Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4222
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Hiid »

xxx111 kirjutas: 15 Okt 2021, 08:25 Jään eriarvamusele
Kogu ajalugu näitab, et börsipakett tuleb odavam
Kindel pakett annab sulle küll kindla hinna kuid seal sees on kindlalt ka ettevõtte riskid maandatud
paraku on hetkel valitsev seis ka esmakordne.
seega kogu ajalugu ei päde. ;)
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Prill »

https://m.lenta.ru/news/2021/10/14/inter/?from=amp
Venelased annavad Eestile ja Lätile elektrit juurde, näis kas mõikab elektrihinnale ka või lihtsalt kõrge hind soosib kõikvõimalikke vahendajaid turule elektrit juurde otsima, kannatab vene elektrit müüa küll, kui hästi vahelt teenib.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Hiid kirjutas: 15 Okt 2021, 13:49
xxx111 kirjutas: 15 Okt 2021, 08:25 Jään eriarvamusele
Kogu ajalugu näitab, et börsipakett tuleb odavam
Kindel pakett annab sulle küll kindla hinna kuid seal sees on kindlalt ka ettevõtte riskid maandatud
paraku on hetkel valitsev seis ka esmakordne.
seega kogu ajalugu ei päde. ;)
Osaliselt nõus
Kuid olla naiivne ning arvata, et kindel pakett tagab nt 2x hinnatõusu juures sama hinna ei ole mõistlik
Näide on kasvõi eespool toodud
Energiaettevõte ei müü Sulle kahjumiga - kui siis väga lühiajaliselt
Pole päris kindel kuid minu arust lugesin ka tüüptingimustest välja, et ka kindla paketi puhul on neil õigus ühepoolselt hinda tõsta
Ja selle juurde jään, et pikemas perspektiivis on börsipakett parem
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Hiid kirjutas: 15 Okt 2021, 13:49 paraku on hetkel valitsev seis ka esmakordne.
seega kogu ajalugu ei päde. ;)
Börsil ajalugu ei tähenda eriti midagi, tulevik tähendab ja kokkuvõtet saad teha aasta või pikema perioodi kaupa, ennem pole mõtet rabeleda.

Millesse suvalisel hetkel tasub panustada on püsikulude vähendamine. Kui kütad elektriga, siis hoone energiatõhususe tõstmine või hoone vahetamine jne annab ennustatavama tulemuse, sest kulub lihtsalt vähem. Tarbimisseadme vahetamine ei ole nii kindel mäng.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4222
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Hiid »

xxx111 kirjutas: 15 Okt 2021, 14:12 Pole päris kindel kuid minu arust lugesin ka tüüptingimustest välja, et ka kindla paketi puhul on neil õigus ühepoolselt hinda tõsta
see oleks küll hea ja kindel diil.
Äkki saad uuesti tingimusi lugeda? :jooma
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Hiid kirjutas: 15 Okt 2021, 16:28
xxx111 kirjutas: 15 Okt 2021, 14:12 Pole päris kindel kuid minu arust lugesin ka tüüptingimustest välja, et ka kindla paketi puhul on neil õigus ühepoolselt hinda tõsta
see oleks küll hea ja kindel diil.
Äkki saad uuesti tingimusi lugeda? :jooma
Ei viitsi (ja see oli ikka mõni aeg tagasi kui neid lugesin)
Ei huvita ka
Nagunii valin börsihinna
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10848
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 15 Okt 2021, 14:12 Pole päris kindel kuid minu arust lugesin ka tüüptingimustest välja, et ka kindla paketi puhul on neil õigus ühepoolselt hinda tõsta.
Ühepoolselt on näiteks EE-l vist õigus lõpetada Leping siis kui ei tarbi või jääd võlgu. Ise täpselt ei tea, kuid direktor kõrval mainis neid eelmainitud põhjusi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas elektron »

Kas on siis kellelgi lähiajal fikseeritud hinnaga paketti müüja poolt muudetud? Ise kolisin börsipaketi peale aasta alguses, mis mõnda aega ennast õigustas, aga nüüd tagantjärgi vaadates oli ilmselt viga, kuna fix hinnad olid vist 6 senti päevane ja 4 senti öine elekter. Hetkel oleks nende hindadega elektrimüüja tõsises kahjumis.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Vahetasin just pakkujat ja "ära mine ära" fix pakkumine tehti 9 senti paar nädalat tagasi. Ise kasutan muidugi börsi aegade algusest ja fixi ei võta.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Mõneti loogiline, et neil see väikeses kirjas lõpetamise õiguse punkt kuskil on, kui klientidel on tasuta lahkumise õigus iga kell
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kuidas elektri hind alla / allapoole saada
Laske kõigil tegutseda turutingimustel...
Mitte turgu moonutades (toetused, lisamaksud jms)
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

praeguseks on uute paigaldiste toetused lõpetatud, edasised toimuvad vähempakkumiste alusel. Nendel leiavad ettevõtjad, et neil tasub pakkuda 6 sendiga kWh siin Eestis.

Aga kuidas saada ilma toetusteta turule stabiilset tuumaelektrit, kui ainuüksi jaama ehitamise peale on kulutatud 19 miljardit (Prantsusmaal) ja ikka ei saa ega saa valmis ? (lõppladustamise kuludest 30 000 aastat ei ole üldse juttu olnud).

Praegune kõrge elektrihind on pannud asjast huvituma palju eratarbijaid. Seda siis ilma igasuguste toetusteta.
Kuuldavasti on Elektrilevi taotlustest ummistunud.
Viimati muutis trebla, 19 Okt 2021, 12:56, muudetud 2 korda kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Demagoogia
Toetusi makstakse ja mitte vähe...
Ja alternatiividele laotakse makse juurde...
Turutingimustest on asi väga kaugel
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ja kui turutingimustel ei saa ehitada tuumajaama siis jääbki ehitamata
Sest turul sellele nõudlus puudub
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Soomlased ehitavad oma tuumajaama ja plekivad sinna sisse miljardeid ...
Kuna kohustus on neil seda elektrit hiljem börsil müüa, siis arvan, et me oleme neile aasta pärast finants- ja keskkonnariski enda kanda võtmise eest siiralt tänulikud. Varustuskindlus ehk paraneb meilgi pügala võrra.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Üks tuumajaam Baltikumi kohta oleks igati tarbimine olemas ja saaks vajadusel isegi plussi. Paraku Leedu viimane katse lõppes fiaskoga, seal oli süüdlasi nii EL-st, Venemaalt kui ka leedukate endi käpardlikkus.
Praegu Kallemetsa promotav kui hind vastaks väljahõigatule 300 MW maksaks miljardi siis on vaid üks küsimus - miks ei ehitata. Kas Kalev vassib rahanumbriga või Eesti riik ei julge ehitada.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Prill »

Paradoksina energiavabaturg ei tarvitse oodatult toimida, samamoodi, kui kapitalistlikus turumajanduses peetakse majandus- ja börsikrahhe vältimatuks, nö süsteemi osa. Meilgi 2011 kriisis peaminister targutas, kuidas kriisid-buumid ehk mõõnad-tõusud on turumajanduse loomulik osa ja riigi-ettevõtete-kodanike asi on ainult järgmiseks kriisiks valmistuda, riigi puhul riigikassa reservfond, millega halbadel aegadel kulusid katta ja ettevõtetel-kodanikel säästud.
Ei saa välistada, kus praegune energia hinnatõus on mitemete tegurite koosmõju, ja Euroopa Liidu elektrituru vabaturu põhimõtetel on selles hinnatõusus oma roll. Piltlikult riikide energeetikasektorid, mis on sajand toiminud mitte vabaturutingimustes, vaid monopolistlikel alustel, riiklikult juhituna, ei suuda vabaturutingimustes enam toimida, puuduvad mõõdikud, süsteem ja alused tulevasteks investeeringuteks.
Sisuliselt ei julge täna erainvestor teha suurt otsust järgmiseks pooleks sajandiks, sest vaba hinnakujundusega turg selleks liiga ebastabiilne. Nii ongi need riigid, kellel uued tuumajaamad valmivad, nende energiahind kipub olema konkurentsivõimetu. A'la kui keegi otsustab ehitada Eestisse tuumajaama ja homme teeb keegi Lätti regiooni suurima tuule-päikesepargi, võib osutuda Eesti tuumajaama elektrihind konkurentsivõimetuks ning jaam pankrotistuda.
Sisuliselt vähegi suurimad investeeringud tahavad teatud perioodiks hinnastabiilsust ja tänane vabaturg seda ei paku. Isegi sektori spetsialistid laiutavad käsi, sest keegi oska prognoosida, mis võiks olla elektrihind 5 aasta pärast, rääkimata 15 või 25 aasta pärast. Aga kes on see loll, kes on nõus panustama sadu miljardeid, kui äriplaanis ei saa isegi umbkaudselt arvestada tulevase hinnatasemega.

Midagi sarnast tabas möödunud sajandil naftasektorit, kus pidevate dumpingute, kriiside, pankrottide ja varustuskindluse kukkumise vältimiseks loodi OPEC, mis on sisuliselt naftatootjate kartell, kus sõbralikult lepitakse kokku tootmismahud, et tagada kõigi huvides kasumlik tootmine ja turul naftasaaduste stabiilsus.
Võimalik, et elektrienergiasektoris jõutakse sama järelduseni, kus turutingimustel hüplev ebastabiilne energiaturg ei ole vastuvõetav ei tootjatele ega tarbijatele ning need nordpoolid ja teised lõpetatakse ühel hetkel lihtsalt ära.
Lisaks vabaturg ja börsil põhinev skeem soosib manipulatsioone, tootjatelt ja ülekandevõrkudel on majanduslikult mõistlik mingitel hetkel jaamu ja liine panna kinni "hooldustöödeks" ja "remondiks", sest sedasi turuosasid piirates saab hinda manipuleerida ja selle pealt teenida. Sama kehtib ka vahendamise kohta, kus energeetika sektoris hakkavad suurt raha tegema mitte tootjad vaid vahendajad, samamoodi nagu mujal börsil mängitakse, kus tihti ei olegi ratsionaalset vastust anda, miks üks aktsia buumib ja teine samaväärne mitte.. kuni järgmise suure paratamatu krahhini.
xxx111 kirjutas: 19 Okt 2021, 11:47 Kuidas elektri hind alla / allapoole saada
Laske kõigil tegutseda turutingimustel...
Mitte turgu moonutades (toetused, lisamaksud jms)
Kas see saab lahenduseks olla, toetused-lisamaksud on puhtalt vähemsaastava energiatootmisele hoo andmiseks. Vabaturu tingimustes saastav tootmine on ja jääb alati odavamaks, kui vähem saastav. Ehk, kui me tahame saastavale tootmist piirata, on uute tootmisviiside toetamine vältimatu.
Sest alternatiiv oleks, lihtsalt keelustada saastav elektritootmine, mis võib viia täieliku energiasektori kokku kukkumiseni, kus vanal viisil enam ei saa aga uut tehnoloogiat ei ole arendatud, sest ei ole olnud kasumlik.
Sisuliselt toetusmeetmed on energiasektori üleviimine saastavalt vähemsaastavale kontrollitud ja leebemal viisil, vältides kogu sektori kokku kukkmist, mis keeldudega kaasneks.
Keeldudel põhineva kohta on samuti näide võtta, kus arenenud maailm kümnenditega kehtestas tootmisele järjest karmimaid keskkonnahoiunõudeid ja tagajärjeks tootmine kolis ära riikidesse, kus piirangud leebemad või puuduvad sootuks.
Vabaturutingimustes võib sama juhtuda, kus keelustades võidakse lihtsalt elektritootmine ära lõpetada ja uued investeeringud tehakse riikidesse-regioonidesse, kellel keelud puuduvad - ärimees loeb raha, saastamine teda ei huvita.

Need toetusmeetmed on ajutise iseloomuga, kuigi "ajutine" võib kesta 20-30 aastat, samamoodi, kui senini vist ladutavad maailma tuumariigid oma tuumajäätmeid "ajutistesse hoidlatesse", mille eluiga on 100-mõnisada aastat, "päris hoidlaid" ei ole sest nende rajamine on keeruline insenertehniline ülesanne ja ülikulukas, a'la ehitada hoidla, kus ohtlikud tuumajäätmed oleks turvaliselt hoiul tuhandeid-kümneid tuhandeid aastaid.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Et jutuga tahame kõike rohelist aga selle eest turuhinda maksta ei taha vaid valime ikka odavama
Ma vähemalt tunnistan, et valin odavama - ja on ta roheline või mitte
Ning siia juurde siis ka märge et sügavalt skeptiline selles suhtes mida kõike roheliseks ja vähem saastavamaks peetakse
Ükski nn roheenergiatootja ei tooda sellepärast et olla roheline (seda võib lastele rääkida) - ikka sellepärast, et kasumit teenida
Ja see äri põhineb (vähemalt praegu) toetustel (ja alternatiivide nö maksustamisel tagamaks konkurentsieelist)

Jah - hinnatõusud ja langused ongi turu osa
Täiesti loogiline
Jah - vabaturutingimustes kõik ei suuda ellu jääda
Kah täiesti loogiline

Vabaturg pole ideaalne lahendus - paraku midagi paremat pole keegi välja mõelnud
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kalvis kirjutas: 19 Okt 2021, 13:21 Üks tuumajaam Baltikumi kohta oleks igati tarbimine olemas ja saaks vajadusel isegi plussi. ....
Praegu Kallemetsa promotav kui hind vastaks väljahõigatule 300 MW maksaks miljardi siis on vaid üks küsimus - miks ei ehitata. Kas Kalev vassib rahanumbriga või Eesti riik ei julge ehitada.
Pole ju ühtegi reaktorit veel olemas sellist.
Ja hiljuti kuskil tuumaenergia netilehel nägin pealkirja, et "..ups.. 1 miljardi asemel ikkagi pigem 2 miljardit.."
ja jutt käis ikkagi ainult reaktorist...
kui nüüd see 300 MW korrutada aastas parimal juhul 8000 tunniga ... ja hakata sinna peale siis tehtud investeeringuid ja jooksvaid kulutusi ära jagama ... ja abistruktuuride kulutusi... ? Palju kWh peale kokku tuleb ?
...A'la kui keegi otsustab ehitada Eestisse tuumajaama ja homme teeb keegi Lätti regiooni suurima tuule-päikesepargi, võib osutuda Eesti tuumajaama elektrihind konkurentsivõimetuks ning jaam pankrotistuda...
No aga eesmärk roheelektrit ehk päikese-tuuleelektrit kasutada meil ju ikkagi on... ?
Nüüd juba häda, et see on liiga odav... ?
Need toetusmeetmed on ajutise iseloomuga, kuigi "ajutine" võib kesta 20-30 aastat
Meie "ajutine" oli 12 aastat ja tuuleenergiale saab see praegu praktiliselt läbi, sest 10 aastat pole kaklemise tõttu uusi ehitatud.

Prantslaste "ajutine" aga on 20 aastat ja alles äsja kehtestati seal lihtsustatud taotlemisega lambist 10 senti FIT kõigile paneeliomanikele, kes vaevuvad ainult küsima. Võib ka 30 ja rohkem senti saada, aga siis tuleb rohkem paberitega võimelda....

Samas "odava tuumaelektriga" ülekülvatud Prantsusmaal on täna terve päeva päike paistnud aga hind ikka 172-235 €/MWh.
???

lihtsalt väljapressimine...
Saudid lõunamaal suudavad PV elektrit toota 1 sent/kWh, naftahind on 80 USD/barrel ehk 50 senti liiter, liitris on 10 kWh soojusenergiat ehk 5 senti kWh. Ehk siis need "vaesed" lõunamaal ostavad diiselgeneraatori ja hakkavad naftast elektrit ajama... miski nipiga ei tule elektri omahind alla 10 sendi/kWh, pigem 15 ainuüksi naftakulu pealt.

ühesõnaga..." valged - tulge koristage meie s.tt ära...me ise ei viitsi...! "

LAV arendas ise tuumareaktoreid
Samamoodi India lendab kosmosesse, nikerdab tuumapomme ja ostab lennukikandjaid... aga s.tta korjama tulgu teised...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Pole üldse oluline kas see on väljapressimine või ka tegelikult vajadus
See on otsene kulu
Sest näed olenemata Sinu väidetust (et neil oleks PV muidu käes) arvavad nemad teisiti ja tarbivad midagi muud
Sellest, et EU saab nö rohelisemaks pole maailma mastaabis mitte essugi peale hakata - see on köömes ja ei muuda mitte midagi
Ja näed teised ütlevad, et OK - maksate siis teeme
Ja selleks, et nad liigutama hakkaks ja maailma mastaabis midagi rohelisemaks muutuks ongi vaja triljoneid
Ja arva ära kust see tuleb...
Ja ära aja toetuste kohta demagoogiat
Ka oksjon vähempakkumisele toetusele on toetus
Ja neid toetusi on veel ja veel
Ja seni kuni neid on pole vaja rääkida ka ajutisest
Kogu see rohepesu ongi toetuste äri - midagi muud seal polegi
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Oleks Eestil olnud kah nutti teha sellised toetustingimused, et pakutust madalama börsihinna korral makstakse tootjale, pakutust kõrgema börsihinna korral aga saab vahe riik - kus oleks alles ülelaekumist praegu...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Miks on toetusi üleüldse vaja
Asi pidi ju väga tasuv olema
Vt suvaline vastav koduleht ja loe sealt nö reklaame
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Teatud arenguetapis on toetusi vaja... leiutiste masskasutusse viimisel.

Praeguste hindadega on päikesepargid vägagi kasumlikud. Hetkel tundub....
Aga olen nõus ja seda ka välja öelnud, et Eesti toetused on olnud globaalselt kasutud... need on nii väikesed, et ei ole mõjutanud toote arengut. Samas - võrreldes selle Prantsusmaa näitega, või Saksamaa olukorraga, oleme meie oma taastuvenergiapargi ikka väga odavalt kätte saanud...

Ka Arvi Hamburg kasutas väljendit - pole mõistlik joosta rongi ees...võid veduri alla jääda...
Kindlasti ei tohiks praegu maksta Eesti maksumaksja raha elektriautode soetamiseks ... see on suisa kahjulik.

PS - homme öösel on tuumajaamu sulgeda kavatseva Belgia elektrihind 2 tundi negatiivne...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Esiteks pole nõus, et toetusi üldse on vaja... Aga jätame korraks selle...
Milleks siis praegu toetusi on vaja...
Milleks mingid oksjonid kus võidab see kes vajab vähem toetust...
Täielik absurd...
Kui ei tule ilma toetuseta välja siis pane oma "pood" kinni või tao ise vahe kinni - lihtne...
Vasta