Soojuspumba kompressor

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
nocria
külaline

Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas nocria »

Oskab keegi öelda, mis maksab kompressori vahetus. Netist ei leidnud mingeid andmeid.
Kolejapaha
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 24 Nov 2011, 14:21

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Kolejapaha »

nocria kirjutas:Oskab keegi öelda, mis maksab kompressori vahetus. Netist ei leidnud mingeid andmeid.
Ega seda keei niisama sulle ütelda oskagi.
enne vaja teada mis kompressor ja palju see maksab.
Lisaks siis enamasti töö, kohalesõit sõlt olenevalt asukohast.
Ainult kompressori kindlaks tegemiseks on vaja täpseid andmeid või peab seda vahetaja tulema ise veel enne üle vaatama.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Sama lollakas on küsida palju maksab autoratas ja loota, et saad mingi vastuse millega on üleüldse midagi peale hakata.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Osalt on mure põhjusega, sest enamusel puudub aimdumus mis see vahetus maksta võiks.
Vihjeks siiski, et kompressor on üsna kallis ja ei imesta, kui küsitakse kokku rohkem kui soojuspump maksis.
Oskan soovitada, et võta telefon kätte ja helista läbi kõik sinu tüübi soojuspumba müüjad ja küsi hinnapakkumist.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Valan õli tulle.
Kompressor ei pruugi olla kallis kui küsida õigest kohast. Samuti pole ka töö teab mis kallis, aga mõne mehe silmis väga hinnaline.
Soojuspumba kompressori vahetusest ja paigaldusest võid rääkida mehega, kes seal kandis nt külmkappe remondib. Usun, et saad asja mõistlikult lahendada.
Oma ala meister..
nocria
külaline

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas nocria »

dumbuser kirjutas:Sama lollakas on küsida palju maksab autoratas ja loota, et saad mingi vastuse millega on üleüldse midagi peale hakata.
Pumbaks on Nocria 14.
Rattavahetus maksab enamus kummivahetustes samapalju. Ratas ise võib olla plekist või valust. Siit tuleb ka ratta hinna suur erinevus. Ma aga küsisin vahetuse hinda.
Aparaat ise asub Tartus.Kunagi lasin siseosa vahetada. Odavaim (kõvasti) pakkumine tuli Tallinnast. Saigi sealt töö tellitud.
Tartus on kõva kartell õhksoojuspumpadel. Kohale tuleku eest küsivad 50 senti km. eest, mujal saab 15 sendi eest või kohalesõit tasuta.
Kuna pühade aeg, siis raske kedagi telefoni otsa saada.
Külaline
külaline

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Naabrivana kirjutas:Valan õli tulle.
Kompressor ei pruugi olla kallis kui küsida õigest kohast. Samuti pole ka töö teab mis kallis, aga mõne mehe silmis väga hinnaline.
Soojuspumba kompressori vahetusest ja paigaldusest võid rääkida mehega, kes seal kandis nt külmkappe remondib. Usun, et saad asja mõistlikult lahendada.
Nii see ongi. Mitmete pumpade kasutajana võin öelda et pumbamüüjate salongidest ei tasu ei teenuse ega detaili hinda küsida. Salong mis müüb pumpasid, küsib kompressori vahetuse teenusraha 200 eur.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

nocria kirjutas: Pumbaks on Nocria 14.
Rattavahetus maksab enamus kummivahetustes samapalju. Ratas ise võib olla plekist või valust. Siit tuleb ka ratta hinna suur erinevus. Ma aga küsisin vahetuse hinda.
Aparaat ise asub Tartus.Kunagi lasin siseosa vahetada. Odavaim (kõvasti) pakkumine tuli Tallinnast. Saigi sealt töö tellitud.
Tartus on kõva kartell õhksoojuspumpadel. Kohale tuleku eest küsivad 50 senti km. eest, mujal saab 15 sendi eest või kohalesõit tasuta.
Kuna pühade aeg, siis raske kedagi telefoni otsa saada.

No aga ise oledki juba vastanud oma küsimusele ju. Ehk siis maksma pead ju ikkagi nendele, kes lõpuks töö ära teevad. Kui oleksid küsinud kuskohas on mõistliku hinnaga pumbavahetajad siis oleks ka vastused juba ammu olemas.
kompressor
külaline

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas kompressor »

nocria kirjutas:Ma aga küsisin vahetuse hinda.
leiad võib olla odavama vahetustöö kallima kompressoriga, mis asja point on?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kompressor ei pruugi olla kallis kui küsida õigest kohast.
Kus kohast siis küsida? Oleks huvitatud?
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Kalvis kirjutas:
Kompressor ei pruugi olla kallis kui küsida õigest kohast.
Kus kohast siis küsida? Oleks huvitatud?
Kui sa küsid,minult, et kust küsida, siis enne küsimist oleks vaja endale selgeks teha kompressori mark/mudel ja masinas kasutatav gaas. Siis võiks ka umbes öelda, kust küsida.
:hello:
Oma ala meister..
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Eelistatult R410A aga sobib ka R407. 3 faasiline ja ca 4-8 kW soojuspumbale. Seni olen küsinud aga on totaalne vaikus.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Kalvis kirjutas: Seni olen küsinud aga on totaalne vaikus.
Ma tean mida sa tunned. Uurisin suvel külmaagregaatide kohta ja parem kui ei sega neid, seega vaatasin lõunasse...
Eelistatult R410A aga sobib ka R407. 3 faasiline ja ca 4-8 kW soojuspumbale.
Lõpuks tellisin endale poolast vajaminevad seadmed alljärgnevalt firmalt.
Sinule sobivad asjad tundusid need olema http://coolstore.pl/pol_m_Sprezarki-do- ... c-573.html - 240volti
ja 380 http://coolstore.pl/pol_m_Sprezarki-do- ... c-574.html

Saatmine siis lisaks 32. raha, kui tellid firmale siis km ei lisandu.

Siin on ka hea valik, aga hinnad kuidagi soolased http://www.koelmarkt.eu/en/283-tecumseh ... ren-r407cc
sellel lehel samad asjad hinnad paremad, aga kõik masinate näitajad puudu, seega tuleb kahe lehe vahel pendeldada http://www.jabsales.eu/index.php/shop/s ... w=category

Sellel lehel on ka väga suur valik igasuguseid vidinaid ehk on abiks http://elgracool.pl/
Viimati muutis Naabrivana, 28 Dets 2013, 14:25, muudetud 1 kord kokku.
Oma ala meister..
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mul hakkas pump jumpsima juba pikemat aega ja vigane on elektroonika. Kuid just elektroonikat (olme oma) ma remontida oskan. Kuidagi olen suutnud pumpa veepeal hoida vahelduva eduga, kuid korras ta ka pole. Momendil on kompressor ise out-of service (Panasonic 40 bar kompressor). Selle hind on nii nutune, et odavam on eestis uus pump osta sellesama kompressoriga. Kuna mitmeid pumpasi näppimas käinud siis polegi oluline niiväga täpne mark vaid mõned tööparameetrid.
Pump sai kiiruga ostetud vaid seepärast, et tollal mulle sobivast maasoojuspumba müügist taganeti ja kiiruga tuli õhk-vesi osta.

Ma vajan varuosasi pumba modifitseerimiseks. Sellepärast polegi oluline, mis täpne kompressori mudel on. Mul on vaja ümber ehitada maasoojuspumbaks. Maasoojuspumba müügi osas on nii nutune seis, et normaalse hinnaga neid osta pole. Seega on variant osta õhk-vesi või õhk-õhk, visata elektroonika ja ventilaatorid minema ja kuidagi tööle panna. Veidi paremini saaks ehk sobitada otse varuosadest, eriti kui vist pooled on olemas (rikkis pumbast).

Aga viidete eest tänud, tõenäoliselt läheb mingi aeg ostuks ja eks ma privas aretan teemat edasi. Mul oleks jootetöödeks kedagi lisaks vaja, jootnud olen muid asju aga mitte soojuspumpa. Hakkama saaks küll kuid kas see on mõtekas.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kalvis kirjutas:Mul hakkas pump jumpsima juba pikemat aega ja vigane on elektroonika....
.... kiiruga tuli õhk-vesi osta.
Kas "suremise serval" see odav "hiinlane"?
Külaline
külaline

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis kirjutas:... polegi oluline, mis täpne kompressori mudel on...
Kas loodad, et iga ettejuhtuv ja odav 6-8 kW kompressor tagab efektiivse töö. Kui vanal õhk-vesi pumbal elektroonika ka tuksis , siis mis peale uue (maa)soojuspumba aretuse ideest üldse alles on?
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Kahjuks ei ole esitatud eelnevas õhk-vesi soojuspumba elektroonika rikke põhjust, vaid esitatud on vaid tagajärg (toimus rike).
Loodan et avaldaja parandab ebatäpsused ja tellib vajaliku varuosa või teenuse kas firmast G või mõnest teisest firmast.

Kui olete kuulnud elukutsest nagu automehaanik siis analoogselt on olemas ka külmamehaanik. Külmamehaanikud on registris registreeritud ja kahjuks puuduvad siin foorumis pädevad seisukohad.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Rikke algpõhjus oli inimlik viga, siseosa elektroonika sai inimese enda ettevaatamatuse tõttu vett ja läks rikki. Süüdi oli selles inimene ja mitte pump ega selle firma. See sai justkui parandatud ja oleks võinud teema unustada. Paraku külmade saabudes oli rikke kaasnähuks välisosa jäätumine. Seda aga põhjustab välisosa elektroonika. Ka firma G kaasabil anti vihjeid ja osutuski, et välisosa üks andur on ära surnud, paraku selle vahetus pole aidanud. Tõenäoliselt on anduriga koos ära surnud kas mikroskeemi sisend või siis sisendosa. Paraku on välisosa elektrooniline varuosa üle mõistuse kallis, mistõttu on odavam paralleelelektroonika aretada, selle aretus on täpselt poole peal. Peamine probleem on pumbatootjate seadmete kohta totaalne infosulg - kompressori kohta näiteks tööpinge ja faaside arvu neilt teada saada on lootusetu. Paraku on netis sama - ega ikka pole seda kõige lihtsamat infot saada.
Külmatehnikust pole rohkem abi, sest elektroonikat nad ei remondi, elektroonikat vahetada oskame täpselt võrdselt.
Õhksoojuspumba elektroonikal on palju rohkem tööd kui maasoojuspumbal. Samuti on seal mitmeid kriitilisi kohti ja parameetrid, mis on olulised.
Kas loodad, et iga ettejuhtuv ja odav 6-8 kW kompressor tagab efektiivse töö. Kui vanal õhk-vesi pumbal elektroonika ka tuksis , siis mis peale uue (maa)soojuspumba aretuse ideest üldse alles on?
Maasoojuspumba aretuse idee on saada töötav asi valmis kordades odavama hinnaga kui on selleks kõige odavam müüja eestis. Jutt käib kordades. Muidugi paneks ma sinna töökindla kompressori ja mitte kõige odavamat. Paraku pole müüjad valmis midagi müüma eestis. sellepärast oligi küsimus kust osta? Kui kellegil on juppe pakkuda konkurentsivõimelise hinnaga või saab külmatehniku abi pakkuda mõistliku tasu eest siis abi oodatud. Minu poolt tuleb pumbale juhtelektroonika ja on koht kus kasutada.
joulupukki
külaline

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas joulupukki »

Kalvis kirjutas: Maasoojuspumba aretuse idee on saada töötav asi valmis kordades odavama hinnaga kui on selleks kõige odavam müüja eestis. Jutt käib kordades.
Mul on küllalt maad ja sooviks saada sinna maja; kordades odavama hinnaga kui seda pakub kõige odavam ehitaja eestis. Ise oskan haamrit ja saagi käsitleda!
Samuti tahaks kordades odavamat bensiini oma autosse (vähemalt USA hinnaga), kordades ilusamat naist ja paremat ämma.
Sorry, aga jõulud on möödas! Nii-et sellised soovid tuleb Lapimaale saata alles järgmisel aastal.
Külaline
külaline

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Külaline »

joulupukki kirjutas:
Kalvis kirjutas: Maasoojuspumba aretuse idee on saada töötav asi valmis kordades odavama hinnaga kui on selleks kõige odavam müüja eestis. Jutt käib kordades.
Mul on küllalt maad ja sooviks saada sinna maja; kordades odavama hinnaga kui seda pakub kõige odavam ehitaja eestis. Ise oskan haamrit ja saagi käsitleda!
Samuti tahaks kordades odavamat bensiini oma autosse (vähemalt USA hinnaga), kordades ilusamat naist ja paremat ämma.
Sorry, aga jõulud on möödas! Nii-et sellised soovid tuleb Lapimaale saata alles järgmisel aastal.
Rõõmusta, risti-inimene, sest sina mitte ei pea selle isetehtava asja eest maksma ega seda ilma rahata valmis tegema! :amen:

Urmas
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kalvis kirjutas:surnud kas mikroskeemi sisend või siis sisendosa ... on odavam paralleelelektroonika aretada ... idee on saada töötav asi valmis kordades odavama hinnaga
See KORDADES odavam jutt on ikka natuke kahtlane. Elektroonikahuvilised suudavad muidugi valmistada tööstusliku seadmega võrdväärse või paremagi asja, aga hind ei tule kindlasti kordades odavam, rääkimata mingi kiibi asemel komponentidest elektroonikaskeemi aretamisest. Proovi kasvõi selle kompressori mootori sagedusmuundur osadest kokku panna.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Olen ehitanud sagedusmuunduri kui ka mikrokontrollereid. Ja tean mis asjad maksavad. Ja tuleb odavam. Sagedusmuunduri kõige kallim osa on jõutransistor, ca 10 € tükk ja neid on vaja 6 tükki. Kuid selle aretamine on minu mure. Palju olulisem on kätte saada soojuspumba põhiosad. Ja mingit lisateavet nende kohta (N:kompressori nimiparameetrid) Ja eestisse. Vot nendega on palju suurem probleem.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sain põlve otsas iseehitatud soojuspumba toimima. Üks ots läheb külmaks ja teine soojaks ehk töötab. Nüüd tahaks ideaalselt toimima saada. Keegi postitas siia justkui abistamissoovi aga järgmine päev oli postitus kustutatud.
Oodatud on asjast teadjate soovitused või otsene abi (just soojuspumpade alal, N:sobivad töörõhud, millist gaasi eelistada, jne., kus osta spetsiifilisi osi soodsalt jne.) sest sooviks aretuse lõpetada igapäevaselt töötavaks maasoojuspumbaks. Küsimusi on palju aga vastuseid pole, samas ala asjatundja vastaks kõigile 5 minutiga. Ja abistavat kätt jooteliitmike alal oleks vaja, no see mis mina üritasin teha on kaugel normaalsest. Ja/või mõne tööriistaga abistada.
John9999
külaline

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas John9999 »

silver7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Mai 2018, 20:01

Re: Soojuspumba kompressor

Lugemata postitus Postitas silver7 »

Kalvis kirjutas: 16 Mär 2014, 20:04 Sain põlve otsas iseehitatud soojuspumba toimima. Üks ots läheb külmaks ja teine soojaks ehk töötab. Nüüd tahaks ideaalselt toimima saada. Keegi postitas siia justkui abistamissoovi aga järgmine päev oli postitus kustutatud.
Oodatud on asjast teadjate soovitused või otsene abi (just soojuspumpade alal, N:sobivad töörõhud, millist gaasi eelistada, jne., kus osta spetsiifilisi osi soodsalt jne.) sest sooviks aretuse lõpetada igapäevaselt töötavaks maasoojuspumbaks. Küsimusi on palju aga vastuseid pole, samas ala asjatundja vastaks kõigile 5 minutiga. Ja abistavat kätt jooteliitmike alal oleks vaja, no see mis mina üritasin teha on kaugel normaalsest. Ja/või mõne tööriistaga abistada.
huvitav mis asjast saanud on.Omal sarnased mured.
Vasta