Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kasutaja avatar
nosy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 02 Dets 2008, 23:34
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas nosy »

antsa911 kirjutas:Noh, mul on 3 elektriradiaatorit ka sees, kuid pump müüdi mulle selle klausliga, et ma ei pea neid enam kunagi seina panema, lubati isegi pistikud kinni müürida. Nordic pakett peaks olema ju garanteeritud töövahemikuga kuni -25 kraadi.

Tegemist on garantiilise masinaga, kuid nädalavahetusel ei ole kellegi käest midagi küsida, peab külma nautima.
Nordic (sh Arctic, Polar) pakett tähendab termostaadiga juhitavat välisosa põhja soojendust veeväljavooluavade avatuna hoidmiseks. See ei tõsta kompressori võimekust käreda pakasega sooja anda.
Vt. originaalkasutusjuhendit (lk 4): https://support.panasonic.co.nz/docstor ... ctions.pdf, kas leiad lubatud -25C???

NOTICE: • This model is not suitable for continuous operation in heat mode below -5°C (24 hours operation).
If you use this model under the above conditions, the outdoor unit might be frozen up and stop operation.
• When the outdoor temperature is out of the above temperature range, the heating capacity will drop significantly
and outdoor unit might stop for protection control.
Viimati muutis nosy, 24 Jaan 2010, 00:07, muudetud 1 kord kokku.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Nii, kas tõesti siis saabub esimene aeg kus tuleb õhk-s-pump välja lülitada, kuna lubab -25C külma. Siiani oli pumba el. kulu -20C 1.3kw/h :shock: Jah, ja aparaat läks siiski kinni sellepärast, et seda mitte lõhkuda :wave:
Viimati muutis onusnooker, 24 Jaan 2010, 10:57, muudetud 1 kord kokku.
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

minu Nocria tarbib hetkel 1,5kw tunnis, õues -23,5C. Puhub ilusti sooja.
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas vanakala »

ärge lõhkuge mõtetult omi masinaid see mis puhutakse on puhtalt elektrilt...... see muidugi minu arvamus.
Pumbik
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Pumbik »

Täiesi vale arvamus, kui jutt käib Nocriast. Näiteks tavalin LGC mudel on tõesti sellise ilmaga võimetu, kuigi jah, midagi suudam temagi, kuid Nocria COP on 1500 W elektrivõimsuse juures ja -24C juures veel 2 ja üle sellegi. Ei ole veel peale sattunud, et mõnest teisest seadmest paremaid tulemusi oleks välja pigistanud.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Siin on kõik nii targad ja ettevaatlikud. Äkki teeb keegi mulle ka selgeks, mis selle seadme külmaga siis ära lõhub? Mis siis freooniga juhtub, kui ilm on külm?

Õli on ju soe, kui seade töötab? Pealegi Nocrial on peale sisemise õlisoojenduse veel ju ka lisasoojendus peal? Ventilaator ju ometi külma ei karda?
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

ka mina olen seda meelt, et külm ei tee masinale midagi. Seni kuni ei jäätu ning töös müra või muid anomaaliaid pole, mina teda küll välja ei lülita. Minul ilusti varikatus peal ning pump jääst ja muust täiesti puhas. Sulatused u 30 min tagant ning kestavad u 7 min.
muretu
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas muretu »

Nocria kannatab külma küll ja näeb kobe välja ning toas on täna 24 kraadi sooja :)

http://mb3.live.hot.ee/rps/D/1619735.JPG
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

meil on kah maakodule Nocria paigaldatud
pole muret
copp
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas copp »

Pumbik kirjutas: Nocria COP on 1500 W elektrivõimsuse juures ja -24C juures veel 2 ja üle sellegi. Ei ole veel peale sattunud, et mõnest teisest seadmest paremaid tulemusi oleks välja pigistanud.
On sul mingit tõestusmaterjali, et Nocrial COP üle 2 või see pliiatsist imetud isiklik arvamus ?
Soojast toast
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Soojast toast »

Ainult mõne Nocria müügimehe märjas unenäos võib -24 COP 2 olla. Kes ainult pumba peal kütab, siis peab jah seadme töös hoidma ja seda isegi -30 joristama. Samal ajal endale mantrana korrutades: "mul on vägev tippklassi pump, mul on väga vägev ja efektiivne pump.. mul on tuba soe, mul on tuba väga soe.." Kel kamin või muu kütte võimalus, sellel pole küll kuigi mõttekas -25 pumpa kasutada. Pump, kui see vähegi korralik muidugi ära ei koole aga töötab ebaefektiivselt ja kulutab mõttetult täiega jorisedes elektrit. Sületäis halge kaminasse ja võib t-särgi väel rahulikult :jooma !
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Soojast toast kirjutas:Kes ainult pumba peal kütab, siis peab jah seadme töös hoidma ja seda isegi -30 joristama.
Aga mis teha, kui pump on pandud maakodusse, eesmärgiga hoida tubade temperatuure plussis.
Kuidagi narr sõita 200 km selleks, et pump pistikust väljatõmmata.
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas vanakala »

küttevahetaja
kui palju sul ruutmeetreid selle pumba taga küttes on ja mida kütad kas ridaelamut, eramut või korterit?
Viimati muutis vanakala, 24 Jaan 2010, 20:39, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
nosy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 02 Dets 2008, 23:34
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas nosy »

Külaline kirjutas: Aga mis teha, kui pump on pandud maakodusse, eesmärgiga hoida tubade temperatuure plussis.
Kuidagi narr sõita 200 km selleks, et pump pistikust väljatõmmata.
200 km maha sõita on muidugi tüütu, aga kui pump peaks üles ütlema, mis siis juhtub? Kas on oht, et veetorustik lõhki külmub?
Ise olen oma talvel harvakülastatavas maakohas seadnud asja nii, et juhul , kui ÕSP küllaldast soojust anda ei jõua, lülitab termostaat kriitilise ruumitemperatuuri juures el-puhuri sisse. Sobilik kapillaartermostaat maksab vaid paarsada kr. Ainult pumbale loota on tiba riskantne.
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

vanakala kirjutas:küttevahetaja
kui palju sul ruutmeetreid selle pumba taga küttes on ja mida kütad kas ridaelamut, eramut või korterit?
eramaja, kokku u 130m2, millest Nocria kanda hetkel u 70m2. Ülejäänud põrandakütte all, mida kütan veega üle päeva. Ainult pumbaga praegu kindlasti hakkama ei saaks, siis tuleks üks veel paigaldada. Tavaliselt -10C ja soojemaga enam keldris käia tuld tegemas ei viitsi ning siis kõik Nocria kanda. puldist seatud 24C, kaugemates nurkades kukub hommikuks 19C peale, seda ilmselt õhu liikumise pärast. Kuna kui pere üleval ning lapsed toas ringi vudistavad, siis õhk liigub ning tempid kaugemates nurkades saavutavad u 21C. Kaugemad nurgad on siis teised toad. Kui oleks üks suur ruum, siis ilmselt tempide erinevusi poleks.
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas vanakala »

küttevehetaja
TNX!
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

Külaline kirjutas:
Soojast toast kirjutas:Kes ainult pumba peal kütab, siis peab jah seadme töös hoidma ja seda isegi -30 joristama.
Aga mis teha, kui pump on pandud maakodusse, eesmärgiga hoida tubade temperatuure plussis.
Kuidagi narr sõita 200 km selleks, et pump pistikust väljatõmmata.
kaugjuhtimine on imelihtne
helistad naabrile ja asi tehtud
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas madis64 »

vaaderman kirjutas:kaugjuhtimine on imelihtne
helistad naabrile ja asi tehtud
Tegelikult veel lihtsam - SMS GSM-kontrollerile (nt. http://www.probyte.fi/info/gsmrelay.htm , http://www.audon.co.uk/gsm8000.html või midagi ELFA-kataloogist http://www.elfaelektroonika.ee/ec/26a2b ... eadmed-gsm )ja "piiks-piiks ja sooja tuleb" (või siis ei tule - nagu parajasti soovi on).
indur
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 25 Nov 2008, 10:19

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas indur »

Või kui palju raha ei taha maksta ja kodus internetiühendusega arvuti töötab, siis ostad (või joodad ise kokku) infrared-transmitteri, millega saad üle neti saata konditsioneeri suunas koode millal ise tahad.
rommi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 10 Dets 2009, 11:19

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas rommi »

Vaat see on väärt soovitus.Kui nüüd veel mingeid viiteid lisaksite,kindlasti on paljud sellest huvitatud.Isetegemisega ei saa tavainimene küll hakkama,aga ostes valmisseadme siis ehk küll oskaks neti külge pookida.
aru
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 99
Liitunud: 25 Nov 2008, 12:43

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas aru »

copp kirjutas:
Pumbik kirjutas: Nocria COP on 1500 W elektrivõimsuse juures ja -24C juures veel 2 ja üle sellegi. Ei ole veel peale sattunud, et mõnest teisest seadmest paremaid tulemusi oleks välja pigistanud.
On sul mingit tõestusmaterjali, et Nocrial COP üle 2 või see pliiatsist imetud isiklik arvamus ?
Mr Pumbik on pumba vist räigelt üle dimensioneerinud (-24 puhul 2*1500 W ja sellega rahul)??

;)
Viimati muutis aru, 25 Jaan 2010, 18:30, muudetud 1 kord kokku.
copp
külaline

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas copp »

To aru?
Arupuudulikkus pole enamjaolt ravitav, nii-et siiras kaastunne.... :banghead:
Chapte
külaline

Fuji vs. Fujitsu õhksoojuspumbad

Lugemata postitus Postitas Chapte »

Mis vahe on nende kahe firma soojuspumpadel? Müüja üritab meile seda odavamat varianti (Fuji) pähe määrida, aga argliku inimesena eelistaksin mina ikkagi originaali ehk Fujitsut. On neil mingi oluline vahe peale pisikese hinnavahe Fuji kasuks?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas madis64 »

rommi kirjutas:Vaat see on väärt soovitus.Kui nüüd veel mingeid viiteid lisaksite,kindlasti on paljud sellest huvitatud.Isetegemisega ei saa tavainimene küll hakkama,aga ostes valmisseadme siis ehk küll oskaks neti külge pookida.
Kas neti-püsiühenduse maksumusest (maamaja, mitte põhilise elukoha, kontekstis käib jutt ilmselt) ja turvamisest ka räägime?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Fuji vs. Fujitsu õhksoojuspumbad

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Chapte kirjutas:Müüja üritab meile seda odavamat varianti (Fuji) pähe määrida ...
Esimene põhjus, mis meelde tuleb müüja poolt "pähemääritava" odavama variandi puhul, on suurem müügikasum.

S.t. odavama variandi "normaalne" pakkumishind peab sellise müügiinnukuse puhul olema veelgi madalam.
Vasta