Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10829
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vtl kirjutas: 04 Okt 2022, 22:32 Ma ei saa hetkel päris hästi aru Sinu küsimusest? ...
Elektrilevil on nimekiri testitud ja võrku lubatavatest tootmisseadmetest.
Sorry, ei mõelnud konkreetselt sind ja üksiküritajaid, vaid neid nn seadusauke ära kasutavaid "ärimehi", kes jagasid 1ha 10-ks eraldi maatükiks toetuse saamiseks. JOKK!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

Urmas kirjutas: 04 Okt 2022, 23:05
vtl kirjutas: 04 Okt 2022, 22:32 Ma ei saa hetkel päris hästi aru Sinu küsimusest? ...
Elektrilevil on nimekiri testitud ja võrku lubatavatest tootmisseadmetest.
Sorry, ei mõelnud konkreetselt sind ja üksiküritajaid, vaid neid nn seadusauke ära kasutavaid "ärimehi", kes jagasid 1ha 10-ks eraldi maatükiks toetuse saamiseks. JOKK!
Oot, mis puutub siia see, kui mitmeks sa oma maatüki jagad või tootmisvõimsust jokitad? Jutt käis enne sellest, kas on võimalik ühe juhtme otsast ühe tariifiga tarbida ja teisest otsast võrku (kasumiga) tagasi müüa.

Selleks, et üldse saaks midagi võrku tagasi müüa, peab sul olema kõigepealt väiketootja võrguleping ja selle lepingu saamiseks peaks sul olema ette näidata aktsepteeritud tootmisseade, koos auditi ja seadistusprotokolliga, et see on ka nõuetekohaselt paigaldatud.
Kui keegi nüüd hakkab selle tootmisseadmega esimeses lõigus mainitud viisil manipuleerima, siis on kaks varianti - võidetud kogused on kas väga väikesed ja avantüür ei tasu ennast majanduslikult ära - või torkab asi silma ja võrguettevõtja tõmbab tal saba seinast välja.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 02:11Tehniliselt ei tee autotrafo võrgule midagi halba.
Halba tegemise jutt tuli ju teisest kontekstist, kui Urmas küsis, miks peavad tootmisseadmed nõuetele vastama.
Pealegi, autotrafo ei ole üldse tootmisseade.
kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 02:11...Kuna sisuliselt väitsid, et väike(tootja) ei tohi suurt (EE-d) nörritada, siis vastpidises nörritamises võid näiteks veenduda seda maksmüüri taga olevat lugu lugedes...
Esiteks, ma ei sõnastanud nii, et väiketootja "ei tohi" suurt nörritada, vaid ütlesin, et suure juures ei tööta päris idioodid, kes ei hammustaks läbi seda, kui keegi hakkab mõõdikutega (arvestatavas mahus) manipuleerima. Tootmis- ja tarbimismustrite analüüsimiseks ei ole isegi inimest vaja, vaid seda teeb tänapäeval arvuti.

Teiseks, see suhtumine, et kui suured nörritavad, siis on justkui moraalselt õigustatud, kui väikesed ka väikestviisi talle vastu-tünga teevad, ei vii kusagile. Meie põlvkond Sinuga on piisavalt vene aega näinud, kus riigi tagant varastamine oli täiesti normaalne tegevus. Ei soovi seda tagasi.
kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 02:11...Seal on veel "suurte" trikke, millest avalikult kirjutatakse (kui üldse, sest tegelikult on see siseinfo) "läbi lillede" ja pannakse maksumüüri taha, et palju ei loetaks.
Ega Sa Kunn ometigi süvariigi-usku pole läinud, kes arvab tõsimeeli, et maksumüüri taha pannakse asju sellepärast, et "siseinfot palju ei loetaks"?

Ma olen siiani ikka vastupidist arvanud: intelligentne inimene on see, kes tellib endale ajalehe - vahet pole, kas see on paberil või internetis. Ja lumpen "ei viitsi" (loe: ei raatsi) raha maksta ning ammutab oma uudised ja "teadmised" sotsiaalmeediast.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

vtl kirjutas: 04 Okt 2022, 23:22 Oot, mis puutub siia see, kui mitmeks sa oma maatüki jagad või tootmisvõimsust jokitad? Jutt käis enne sellest, kas on võimalik ühe juhtme otsast ühe tariifiga tarbida ja teisest otsast võrku (kasumiga) tagasi müüa.

Selleks, et üldse saaks midagi võrku tagasi müüa, peab sul olema kõigepealt väiketootja võrguleping ja selle lepingu saamiseks peaks sul olema ette näidata aktsepteeritud tootmisseade, koos auditi ja seadistusprotokolliga, et see on ka nõuetekohaselt paigaldatud.
Kui keegi nüüd hakkab selle tootmisseadmega esimeses lõigus mainitud viisil manipuleerima, siis on kaks varianti - võidetud kogused on kas väga väikesed ja avantüür ei tasu ennast majanduslikult ära - või torkab asi silma ja võrguettevõtja tõmbab tal saba seinast välja.
Paar juhust olid kus firmad just nii tegid. Üks firma omas elektrigeneraatorit. Teine oli tavaline tarbija. Mõlemad asusid kõrvuti. Ja ühendasidki generaatori fiidrisse teise firma tarbimise ja müüsid võrku tagasi. Silma see torkas, sest peale 2-3 ettevõtte sellega vahelejäämist parandati ka seadusandlust ja firmad pidid igasugused kahtlased fiidrid mõõteseadmetega varustama. Rohkem pole seda tehtud.
Üldiselt tahabki just seepärast Maksuamet saada kõikide tootjaseadmete elektriskeeme. Algul tundus see mulle imelikuna aga pärast avantüüri oli asi selge miks.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xil »

Selleks, et börsihindade pealt teenida, ei pea omama kahte lepingut, piisab, kui on elektri võrku müügi leping. Tarbid odavatel tundidel ja kallitel tundidel müüd nii palju, kui leping võimaldab, kas siis akut või generaatorit kasutades. Muidu tarbijate jaoks on see kasulik tegevus - aitab võrgu koormust ühtlustada ning tipuhindu allapoole tuua.
Kahe lepingu puhul, näiteks naabriga koopereerudes, saab ka ilma suurt akut või generaatorit omamata naabri ühisteenuse elektrit börsihinnaga võrku müüa. See pole kellelegi peale nende kahe tüübi kasulik ja Elering kahtlemata märkab seda, aga märkamisest on vähe kasu - Eleringil tuleb kohtus tõestada, et elektrimüüja on süüdi, mitte elektrimüüjal, et tema on süütu.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Nendel juhtumitel võeti seadusesilm kaasa, kes fikseeris, et kahe ettevõtte vahel oli tekkinud lubamatu elektriühendus...
Tollal vist see veel puhas seaduserikkumine polnudki, sest süüdlased vaidlesid vastu ajakirjanduses. Kuulsin, et kästi seadmed ringi teha nii et tarbida teisest ettevõttest tohtis aga sama fiidri kaudu elektit ülesse müüa enam ei tohtinud. JA kõik fiidrid pidid arvestid saama.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 416
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Küülaline kirjutas: 04 Okt 2022, 14:00 Kas see 41 oli ainult elekter või kõik kokku? Mul tuli augustis 40 senti kogu arve pealt.
Kirjutasin mälu järgi, aga eile pidin uuesti arvutama ühe foorumi küsimuse tõttu ja tegelikult tuli 43 senti kw/h koos maksudega, kuna universaalteenus 19,19 on ka koos maksudega. See on ainult elektri ost, kuna ostan 220 Energiast, ülekandeteenus Eleringist. Ilma maksudeta oli päevaaja börsihind 45,875 ja ööaja 24,580 s. kw/h
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Minul jätkub "sport": Pilt
Oskab keegi seletada erinevust? Ühe telefoniga on tarbimine fikseeritud öösel, teisega ca 10 tundi hiljem. Eesti energia äpp näitab eelmise kuupäeva tarbimist...ja väiksem number oli ajaliselt varem.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

kas sa oled mõlema telefoniga samas ajavööndis ? Pidavat tekkima kuvamises jamad, kui oled oma nutiseadme või arvutiga andmelao ajavööndist väljas...
Aga välistatud pole ka andmete korrigeerimine...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Urmas kirjutas: 04 Okt 2022, 23:05 ....
Sorry, ei mõelnud konkreetselt sind ja üksiküritajaid, vaid neid nn seadusauke ära kasutavaid "ärimehi", kes jagasid 1ha 10-ks eraldi maatükiks toetuse saamiseks. JOKK!
Kõige suurem jokitaja oli kuuldavasti EE ise...
Seega on tegemist lihtsalt riigialamate täiendava maksustamisega riigi hüvanguks....
valaskalakene
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 199
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:22
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas valaskalakene »

Alexy kirjutas: 05 Okt 2022, 12:06 Minul jätkub "sport": Pilt
Oskab keegi seletada erinevust? Ühe telefoniga on tarbimine fikseeritud öösel, teisega ca 10 tundi hiljem. Eesti energia äpp näitab eelmise kuupäeva tarbimist...ja väiksem number oli ajaliselt varem.
Parempoolsel pildil on viimane tund puudu.
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Alexy »

tänud
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 11:14
Tarbid odavatel tundidel ja kallitel tundidel müüd nii palju, kui leping võimaldab, kas siis akut või generaatorit kasutades.
Sisuliselt on selline tegevus ka ju turumanipulatsioon.
Kas see turumanipulatsiooni jutt käis vaid ülal viidatud tsitaadi kohta? Kui nii, siis ma siin küll manipulatsiooni ei näe. Selle asja nimi on piikide silumine ja sellist asja teevad suurtes mastaapides ju Tesla Megapackid, samuti pumphüdrujaamad. See on võrgule kasulik.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas aero »

Viimati muutis aero, 05 Okt 2022, 21:32, muudetud 1 kord kokku.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

xil kirjutas: 05 Okt 2022, 07:57 Selleks, et börsihindade pealt teenida, ei pea omama kahte lepingut, piisab, kui on elektri võrku müügi leping. Tarbid odavatel tundidel ja kallitel tundidel müüd nii palju, kui leping võimaldab, kas siis akut või generaatorit kasutades. Muidu tarbijate jaoks on see kasulik tegevus - aitab võrgu koormust ühtlustada ning tipuhindu allapoole tuua.
Kahe lepingu puhul, näiteks naabriga koopereerudes, saab ka ilma suurt akut või generaatorit omamata naabri ühisteenuse elektrit börsihinnaga võrku müüa. See pole kellelegi peale nende kahe tüübi kasulik ja Elering kahtlemata märkab seda, aga märkamisest on vähe kasu - Eleringil tuleb kohtus tõestada, et elektrimüüja on süüdi, mitte elektrimüüjal, et tema on süütu.
Kõigepealt tasub oma tootmisleping ja sellega seotud tehnilised tingimused üle vaadata. Kui sul on näiteks seal registreeritud päikesepaneelid, siis ei tähenda see seda, et võid sama liini peal suvalisel hetkel suvalise muu tootmisseadmega, nagu näiteks generaator vms. võrku müüa.
Seda, kas sa tohid salvestusseadmesse salvestatud energiat nt. öisel ajal võrku anda, või veelgi enam - seda salvestusseadet võrgust laadida ja siis võrku tagasi müüa, määrab ka leping.

Ma ei ole jurist, aga lepinguväline manipuleerimine tootmisseadmega võiks minu arvates minna näiteks Karistusseadustikus kelmuse paragrahvi alla ("Teisele isikule varalise kahju tekitamise eest tegelikest asjaoludest teadvalt ebaõige ettekujutuse loomise teel varalise kasu saamise eesmärgil"). Ka "elektrienergia, maagaasi või soojusenergia ebaseadusliku kasutamise eest võrku ebaseadusliku lülitumise teel" eest on KarS ette nähtud omaette paragrahv ja see ei tähenda ainult mõõdikust möödaminemist, vaid ka sellega manipuleerimist.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Rein Sa kirjutas: 05 Okt 2022, 11:51päevaaja börsihind 45,875 ja ööaja 24,580 s. kw/h
Mis mõttes päeva ja öö börsihind? Börsihind on ju tunni kaupa, miks selline keskmine on välja toodud?
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 11:14 Edasi vastan VTL-ile ilma tema tsitaate välja toomata.
Ja vtl, palun erista lepingu rikkumist ja süülist vastutust. Kui sa seda ei suuda, siis võiksid oma jutud jätta kirjutamata. Kui on leping taga, siis süülist tsiviilvastutust üldiselt eitatakse. Jutt võib siis tulla vaid lepingu rikkumisest. Süüline kriminal- ja väärteo vastutus eeldab täpselt sellele sättele allutamist, mis on kirjas Karsi eriosas. Kas on midagi sellist?
Ma ei ole jurist ja sina ka mitte.
Ei soovi sinuga vaielda ega jaurata selle üle, millise konkreetse seaduspügala alusel võidakse lepingut rikkunud tarbijat/mikrotootjat süüdistada, kui see teisele poolele kahju põhjustab. See ei ole selle foorumi teema ega spetsialiteet.
kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 11:14Sa võid oma nutujadas ju hakata eitama...
Kui Sa just sihilikult ei taotle seda, et sattuda sarnaselt foorumlase AC45...-ga minu ignoreeritavate listi, siis ära loobi selliseid väljendeid, nagu "nutujada" vms.
kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 11:14Mis puutub 2 sisendiga varustust, siis selline lahendus oli lausa kohustuslik kõrgendatud töökindluse nõudega tarbijatel ja täeisti soositud oli sisendite paralleeltöö. Selleks, et seal ei tekiks soovimatuid uitvoole, võis ette näha 1-s sisendis pinge reguleerimise trafoga. Ma kirjeldasin sulle täiesti legaalset ja soositud lahendust.
Kahe sisendiga varustuskindlus on täiesti teine asi ja suure tõenäosusega ei ole sellises seades lubatud erinevate sisendite kokkuühendamine, mis võiks lõppeda energia ühest fiidrist teise tagasiandmisega.

Meil serverimajutuses on juhtumisi kaks sõltumatut toiteliini, mis toidavad eri toiteplokke ja mitme sisendiga UPS-e. Kuskil ei ühendata liine lihtsalt paralleeli.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xil »

kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 11:14
Tarbid odavatel tundidel ja kallitel tundidel müüd nii palju, kui leping võimaldab, kas siis akut või generaatorit kasutades.
Sisuliselt on selline tegevus ka ju turumanipulatsioon.
..
Väärtpaberite, kinnisvara jms. ostmist siis, kui kaup on odav ja müümist siis, kui hind on kõrge, nimetatakse investeerimiseks, mitte manipuleerimiseks. Kusjuures ka väärtpaberibörsidel ning kinnisvaraturul vähendab säänne tegevus volatiilsust (hinnakõikumiste ulatust).
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas aero »

xil kirjutas: 05 Okt 2022, 19:21
kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 11:14
Tarbid odavatel tundidel ja kallitel tundidel müüd nii palju, kui leping võimaldab, kas siis akut või generaatorit kasutades.
Sisuliselt on selline tegevus ka ju turumanipulatsioon.
..
Väärtpaberite, kinnisvara jms. ostmist siis, kui kaup on odav ja müümist siis, kui hind on kõrge, nimetatakse investeerimiseks, mitte manipuleerimiseks.
Täpsemalt on see kauplemine. Varasematel aegadel ka hangeldamine, äritsemine, paristamine. Investeerimine on pigem “osta ja hoia” tüüpi tegevus.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Nõuka ajal, kui kõik "helgemad pead" usinasti elektrit varastasid, jäi vahele üks osav tüüp, kes ahjupottide taha küttespiraali oli ladunud, sest soojas ahjus olevatele "tukkidele" olid ajaga seened peale kasvanud.

Tänapäeval tuleb elektrimüügi lepingu avalduses näidata toodetud energia allikas (päike, tuul, puit, jne).
Müügi üldtingimustes on punkt, et müügileping kehtib ainult "sellest toormest pärit energialiigi" müümiseks ja ostmiseks.

Kui suvel kamandada koer hoovis "elektrit keerutama", siis see ei torka väga silma, aga kui talvel on juba kuu aega paneelid jääga kaetud ja paneeliomanik tuleb kontorisse oma teenitud tuhandet nõudma, küll siis lepingu rikkumise eest vahele võetakse.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 17:52
Meil serverimajutuses on juhtumisi kaks sõltumatut toiteliini, mis toidavad eri toiteplokke ja mitme sisendiga UPS-e. Kuskil ei ühendata liine lihtsalt paralleeli.
Mitte "kuskil ei ühendata paraleeli", vaid "teil ei ühendata paralleeli". Saad vahest aru? Hästi.
Loe siis minu lauset nii, et "meil (serverimajutuses) ei ole mitte kuskil ühendatud liine lihtsalt paralleeli.
kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 17:52Tehnilises mõttes on nii palju vahet, et liinid on vähem koormatud, pingelang väiksem, talitlus on soodsam. Liinide paralleeltöö on täiesti tavaline nähtus. Samaoodi nagu võid skeemi joota 1 takisti või n takistit paralleeli.
Liinide paralleelühendus võib elektri- või kasvõi veevõrkudes küll esineda, aga kui Sa tõid näiteks tarbija varustuskindluse, siis see näide juba insenerimõistuse järgi ei päde.

Esiteks ja kõige olulisem probleem selle paralleelitamise juures on asjaolu, et kui ühe liini peal midagi juhtub, näiteks kopp lööb selle lühisesse, tekib ülepinge vms., siis see mõjutab kohe ka teist liini ja lööb mõlemad rivist välja. Ehk see aitab varustuskindlust parandada ainult ühe alajaama "viisakalt" tagant äralülitamise korral, aga mitte muudel juhtudel.

Teiseks tekib selle ühe liini väljalülitamisega olukord, kus läbi teise liini jääb esimene pinge alla ehk just see, mida päikeseparkidega soovitakse vältida - montöör lülitab liini välja ja ei tea, et teisest otsast tuleb pinge peale.

Kolmandaks on need eri liinid (teiste tarbijate poolt) üldiselt erinevalt koormatud ja täiesti reaalselt võib hakata elekter ühest fiidrist teise voolama, tekitades arvelduse poolelt suurt segadust. "Tavaline" arvesti loeb mõlemasuunalist liikumist tarbimisena.
kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 17:52Iseasi, et see võib nõuda võrguettevõtjaga kokkulepet, et ta teaks, et teisest liinist võib midagi teispidi voolata. Kuid see on väike nüanss. Antud juhul on eelduse järgi olemas tootjaleping 1-s sisendis, seega sealt võib ka tarbija poolt "midagi" oodata.
Sa saad ise ju ka aru, et selline olukord nõuab võrguettevõtjaga kokkulepet ja mitte ainult. Lisaks on vajalikud ohutustehnilised meetmed, et võrguettevõtja saaks neid liine vajadusel kiiresti teineteisest lahutada.

Pealegi on väga ebatõenäoline, et sellise paralleelühenduse korral hakkaks võrguoperaator ühes sisendis tootjalepingut sõlmima, tehes liinid veelgi ebasümmeetrilisemaks. Või kuidas see tagasimüük peaks toimuma - mõlemasse fiidrisse korraga? Kuidas arveldame?

Ok, isegi kui selline paralleel-skeem toimiks, siis suure tõenäosusega ei antaks eri fiidritel eri paketi ja tariifiga energiat, mida õnnestuks kasumiga ühest juhtmest teise liigutada. Ehk unistage edasi seltsimehed.
kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 17:52Ja kui pole jurist, siis ära jahvata juriidilisest süüst. Otsusta ära, kas enne ajasid juriidikast möga või mitte.
Ma näen, et sa oled oma algset postitust ja tatipritsimist "veidi" silnud.
Selleks ei pea jurist olema, et teada, et vargus või kelmus lähevad Karistusseadustiku alla, nagu ka energia kasutamine võrku ebaseadusliku lülitumise teel.
Jah, ma ei ole jurist, et oskaksin sulle lambist tuua võimalikke tõlgendusi karistusi, kohtulahendeid ja nüansse. Aga nagu ma juba enne kirjutasin, siis see ei ole ka selle foorumi eesmärk. Küll EE ja tema sugulased leiavad nii juriste kui paragrahve, mida skeemitajale peale saata.
kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 17:52Mõtle loogiliselt, maailm pole must valge ja ei sisalda vtl tõde ja valet.
Aga ignotavate listi võid küll pista, mulle sellised eristaatused meeldivad.
Look who's talking... Üks suuremaid internetitrolle ning "tõe"kuulutajaid näitab näpuga oponendi peale ja hakkab rääkima tema mustast ja valgest, tõest ja valest.
Ma proovi(si)n tõesti viimast korda viisakaks jääda ja tehniliselt argumenteerida (ülalpool).
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas vtl »

kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 23:08Hakka siis sisustama. KarS-i sätteid analoogia korras kohaldada ei tohi ja iga sõna tuleb täpselt sisustada. Mul juristist naine on põnevusega ootamas. Kuna on olemas eeldatav erisäte, siis üldsätted (sinu: vargus, kelmus) ei puutu asjasse. Nii, et need olid juba sinu lahmimised, mis on juba nüüd nullitud. Edasi?
Miks ma üldse peaksin hakkama sinu juristist naisega ehitusfoorumi vahendusel ja läbi sinu vaidlema?

Milline lause minu eelnevast postitusest jäi sulle arusaamatuks:
vtl kirjutas: 05 Okt 2022, 23:02...nagu ma juba enne kirjutasin, siis see ei ole ka selle foorumi eesmärk. Küll EE ja tema sugulased leiavad nii juriste kui paragrahve, mida skeemitajale peale saata.
rannamees
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 21 Jaan 2013, 20:28
On tänanud: 153 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rannamees »

new1 kirjutas: 04 Okt 2022, 18:57 Kas sellist trikki ei saaks teha, et võtaks endale niiöelda kaks eraldi liitumist/arvestit elektrikappi ja siis ühe paneks universaalteenuse peale ja teise börsi peale ning 3faasiline kontaktor peale arvesteid vahele ning lülitaks vastavalt vajadusele, et kummaga parasjagu odavam on, siis sealt arvesti tagant tarbiks? :D. Ütled et ala näed siin krundi nurgas mul 10 ruutmeetrit maalapp ja siia tuleb üks mikromaja tulevikus ning sellele oma liitumsit vaja, tegelikult tõstaks endale ümberlülituseks. :P
Kõike saab, kui on huvi ja pealehakkamist.
Kääri käised üles ja tee ära.
Küllap me pärast kommenteerime ;)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

vtl kirjutas: 05 Okt 2022, 23:35 ... Milline lause minu eelnevast postitusest jäi sulle arusaamatuks:
vtl kirjutas: 05 Okt 2022, 23:02...nagu ma juba enne kirjutasin, siis see ei ole ka selle foorumi eesmärk. Küll EE ja tema sugulased leiavad nii juriste kui paragrahve, mida skeemitajale peale saata.
Ei peagi vaidlema, seadused on tundmiseks.
Siit saab viiteid olamasolevale Elektrituruseadusele ja sellele, mis ees ootab: https://www.riigikogu.ee/tegevus/eelnou ... e%20seadus
Ning sealt saab leida lause:
Liitumistaotluses toodud tehnoloogiat muuta ei saa.

Kui kehtiva seaduse alusel saab tõendada, et keegi on saanud kahju, siis saab kahjusaaja juba teiste seaduste alusel nõudeid esitada.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 05 Okt 2022, 23:04
ping kirjutas: 05 Okt 2022, 22:00 Nõuka ajal, kui kõik "helgemad pead" usinasti elektrit varastasid, jäi vahele üks osav tüüp, kes ahjupottide taha küttespiraali oli ladunud, sest soojas ahjus olevatele "tukkidele" olid ajaga seened peale kasvanud. ...
:hello:
Naljaks hea küll, aga seened vaevalt kuiva puidu peal kasvavad. Vb olla on mingid imelikud olemas. ...
Täitsa elust võetud ja pole sugugi nali ning ise olen näinud kaminat, mille kolle oli hiirte lemmikkoht, sest seda kaminat kasutati "papptaldrikute pesumasinana" ja sinna visati ka kommipaberid.
Kui kaminasse tuli tehti, siis jooksid kärssavad närilised elamisse laiali.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta