Õhksoojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
peedu.
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Sept 2008, 18:51
On tänatud: 2 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas peedu. »

Olen hetkel valimas vanasse puumajja(80 ruutu) õhksoojuspumpa.
Kas keegi omab kogemust nende kohta ? Eriti huvitaks Stylish kogemused ? Suuresti samad omadused ja erinevused pigem välimuses ainult ?

Hetkel valikus
https://citykliima.ee/toode/ohksoojuspu ... stylish-3/

Või see(FTXTM30M)
https://citykliima.ee/toode/ohksoojuspu ... n-perfera/
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas 951 »

peedu. kirjutas: 05 Sept 2020, 16:19 Olen hetkel valimas vanasse puumajja(80 ruutu) õhksoojuspumpa.
Kas keegi omab kogemust nende kohta ? Eriti huvitaks Stylish kogemused ? Suuresti samad omadused ja erinevused pigem välimuses ainult ?

Hetkel valikus
https://citykliima.ee/toode/ohksoojuspu ... stylish-3/

Või see(FTXTM30M)
https://citykliima.ee/toode/ohksoojuspu ... n-perfera/
Kas Atlantic on hea tootja? Mul oleks õhk-vesi soojuspumpa vaja.
bond77
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Nov 2020, 06:09

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas bond77 »

Tervist
On kellelgi kokkupuuteid Elektrolux Avalanche Inverter sarja Õhksoojuspumbaga.Ei suuda kuskilt midagi leida.Ei tootevoldikut,ega ka seda,kus ja kes neid toodab.
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

bond77 kirjutas: 10 Nov 2020, 06:35 Tervist
On kellelgi kokkupuuteid Elektrolux Avalanche Inverter sarja Õhksoojuspumbaga.Ei suuda kuskilt midagi leida.Ei tootevoldikut,ega ka seda,kus ja kes neid toodab.
Kliimamarketis on müügil electroluxi pumbad. https://kliimamarket.ee/otsing?query=Electrolux
Eks nad oskavad täpsemalt rääkida nende kohta.
Hobiehitaja123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Aug 2021, 11:22

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hobiehitaja123 »

Tere!
Olen soetamas maamajja õhksoojuspumpa, mis kataks ära kogu esimese korruse küttevahaduse (kokku 55 ruutmeetrit). Silma on jäänud Mitsubishi LN25 seeria õhksoojuspump (6,3 kw) aga sooviks selle kohta rohkem infot leida, mis on osutunud veidi keeruliseks ettevõtmiseks.

Pumpade kohta infot otsides olen leidnud küll nende üldisi tutvustusi jms, aga kahjuks ei leia ma internetist ühtki täpsemat infolehte vms, mis kajastaks pumpade COP-d meile relevantsete temperatuurivahemike juures (nt -10 kuni -15 C). Sestap uurn, kas keegi oskab viitada, kust säärast asjakohast infot leida nt Mitsubishi ja Panasonicu pumpade juures.

Tänades!
Hobiehitaja
Ksuuk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 09 Juul 2006, 12:21

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Ksuuk »

Hobiehitaja123 kirjutas: 30 Aug 2021, 11:32
Olen soetamas maamajja õhksoojuspumpa, mis kataks ära kogu esimese korruse küttevahaduse (kokku 55 ruutmeetrit). Silma on jäänud Mitsubishi LN25 seeria õhksoojuspump (6,3 kw) aga sooviks selle kohta rohkem infot leida, mis on osutunud veidi keeruliseks ettevõtmiseks.

Pumpade kohta infot otsides olen leidnud küll nende üldisi tutvustusi jms, aga kahjuks ei leia ma internetist ühtki täpsemat infolehte vms, mis kajastaks pumpade COP-d meile relevantsete temperatuurivahemike juures (nt -10 kuni -15 C). Sestap uurn, kas keegi oskab viitada, kust säärast asjakohast infot leida nt Mitsubishi ja Panasonicu pumpade juures.
Siin on valdavalt kõik samuti harrastajad, ehk soovitan mõne firmaga otse suhelda, ning kas uskuda müügimeeste ülistust või siis lugeda soomlaste põhjalikku testiraportit - https://www.scanoffice.fi/vttn-testirap ... uvertailu/

Aga kui võimalik, siis pane õhk-vesi, vaiksem, vähem tolmu ja saad ka sooja tarbevee.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ksuuk kirjutas: 30 Aug 2021, 20:13 pane õhk-vesi ... vähem tolmu
No teoreetiliselt peaks ju õhk-õhk pump justnimelt elamises tolmu vähendama, kuna lenduva tolmu korjab ta oma filtrisse?
Ksuuk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 09 Juul 2006, 12:21

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Ksuuk »

Küülaline kirjutas: 30 Aug 2021, 22:00 No teoreetiliselt peaks ju õhk-õhk pump justnimelt elamises tolmu vähendama, kuna lenduva tolmu korjab ta oma filtrisse?
Tolmu korjamiseks on ikka tolmuimeja.
Viimati muutis Ksuuk, 30 Aug 2021, 22:11, muudetud 1 kord kokku.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Põranalt prahi ja tolmu jaoks muidugi, aga kas minu mõttele nagu üldse pihta ei saanud või?
Ksuuk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 09 Juul 2006, 12:21

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Ksuuk »

Küülaline kirjutas: 30 Aug 2021, 22:09 Põranalt prahi ja tolmu jaoks muidugi, aga kas minu mõttele nagu üldse pihta ei saanud või?
Ei saanud jah. Ventilaatoriga saab ka toa tolmu laiali puhutud aga mitte tuba puhtaks. Ja kui õhk on juba liiga tolmune, siis on pumba filtrid ammugi umbes ning pump seest kui tolmuahv, sest filtrid ei ole tihenditega. Seega loota pumba filtrite puhastavale mõjule on naiivsus, eelkõige kaitsevad filtrid pumpa ennast vaid. Võibolla ionisaator veel mingit kasu annab tarbijatele aga filtrid küll mitte.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ära mine jälle äärmustesse ja ventilaatoriga tolmu laialiajamisest rääkima. Ma räägin normaalsest toaõhust, mis ei ole liiga tolmune. Soojuspumba siseosa võtab toast õhku ja puhub seda läbi filtri tagasi. Osa tolmust jääb filtrisse kinni. Kas see protsess vähendab või suurendab tolmu hulka toaõhus?
Ksuuk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 09 Juul 2006, 12:21

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Ksuuk »

Küülaline kirjutas: 30 Aug 2021, 22:24 Ära mine jälle äärmustesse ja ventilaatoriga tolmu laialiajamisest rääkima. Ma räägin normaalsest toaõhust, mis ei ole liiga tolmune. Soojuspumba siseosa võtab toast õhku ja puhub seda läbi filtri tagasi. Osa tolmust jääb filtrisse kinni. Kas see protsess vähendab või suurendab tolmu hulka toaõhus?
Pakun, et kokkuvõttes ei kumbagi. Rõhusin sellele, et liikuv õhk keerutab tolmu. Ja palju sõltub ka filtritest. Healjuhul mõni laseb filtrid tolmuimejga kord aastas üle või kui need on pestavad, peseb ära. Päris uute vastu vahetatakse harva, pole saada ja kallid ka. Kokkuvõttes on filtrite kasutegur teoorias ja praktikas kaks eri asja.
Hobiehitaja123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Aug 2021, 11:22

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Hobiehitaja123 »

Suur tänu vastuse eest Ksuuk!

Hetkel tundub, et liigun Mitsubishi pealt hoopis Panasonic HZ25WKE juurde (millel ka 5aastane tehasegarantii), kuid otsin veel selle kohta täiendavat infot. Kahjuks õhk-vesi pumpa maamajja panna võimalik pole, muidu oleks see kindlasti mõistlikum lahendus.
Ksuuk kirjutas: 30 Aug 2021, 20:13
Hobiehitaja123 kirjutas: 30 Aug 2021, 11:32
Olen soetamas maamajja õhksoojuspumpa, mis kataks ära kogu esimese korruse küttevahaduse (kokku 55 ruutmeetrit). Silma on jäänud Mitsubishi LN25 seeria õhksoojuspump (6,3 kw) aga sooviks selle kohta rohkem infot leida, mis on osutunud veidi keeruliseks ettevõtmiseks.

Pumpade kohta infot otsides olen leidnud küll nende üldisi tutvustusi jms, aga kahjuks ei leia ma internetist ühtki täpsemat infolehte vms, mis kajastaks pumpade COP-d meile relevantsete temperatuurivahemike juures (nt -10 kuni -15 C). Sestap uurn, kas keegi oskab viitada, kust säärast asjakohast infot leida nt Mitsubishi ja Panasonicu pumpade juures.
Siin on valdavalt kõik samuti harrastajad, ehk soovitan mõne firmaga otse suhelda, ning kas uskuda müügimeeste ülistust või siis lugeda soomlaste põhjalikku testiraportit - https://www.scanoffice.fi/vttn-testirap ... uvertailu/

Aga kui võimalik, siis pane õhk-vesi, vaiksem, vähem tolmu ja saad ka sooja tarbevee.
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas praanik »

Nii hull see asi nüüd küll pole, mul teeb külmkapp toas suuremat lärmi kui soojuspump. Ja korralik kütteks mõeldud seade on isegi - 20 juures vähemalt 2x efektiivsem kui elektri otseküte. Ahikütte ees see mugavus, et kui pidevalt ei ole kodus, siis tuba on ikka täpselt sellel hektel soe nagu soovid.
Näiteks daikinil pole mingit kaablit välisosa all
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui maja soojustus on kehva siis sõltumata kütteliigist on ikka suured küttekulud. ÕÕ soojuspump on kasulik panna kööki, esikusse siis ei pane seda müra üldse tähele. Puhas elektriküte saab lähiajal luksuskaubaks.
-15 C juures COP tasuks otsida pigem rewiev testidest - põhjanaabrid teevad tuntumatutele mudelitele ja seal on kenasti COP kõverad olemas.
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas 951 »

Talvel sai õhk-vesi paigaldatud. 2 väga koledat arvet tulid siis, kui põranda kuivatusrežiim oma tööd tegi. See sattus ka suht külmale ajale. Peale seda rahunes maha ja suvel olid arved väga tagasihoidlikud. Tõehetk saabub talvel. Eelmist talve ei saa aluseks võtta, kuna ehitus käis jne.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas elektron »

Hobiehitaja123 kirjutas: 30 Aug 2021, 11:32 Tere!
Olen soetamas maamajja õhksoojuspumpa, mis kataks ära kogu esimese korruse küttevahaduse (kokku 55 ruutmeetrit). Silma on jäänud Mitsubishi LN25 seeria õhksoojuspump (6,3 kw) aga sooviks selle kohta rohkem infot leida, mis on osutunud veidi keeruliseks ettevõtmiseks.

Pumpade kohta infot otsides olen leidnud küll nende üldisi tutvustusi jms, aga kahjuks ei leia ma internetist ühtki täpsemat infolehte vms, mis kajastaks pumpade COP-d meile relevantsete temperatuurivahemike juures (nt -10 kuni -15 C). Sestap uurn, kas keegi oskab viitada, kust säärast asjakohast infot leida nt Mitsubishi ja Panasonicu pumpade juures.

Tänades!
Hobiehitaja
Ma leidsin päris mitu graafikut, kust COP on erinevatel temperatuuridel välja loetav.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Hobiehitaja123 kirjutas: 30 Aug 2021, 11:32 Tere!
Olen soetamas maamajja õhksoojuspumpa, mis kataks ära kogu esimese korruse küttevahaduse (kokku 55 ruutmeetrit). Silma on jäänud Mitsubishi LN25 seeria õhksoojuspump (6,3 kw) aga sooviks selle kohta rohkem infot leida, mis on osutunud veidi keeruliseks ettevõtmiseks.

Pumpade kohta infot otsides olen leidnud küll nende üldisi tutvustusi jms, aga kahjuks ei leia ma internetist ühtki täpsemat infolehte vms, mis kajastaks pumpade COP-d meile relevantsete temperatuurivahemike juures (nt -10 kuni -15 C). Sestap uurn, kas keegi oskab viitada, kust säärast asjakohast infot leida nt Mitsubishi ja Panasonicu pumpade juures.

Tänades!
Hobiehitaja
https://planetaklimata.com.ua/instr/Mit ... al_Eng.pdf
Leheküljel 21 on antud MSZ-LN25VG Heating 3,2 input 0,58 kW.

Tundub nagu väike ebakõla kui input on 0,58 kW siis COP võib olla mida iganes aga ilmselt sellega maamaja eriti ei küta. Võtame nt et õues on -15C ja COP 2..2,5 siis sooja saab ....
Ehk te võrdlete küll erinevaid soojuspumpasid kuid need on turul saadavatest kõige väiksema võimsusega.
Scanoffice annab ka https://www.scanoffice.fi/vttn-testirap ... uvertailu/ et võrreldakse
9000 Btu klassi seadmeid.
See võib küll korteri soojaks kütta kuid maja (maamaja - soojustada vaja seinad, lagi ja ka põrand) puhul võib valik võimsuse osas osutuda liialt optimistlikuks.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Tumbleweed
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 12 Veebr 2019, 18:37
On tänanud: 1 kord

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Tumbleweed »

Kas keegi oskab täpselt õelda kas on mingit luba vaja kui paigaldan enda eramajale pirital lisa õhksoojuspumba teisele korrusele?
Kuskil jäi silma et vaja ehitisteatis teha aga siis jällegi räägiti et seda vaja alates 20 v 25 kw mis siis õige on ?
Mis firma pumpasi eelistada?
Praegu tundub et kõvasti turul reklaamib end cooper and hunter arvamusi?
Tänades Karl
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Coolhouse kirjutas: 06 Okt 2021, 20:10 Päris hea selgitus:
https://viimsiteataja.ee/uncategorized/ ... last-luba/
Murelikul kodanikul oli küsimus eramaja kohta - Sinu viide räägib kortermajast.
Ma eeldan, et eramajale võib vabalt sp paigaldada kuidas iganes soovin - kelle asi see on? Ise hiljuti paigaldasin ja ei tulnud selle pealegi, et kuskilt peale paigaldaja küsida midagi.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Tegelikult seaduse järgi vist vahet ei ole, kas eramaja või kortermaja. Varsti ei tohi peldikus hõõglampi leedlambi vastu ka vahetada ilma KOV-i loata.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Küülaline kirjutas: 06 Okt 2021, 22:42 Tegelikult seaduse järgi vist vahet ei ole, kas eramaja või kortermaja. Varsti ei tohi peldikus hõõglampi leedlambi vastu ka vahetada ilma KOV-i loata.
Kui seaduses näpuga järge ajada (nagu meie ametnikele meeldiks) siis oleks elu suht võimatu sest mingid bürokraadid on pannud kirja asju mille peale annab ikka tulla. Samas on ka mõistlikke ametnikke - üks ütles mulle otse, et temale paberimäärimine ei meeldi ja andis suusõnalise loa asjale mis tegelikult peaks paberil olema. Toimib.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ehk siis kõige lihtsam on kohaliku ehitusministriga suhtlemine - kui keelab, võid vaidlustada. Kui lubab - anna minna.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kortermaja puhul ongi erisuseks kaasomanike nõusolek. Tegelikult otse ei ole SP paigaldamiseks ehitusluba (ehitisteatis) vaja lui just väga suuremahuline küttesüsteemi ümberehitus pole plaanis (TJJA ametlik vastus - totaalne ümberehitus, mitte selline lisamine). Mõned erandid on veel (N: muinsuskaitse). Valdav enamuse SP paigaldised on selline pisike muudatus). Siin polegi ühest vastust mis võimsusest alates.
Ehitisteatise võid alati lisada, keelatud see pole. Oma asi kas viitsid bürokraatiaga jännata.
Vasta