Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

trebla kirjutas: 22 Aug 2022, 11:12 3,75% ja tuligi kolmekordne võrgu kuutasu.
See ületootmise number on võetud Eleringi andmebaasist. Muundur ise võib näidata teisi numbreid

Mida seal artiklis ikkagi kirjutatakse?


Teises kohas on mul kuutasuta võrguleping... ehk kolmekordne kuutasu on 3 x 0 = 0
Ma tervet artiklit ei saanud lugeda.
Põhimõtteliselt ei maksa sellise pläma eest sentigi, olgu kuitahes odav.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

tabarabarap kirjutas: 22 Aug 2022, 11:59 Selle portaali sisu kvaliteet ei ole 1€ väärt
rannamees kirjutas: 22 Aug 2022, 12:43Ma tervet artiklit ei saanud lugeda.
Põhimõtteliselt ei maksa sellise pläma eest sentigi, olgu kuitahes odav.
Ja tasuta foorumipläma lugemiseks on aega küll...

Mitte, et see jutt praegusesse teemasse oleks, aga minu jaoks on juba enesetunde küsimus, kas ma saan lugeda ennast huvitavat artiklit või pean mõne euro kokkuhoidmise nimel loobuma ja teistelt küsima "millest seal räägitakse".

Eks maitseasi, aga minu jaoks on geenius.ee-s iga päev vähemalt paar-kolm (tasulist) lugu, mida on mõtet lugeda. Sama teema Delfi/EPL/Ekspress, Postimees jt. lehtedega. Paberajalehti mul enam aastaid ei käi ja mingi pädev päevauudiste allikas võiks inimesel peale sotsiaalmeedia kommentaaride ja foorumite olla.

PS. Alati kui keegi räägib "põhimõtetest mitte maksta millegi eest", tuleb meelde ütlus hapudest viinamarjadest.'''
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Pistku P oma uudis, eluilmaski ei maksa mingite internetiuudiste lugemise eest raha, ükskõik millist summat. :hello:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ac457765 kirjutas: 22 Aug 2022, 19:43eluilmaski ei maksa mingite internetiuudiste lugemise eest raha
Mis vahe on internetiuudisel, paberajalehe uudisel, TV uudisel (kui just antenniga vabalevi ETVd ei vaata) - kõigi eest tuleb maksta?
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Unustasid raadiouudised- tasuta. :jooma
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Tasuta on juust hiirelõksus - ERR uudised maksame me kõik maksumaksjatena kinni ja eraraadiod teenivad reklaamimüügist ehk siis kaudselt maksab (toodete teenuste)tarbija selle kinni.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

vtl kirjutas: 22 Aug 2022, 16:09
tabarabarap kirjutas: 22 Aug 2022, 11:59 Selle portaali sisu kvaliteet ei ole 1€ väärt
rannamees kirjutas: 22 Aug 2022, 12:43Ma tervet artiklit ei saanud lugeda.
Põhimõtteliselt ei maksa sellise pläma eest sentigi, olgu kuitahes odav.
Ja tasuta foorumipläma lugemiseks on aega küll...

Mitte, et see jutt praegusesse teemasse oleks, aga minu jaoks on juba enesetunde küsimus, kas ma saan lugeda ennast huvitavat artiklit või pean mõne euro kokkuhoidmise nimel loobuma ja teistelt küsima "millest seal räägitakse".

Eks maitseasi, aga minu jaoks on geenius.ee-s iga päev vähemalt paar-kolm (tasulist) lugu, mida on mõtet lugeda. Sama teema Delfi/EPL/Ekspress, Postimees jt. lehtedega. Paberajalehti mul enam aastaid ei käi ja mingi pädev päevauudiste allikas võiks inimesel peale sotsiaalmeedia kommentaaride ja foorumite olla.

PS. Alati kui keegi räägib "põhimõtetest mitte maksta millegi eest", tuleb meelde ütlus hapudest viinamarjadest.'''
Iga ühe oma asi, et millele raha(eluaega) kulutab.
Ma ostan raamatu, isegi kui selles on ainult 1 (üks) leht mind huvitavat väärtuslikku infot.
Aga senikaua, kui meie meedia müüb mulle "väärt info" asemel, mind mitte huvitavat "huvitavat meelelahutust", mina neile raha ei anna.
Sama huvitav võib olla lugeda 5 aasta vanust Kroonikat meelelahutuseks, mis tegelikult mitte midagi teadmisväärset lugejale ei anna.
Kui tuhandeid teleprogramme on vaadatud, siis lõpuks mõistab, et piisab paarist sest nagunii ei jõua kogu ilma infot sisse ahmida.
RaJy kirjutas: 22 Aug 2022, 21:24 Tasuta on juust hiirelõksus - ERR uudised maksame me kõik maksumaksjatena kinni ja eraraadiod teenivad reklaamimüügist ehk siis kaudselt maksab (toodete teenuste)tarbija selle kinni.
Nagunii keegi maksab kõik kinni aga ERR ajakirjanikud ei pea reklaami nimel totralt "huvitavaid" pealkirju välja mõtlema.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

RaJy kirjutas: 22 Aug 2022, 21:24 Tasuta on juust hiirelõksus - ERR uudised maksame me kõik maksumaksjatena kinni ja eraraadiod teenivad reklaamimüügist ehk siis kaudselt maksab (toodete teenuste)tarbija selle kinni.
See juust on ikka oluliselt kõrgema hinnaga (hiirele elu hind) kui mu jaoks raadiote uudised. :lol:
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

See juustu ja hiirelõksu jutt oligi selle mõttega, et miski ei ole tasuta. Vahel muidugi mõnel veab ja ei jäta sinna elu. Mis meediasse puutub siis olen isiklikult nõus pigem pisut maksma, et end huvitavaid artikleid lugeda saaks nii paberkandjal kui netis.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kalvis kirjutas: 20 Aug 2022, 07:14 Tavainimesel on 2 võimalust - mitte tarbida või siis võtad laenutusest generaatori ja saad kordades odavamat elektrit.
Näiteks soojaettevõtted juba tahavad saada tagasi minevikku. Miks seda ei taheta lubada siis eratarbijale? Kas tumerohelised enda rahakoti sisu nimel pigistavad mõlemad silmad kinni ja loobuvad oma roheplämast? Kas mõnel eratarbija on veel alles õlippõletiga katel? Vist on kõik Ostas maha müüdud. Ja kui ei ole veel maha müüdud, siis ruttu tagasi monteerida ja sebida endale tuttav ettevõtja, põllumees või kalur. ;)

Eile saatsid ettevõtjate esindusorganisatsioonid valitsusele pöördumise, kus soovitakse muuta vedelkütuse erimärgistamise seadust, et erimärgistatud diislikütust oleks ajutiselt lubatud kasutada kütmiseks ja paikses mootoris.

Allikas https://arileht.delfi.ee/artikkel/12005 ... lternatiiv

Üks kindlama peale minek on teha ajutine asi, kuid ajutine peaks olema korralikult tehtud! ;)
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Turg ei ole tipus igavesti ja me ei pea minema tagasi algusesse. Seda näitab ju ka elektrimüüja ahnus ja nende tänane võimalus sind pikaks ajaks oluliselt madalama hinnaga teenindada.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Urmas kirjutas: 23 Aug 2022, 07:34
Kalvis kirjutas: 20 Aug 2022, 07:14 Tavainimesel on 2 võimalust - mitte tarbida või siis võtad laenutusest generaatori ja saad kordades odavamat elektrit.
Näiteks soojaettevõtted juba tahavad saada tagasi minevikku. Miks seda ei taheta lubada siis eratarbijale? Kas tumerohelised enda rahakoti sisu nimel pigistavad mõlemad silmad kinni ja loobuvad oma roheplämast? Kas mõnel eratarbija on veel alles õlippõletiga katel? Vist on kõik Ostas maha müüdud. Ja kui ei ole veel maha müüdud, siis ruttu tagasi monteerida ja sebida endale tuttav ettevõtja, põllumees või kalur. ;)

Eile saatsid ettevõtjate esindusorganisatsioonid valitsusele pöördumise, kus soovitakse muuta vedelkütuse erimärgistamise seadust, et erimärgistatud diislikütust oleks ajutiselt lubatud kasutada kütmiseks ja paikses mootoris.

Allikas https://arileht.delfi.ee/artikkel/12005 ... lternatiiv

Üks kindlama peale minek on teha ajutine asi, kuid ajutine peaks olema korralikult tehtud! ;)
See küsimus tulekski valitsusele esitada? Täna riik on kehtestanud keelud ja neid ei tohiks üldse ollagi! Ja kui riik tahab loll olla siis rahval tasub valimispäeval seda meeles pidada ning arukamad juhid asemele valida
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Teistel parteidel oli mõistust veel vähem. Kahe partei arvatest on normaalne koorida rahvast palju jäksab. See et eesti majandus koos rahvaga kukub viletsusse neid ei huvita. Kui riigijuhtideks on majanduslikud tainapead siis olgu kasvõi odav populism, kui kindel majanduslik krahh. Ajaloos meenub Hitler, kes polnud terav pliiats mitte majanduses aga õigel hetkel populistlike ideedega tegi majandusele restarti. (kui vaid tema maailmavallutuse plaan poleks teoks saanud siis elaksime ehk pareminigi)
Sama on ka elektri hinnaga. Kuigi sotsiaalelekter pole majandusõpiku lahendus on see majandust siiski soosiv otsus. Parem hoiame ettevõtet sotsiaalelektriga pankrotist, rahvas saab normaalselt hingata kui laseme rohelise idülli nimel oma majanduse auku. Ja sotsiaalelektri projektiga ei tulnud välja mitte ekre vaid Isamaa. Ekrelaste idee oli jämedas plaanis sama, nende eksrahandusminister sai asjale pihta aga opositsioonis olles tema jutt ei pääsenud löögile. Kesikud aga süüdistagu endid vaimupuudes - miks nad ideede puuduses on, on nende endi viga. Tegelik põhjus on Kadris, ei taheta talt vaipa ära tõmmata, kuid antud juhtumil põhjustas kalli elektri just EL lollpoliitika. Saeti oksa millel istuti.
Ja kui tegeldakse lollustega siis ongi populistid või sees. Juhtparteid peaksid aru saama, et lollustega ei maksa tegeleda, muidu võidavadki populistid.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 23 Aug 2022, 11:56 Ekre pole väga arukas valik. Teised aktsiisimuutmise populismiga ei tegelenud
Kui häid valikuid pole, siis on kasulikum valida "väiksema kahju tekitaja" poolt.
Ega närilised ja "usupimedusega löödud" humanitaarid (artistid) ei ole sugugi parem valik, on näidanud senine ajalugu.

Nagu näha, siis kodanikud kes usinalt kasutavad sõna "populism" ei tea selle sõna tähendust ja kasutavad seda ainult ühe erekonna kohta, kuigi see kehtib kõigi erakondade kohta juba aastakümneid.
(Omad kogemused valimistel kandideerimisel.)
https://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=populism&F=M
popul`ism <22e: -lismi, -l`ismi> (demagoogia abil) odavat populaarsust taotlev poliitika. Populist. Populistlikud lubadused
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Kalvis kirjutas: 23 Aug 2022, 12:34 Teistel parteidel oli mõistust veel vähem. Kahe partei arvatest on normaalne koorida rahvast palju jäksab. See et eesti majandus koos rahvaga kukub viletsusse neid ei huvita. Kui riigijuhtideks on majanduslikud tainapead siis ....
Ega nad päris lollid ka pole, aga nende eesmärk erineb oluliselt tööandja (rahva) eesmärgist, ning on paberil ilusate numbrite näitamine ja heaolu tagamine oma ringkonnale.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Teid aitab vaesusest ja ka energiavaesusest välja ainult investeerimine ja targad otsused. Turul on paketid mis fikseerivad teie kulud ja annavad aega oma tegusid planeerida.

Tõsi, kõrge pakutav hind, aga võimalus on juba täna olemas. Kui ei oleks universaalteenust silmapiiril oleks juba enamus keda huvitab fixinud. Ainus huvi universaalteenuses minu jaoks on trahvita lühike periood vs fix ja pikem periood trahviga. Saab arvutada ja teada mis kulu tuleb 5-7 aasta perspektiivis sisse võtta.

Seda saaks statistika järgi kogu eestile modelleerida. Aga tehe on ju ülilihtne kus aastane tarbimine x keskmine kwh hind x lepingu aastad lahutad sama tehte eelmise hinnaga ja saad oma vahe. Valid paketi kus kahju väikseim ja lepinguperioodis kas vähendad tarbimist või suurendad sissetulekuid.

Valitsus ei ole mingi maagiline kollektiivaju kus käib neuronivilgatus ja maailm muutub, hinnad kukuvad ja jaamad kerkivad nagu seened peale vihma. Samasugused inimesed kõik nagu ekres aint mitte nii lollid, veel, aga varsti. Võib kiruda, aga valides populisti oled lihtsalt kiiremalt perses.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

tabarabarap kirjutas: 23 Aug 2022, 13:35 ... Võib kiruda, aga valides populisti oled lihtsalt kiiremalt perses.
Kas järgmine, kes ei tea sõna "Populism" tähendust?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

ping kirjutas: 23 Aug 2022, 13:40
tabarabarap kirjutas: 23 Aug 2022, 13:35 ... Võib kiruda, aga valides populisti oled lihtsalt kiiremalt perses.
Kas järgmine, kes ei tea sõna "Populism" tähendust?
:hello:
Kas saad üle sellest, et sa oled kõige targem? Või võtame päev päevalt läbi minu teadmised lasteaiast tänaseni ja siis sa räägid 5 minutiga meile kõik mida sa üldse tead?

Ja pärast teeme populismi edetabeli kes on päris populist ja jes äärmuses ja parteide lõikes jne.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tegelikult Hando Sutter hoiatas paar aastat tagasi, et kui nii teete siis elekter läheb kalliks. Korra Texase juhtumil hoiatasin kah - aeg saada nägijaks - õnnetus hüüdis ette. Kari teadlasi karjus ülemaailmselt - Saksa otsus sulgeda söe ja tuumajaamad lõpevad väga valusasti. Lõppeski - vaadake hinda elektribörsil.
Kuna eesti suutis viimasel hetkel rohepopulismist eemalduda ja Narva jaamad on riigi omand siis on meil õigus nautida soodsat elektrit. See ei ole populism, ega vandenõu kui riik suunab oma omandi kõigepealt oma riiki ja siis müüb ülejääki rahvusvaheliselt ega pole sotsiaalelekter. Samuti pole keelatud päikeseparkide ja tuulikute juurde ehitamine, sest neil on võimalus müüa oma toodang rahvusvaheliste hindadega. Mõned punased ja närilised ei saa küll sest aru ja ajavad ikka oma jura edasi.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

tabarabarap kirjutas: 23 Aug 2022, 14:19
ping kirjutas: 23 Aug 2022, 13:40
tabarabarap kirjutas: 23 Aug 2022, 13:35 ... Võib kiruda, aga valides populisti oled lihtsalt kiiremalt perses.
Kas järgmine, kes ei tea sõna "Populism" tähendust?
:hello:
Kas saad üle sellest, et sa oled kõige targem? Või võtame päev päevalt läbi minu teadmised lasteaiast tänaseni ja siis sa räägid 5 minutiga meile kõik mida sa üldse tead?

Ja pärast teeme populismi edetabeli kes on päris populist ja jes äärmuses ja parteide lõikes jne.
Üks video "lasteaia" ajast, kas mäletate 15 aasta tagust aega?
https://www.youtube.com/watch?v=zH_R365 ... el=nemooma

Ja natuke hilisemast ajast, kui sõna "energia" juba rakendati vankri ette:
https://www.youtube.com/watch?v=oh0e-w4 ... rmierakond

Nüüd tagantjärgi hinnates, võiks ju osata populismi ära tunda?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

...või elektrilevi leidis juristide abiga uue rahaveski
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

ajaviiteks tehtud tunnikaupa rehkendus augusti võrkumüüdud pv hinnast annab täpselt sama tulemuse mis NP lehe keskmine kuu hind - 36,1 senti. Eks peagi paistab, kas energiamüüja ise jõuab samale tulemusele...
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

trebla kirjutas: 01 Sept 2022, 11:26 ajaviiteks tehtud tunnikaupa rehkendus augusti võrkumüüdud pv hinnast annab täpselt sama tulemuse mis NP lehe keskmine kuu hind - 36,1 senti. Eks peagi paistab, kas energiamüüja ise jõuab samale tulemusele...
Värskendame ja täpsustame veidi mälu, kuhu on paneelid suunatud?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Ja võrgust ostetud elektri hind (enamasti ajal kui päike ei paista) oli 43senti/kWh.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

rannamees kirjutas: 01 Sept 2022, 21:58
trebla kirjutas: 01 Sept 2022, 11:26 ajaviiteks tehtud tunnikaupa rehkendus augusti võrkumüüdud pv hinnast annab täpselt sama tulemuse mis NP lehe keskmine kuu hind - 36,1 senti. Eks peagi paistab, kas energiamüüja ise jõuab samale tulemusele...
Värskendame ja täpsustame veidi mälu, kuhu on paneelid suunatud?
need , mille kohta sai rehkendus tehtud, on suunatud otse lõunasse.
Aga muide - augusti tunnihindade päevane kõver ongi väga sile. Varahommikul madal, hommikust õhtuni suht sama, alles õhtul hilja tõuseb.
Varemalt on ka hommikused hinnad olnud päevastest kaks korda kõrgemad.
Vasta