Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

trebla kirjutas: 05 Juul 2022, 10:00 Kas sa tahad õiget vastust või mugavat vastust?
eleringist saadki pööripäeva toodangu ja rehkenda keskmise hinnaga.
Poolaasta toodangut oleks õigem mõõta talvisest pööripäevast suvise pööripäevani.
Kummaline jah, et päikesejaamad ei suuda nädalasees keskpäevast hinda eriti mõjutada :roll:
Kusjuures meil isegi mõjutab.
Keskpäevane hind on hommikusest tipust 2x ja õhtusest tipust 4x madalam.

Saksamaal, kus ometi paneele per kärss kõige rohkem, on see erinevus ainult 2x ja Prantsusmaal veel vähem.
Mõlemas riigis täna selge taevas...

http://en.sat24.com/en
Mulle piisab mugavast vastusest, müün ju kuu arvestusega.
Tegelikult on aasta nihe ainult kümme päeva, kümne aasta summa perspektiivis samuti ainult kümme päeva :)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

rannamees kirjutas: 05 Juul 2022, 08:28 Pool aastat läbi ja mida näitavad eraisikuna müüjate PV jaama kogutasuvuse arvutused?
Hinnad kõrged, tasuvusajad lühenevad, näod naerul?
Mida siin naerda on, kui iga päev näed elektrihindu ja loodad, et need talveks kolmekordseks ei tõuseks ja et seda üldse oleks.
Ametlikult on ju öeldud, et: "EE ei pea igaühele igal ajahetkel elektri kättesaadavust tagama. Kui häda käes, siis tagatakse elekter ainult elutähtsatele teenustele."

Depo`s on bensugeneraatori hind poole aasta taguse ajaga võrreldes 2 korda tõusnud.
Nagu elektrihind hakkas lendama, ostsin uue 2,8kW geneka 200 eest aga nüüd on lett juba 479eur. https://online.depo-diy.ee/product/357115 Ka materjalide hinnad tõusevad.

Viisin alla aasta tagasi ostetud elektroonikaseadme garantiisse ja müüja maksis kohe raha tagasi öeldes: "Osta parem analoogne uus, aga seekord 2 korda kallimalt, sest hinnad on vahepeal tõusnud".

Need kes elektrihindu ei jälgi, need jälgivad ahjupuu hindu ja räägivad, et heasti kuivanud ahjupuu hind liigub juba 300eur juurde, rummu eest.
Gaasi hinnast tähtsam on, et kas sedagi saab piisavalt varutud ja gaasi olemasolu sellel talvel pole ka kindel.
Valitsus puhkab ja mängib "liivakastimänge" ning pole sugugi kindel, et kes selles mängus kaotab (süüdi jääb) või öeldakse nagu tavaliselt: "Uppuja päästmine on tema isiklik asi".
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mind hämmastas - valitsuses punased ja oravad leidsid, et elektri hind võiks pigem tõusta. Talvel teeme kompensatsiooni vaid vaestele ja alates 200 € MWh. Isamaalisi peetakse mingiteks idikateks kes tahavad rahvale 50 € MWh, kusjuures riik mingit otsest kompensatsiooni maksma ei peagi. Leiti, et rahvale odava hinna juurde naasmine on ajamasina tagasipööramine, punnitakse vastu kuidas jäkstakse.
Olen proovinud elektrit säästa - kõik on kasutusel aga võrreldes eelmise aastaga on arve ikka kolmekordne. Ei tapa aga raha lendab tuulde.
Päikesepaneelide hind on tõusnud. Eelmise aasta kevade eelseid hindu võib vaid unes näha. Isegi hulgi ostes.

Kõik tuttavad, kel on kuskil kasvõi väike kogus metsa, teevad hoolega puid. Soojuspump saab katla lisaks või pannakse kiirkorras kamin majja. Jah selle nipiga sain talvised arved samad mis praegu - kuid puuriit kahanes poole võrra.

Riigi tasandil on ülioluline õige hinnaga elekter. Kallis elekter põhjustab tööstusele raskeid aegu - toote hinda langetada ei saa - elektri raha maksmata jätmine põhjustab tehase sulgemise. EL sees saab veel kuidagi konkureerida aga USA, kolmandad riigid - unustage ära. Hiinast ärme räägi.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

ping kirjutas: 05 Juul 2022, 16:40 Mida siin naerda on, kui iga päev näed elektrihindu ja loodad, et need talveks kolmekordseks ei tõuseks ja et seda üldse oleks.
Ametlikult on ju öeldud, et: "EE ei pea igaühele igal ajahetkel elektri kättesaadavust tagama. Kui häda käes, siis tagatakse elekter ainult elutähtsatele teenustele."

Depo`s on bensugeneraatori hind poole aasta taguse ajaga võrreldes 2 korda tõusnud.
Nagu elektrihind hakkas lendama, ostsin uue 2,8kW geneka 200 eest aga nüüd on lett juba 479eur. https://online.depo-diy.ee/product/357115 Ka materjalide hinnad tõusevad.

Viisin alla aasta tagasi ostetud elektroonikaseadme garantiisse ja müüja maksis kohe raha tagasi öeldes: "Osta parem analoogne uus, aga seekord 2 korda kallimalt, sest hinnad on vahepeal tõusnud".

Need kes elektrihindu ei jälgi, need jälgivad ahjupuu hindu ja räägivad, et heasti kuivanud ahjupuu hind liigub juba 300eur juurde, rummu eest.
Gaasi hinnast tähtsam on, et kas sedagi saab piisavalt varutud ja gaasi olemasolu sellel talvel pole ka kindel.
Valitsus puhkab ja mängib "liivakastimänge" ning pole sugugi kindel, et kes selles mängus kaotab (süüdi jääb) või öeldakse nagu tavaliselt: "Uppuja päästmine on tema isiklik asi".
:hello:
Valitsejate reitinguid vaadates- nii lollil rahval peabki valus olema.

PS: Mul uus genekas ooteasendis.
PPS: Ka puu kasvab kenasti, oma metsas ;)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Kalvis kirjutas: 05 Juul 2022, 18:14 ... Riigi tasandil on ülioluline õige hinnaga elekter. Kallis elekter põhjustab tööstusele raskeid aegu - toote hinda langetada ei saa - elektri raha maksmata jätmine põhjustab tehase sulgemise. EL sees saab veel kuidagi konkureerida aga USA, kolmandad riigid - unustage ära. Hiinast ärme räägi.
10 minutit pärast minu postituse tegemist on Riigiraadio avaldanud artikli, et pole sugugi kindel energia olemasolu olenemata hinnast.
Aga valitsus ei julge seda veel alamatele avalikult kinnitada.
https://www.err.ee/1608648661/eesti-ene ... daolukorra
Kuna pole kindel, kas gaasi talveks jätkub, peab riik Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri hinnangul välja kuulutama hädaolukorra. Majandusministeeriumi asekantsleri Timo Tatari sõnul võiks hädaolukorrad välja kuulutada hoopis kohalikud omavalitsused.

Tatari sõnul ei taga Paldiskisse planeeritud LNG terminal, et meie võrku ka vähegi talutava hinnaga gaasi jagub.

Juhul kui LNG-terminal sügisel meie gaasivõrgus ei randu, jääb talvel gaasi puudu, rõhutas Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ning lisas, et terminali saabumine pole sugugi kindel. "Siis peaks täna võtma erakorralised meetmed kasutusele, et gaasi tarbimist vähendada ja asendada seda võimaluse korral teiste energiaallikatega," ütles Sutter.
Juhul kui LNG-terminal sügisel meie gaasivõrgus ei randu, jääb talvel gaasi puudu, rõhutas Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ning lisas, et terminali saabumine pole sugugi kindel.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

rannamees kirjutas: 05 Juul 2022, 20:12 ... Valitsejate reitinguid vaadates- nii lollil rahval peabki valus olema.

PS: Mul uus genekas ooteasendis.
PPS: Ka puu kasvab kenasti, oma metsas ;)
See mõnikümmend protsenti ettenägelikke ei päästa seda osa rahvast, neid kes usuvad, et "raha tuleb seinast ja piim kasvab poes".
Näiteks kui lüpsilaudal pole varugeneraatorit, siis järgmisel aastal ei pruugi poes enam sellist kogust ja sellise hinnaga piimatooteid üldse olla.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

ping kirjutas: 05 Juul 2022, 20:34
Kalvis kirjutas: 05 Juul 2022, 18:14 ... Riigi tasandil on ülioluline õige hinnaga elekter. Kallis elekter põhjustab tööstusele raskeid aegu - toote hinda langetada ei saa - elektri raha maksmata jätmine põhjustab tehase sulgemise. EL sees saab veel kuidagi konkureerida aga USA, kolmandad riigid - unustage ära. Hiinast ärme räägi.
10 minutit pärast minu postituse tegemist on Riigiraadio avaldanud artikli, et pole sugugi kindel energia olemasolu olenemata hinnast.
Aga valitsus ei julge seda veel alamatele avalikult kinnitada.
https://www.err.ee/1608648661/eesti-ene ... daolukorra
Kuna pole kindel, kas gaasi talveks jätkub, peab riik Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri hinnangul välja kuulutama hädaolukorra. Majandusministeeriumi asekantsleri Timo Tatari sõnul võiks hädaolukorrad välja kuulutada hoopis kohalikud omavalitsused.

Tatari sõnul ei taga Paldiskisse planeeritud LNG terminal, et meie võrku ka vähegi talutava hinnaga gaasi jagub.

Juhul kui LNG-terminal sügisel meie gaasivõrgus ei randu, jääb talvel gaasi puudu, rõhutas Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ning lisas, et terminali saabumine pole sugugi kindel. "Siis peaks täna võtma erakorralised meetmed kasutusele, et gaasi tarbimist vähendada ja asendada seda võimaluse korral teiste energiaallikatega," ütles Sutter.
Juhul kui LNG-terminal sügisel meie gaasivõrgus ei randu, jääb talvel gaasi puudu, rõhutas Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ning lisas, et terminali saabumine pole sugugi kindel.
:hello:
"Minu isa küll gaasi(toetusi, jne) ei vaja ja üleüldse, suvi kestab, palk jookseb ja Madridis NATO õhtusöögil peab minust hea mulje jääma" :)
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Tegelikult on aasta nihe ainult kümme päeva,...
Kümme päeva on kolmandik kuud. Samas veel kõige tootlikumast kuust. Ehk sarnase tootlikkusega piisaks aastas 6 kuust.
Sisuliselt sa lisad optimistlikult tegelikule aastatoodangule ühe kuutoodangu juurde...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

trebla kirjutas: 06 Juul 2022, 08:30
Tegelikult on aasta nihe ainult kümme päeva,...
Kümme päeva on kolmandik kuud. Samas veel kõige tootlikumast kuust. Ehk sarnase tootlikkusega piisaks aastas 6 kuust.
Sisuliselt sa lisad optimistlikult tegelikule aastatoodangule ühe kuutoodangu juurde...
Kuna "aastatoodang" on pidevalt korduv perioodiline protsess, siis "aastatoodangu" mõõtmisel pole mingit vahet, et kus nullpunkt asub, kas Jaanipäeval või Jõuluööl, summa on ikka sama.
Perioodiliselt toimuvaid protsesse on mõistlik arvestada tippude järgi ja seega kütteperioodi (tarbimine) peaks võrdlema Jaanipäevast ja PV tootmisperioodi (tootmine) aastavahetust "null punktiks" võttes.

Suvise pööripäeva tähtsustamine aastases tsüklis on sama nagu kiidelda, et: "Minu isa jalgratas on ägedam kui sinu isa jalgratas".
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

ERR artiklis oli iva sees. Praegu tegelevad katlamajad mölutamisega, sest arvavad küll gaas torust tuleb. Täpselt sama oli hiljutine talv. Sest tõesti, miks peab katlamaja muretsema gaasi pärast kui mis iganes hinnaga sisse ostab võib tarbijatele edasi kanda. Tegu on monopoli olukorraga.
Õige inimene muidugi viiks katlamaja õlipõletid töökorda. Aga jällegi - katlamajal puudub motivatsioon seda teha. Talvel on muidugi seakisa ja ammutuntud jutt - talv tuli ootamatult, gaas kompab rekordeid jne... Riigi valitsus muidugi tegeleb kõige muuga ja jooksev minister räägib ootamatustest.

Asjast. Kui riik soovib ohule mõelda siis peaks olema kaks asja -eraisikutele taastatakse kütteõli müük (ilma aktsiisita) Paljudel majadel on veel õlipõletid säilinud.
Teiseks - katlamajadele pakutatakse osaliselt toetust õlipõletite hankimiseks/kordategemiseks. Kui riik seda teha ei taha, tasub valimispäeval tegemata jätmist meeles pidada. Minul pole probleeme.

Elektri osas on võimalik Eestis - avariiolukorras suudaksime enamuse eesti elektrist toota. Tänane seadusandlus aga piirab - kuid seadust saab muuta! Kui elektritootmisvahendeid pole siis on PUPU
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kalvis kirjutas: 06 Juul 2022, 11:45 Asjast. Kui riik soovib ohule mõelda siis peaks olema kaks asja -eraisikutele taastatakse kütteõli müük (ilma aktsiisita) Paljudel majadel on veel õlipõletid säilinud.
Jääks selles väites veidi kahtlevale istekohale. Kui ongi, siis võib-olla mõnedel asjahuvilistel kollektsionääridel ajaloo talletamise huvides tulevastele põlvedele või tulnukatele tutvustamiseks kui primitiivsed me oleme olnud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

trebla kirjutas: 06 Juul 2022, 08:30
Tegelikult on aasta nihe ainult kümme päeva,...
Kümme päeva on kolmandik kuud. Samas veel kõige tootlikumast kuust. Ehk sarnase tootlikkusega piisaks aastas 6 kuust.
Sisuliselt sa lisad optimistlikult tegelikule aastatoodangule ühe kuutoodangu juurde...
Aastat arvestan ikka 1.01, ehk "juurde" tuleb 10 detsembripäeva :) Aga seda ainult esimesel aastal, edasi on ju nullpunkt alati sama.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

ping kirjutas: 05 Juul 2022, 20:49 See mõnikümmend protsenti ettenägelikke ei päästa seda osa rahvast, neid kes usuvad, et "raha tuleb seinast ja piim kasvab poes".
Näiteks kui lüpsilaudal pole varugeneraatorit, siis järgmisel aastal ei pruugi poes enam sellist kogust ja sellise hinnaga piimatooteid üldse olla.
:hello:
Kahjuks on see kurb tõde- julgelt 80% rahvast ei vaata mitte midagi pikemas või laiemas perspektiivis.
Sama 20/80 printsiip kehtib täielikult ka valitsejate kohta.
:hello:
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Aastat arvestan ikka 1.01, ehk "juurde" tuleb 10 detsembripäeva
Kui mul on terve detsembrikuu toodang võrdne juuni lõpu sisuliselt poole päeva toodanguga, siis nende 10 detsembripäeva juurdeliitmine või ärajätmine ei muuda üldpildis midagi.

Kui su paigaldis on vähemalt aasta töötanud, siis kõige lihtsamalt saad oma toodangut ennustada e-eleringi lehelt vaadates viimase 365 p toodangut täna siis 7 juuli 2021 kuni 6 juuli 2022. Ehk siis see mis on reaalselt toodetud juba 2022, on ka arvele võetud ja ennustada saad vaid, et ehk ülejäänud osa 2022 aastast läheb v-olla samamoodi kui sama periood 2021. Aga 01.12.2022 sarnast ennustust tehes suurt midagi muutuda enam ei saa...

Kuid praegu - paar pilvist või selget päeva rohkem just hetkeperioodil võivad seda pilti suuresti muuta, nii, et ei ole vaja oma pead sellega eriti vaevata...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

:cray:
Kalvis kirjutas: 05 Juul 2022, 18:14 ....
Olen proovinud elektrit säästa - kõik on kasutusel aga võrreldes eelmise aastaga on arve ikka kolmekordne. Ei tapa aga raha lendab tuulde.
Päikesepaneelide hind on tõusnud. Eelmise aasta kevade eelseid hindu võib vaid unes näha. Isegi hulgi ostes.

Kõik tuttavad, kel on kuskil kasvõi väike kogus metsa, teevad hoolega puid. Soojuspump saab katla lisaks või pannakse kiirkorras kamin majja. Jah selle nipiga sain talvised arved samad mis praegu - kuid puuriit kahanes poole võrra.

...
Mina olen oma 20% elektrist kokku hoidnud.
Päikespaneelide hinna langust ennustati aastaks 2024 aga seda ei pruugi juhtuda.
Metsa lähen kah tegema, kui aega saan - üraskite poolt jala peal ära kuivatatud kuused tuleb halgudeks teha - saab juba sel talvel kasutada... ;)
Kui paneelide hind on ka tõusnud 2x, siis elektri hind on tõusnud rokem kordi ja paneelide paigaladamine praegu on kasumlikum kui 2020 põhjahindade aegu.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Ac457765 kirjutas: 08 Apr 2022, 12:16 Nende numbritega pole midagi erilist teha, tähtis on see, millise aja jooksul süsteem end tasa teenib ja kasu hakkab teenima. Ilmselt seda veel juhtunud pole ja tegelikult lihtsalt miinusmärgiga suured numbrid tiksuvad tasapisi väiksemaks? :hello:
Pessimistidele-
Omakapitali tootlus 1,5 aastaga 42% :shock:
Tasuvusaeg lühenes 2,3 aasta peale :hello:
Tulenevalt praegusest energiahinnast on jooksev poolaasta olnud tulusam eelmisest täisaastast.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Alustada tuleb loomulikult elektrist. Igaüks, kes viitsib endale selgeks teha kõige elementaarsemad lähteandmed, saab aru: absoluutne enamik Eesti elektrist toodetakse sajaprotsendiliselt riigile kuuluva ettevõtte poolt, kes on Eesti seaduste mõttes selgelt turumonopolist. Omaniku esindajal ehk rahandusministril on vaja ainult ütelda, et nüüd hakkame väiketarbijale müüma elektrit fikseeritud hinnaga. Samal ajal tuleb elektrihinnast elimineerida CO2 kvoodi hind. Me saame üleöö elektrihinna, mis on alla 30 euro megavatist. See on puhas poliitiline otsus ja omaniku tahte väljendus ning siin ei ole ühtegi euroreeglit, mille taha me kinni jääme.

Allikas https://elu.ohtuleht.ee/1066307/ol-vide ... aseks-teeb
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Märkimata jäi, see ettepanek tehti eelmise aasta sügisel enne talve. Kevadeni jokutati ja siis ilma erilise kärata hääletati maha (oravad koos kesikutega). Kui isamaalised poleks seda koalitsiooni loomiseks üles võtnud siis elaksime kallis elektris järgnevates aastates. Kas aga tuleb lubatuna 1 novembriks - pole üldse kindel.
Poliitikud ei saa siiamaani aru - et kallis ellekter ei tohi olla eesmärk - vastupidi - enamus riikides püütakse teha kõik, et elekter oleks soodsam - see on riigi majanduskasvu alus.
Olen korduvalt öelnud - soodne elekter on valitsuse käes - justnimelt üks hääletus ja olekski asi tehtud. Seejuures jääb tänu kallile välisturule alles PV paneelide omanikel müüa elektrit ikkagi NPS hinnaga. Oleks justkui hundid söönud - lambad terved. JAH, üksk kaotaja selles mängus on - see on seesama riik, kel jääb saamata erakorraline maksutulu. Just see on põhjus, miks riik ajab sõrgu vastu ja ei taha lihtsat asja teha.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Kalvis kirjutas: 20 Juul 2022, 11:13 ... Oleks justkui hundid söönud - lambad terved. JAH, üks kaotaja selles mängus on - see on seesama riik, kel jääb saamata erakorraline maksutulu. Just see on põhjus, miks riik ajab sõrgu vastu ja ei taha lihtsat asja teha.
Kõige suuremad kaotajad on "teatud poliitilisi organisatsioone" toetavad äriühingud.

Kuigi ka Eesti Riik on noteeritud panganduses kui äriühing, siis põhiseaduse järgi ei ole Eesti riigi põhieesmärk äriajamine.
https://www.riigiteataja.ee/akt/115052015002
mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus,
mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Ei tule sealt midagi odavat, lihtsalt fixitakse kõigile ja kallilt
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Urmas kirjutas: 20 Juul 2022, 07:58 ... Omaniku esindajal ehk rahandusministril on vaja ainult ütelda, et nüüd hakkame väiketarbijale müüma elektrit fikseeritud hinnaga ...

Allikas https://elu.ohtuleht.ee/1066307/ol-vide ... aseks-teeb
Muidugi on selle idee juures jälle oht, et mõned meie suurtarbijatest Kaval-Antsud tekitavad 50 tarbimispunkti mahtumaks väiketarbija mõiste alla nagu juhtus päikesepaneelidega, kus tegelikult üks terviklik 10ha põld paneelide alla jagati 50-ks väiksemaks üksuseks. Keegi taipas tegutseda Dalai-laama ütluse järgi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 21 Juul 2022, 06:18
Urmas kirjutas: 20 Juul 2022, 07:58 ... Omaniku esindajal ehk rahandusministril on vaja ainult ütelda, et nüüd hakkame väiketarbijale müüma elektrit fikseeritud hinnaga ...

Allikas https://elu.ohtuleht.ee/1066307/ol-vide ... aseks-teeb
Muidugi on selle idee juures jälle oht, et mõned meie suurtarbijatest Kaval-Antsud tekitavad 50 tarbimispunkti mahtumaks väiketarbija mõiste alla nagu juhtus päikesepaneelidega, kus tegelikult üks terviklik 10ha põld paneelide alla jagati 50-ks väiksemaks üksuseks. Keegi taipas tegutseda Dalai-laama ütluse järgi. ;)
Väheinformeeritud isikud ei tea, et Kaval-Antsud on juba ammu olemas, kelle lobi tulemusena on loodud näiteks seadusesse selline mõiste nagu "otseliin" ja mille abil kavalamad ostavad nagunii elektrit oma isikliku kokkuleppehinnaga elektritootjaga ja neid börsihind absoluutselt ei sega.
https://www.google.com/search?q=otselii ... e&ie=UTF-8
(See Ida-Virus (elektrijaama teritooriumil asuv) "server" mis tegelikult on üks suurimaid krüptokaevandusi, saab oma elektri otseliiniga ja ka see pole sugugi kindel, et kas nad üldse maksavad ka süsinikumaksu.)
Kusjuures ka oma pargis toodetud elektri naabrile müümise eest on ka võimali taastuvenergia toetust saada.
Kas võib saada taastuvenergia toetust?

Otseliini kaudu edastatud taastuvelektri eest saab taastuvenergia toetust sarnaste põhimõtete järgi nagu võrku toodetud rohelise elektri eest.
https://www.toostusuudised.ee/uudised/2 ... gutasudelt

Teistes riikides on tavaline, et kohalik elekter on kohalikule tarbijale kulupõhise hinnaga ja üle piiride toimuv kaubandus on börsihinnaga. Ka Soomes, Prantsusmaal, jne.

Meil on eratarbija pandud tanki ja sunnitud ostma elektrit rahvusvahelise kaubanduse hinnaga, mille ülemist piiri just tõsteti kuni 4000eur/MWh juurde.
Ehk kui elektri hind tõuseb isegi 10 korda, on see kehtivate EU normidega kooskõlas.
:hello:
Viimati muutis ping, 21 Juul 2022, 09:12, muudetud 1 kord kokku.
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Seeder midagi avalikustas:
Universaalteenuse hind kujuneb nii, et me teame Eesti Energia tootmishinda – koos kasumiga tuleb 50 euro ümber megavatt-tund. Sinna lisandub CO2 maksumus, mis on küll muutuv, aga ta ei muutu kordades. Praegu on see umbes 80 eurot megavatt-tund. Kokku siis 130 eurot megavatt-tunni eest. Lahutades sellest 50 eurot toetust, lisades käibemaksu, siis praeguse teadmise juures peaks universaalteenus olema kättesaadav umbes 100 euroga megavatt-tunni eest. See on see suurusjärk kodutarbija jaoks.

See 50 euro hüvitamine toimub vastavalt koalitsioonileppele ühekordselt, alates 1. oktoobrist kuni 1. aprillini – kütteperioodi kuus kuud. Selline oli koalitsioonipartnerite soov ja nõue, et see ei oleks alaline. Kuid elektrituru reform, universaalteenus kehtestatakse tähtajatult.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

ping kirjutas: 21 Juul 2022, 09:04 https://www.google.com/search?q=otselii ... e&ie=UTF-8
(See Ida-Virus (elektrijaama teritooriumil asuv) "server" mis tegelikult on üks suurimaid krüptokaevandusi, saab oma elektri otseliiniga ja ka see pole sugugi kindel, et kas nad üldse maksavad ka süsinikumaksu.)
Kusjuures ka oma pargis toodetud elektri naabrile müümise eest on ka võimali taastuvenergia toetust saada.
Kas võib saada taastuvenergia toetust?

Otseliini kaudu edastatud taastuvelektri eest saab taastuvenergia toetust sarnaste põhimõtete järgi nagu võrku toodetud rohelise elektri eest.
https://www.toostusuudised.ee/uudised/2 ... gutasudelt
https://www.ohtuleht.ee/1053837/memmeke ... ga-kosmost
Taustategelasi arvestades- ei laeku sealt mingeid makse :)
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/9197 ... kaevanduse
Sama äri käis isegi kaitseväe "elektrikilbist" :D
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Juuli arve käes ja keskmine kwh hind koos maksudega 0.4 eur ja ainult energia, maksudeta keskmine 0.24 eur
Vasta