteguriga ju, paneelide temperatuurierinevusest tuleks mingi kadu sisse, ent MPPT toimuks suure tõenäosusega tugevama päikesevalguse ja siis kõrgema temperatuuriga paneelideploki järgi, millel kõrgem temperatuur. Kaotaks ilmselt selle osa kasutegurina, mida muidu antud hetkel varjulisemal küljel olevast paneelidegrupist tulenevalt madalamast temperatuurist mõned protsendid võimalik kõrgem pinge saamata jääks.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ja kuhu see tohutu hulk energiat panna kui päike ikkagi paistab?
jääb lihtsalt kasutamata.....
Kui just ei pane suuremat inverterit ja ei lae elektriautot vms.
Või tulevad kunagi kodused elektrolüüserid... neid muide juba arendatakse...
Viimati muutis trebla, 29 Mär 2022, 10:38, muudetud 2 korda kokku.
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

trebla kirjutas: 27 Mär 2022, 22:02
Ja kuhu see tohutu hulk energiat panna kui päike ikkagi paistab?
jääb lihtsalt kasutamata.....
Noh, siis juba paneelid paigaldada suunaga põhja. Või siis horisontaalselt, parim tootlus pilves ilma jaoks.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas rannamees »

jaguar3 kirjutas: 30 Dets 2017, 16:06
Kalvis kirjutas: 30 Dets 2017, 12:13 See näitab tegijate võhiklikkust.
Asetusest kuni 15 kraadi lõunast emma kumma suunas palju tootlikust ei vähenda. Siiski isegi ida ja lääne suunda peetakse veel mõistlikuks paigalduseks. Otse põhja suuna puhul tekib küll küsimus, et kas tõesti vaid linnukese täitmiseks ehitusprojektis? Või siis arhitekt tegi geograafiatunnis poppi.
Katsetasin suvel trackeriga nurga muutmist ja tootmise vähenemist sõltuvalt nurgast, tootmist nägin live-is, nurkka mõõtsin digitaalse nurgamõõtjaga. Kuni 20° võimsus ei vähenenud üldse, üle selle alles hakkas vaikselt langema. 60° juures oli veel 50% võimsusest alles. Jutt käib muidugi kõrvalekaldest päikese suhtes, mitte ilmakaarest ega lõuna suunast.
Edela/kagu suund on minu arvates maksimaalne kõrvalekalle lõunast, kuhu tasub paneele panna. Itta/läände mina küll ei paneks päikesepaneele. Niigi nad tasuvad end suht aeglaselt, ja kui veel pool päeva ei näe päikest...
Kirde suund aga on täielik nonsens...ei tasu eales ära.
Asi muutub ilmselt oluliselt, kui valemisse lisada tunnihinnad?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ületootmise pärast ei pea muretsema kui lõpetatakse ära riigi doteerimine ja valemisse läheb vaid puhas raha ja NPS hind.
Päikesepaneelidel on - tahad saada absoluutselt maksimumi toodangus - kasuta trakerit. Ainult et täna küsitav hind on suht kallis - ilma trakerita on odavamad.
Tahad saada statsionaarselt maksimum toodangut - aseta lõunasse. Kui peakaitse läbilase teeb probleemi ja tahad rohkem teenida hommikuse ja ähtuse pealt siis pannakse pooled kergelt nihkesse ida ja lääne poole - see lamendab tippu ja tõstab tootlikust hommiku ja õhtutundidel kuigi kogutootlikuses kaotad. Aga liitumistasul on ju ka hind?
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

rannamees kirjutas: 28 Mär 2022, 20:36
jaguar3 kirjutas: 30 Dets 2017, 16:06
Kalvis kirjutas: 30 Dets 2017, 12:13 See näitab tegijate võhiklikkust.
Asetusest kuni 15 kraadi lõunast emma kumma suunas palju tootlikust ei vähenda. Siiski isegi ida ja lääne suunda peetakse veel mõistlikuks paigalduseks. Otse põhja suuna puhul tekib küll küsimus, et kas tõesti vaid linnukese täitmiseks ehitusprojektis? Või siis arhitekt tegi geograafiatunnis poppi.
Katsetasin suvel trackeriga nurga muutmist ja tootmise vähenemist sõltuvalt nurgast, tootmist nägin live-is, nurkka mõõtsin digitaalse nurgamõõtjaga. Kuni 20° võimsus ei vähenenud üldse, üle selle alles hakkas vaikselt langema. 60° juures oli veel 50% võimsusest alles. Jutt käib muidugi kõrvalekaldest päikese suhtes, mitte ilmakaarest ega lõuna suunast.
Edela/kagu suund on minu arvates maksimaalne kõrvalekalle lõunast, kuhu tasub paneele panna. Itta/läände mina küll ei paneks päikesepaneele. Niigi nad tasuvad end suht aeglaselt, ja kui veel pool päeva ei näe päikest...
Kirde suund aga on täielik nonsens...ei tasu eales ära.
Asi muutub ilmselt oluliselt, kui valemisse lisada tunnihinnad?
Jah, tegemist on ju minu väga vana postitusega. Tänaseks on seis kardinaalselt muutunud, just tunnihinna erinevuse poolest. Näiteks märtsi kuus oli päris mitu päeva, kus hommikul ja õhtul oli pea 40s kW/h, lõuna ajal oli hinnaks vaid mõni sent. Kuni 10x hinnavahe, vahest rohkem vahest vähem, aga hinnavahe on ja ilmselt ka jääb. Siit ka järeldus, milleks toota omale elektrit ajal, kus seda saab niigi odavalt võrgust osta.
Ma olen siin paar korda arvestanud, et hommikul 7-10ni võrkku müüjes saab ülejäänud päeva ainuüksi sellega kaetud.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ületootmise pärast ei pea muretsema kui lõpetatakse ära riigi doteerimine ja valemisse läheb vaid puhas raha ja NPS hind.
Toetust uutele liitujatele ei maksta juba üle aasta, aga paneele tahetakse üha rohkem panna.

Per nuppi on Belgias 600 W paneele ja Saksamaal 800 W - palju rohkem kui Eestis - meil vast 400 W ?
Täna ei paista see Saksas päevast elektrihinda küll kuidagi mõjutavat.. (pilved on küll kah)

PS.
ütlesin hollandlasele 2 aastat tagasi, et pangu ometi omale ka paneelid - jaanuariski toidaks soojuspumba tema riigis ära. Varsti peale seda kilkas, et pani hoopis gaasi kombikatla... sellise, mis teeb maagaasist pisut vesinikku(?) ja sellest siis kütuseelemendiga paarsada vatti elektrit lisaks...Wiessmanni toode vist.

eelmisel nädalal nägin teda uuesti - kurtis gaasihinna üle ja teatas, et ostis soojuspumba lisaks ning plaanib kogu katuse paneele täis laduda..
:jooma
Viimati muutis trebla, 30 Mär 2022, 08:28, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
arnis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 09 Sept 2013, 16:53
Asukoht: Keila
On tänatud: 3 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas arnis »

arnis kirjutas: 03 Okt 2020, 14:13 Kuu aja pärast selgub, kas kõik laabub ja projekt saab sel aastal valmis :duel:

Tuleb 15kW-ne inverter 21kW-se (+/-1) päikesepargiga, mis on 50% kagusse ja 50% edelasse.
Raamid 35 kraadi (odavam).
Park valmis ja aasta kenasti tööd teinud. Superhästi läks kõik.
Kui kedagi huvitab, siis tõsiselt soovitan dimensioneerida paneelide koguvõimsus lausa 140%-ni
inverteri võimsusest (nii palju peakski olema max mida inverter toetab).
Ehk näiteks 10kW inverteri puhul 14kW paneele või nagu minul, 15kW inverter 21kW paneele.
Ja teiseks, 45 kraadi lõunast õhtu poole ei ole halb mõte. Ehk kui aed vaatab nurgaga lõunasse (nagu minul)
siis julgelt keera paneelid edelasse. Lihtsalt pane paar tükki juurde ja teeb sama välja.
See, et kalkulaator näitab paar protsenti vähem tootlikkust, ei sisalda endas seda,
et õhtul maksab elekter rohkem ja seda müües saab rohkem tulu.

Märtsis olid juba päevad, mil piikvõimsus korraks saavutati. Ja see, et mul 60% paneelidest vaatab õhtusse,
oli väga hea liigutus ka. Hommik ka ei tee paha, ainult mul mõni puu veel ees, mis kevadel/sügisel häirib

2021 aastal 19,7MWh tarbimist ja 19.2MWh tootmist. Detsembri haiged elektrihinnad ikkagi kogu ette tehtud
krediidi kulutasid ära (kui toetust ei arvesta siis arve on nullile väga lähedal).

Materjalid maksid 12 000€, transport enda haagisega, paigaldus enda jõududega, väga lõbusalt läks.
Pisut alla 2000€ majandamine. Aastaga säästab ~2000€, järelikult tasuvusaeg 7 aastat.

Kui energiahinnad püsivad kõrgetena, siis tasuvusaeg väheneb vabalt 5 aastani.
Sellest odavamalt saab ainult siis kui maaraame ei osta ja paigaldada paneelid katusele.
Fronius väga hea inverter. QCells väga head paneelid. Treesystem täitsa okei raam.
fronius.PNG
Pildil hommikune rivi, õhtune rivi ja summa - on näha, et 15kW-ne piirang rakendub. 100kWh ööpöevas, see on eelmise aasta päevarekordist 144kWh-st väga suur osa :cool:
Teen kodudes elektriasju korda. 24€/h. Anna murest märku ;)
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

arnis kirjutas: 29 Mär 2022, 19:49
arnis kirjutas: 03 Okt 2020, 14:13 Kuu aja pärast selgub, kas kõik laabub ja projekt saab sel aastal valmis :duel:

Tuleb 15kW-ne inverter 21kW-se (+/-1) päikesepargiga, mis on 50% kagusse ja 50% edelasse.
Raamid 35 kraadi (odavam).
Park valmis ja aasta kenasti tööd teinud. Superhästi läks kõik.
Kui kedagi huvitab, siis tõsiselt soovitan dimensioneerida paneelide koguvõimsus lausa 140%-ni
inverteri võimsusest (nii palju peakski olema max mida inverter toetab).
Ehk näiteks 10kW inverteri puhul 14kW paneele või nagu minul, 15kW inverter 21kW paneele.
Ja teiseks, 45 kraadi lõunast õhtu poole ei ole halb mõte. Ehk kui aed vaatab nurgaga lõunasse (nagu minul)
siis julgelt keera paneelid edelasse. Lihtsalt pane paar tükki juurde ja teeb sama välja.
See, et kalkulaator näitab paar protsenti vähem tootlikkust, ei sisalda endas seda,
et õhtul maksab elekter rohkem ja seda müües saab rohkem tulu.

Märtsis olid juba päevad, mil piikvõimsus korraks saavutati. Ja see, et mul 60% paneelidest vaatab õhtusse,
oli väga hea liigutus ka. Hommik ka ei tee paha, ainult mul mõni puu veel ees, mis kevadel/sügisel häirib

2021 aastal 19,7MWh tarbimist ja 19.2MWh tootmist. Detsembri haiged elektrihinnad ikkagi kogu ette tehtud
krediidi kulutasid ära (kui toetust ei arvesta siis arve on nullile väga lähedal).

Materjalid maksid 12 000€, transport enda haagisega, paigaldus enda jõududega, väga lõbusalt läks.
Pisut alla 2000€ majandamine. Aastaga säästab ~2000€, järelikult tasuvusaeg 7 aastat.[


Kui energiahinnad püsivad kõrgetena, siis tasuvusaeg väheneb vabalt 5 aastani.
Sellest odavamalt saab ainult siis kui maaraame ei osta ja paigaldada paneelid katusele.
Fronius väga hea inverter. QCells väga head paneelid. Treesystem täitsa okei raam.

fronius.PNG
Pildil hommikune rivi, õhtune rivi ja summa - on näha, et 15kW-ne piirang rakendub. 100kWh ööpöevas, see on eelmise aasta päevarekordist 144kWh-st väga suur osa :cool:


Just just. Üledeinsioneerimisega siiski on väike oht, et külmaga kevadel, kui päike leiab augu hõredate pilvede vahelt (kus pilved ise helendavad nii et vaadata ei kannata+päike ise), võib võimsus lühiajaliselt tõusta kuradima kõrgele. Peaasi et maha ei pala.
Mul on 116% trackeril ja statsionaarne (kagu + edel) 134% üledimmi.
Aga jah, õhtusse-hommikusse paneelid suunata on kõige mõistlikum tänaste hindadega minumeelest.
Kwh kogus pole määraja tänapäeva turusituatsioonis, määrab aeg millal see on toodetud.
Varahommikul toodetud 1kWh on tihtipeale võrdväärne 10kWh lõuna ajal toodetule.
Ära kiilga tehnika kvaliteediga ühe hooajaga, nad peavad sul kestma 10-20a. Mul juba paari aastaga läksid displayd inverteritel. Garantiiga sai küll uued, aga mis 10a pärast saab?
Vasta