soome maalripalga arutelu

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
eurokas jn
külaline

soome maalripalga arutelu

Lugemata postitus Postitas eurokas jn »

tere kallid maalrid!
Leidsin soome foorumist huvitava teema: Maalri palk?
asub:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/3946457
kel huvi... :hug:
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: soome maalripalga arutelu

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Soomes teeb maaler ainult värvimist, rohkem pole vaja osata...ja eriti hästi makstakse nendele maalritele, kes värvivad puitfassaade, kuigi see on lihttöö, teevad hooaja ära ja talvel puhkavad.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
maalkirv
külaline

Re: soome maalripalga arutelu

Lugemata postitus Postitas maalkirv »

Mis jutt see on ? kyll ta paneb kipsi ja pahteldab ka..minu arust on eestis kitsas ala soomes on maaler nagu kirvesmies, tipuri teeb kõike..paaris firmas küll kus olen olnud nii teevad
Manowar kirjutas:Soomes teeb maaler ainult värvimist, rohkem pole vaja osata...ja eriti hästi makstakse nendele maalritele, kes värvivad puitfassaade, kuigi see on lihttöö, teevad hooaja ära ja talvel puhkavad.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: soome maalripalga arutelu

Lugemata postitus Postitas Manowar »

maalkirv kirjutas:Mis jutt see on ? kyll ta paneb kipsi ja pahteldab ka..minu arust on eestis kitsas ala soomes on maaler nagu kirvesmies, tipuri teeb kõike..paaris firmas küll kus olen olnud nii teevad
Manowar kirjutas:Soomes teeb maaler ainult värvimist, rohkem pole vaja osata...ja eriti hästi makstakse nendele maalritele, kes värvivad puitfassaade, kuigi see on lihttöö, teevad hooaja ära ja talvel puhkavad.
Pole mõtet leelotada, milline Soome maaler sul kipsi paigaldab, kohalikud timpurid ei saa sellega rahuldavalt hakkama, pole kohanud soome maalrit, kes oskaks korralikult pahteldadagi, neid plätserdusi on saanud paikamas käia...ja kui pikk on olnud sinu kärjäär Soomes?..Kohalike tööoskuse üle võib lõputult kriitikat teha, kuna nende töötempo on 3 x aeglasem ja siis tuleb eestlane, kes asja valmis teeb...loomulikult on erandeid, aga 90% laseb hea palga eest lihtsalt liugu, omaltpoolt minimaalselt panustades.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
mestari
külaline

Re: soome maalripalga arutelu

Lugemata postitus Postitas mestari »

Nõus. Nagu mulle üks soome maaler ütles, siis, ega mis see maalri töö on, tähtis on, et rulliga vastu lage ei lähe :D Tegemist oli tõesti sellise maalriga, kes saadeti objektile, et kliendile näidata, et töö käib, pärast tehti see töö muidugi üle.
eurokas jn
külaline

Re: soome maalripalga arutelu

Lugemata postitus Postitas eurokas jn »

eurokas jn kirjutas:tere kallid maalrid!
Leidsin soome foorumist huvitava teema: Maalri palk?
asub:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/3946457
kel huvi... :hug:
tere jälle,
väike kokkuvôte soome arutelust maalripalgast soomes:

Faktatietoa: maalarin perustuntipalkka/h TES:n mukaan 1.3.2012 alkaen palkkaryhmittäin (I-5)
9,49, 10,81, 11,82, 13,21, 14,46, 15,59. Käytännön tuntipalkat sitten tuosta alimmasta pariinkymppiin/ h. Urakoita tehdessä sitten ansiot riippuvat itsestäsi. Samassa urakassa isot vaihtelut tekijästä riippuen.

Teine komm mainib eesti maalreid:
tuppu313.3.2013 21:03
Sulje joo, aloitus palkka koulusta tulleelta on n 8 € /h. Mut lähtee siitä nousemaan ensimmäisten vuosian aikana aika nopeestikkin. Itse teen töitä Stadissa 15€/h käytännössä 1 1/2 vuoden maalaiskokemuksella vaikkakin koulusta valmistuin v 2009 maalariksi. Ensimmäiset vuodet koulun jälkeen olin lattia hommissa melkein kokonaan, joten varsinaista maalaukokemusta ei kerinnyt kertyä. Tämän hetkinen palkka TESsin mukaan olisi minulla n 13.5€ /h joten 15€ olen todella tyytyväinen. Tunnen muutaman maalarin jotka ovat olleet ammatissa 20v ja tekevät vastaavanlaisia töitä myöskin Stadissa tienaavat 16€/h tälä hetkellä. Ja tosta virolaisten sun muitten palkkaamisesta. Yhdessä Suomen suurimmassa maalauas ja tasoitus firmassa on 200 henkeä töissä joista 10 on suomalaisia. Ja ainut homma mitä suomalaiset firmassa tekevät on korjata ulkomaan kolleekoidensa jälkiä. Hyviäkin tekijöitä toki on, mutta moni tulee tänne tekemään ilman koulutusta tai kokemusta.
tervitused Soome töömaale :wave:
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: soome maalripalga arutelu

Lugemata postitus Postitas cartman »

Kibestunud maaler kel kool läbitud ja peab tegema virolaiste järel tööd. Kindlasti palju pullikakat selles jutus.

Vaadake selle hära videosid. Vana rassist , kes sai l6puks kinga ja nyyd teeb Lemmikäist maha. Pm tyypiline somm kes 25a jooksul pole j6udnud ehituses k6rgemale kui tegi Etuputsi:D

http://www.youtube.com/watch?v=USHbcHxNSYM
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
külaline41
külaline

Re: soome maalripalga arutelu

Lugemata postitus Postitas külaline41 »

Mis on selle teema püstitamise mõte?? Seda kuulen küll esimest korda,et soome maalri töö on ainult värvimine. Selle TESi hindade järgi on tal küll ka pahteldamised ja lihvimised sees..Mis jahu te ajate siin?? Kui teil on üks ja ainuke kogemus,pole mõtet üldistada,et kõik teevad nii.mina olen eestis ka teinud 20aastase tööstaaziga maalri tööd üle,aga see ei tähenda veel,et kõik sellised kobad on. Eks see olene firmast ka,kes millise hinnaga ja oskustega töömehe tööle võtab. Meil nõutakse küll väga head kvaliteeti ja kui sinu tööga rahul ei olda - lastakse lahti!!
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: soome maalripalga arutelu

Lugemata postitus Postitas Manowar »

külaline41 kirjutas:Mis on selle teema püstitamise mõte?? Seda kuulen küll esimest korda,et soome maalri töö on ainult värvimine. Selle TESi hindade järgi on tal küll ka pahteldamised ja lihvimised sees..Mis jahu te ajate siin?? Kui teil on üks ja ainuke kogemus,pole mõtet üldistada,et kõik teevad nii.mina olen eestis ka teinud 20aastase tööstaaziga maalri tööd üle,aga see ei tähenda veel,et kõik sellised kobad on. Eks see olene firmast ka,kes millise hinnaga ja oskustega töömehe tööle võtab. Meil nõutakse küll väga head kvaliteeti ja kui sinu tööga rahul ei olda - lastakse lahti!!
Kui sinu jaoks antud teemal mõtet ei ole, miks siis tulid kaasa laulma?

Kui kuuled esimest korda, siis pane kõrva taha, loomulikult TES peab määratlema ära ernavate tööde hinnad, mis üldjuhul käivad maalritöö alla, reaalsus on selline, et soome maaler värvib, seepärast ka puuduvad neil oskused muid etappe teha, kuna neid lihtsalt ei nõuta. Eesti inimene jah, teeb seal ära rappaus ja tasoitetyön, lihvib, krundib, akrüülib ja värvib, seepärast on ka paljud meie inimesed seal hinnatud.

to: cartman, hea tähelepanek, tüüpiline soomlasest ohkija, kes on saanud kinga ja näidatud töömaad on täpselt nende käekiri, kōik lastakse üle jala ja siis on süüdi ulkomaalaiset, tegelikult on selle asja taga endi saamatus.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
vdo666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Okt 2021, 02:48

Re: soome maalripalga arutelu

Lugemata postitus Postitas vdo666 »

Tere! olen eland ja töötanund rootsis 15 aasta,seal gipsipanemisega asiad korras.Praegu olen soomes pea kaks aastat olnud,ütleme nii ,et kvalteedi vahe on meeletu.Ei saa arru kudas selliseid gipsitöid vasta võetakse.maja tehakse odavalt, vaheseintesse vineeeri alla ei lähe rääkimatta villast.Osta maja soomest küll ei soovita pigem ise teha....Mina saan 22 eur h palkapluss boonused.
Vasta