Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 20:42 Mul jäi siis täpsustamata: Elektrituru manipulatsioon. Elektrituruga on see nüanss, et selles peab tootmine ja tarbimine olema kooskõlas. Kui nüüd jookseb odava hinna ajal sisse ülemäärane tarbimine, tuleb ebabilanss osta kuskilt sisse, hetkel Venemaalt ja päris kirvehinnaga ning keegi maksab selle lolluse kinni. Venelased muidugi hirnuvad sellega seoses meie rohepüüdluste peale ja müüvad rõõmuga kallist (ostavad odavat) reguleerelektrit. Tähele tuleb panna, et reguleerelekter on kallis, kui nn börsil hind odav ja vastupidi (esita Eleringile teabenõue ja päri hindu, :)) Teine variant on hakata teostama erakorralisi väljalülitamisi. Nii, et päris väärpaberibörsiga seda võrrelda ei saa.

Elik, vähendamaks venelaste rikastumist meie rohepüüdlusest (saksa debiilsuga juba läks nagu läks, põhiline etteheide: tuumajaamade sulgemine) ei tohi sellist manipulatsiooni lubada.
Palju mõistlikum oleks saata see nn elektribörsi moodustis kiirelt nahhui (põhipuuduse tõin varem välja), lõpetada laristamine igasugu hüdroakujaamadesse ja panna tootmine ja tarbimine kooskõlas suht stabiilse hinnaga normaalselt toimima. Roheläbutootjad peaksid oma läbustamise probleemid (volatiilsus kuni 100 %) oma rahakotiga ära lahendama.
Kirjutasid, et Eesti ostvat elektrit Venemaalt? Tegelikult hoopis Venemaa ostab Eesti kaudu, vaata reaalajas liikumist, praegu igatahes liigub elekter Venemaale: https://dashboard.elering.ee/et
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Küülaline kirjutas: 05 Okt 2022, 16:02
Rein Sa kirjutas: 05 Okt 2022, 11:51päevaaja börsihind 45,875 ja ööaja 24,580 s. kw/h
Mis mõttes päeva ja öö börsihind? Börsihind on ju tunni kaupa, miks selline keskmine on välja toodud?
See keskmine on välja toodud, et oleks selge ülevaade, millal on kasulikum elektrit tarbida.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Rein Sa kirjutas: 06 Okt 2022, 11:55 See keskmine on välja toodud, et oleks selge ülevaade, millal on kasulikum elektrit tarbida
EE äpis ega arvel ei ole küll mingit keskmist vaid tunnihinnad. Keskmise järgi ei ole ju võimalik tarbimist ajastada. asjstada. Kui 2 tundi on hind 2 senti ja järgmised 2 tundi 40 senti, siis keskmine on 11. Aga mina kütan kahe odavama tunniga oma boileri 10 korda soodsamalt soojaks, kui keskmisega.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas aero »

4 tundi hindade 2;2;40;40 aritmeetiline keskmine tuleb 21. EE äpis saab perioodi keskmist vaadata küll. Aga muidu nõus - aritmeetilise keskmisega pole suurt midagi peale hakata, tarbimist selle järgi ajastada küll ei saa.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Küülaline kirjutas: 06 Okt 2022, 15:17
Rein Sa kirjutas: 06 Okt 2022, 11:55 See keskmine on välja toodud, et oleks selge ülevaade, millal on kasulikum elektrit tarbida
EE äpis ega arvel ei ole küll mingit keskmist vaid tunnihinnad. Keskmise järgi ei ole ju võimalik tarbimist ajastada. asjstada. Kui 2 tundi on hind 2 senti ja järgmised 2 tundi 40 senti, siis keskmine on 11. Aga mina kütan kahe odavama tunniga oma boileri 10 korda soodsamalt soojaks, kui keskmisega.
Seda on mitmel pool juba aastaid lahatud, et 220 Energia börsipõhisel arvel olevad "indikatiivsed öö/päeva" kulunumbrid on lihtsalt infoks kliendile, mitte tunnipõhise arvestusega arve aluseks olevad numbrid.
Iga tunni tarbimise andmed on eraldi allalaetavad või näha graafikust.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

aero kirjutas: 06 Okt 2022, 15:40 4 tundi hindade 2;2;40;40 aritmeetiline keskmine tuleb 21. EE äpis saab perioodi keskmist vaadata küll. Aga muidu nõus - aritmeetilise keskmisega pole suurt midagi peale hakata, tarbimist selle järgi ajastada küll ei saa.
Tagant järgi polegi midagi ajastada.
Arve keskmiste numbrite järgi saab ligikaudselt hinnata omal olnud energiakasutuse profiili minevikus.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Küülaline kirjutas: 06 Okt 2022, 15:17
Rein Sa kirjutas: 06 Okt 2022, 11:55 See keskmine on välja toodud, et oleks selge ülevaade, millal on kasulikum elektrit tarbida
EE äpis ega arvel ei ole küll mingit keskmist vaid tunnihinnad. Keskmise järgi ei ole ju võimalik tarbimist ajastada. asjstada. Kui 2 tundi on hind 2 senti ja järgmised 2 tundi 40 senti, siis keskmine on 11. Aga mina kütan kahe odavama tunniga oma boileri 10 korda soodsamalt soojaks, kui keskmisega.
Mina ostan elektrit 220 Energialt ja mul on just arvel öö ja päeva aja keskmine ja elektri kulu. Ma ei kujuta ette, kui arvel oleks 30x24 kõikide kuupäevade tunnihinnad. Tunnihindu näen börsilehel. Mul uus boiler, see kütab ikka mitu korda ööpäevas, kui kuulda on vee tilkumine ülerõhu klapist. Niisuurt hindade kõikumist on harva, vahel isegi öösel kallis ja siis jahtuks vesi boileris liiga maha ja võivad hakata vohama bakterid. Lisaks kui palju vett mingil ajal tarbida, siis tuleb ju külm vesi asemele ja temperatuur jääb madalaks, kui kohe uuesti ei küta.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

bakterid ei voha paari tunniga, piisab kui neid hävitada ennetavalt kord nädalas. Seega kord päevas on rohkem kui küll. Mul on 200 liitrine 6 kW boiler ja programmkell kütab kaks tundi öösel kell 2-st 4-ni. Ja kütab ka veidi kuumemaks kui 70 C. Kui vanni ei tee, siis jätkub sellest mitmeks päevaks. Kord läks kell tuksi ja veetarbimisel märgati seda alles 3 päeva pärast. 300 liitrisele vanniskäigule oli vaja harjutada sisse protseduur, et enne vanni täitma asumist on vaja enne vajutada programmkella nuppu - siis hakkab kütma kohe täitmisel ja pärast vannitamist on olemas juba soe vesi ka loputamise jaoks.. Järgmise sätestatud ajahetkeni jõudmisel taastub kella programm ise...
Täna öösel oli jälle kella kahest praktiliselt nullhind. Vahepeal jah kippus juba öösel kallimaks kui päeval.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 07 Okt 2022, 13:06Mul juba hakkasid ajurakud liikuma ja tekkis mõte, et kogu jama saab ju lasta läbi samast arvestist ja samast kaablist, pole vajagi naabriga jageleda. Siis ei pea keegi ka metalliotsijaga mööda krunte naabriga ühendatud kaableid taga ajama. 3-f ühendus on tegelikkuses kolm liini.
AFAIK arvestab võrguettevõte saldeeritud koguseid ehk kui samal ajahetkel tarbitakse ja toodetakse eri faaside peal, siis arveldatud energia on null ja halvimal juhul maksad võrgutasu selle sisseimetud energia eest.
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

Pärast piirhinna kehtestamist,
müüd 4 sendiga, ostad 4 euroga?
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 285
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Üks tagasihoidlik küsimus erivate müüjate äpi kasutajatele: kas mõnes äpis näeb lisaks kogusele ja jooksvalt hinda?(ehk siis jooksva kuu kogus ja hind, mitte tunnid ööpäeva lõikes eraldi) Eesti energial seda pole, seega huvitavad teised "vahendajad" ning just nutikas jooksvad asjad. Miks ma ise ei vaata-puudub võimalus isiku tuvastamiseks nutikas.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

vtl kirjutas: 07 Okt 2022, 14:41
kunn24 kirjutas: 07 Okt 2022, 13:06Mul juba hakkasid ajurakud liikuma ja tekkis mõte, et kogu jama saab ju lasta läbi samast arvestist ja samast kaablist, pole vajagi naabriga jageleda. Siis ei pea keegi ka metalliotsijaga mööda krunte naabriga ühendatud kaableid taga ajama. 3-f ühendus on tegelikkuses kolm liini.
AFAIK arvestab võrguettevõte saldeeritud koguseid ehk kui samal ajahetkel tarbitakse ja toodetakse eri faaside peal, siis arveldatud energia on null ja halvimal juhul maksad võrgutasu selle sisseimetud energia eest.
Kahjuks oli see veel hiljuti nii. Võrguettevõtjale on saldeeritud näit kahjulik ja uued arvestid võimaldavad faasipõhiselt mõõta tootmist ja tarbimist. Ja elektrilevi saadabki nüüd uute arvestitega tootmise ja tarbimise erladi. Need kel on "vanad", need muidugi naudivad lisahüve.
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Kolmas öö juba elekter tasuta. No kuidas ma lähen sellele universaalhinnale? Ei lähe. Panen põrandaküttele samasuguse Celeoni vahele, programmeerin nii et lõikaks tipud ära (näiteks üle 30s kui läheb, või 40, vaatab) ja naudin odavat elektrit edasi.
On seal miski piiratud aeg mille jooksul saab selle universaaliga liituda?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jäi paar päeva seda huvitavat teemat lugemata ja viimast postitust lugedes teadmatus, et millest räägite? :scratch: Aga olgu, alustan sealt, kus mul jäi pooleli
vtl kirjutas: 05 Okt 2022, 15:50 Seda, kas sa tohid salvestusseadmesse salvestatud energiat nt. öisel ajal võrku anda, või veelgi enam - seda salvestusseadet võrgust laadida ja siis võrku tagasi müüa, määrab ka leping.
Arvan ka ise, et EE-s ei ole päris ajuvabad inimesed tööle võetud ja meie laiuskraadidel öisel ajal PV paneelide toodetu arvestamine on vist päris ajuvaba. Need akudega kasumi nimel nihverdajad mõtlevad vist ainult oma mätta otsast ehk kuidas saaks suuremat kasumit teenida. Isegi minu elektriasjanduses hallrakkudevaba aju hammustas läbi asja, et pilves ilmaga või vihma sajab või PV paneelid on kaetud lumega, ei saa mitte kuidagi olla tootmist. Ja siis keegi annab oma akudest särtsu vaheltkasu eesmärgil. Eks minulgi olegi olnud "nossovlikke" ideid, aga ka nende puhul tuleks kõigepealt välistada negatiivne ja alles siis hakata kasumilikkusele mõtlema. Olen ennegi maininud, et äkki ma mõtlen teistmoodi ehk negatiivselt. :scratch: Minu jaoks on vist oluline kõigepealt nüansid(kodutöö igatsugu foorumites), et miks ma seda tegema ei peaks/ostma ja siis vaatan positiivseid omadusi. Kui need kaaluvad üles negatiivsuse, siis on asi hea. Loomulikult ma esialgu mõne toote tahtmisel satun vaimustusse tootja kiidulaulust, aga siis mingil hetkel(kui eufooriast kaineks saan ;) ), hakkkab pihta kodutöö. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Alexy kirjutas: 07 Okt 2022, 16:40 Üks tagasihoidlik küsimus erivate müüjate äpi kasutajatele: kas mõnes äpis näeb lisaks kogusele ja jooksvalt hinda?(ehk siis jooksva kuu kogus ja hind, mitte tunnid ööpäeva lõikes eraldi) Eesti energial seda pole, seega huvitavad teised "vahendajad" ning just nutikas jooksvad asjad. Miks ma ise ei vaata-puudub võimalus isiku tuvastamiseks nutikas.
220Energia äpis näitas varem tarbimisel tundide kaupa kWh börsihinda, sellel tunnil tarbitud kogust kWh ja sellel tunnil tarbitud summat rahaliselt.
Alates 03. oktoober enam ei näita tunnis tarbitud koguse maksumust ja maksumuse kohal on 0 senti.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Alexy kirjutas: 07 Okt 2022, 16:40näeb lisaks kogusele ja jooksvalt hinda ... jooksva kuu kogus ja hind ... Eesti energial seda pole
See on ju jooksva kuu kogus koos hinnaga EE äpis?
IMG_7526.jpg
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

2. Okt õhtul:
Screenshot_2022-10-07-23-19-00-021_ee.energia220.minu.jpg
3. Okt hommik:
Screenshot_2022-10-07-23-03-36-768_ee.energia220.minu.jpg
Tootmine:
Screenshot_2022-10-07-23-19-00-021_ee.energia220.minu.jpg
:hello:
Manused
Screenshot_2022-10-07-23-12-38-913_ee.energia220.minu.jpg
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas new1 »

kunn24 kirjutas: 07 Okt 2022, 16:49
vtl kirjutas: 07 Okt 2022, 14:41
kunn24 kirjutas: 07 Okt 2022, 13:06Mul juba hakkasid ajurakud liikuma ja tekkis mõte, et kogu jama saab ju lasta läbi samast arvestist ja samast kaablist, pole vajagi naabriga jageleda. Siis ei pea keegi ka metalliotsijaga mööda krunte naabriga ühendatud kaableid taga ajama. 3-f ühendus on tegelikkuses kolm liini.
AFAIK arvestab võrguettevõte saldeeritud koguseid ehk kui samal ajahetkel tarbitakse ja toodetakse eri faaside peal, siis arveldatud energia on null ja halvimal juhul maksad võrgutasu selle sisseimetud energia eest.
Varem hr Trebla väitis, et igast faasist toimub individuaalne arvestus ja tasaarveldus ilma maksude ja võrgutasudeta toimub vaid samas faasis.
Jah, 2 võrgutasu + 2-d maksud tuleb maksta, kui tarbida 2-st faasist ja "toota" kolmandasse. Teoreetiliselt peaks selle tõttu olema EL ja riik suht rahul. Lisaks võib siis sama faasi (L2) peale toota 1-f PV inverter ja samast oleks ka maja omatarve.

Tehniliselt taandub küsimus sellele, kuidas teha näiteks +120 deg ja -120 deg nurgaga pingetest 0 deg pinge, mis on tiba kõrgem alajaama poolt tulevast 0 deg faasis.
Need kaks faasi sillaga alalispingeks, sinna otsa mingi 1 faasiline päikeseinverter mille DC sisendpinge vahemik sobiklik ja väljund kolmandasse faasi. Sillast ei tohiks vales suunas liikuva voolu tõttu mingit errorit tekkida esmase mõtte näol, kui tekib siis veel eraldustrafosid vahele vaja.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

jaguar3 kirjutas: 07 Okt 2022, 20:45 Kolmas öö juba elekter tasuta. No kuidas ma lähen sellele universaalhinnale? Ei lähe. Panen põrandaküttele samasuguse Celeoni vahele, programmeerin nii et lõikaks tipud ära (näiteks üle 30s kui läheb, või 40, vaatab) ja naudin odavat elektrit edasi.
On seal miski piiratud aeg mille jooksul saab selle universaaliga liituda?
Mingi celeoni nublakas (mida nad oma lehel pakuvad) mõõdab tarbitud elektri mahtu. Kõlab igatahes sama ägedalt nagu elektrimolekul.
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

dumbuser kirjutas: 08 Okt 2022, 02:23
jaguar3 kirjutas: 07 Okt 2022, 20:45 Kolmas öö juba elekter tasuta. No kuidas ma lähen sellele universaalhinnale? Ei lähe. Panen põrandaküttele samasuguse Celeoni vahele, programmeerin nii et lõikaks tipud ära (näiteks üle 30s kui läheb, või 40, vaatab) ja naudin odavat elektrit edasi.
On seal miski piiratud aeg mille jooksul saab selle universaaliga liituda?
Mingi celeoni nublakas (mida nad oma lehel pakuvad) mõõdab tarbitud elektri mahtu. Kõlab igatahes sama ägedalt nagu elektrimolekul.
Ma seda ei tea, tean vaid et boileriga saab ta ilusti hakkama. Põrandakate jäi ainult lahendada.
Oli mul Themo kunagi, see ei saanud, viskasin minema (ja maksti raha tagasi kusjuures).
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

jaguar3 kirjutas: 08 Okt 2022, 07:05Oli mul Themo kunagi, see ei saanud
Mis selle Themoga täpsemalt oli? Minul on neid 3 tk ja töötavad küll nagu ette on nähtud.
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 285
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Küülaline kirjutas: 07 Okt 2022, 23:27
Alexy kirjutas: 07 Okt 2022, 16:40näeb lisaks kogusele ja jooksvalt hinda ... jooksva kuu kogus ja hind ... Eesti energial seda pole
See on ju jooksva kuu kogus koos hinnaga EE äpis?IMG_7526.jpg
Kogus kokku on olemas, hinda eurodes palju see kogus kokku maksab sel hetkel pole. Graafiliselt on börsihind tundide lõikes ja tarbimine, saan mina kuidagi valesti aru? 170,63 on tarbitud elektri kogus, rahalist numbrit(jooksvalt) otsin kõrvale, kas keegi äpitaja pakub.
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Küülaline kirjutas: 08 Okt 2022, 11:11
jaguar3 kirjutas: 08 Okt 2022, 07:05Oli mul Themo kunagi, see ei saanud
Mis selle Themoga täpsemalt oli? Minul on neid 3 tk ja töötavad küll nagu ette on nähtud.
Hind oli prioriteetides viimasel kohal. See oli aastaid tagasi, mäletan kevadel oli üks esimesi hinna anomaaliaid üldse ja ta oli sees sellegipoolest nendel tundidel. Esindusel oli endil karp lahti. Siis nad tegid tarkvara uuenduse, aga ikka ei aidanud. Siis keset talve ütles üles, olin mitu nädalat külma põrandaga kuni tuli uus.
Ühesõnaga, kui põrand jahtub liiga, kütavad nad sellegipoolest, olgu see hind või 4000. See ei sobinud mitte. Ma küll korduvalt soovitasin neil lisada piirhinna funktsioon, ehk üle mille lihtsalt ei küta (et vältida anomaalselt kõrget hinda), aga nad ei plaaninud seda lisada. Noja siis ma loobusin.
Aastaid on möödas, siis ta alles tuli välja, v.b. on nüüd on süsteem täiustatud.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas võhik »

nüüd , kus on börsihinna asemel liitutud universaalteenusega, paistab, et börsihind suvatseb kukkuma hakata... :P
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 188
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

võhik kirjutas: 18 Okt 2022, 15:55 nüüd , kus on börsihinna asemel liitutud universaalteenusega, paistab, et börsihind suvatseb kukkuma hakata... :P
Mine aga tagasi, ma vist ka lähen.
Vasta