Korstna tervis

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
ilmars
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 01 Apr 2013, 17:06

Korstna tervis

Lugemata postitus Postitas ilmars »

Tere,

Vaja üks ports vana mööblit utiliseerida, üks mõte oleks see keskkütte katlas (Viadrus) põletada? Kas on hea mõte või teen sellega endale karuteene? Laiali lammutatud mööbel siis peamiselt saepuruplaadist ja soome papist. Korsten laotud tellistest. Kas mõjub korstna tervisele halvasti ja targem oleks jäätmejaama viia? Kannatab ehk jupp haaval muu kütte vahel vaikselt ära kütta? Ehk mõni pottsepp või korstnapühkija oskab pimedat valgustada :-)
fertiger
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 17 Apr 2012, 11:07
On tänatud: 3 korda

Re: Korstna tervis

Lugemata postitus Postitas fertiger »

Huumor
Sina pead kütma üksnes 2 aastat kuivanud haavapuuga, siis on korsten korras ja ei pigita
Haavapuu peab olema raiutud kaduneljapäeval täiskuu öösel, siis kaob pigi eriti hästi korstnast minema
Süütama peab puud kindlasti pealt, muidu korsten pigitab
Süütamiseks tuleb kasutada elektri tsäksi, sest kiviga tsäks tekitab jumal teab mis aure korstnasse
Tikku tuleb iga hinna eest vältida, sest tikk on väävliga ja väävilaur lõhub sul kohe korstna
Ajalehte ei tohi mitte kunagi kasutada süütematerjalina, sest muidu on sul korstnas kohe 10 ämbrit lendtuhka
Küttekolle ei ole prügikast. Täis nuusatud taskurätt sisaldab niipalju vett, et korsten läheb kohe pooleks
Lapsele tuleb kohe vitsa anda kui ta tahab kommipaberit ahju visata, kuna see on puhas plastmass ja seda korsten küll üle ei ela
Saepuruplaat on muidugi saatanast ja seda ei tohi mingil juhul küttekoldesse panna
Samamoodi on saatanast kase koor. Kõik kase halud tuleb enne ahju panemist koorida, muidu on pigi korstnas. Kase koorest tehakse ju ometi tõrva
Mul on siis sellised õpetused internetist leiduva materjali põhjal meelde jäänud :)
Edasi mõtle ise :)
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Korstna tervis

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

jaanikul oleks uhkem põletada, see ju kohe ukseees
ilmars
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 01 Apr 2013, 17:06

Re: Korstna tervis

Lugemata postitus Postitas ilmars »

Huumori jaoks on mu meelest teistsugused foorumid. Ühesõnaga, ei midagi asjalikku seniks. Viin jäätmejaama (kusjuures kohalikus jaamas saab tasuta ära anda) ja asi mutt!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Korstna tervis

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

ilmars kirjutas:Huumori jaoks on mu meelest teistsugused foorumid. Ühesõnaga, ei midagi asjalikku seniks. Viin jäätmejaama (kusjuures kohalikus jaamas saab tasuta ära anda) ja asi mutt!
See, et ei mõisteta huumorit tavaelus, see ei tähenda, et seda mõistetaks teistsuguses elus. :blush:

Huumori mõistmisega on siin foorumis ikka väga vilets olukord :lol: :lol: :lol:

Isa Jukule:

“Pea meeles, poeg, tark inimene kahtleb alati kõiges. Ainult loll on milleski täiesti kindel!”

“Oled sa selles kindel, paps?”

“Absoluutselt!” :banghead:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
ilmars
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 01 Apr 2013, 17:06

Re: Korstna tervis

Lugemata postitus Postitas ilmars »

Kaminahi, huumoriga on mul kõik korras. Ja kui peaks tekkima juhus, et omal huumorist puudu jääb, siis seda oskan ma ise ka netiavarustest leida, aga EHITUSFOORUMIST sooviks ikkagi saada asjalikku infot.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Korstna tervis

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Asjalikkusega on nii, et ise otsustad aga tegelikult ju keemilist saasta põletada ei tohi. Arvan, et seda oleksid ka netiavarustest teada saanud ja ma ei mõistnud, et sa seda veel ei teadnud :)
:wave:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta