Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 09 Dets 2021, 15:23 Mis see rohkem teistmoodi on kui näiteks teedeehitus mille finantseerimise riik samuti justkui lükkas kütuseaktsiisi kaudu osaliselt kõigi kütusetarbijate kraesse...
Kui paljudel penskaritel on eluks vajalik esmatarbevajadusena bensiini- või diiselkütust? Aga taastuvenergia rida on neil elektriarvetel sundkorras ikkagi ja osa sellest rahast läheb kellegile toestusteks, kellel seda reaalselt vaja ei olegi. Miks penskar peaks maksma kellegi pensionisammast? Mul on päris mitu tuttavat, kellel 15-20m2 paneele ja kelle majanduslik seisukord kohe mitte ei vaja seda toetust.
Maanteedel sõidavad siiski ainult sõidukid ja nood kulutavad teid. See, et riik omastas aktsiisist teede ehituseks mõeldud raha, on suur sigadus riigi poolt. Kui oleks käitutud nii nagu lubati, oleks meil linnadevahelised maanteed juba ammuilma sellised nagu Poola uued kiirteed.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mingit taastuvenergia toetust pole vaja
Soovid arendada siis oma rahaga
Enamgi veel - soovid võrku lisada juhitamatuid võimsusi - siis pead lisama ka juhitavaid võimsusi
Nt soovid lisada 100MW tuulikuid siis pead lisama ka 30MW midagi muud
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 09 Dets 2021, 12:53
Urmas kirjutas: 09 Dets 2021, 12:45
xxx111 kirjutas: 09 Dets 2021, 11:24 Ma kunagi siin mainisin, et seda fix paketti saab ka ühepoolselt lõpetada
Mõni päev tagasi (uudis oli err-s, enam ei leia kätte) kommenteeris seda konkurentsiameti peadirektor kus ütles sama - tegemist on olemuselt võlaõigusliku lepinguga ja seda saab ühepoolselt lõpetada
Päris niisama lihtsalt vist ikka ei saa. Selleks, et EE saaks meiega ühepoolselt lepingu lõpetada, siis lepingu lõpetamise põhjuseks saavad olla ainult meiepoolsed lepingu rikkumised, a`la arved maksmata. Elektrihinna tõus ei ole aktsepteeritav põhjus, sest meie ei ole seda põhjustanud. Ma tean näiteks, et EE sõlmis hiljuti ühe asutusega fixhinnaga paketi 9(üheksaks) aastaks.
Juriidilisi aspekte kommenteerida ei tea...
Tean, et on lõpetatud...
Tasub lugeda oma allkirjastatud lepinguid ja tähtsamad punktid meelde jätta!
Seda ma imestan, et kõik hinnatõusu nii kahjurõõmsalt, rahulikult ja üleolevalt suhtuvad, ning nüüd saan aru miks, sest ei teata oma lepingute sisu.

Lepingute lõpetamiseks puudub vajadus, kui on lepingus punktid, mille alusel lepingut saab muuta ühepoolselt.
Vaatame ikka vast, et mis on lepingutes kirjas ja ei "arva" niisama.

EE tüüpleping: https://www.energia.ee/-/doc/10187/pdf/ ... ty_est.pdf
2.3 Müüjal on õigus tähtajatu Lepingu marginaali muuta, teatades
sellest Ostjale ette vähemalt 30 päeva
. Üldjuhul vaatab Müüja
marginaali üle kaks korda aastas.

Alexela:
4.1. Meil on õigus Tüüptingimusi muuta, kui vajadus muutusteks tuleneb õigusaktide, turuolukorra, tururegulatsiooni või Meie tegevuspõhimõtete muutumisest, avaldades muudetud Tüüptingimused Veebilehel ja saates Teile vastavasisulise teate vähemalt kolmkümmend (30) päeva enne muudetud Tüüptingimuste jõustumist.

Teles oli mõni päev tagasi jutt, et uuest aastast tuleb püsipaketi hinnaks vähemalt 16senti/kWh + lisanduvad tasud ja et tõusevad ka võrgutasude hinnad.
Nüüd võin kinnitada, et kui eelmisel nädalal sai inimene elektri püsipaketi sõlmida hinnaga 15,6senti/kWh, siis sellel nädalal enam alla 16senti/kWh tähtajalist püsihinnaga lepingut sõlmida ei õnnestunud.
Arvata, et koos kõigi maksudega võib tulla siis kuskile 25sendi kanti.

Sellel nädalal võrgugaasi püsihinnaga tähtajaline leping õnnestus kaubelda 80senti/m3 + lisanduvad võrgutasu ja käibemaks.

Kes vaatas Liive interviud ETVs, siis kuulis, et NPS osalistel on soov et tulevikus elektri hind liiguks 50senti/kWh piiri ümber ja et EE müüs ära oma osaluse NPS´is mille ta sai kui Eesti ühines NPS`iga.

Silmaringi avardamiseks ja võrdluseks panen elektrihinnad elanikele Soomes (see peaks sisaldama kõiki makse) ja nendele on juba hinnatõusust teatatud.
https://www.fortum.fi/kotiasiakkaille/s ... sopimukset
Ja nädalatagune kuvatõmmis sealt:
12.2021.soome elekter.JPG
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tasub lugeda oma allkirjastatud lepinguid ja tähtsamad punktid meelde jätta!
Väga õige...
Kuna endal fix lepingud puuduvad siis ka sisu ei tea täpselt
Ja ei näe ka vajadust uurida
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 09 Dets 2021, 18:17 Lepingute lõpetamiseks puudub vajadus, kui on lepingus punktid, mille alusel lepingut saab muuta ühepoolselt.
Vaatame ikka vast, et mis on lepingutes kirjas ja ei "arva" niisama.

EE tüüpleping: https://www.energia.ee/-/doc/10187/pdf/ ... ty_est.pdf
2.3 Müüjal on õigus tähtajatu Lepingu marginaali muuta, teatades
sellest Ostjale ette vähemalt 30 päeva
. Üldjuhul vaatab Müüja
marginaali üle kaks korda aastas.
Kas sa kasutaja ping minu kommentaari lugesid ikka mõttega või plähmid niisama? Ma ju kirjutasin konkreetselt, et meil on 3(kolme) aastane leping fixhinnaga? Aga sina tood siia näitena TÄHTAJATU lepingu tüüptingimused. "tähtajatu" ja "konkreetseks ajavahemikuks" on kaks täiesti erinevat mõistet! Need ongi juriidilised nüansid. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas aero »

Kodanik Ots viitas erakordsetele tingimustele e. Force Majeure’le.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas maik »

Häh, isegi EE kalestunud juristid saavad aru, et "pacta sunt servanda" ja seda pasarahet ei taha täna mitte ükski energeetik enda kaela kui peaks kas või üks FIX-hinnaga leping nii muuseas tühistatama!
No stress!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 09 Dets 2021, 19:56
ping kirjutas: 09 Dets 2021, 18:17 Lepingute lõpetamiseks puudub vajadus, kui on lepingus punktid, mille alusel lepingut saab muuta ühepoolselt.
Vaatame ikka vast, et mis on lepingutes kirjas ja ei "arva" niisama.

EE tüüpleping: https://www.energia.ee/-/doc/10187/pdf/ ... ty_est.pdf
2.3 Müüjal on õigus tähtajatu Lepingu marginaali muuta, teatades
sellest Ostjale ette vähemalt 30 päeva
. Üldjuhul vaatab Müüja
marginaali üle kaks korda aastas.
Kas sa kasutaja ping minu kommentaari lugesid ikka mõttega või plähmid niisama? Ma ju kirjutasin konkreetselt, et meil on 3(kolme) aastane leping fixhinnaga? Aga sina tood siia näitena TÄHTAJATU lepingu tüüptingimused. "tähtajatu" ja "konkreetseks ajavahemikuks" on kaks täiesti erinevat mõistet! Need ongi juriidilised nüansid. ;)
Palju õnne siis!
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

maik kirjutas: 09 Dets 2021, 23:33 Häh, isegi EE kalestunud juristid saavad aru, et "pacta sunt servanda" ja seda pasarahet ei taha täna mitte ükski energeetik enda kaela kui peaks kas või üks FIX-hinnaga leping nii muuseas tühistatama!
No stress!
Tasuta lõunaid ei ole.
Lätis ja Soomes läksid juba elektrimüüjad pankrotti ja lõpetasid tegevuse.
Kes maksab kinni EE (seni veel riigifirma) kahjumi, kahjumiga müüdud kauba tõttu?

Ainuüksi võrgutasude kompenseerimiseks öeldi 70 000 000eur kuluma, kui elektri hind on varasemaga võrreldes kordades tõusnud. (ca 53eur iga elaniku kohta.)

Maksumaksja, kui riigifirma EE "omanik".
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ainuüksi võrgutasude kompenseerimiseks öeldi 70 000 000eur ⁹ kui elektri hind on varasemaga võrreldes kordades tõusnud. (ca 53eur iga elaniku kohta.)
Kui kWh maksis enne 10 senti siis sai käibemaksu riik 2 senti.
MWh pealt 20 €, GWh pealt 20 000,
1 TWh pealt - 20 milj

Kui hind 3x tõuseb, siis 60 milj iga TWh pealt. Siin aasta lõpus 3 TWh selle kõrge hinnaga ikka tarbiti...
jaguar3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 21 Okt 2011, 13:40
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas jaguar3 »

Hull värk ikka toimumas, täitsa tunnen kaasa majaomanikele kes õhksoojuspumpadega kütavad. Elektriga kütjatest üldse ei räägigi. Börsipaketi kasutajana olen KÕIK asjad öö peale sättinud, isegi vannitoa põrandaküte läheb päevaks välja.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

jaguar3 kirjutas: 11 Dets 2021, 19:30 Hull värk ikka toimumas, täitsa tunnen kaasa majaomanikele kes õhksoojuspumpadega kütavad. Elektriga kütjatest üldse ei räägigi. Börsipaketi kasutajana olen KÕIK asjad öö peale sättinud, isegi vannitoa põrandaküte läheb päevaks välja.
Täitsa huvitav oleks kuulda kui palju EUR-des võit tuli
So kogu tarbimine päevase hinnaga vs praegune arve
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1010
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

xxx111 kirjutas: 11 Dets 2021, 19:41
jaguar3 kirjutas: 11 Dets 2021, 19:30 Hull värk ikka toimumas, täitsa tunnen kaasa majaomanikele kes õhksoojuspumpadega kütavad. Elektriga kütjatest üldse ei räägigi. Börsipaketi kasutajana olen KÕIK asjad öö peale sättinud, isegi vannitoa põrandaküte läheb päevaks välja.
Täitsa huvitav oleks kuulda kui palju EUR-des võit tuli
So kogu tarbimine päevase hinnaga vs praegune arve
Max 30% saab kokku hoida , kui ajatada küte tuimalt kellaga öisele elektrile ja suurem boiler või akupaak mida jõuad odavama hinnaga üles kütta , isolatsiooni parandamine jne, põrandas termomass ja sealt edasi saab minna algoritmidega tunnhinda jälgides, aga peab investeerima rohkem, kui säästad. Uuele objektile seda planeerida sisse võib õigustada kiiremini.

Mul 80% tarbimist öös, saan veel ca 12% lükata, aga otseselt ei punnita.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1010
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

jaguar3 kirjutas: 11 Dets 2021, 19:30 Hull värk ikka toimumas, täitsa tunnen kaasa majaomanikele kes õhksoojuspumpadega kütavad. Elektriga kütjatest üldse ei räägigi. Börsipaketi kasutajana olen KÕIK asjad öö peale sättinud, isegi vannitoa põrandaküte läheb päevaks välja.
Eks see ole nagu nakkuskordajagi kasvab ja kasvab :)

Minu aasta elektrikütet tuleb 1,8k eur kallim, kui eelmine, samas olen aastaid elektrit saanud börsilt naljahinnaga ja ei saa kurta.

Ise võtan kuludelt alati eelmise aasta keskmise ja tiksutan selle igakuiselt võrdsena eraldi kulukontole, suvi maksab talve ette ja eriti see kõikumine ei kõiguta.

Samas kõrgemast hinnast saate üle ainult investeerimisega ja elektrikütte asendamisega või nö küttesüsteemide mitmekesistamisega. Ahi, akupaak, katel jne tuleb kulutekitajad läbi mõtelda.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

tabarabarap kirjutas: 11 Dets 2021, 20:58
xxx111 kirjutas: 11 Dets 2021, 19:41
jaguar3 kirjutas: 11 Dets 2021, 19:30 Hull värk ikka toimumas, täitsa tunnen kaasa majaomanikele kes õhksoojuspumpadega kütavad. Elektriga kütjatest üldse ei räägigi. Börsipaketi kasutajana olen KÕIK asjad öö peale sättinud, isegi vannitoa põrandaküte läheb päevaks välja.
Täitsa huvitav oleks kuulda kui palju EUR-des võit tuli
So kogu tarbimine päevase hinnaga vs praegune arve
Max 30% saab kokku hoida , kui ajatada küte tuimalt kellaga öisele elektrile ja suurem boiler või akupaak mida jõuad odavama hinnaga üles kütta , isolatsiooni parandamine jne, põrandas termomass ja sealt edasi saab minna algoritmidega tunnhinda jälgides, aga peab investeerima rohkem, kui säästad. Uuele objektile seda planeerida sisse võib õigustada kiiremini.

Mul 80% tarbimist öös, saan veel ca 12% lükata, aga otseselt ei punnita.
Ma konkreetselt küsisin EUR mitte % - % ei huvita
Pakun välja, et see on kommiraha...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Samas kõrgemast hinnast saate üle ainult investeerimisega ja elektrikütte asendamisega või nö küttesüsteemide mitmekesistamisega.
Kehtib vaid siis kui investeeringu tasuvus / tasuvusaeg seda kinnitab
Sh võrdluses alternatiivsete investeeringutega
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 11 Dets 2021, 19:41 Täitsa huvitav oleks kuulda kui palju EUR-des võit tuli
So kogu tarbimine päevase hinnaga vs praegune arve
Pole mahti arvutada, sest täpseks arvutuseks tuleb iga tunni kogus ja tunni hind eraldi arvesse võtta.
Elektrimüüja tegi Novembri kohta sellise statistika:
Päev 24%-140kWh - 14,8senti.
öö 76% - 455kWh - 8,22senti.
Käibemaksuga 58eur. Ilma võrgu- ja taastuvtasuta.

Aga Dets keskmine kWh hind, kuu algusest tänaseni, sama tarbimisprofiili juures on juba ca 25senti.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Jätame iga tunni eraldi kõrvale ja vaatame kirvega
Võtame, et 100% on päev
See teeb (455+140) x 14,8 = 88 EUR
Vahe on 30 EUR
Igaüks otsustab ise kas see vahe on suur või väike
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Tolle Philippsburgi jaama sulgemise lingil on ka tootmisandmed.
35 aastaga 355 TWh .
Kui praegu Flamanville ehituse hind on kasvanud juba 19 miljardini siis uue jaama ehitus võib minna ka 35 miljardit millega saaks jälle 350 TWh ehk 10 senti/kWh oleks puhas ehitusinvesteering. Pangaintressid, käidu- ning hoolduskulud ja 30 000 aasta ladustamiskulud lisaks...
Ja tuletan meelde, et ka Flamanville 3 ehitatakse juba olemasoleva tuumataristuga riigis olemasoleva jaama laienduseks, mitte tühja koha peale, nagu meil tuleks teha.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1010
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

xxx111 kirjutas: 11 Dets 2021, 21:35
Ma konkreetselt küsisin EUR mitte % - % ei huvita
Pakun välja, et see on kommiraha...
Minu tarbimisel eelmise aasta keskmise põhjal oli see kommiraha 520 eur. Eks selle aasta saab kokku võtta jaanuari keskel, aga tundub et see kommiraha jääb 700 ja 950 eur vahele.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 12 Dets 2021, 00:05 Jätame iga tunni eraldi kõrvale ja vaatame kirvega
Võtame, et 100% on päev
See teeb (455+140) x 14,8 = 88 EUR
Vahe on 30 EUR
Igaüks otsustab ise kas see vahe on suur või väike
Selline lihtsustatud metoodika on liiga ebatäpne, sest aluseks pole mitte "keskmine päevase elektri" hind vaid juhitava elektritarbimisega saavutatud "odavamate päevatundide hinna keskmine".
Jah minul oma "väikse tarbimisega" pole vahe suur aga paljudel inimestel on isegi korteris kogu tarbimine suurem ja õiged külmad hakkasid alles sellel kuul.
Paljudel peredel ületasid elektriarved Novembris 300eur ja sellel kuul võib tulla juba topelt summa.
Minul polegi veel probleemi aga järsk hinnatõus on maamärk inflatsioonist ja seda tasuks tulevikuks arvestada.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

tabarabarap kirjutas: 12 Dets 2021, 09:01
Ise võtan kuludelt alati eelmise aasta keskmise ja tiksutan selle igakuiselt võrdsena eraldi kulukontole, suvi maksab talve ette ja eriti see kõikumine ei kõiguta.
Variant on veel, et suvel sinu elektrimüüja ise kannab raha sinu toodangu eest oma ettemaksuarvele ja talvel võtab sealt sinu kulu maha. Kui elektrihind tõuseb, siis laekub ka sulle rohkem , kui elektrihind langeb, siis ka sinu kulud vähenevad. Sellisel juhul elektrihinna kõikumine tasandab end ise .Ehk siis energiateema oma kinnisvaraga seoses võid paremal juhul üldse ära unustada ning keskenduda aiakujundusele...

Urmas ja xxx ...ma ei räägi siin toetusest vaid puhtalt energiahinnast...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

ping kirjutas: 11 Dets 2021, 23:56
xxx111 kirjutas: 11 Dets 2021, 19:41 Täitsa huvitav oleks kuulda kui palju EUR-des võit tuli
So kogu tarbimine päevase hinnaga vs praegune arve
Pole mahti arvutada, sest täpseks arvutuseks tuleb iga tunni kogus ja tunni hind eraldi arvesse võtta.
Elektrimüüja tegi Novembri kohta sellise statistika:
Päev 24%-140kWh - 14,8senti.
öö 76% - 455kWh - 8,22senti.
Käibemaksuga 58eur. Ilma võrgu- ja taastuvtasuta.

Aga Dets keskmine kWh hind, kuu algusest tänaseni, sama tarbimisprofiili juures on juba ca 25senti.
:hello:
Viga tuli sisse.
58´le tuleb liita juurde 12eur, sest selle summa eest sai võrku müüdud Novembris elektrit ja kogu võrgust võetud elektri maksumus (ilma lisamaksuta) on tegelikult 70eur.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kui oli viga siis kujuneb vaheks 18 EUR.
Ja selline lihtsustatud metoodika on piisavalt täpne, et hinnata suurusjärke.
Ja ma eraldi mainisin, et igaüks hindab ise kas vahe suur või väike.
Mina enda puhul hindan, et see on kommiraha - no ei hakka ma pesu öösel pesema, telekaid võrgust välja kiskuma jms ebamugavusi endale välja mõtlema selleks, et saavutada marginaalne kokkuhoid mille nullib laps järgmisel päeval toidupoes
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 12 Dets 2021, 12:25 Kui oli viga siis kujuneb vaheks 18 EUR.
Ja selline lihtsustatud metoodika on piisavalt täpne, et hinnata suurusjärke. ...
Selleks, et näidata, et "lihtsustatud metoodika" ei ole piisavalt täpne lisan mõned pildid.
(Igal graafikul on erinev jaotus.)
Novembri päevade keskmise hinna graafik ja päeva tarbimisgraafik, kus kalleim päev oli ca 6eur:
Kuvatõmmis (17).png
Detsembri olemasolev graafik, kus kalleima ühe päeva elektri maksumus on juba ca 19eur:
Kuvatõmmis (18).png

Ja eelmise nädala tunnihindade ja tunnitarbimiste graafik:
Kuvatõmmis (15).png
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta