Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1013
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Ac457765 kirjutas: 29 Jaan 2022, 11:53 Miks mitte ka nii, et on võimalik sõlmida kahtesorti lepinguid: mida ei saa kumbki pool enne tähtaaega ilma leppetrahvita lõpetada ja teine variant- mida kumbki pool saab enne tähtaega lõpetada. Nagu mobiilside operaatorite juures.
Vabalt võiks olla ja kui seal oleks ka odavam hind , kui börsil, selliselt, et ka tarbijal oleks natukenegi eelist, siis oleks ju sellel ka mõte taga. Hetkel sellist olukorda , kus klient taganemisõigusest loobumisel võidaks, tekkida ei saa, sest müüja on pelgalt börsi vahendaja.

Ostjale saab tekkida võit täna fixi ja börsi kombineerimisel läbi mitme liitumislepingu, hea õnne (oskus õigel hetkel fixida) ja kuuajalise viivitusega teenusepakkuja või lepingutüübi vahetusel.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas elektron »

tabarabarap kirjutas: 29 Jaan 2022, 14:02
Ostjale saab tekkida võit täna fixi ja börsi kombineerimisel läbi mitme liitumislepingu, hea õnne (oskus õigel hetkel fixida) ja kuuajalise viivitusega teenusepakkuja või lepingutüübi vahetusel.
Selline asi saab toimuda eeldusel, et elektrimüüja on "loll" ja müüb alla omahinna. Kahtlen sügavalt, et me rohkem 5 eurist fix hinda näeme.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1013
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

elektron kirjutas: 29 Jaan 2022, 14:58
Selline asi saab toimuda eeldusel, et elektrimüüja on "loll" ja müüb alla omahinna. Kahtlen sügavalt, et me rohkem 5 eurist fix hinda näeme.
Jah , keegi peab ju lolliks jääma, kui ise tahad kasumit
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kahe viimase päeva keskmise elektrihinna summa Nordpoolis on väiksem kui mullu samal ajal...
Seega võime öelda, et tänavune veebruari keskpaiga elektrihind on madalam kui mullu...
Börsielektri kasutajatele hea uudis....

:jooma

trend on veel küll pisut lühiajaline....
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 13 Veebr 2022, 19:38 Börsielektri kasutajatele hea uudis....

:jooma

trend on veel küll pisut lühiajaline....
Meid esialgu börsihind ei koti. ;) Huvi pärast, kas sul, trebla ja ping ja kellelveeliganes PV-de kaudu elektri müüjatel seoses börsihinna odavnemisega langes kas ka toetustete summa? Ei taha teada konkreetseid numbreid, vaid kõigest "ei või "jaa". Lihtsalt eestlaslik kadedus, et kui riigikord juhtub muutuma, siis teaksin informeerida vastavaid organeid. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4428
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 13 Veebr 2022, 21:34
trebla kirjutas: 13 Veebr 2022, 19:38 Börsielektri kasutajatele hea uudis....

:jooma

trend on veel küll pisut lühiajaline....
Meid esialgu börsihind ei koti. ;) Huvi pärast, kas sul, trebla ja ping ja kellelveeliganes PV-de kaudu elektri müüjatel seoses börsihinna odavnemisega langes kas ka toetustete summa? Ei taha teada konkreetseid numbreid, vaid kõigest "ei või "jaa". Lihtsalt eestlaslik kadedus, et kui riigikord juhtub muutuma, siis teaksin informeerida vastavaid organeid. ;)
PV tootjate toetuse summa ei ole suhtes mitte "elektri hinnaga" vaid "võrgutasuga" ja elektri börsihinna kõikumine seda ei muuda isegi kui elektri börsihind 50 korda tõuseb või langeb.
Enamus sellest taastuvenergia summast, mida oma arvel näed, läheb "metsapõletajatele" ja pöördu parem rõõmu tundmiseks nende poole.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Taastuvenergiatoetus on fikseeritud number võrku antud saldeeritud toodangu kilovattunnilt. See number ei muutu nüüd siis veel 11 aasta jooksul mingis suunas. Välja arvatud juhul, kui elektrihind nulli või selle alla kukub - nullturuhinnaga toote võrkuandmise eest ei maksta toetust. (Siin muide huvitav nüanss... kas nullhinnaga elektri ostmisel taastuvenergiatasu ikka maksma peab?)
Täieliku nimekirja saajatest ja summad leiad Eleringi lehelt.. saad iga kuu uue nimekirja salvestada. Aga need summad ei liigu mitte elektrimüüja vaid Eleringi enese kaudu ja kuna seda uutele väiketootjatele niikuinii ei maksta ( hangete võitjad saavad edaspidi uue skeemi järgi - toetust makstakse vaid börsihinna vähempakkumishinnast madalamal oleva vahe jagu), siis siin foorumis ja mujal kommentaarides kasutan ma elektri müügihinnast rääkides vaid elektrienergia eest saadud hinda.

Aga et minu tootmiskoht on tarbimiskohast eemal teise liitumispunkti taga, siis kogu oma tarbitud elektri ostan kõik 100 % sisse, makstes kogu koguse pealt nii võrguteenuse eest kui ka taastuvenergiatasu.
Ja väiketootja saab müüa ainult selles tootmise liitumispunktis börsipaketti omades..
Mille peale ma varem üldse ei tulnud, on see, et oma tarbimise liitumispunktis oleks võinud vabalt fix paketti omada... ehk oleks saanud detsembris osta 5 sendiga , nagu paremad siin kilkasid, ja müüa samal ajal 20 sendiga...

Aga mõlemas börsipaketti omades tasandab see hinnakõikumise mõju...mõlemas suunas...
Viimati muutis trebla, 13 Veebr 2022, 22:54, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 13 Veebr 2022, 22:25 Enamus sellest taastuvenergia summast, mida oma arvel näed, läheb "metsapõletajatele" ja pöördu parem rõõmu tundmiseks nende poole.
:hello:
Olen lugenud teisigi ja lugesin ka seda artiklit https://www.ohtuleht.ee/1055382/keskkon ... -toetustes

No eks sinugi pensisambale kukub mõni passiivne sent. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 13 Veebr 2022, 22:48 (Siin muide huvitav nüanss... kas nullhinnaga elektri ostmisel taastuvenergiatasu ikka maksma peab?)
Muide, väga hea tähelepanek ja mõttekoht meie õiguskantslerile(?). ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 13 Veebr 2022, 22:48 Mille peale ma varem üldse ei tulnud, on see, et oma tarbimise liitumispunktis oleks võinud vabalt fix paketti omada... ehk oleks saanud detsembris osta 5 sendiga , nagu paremad siin kilkasid, ja müüa samal ajal 20 sendiga...
Trebla, seni sinu kommetaare huviga lugedes tuleb välja selline majanduslikult juhm tegutsemine? Olen vist sinu teadmisi üle hinnanud? ;) Eeh, see puhas eestlaslik kahjurõõm. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kõrge elektrihind paistab olevat kogu Euroopa probleem. Ja isegi mitte Nordpooli hinnalehelt jälgitava osa oma.
Äsja juhtusin lugema artiklit Itaalia valitsuse askeldamisest inimestele kõrge elektrihinna kompenseerimise asjus, ja seal ajab elektrihinda kõrgeks ikka gaas... miski toru tuleb ka neile Venemaalt?

Kusjuures 2019 aasta seisuga oli nendel päikesepaneele 330 Wp per kärss ..ehk umbes täpselt sama palju, kui meil 2020 aasta lõpul... ja tootsid need paneelid vaid 1,25 kWh vati kohta....
Ometi päike pleegib aastaringi lagipähe ja põhiline kulutekitaja peaks olema jahutus...
Aga tuttavad itaallased on rääkinud, et võrku antava elektri eest neile üldse ei maksta...

Vaata Urmas... pikas perspektiivis jääb börsihind summaarselt ikka odavamaks.
Ja 2020 ma ei tulnud selle peale, et see koroonast tingitud hinnaauk nii ruttu läbi võiks saada ja hind nii rämedalt tõusma hakkab.. (kuigi kerge tõus oli juba 2018-2019 märgatav).
Aga eks siis sellel kevadel saab vaadata, kui madalale fkxpakettide pakkujad söandavad minna.
Igatahes tänane börsihind paneb need värsked fixiomanikud väheke kukalt kratsima, (kui nad muidugi üldse seda märkavad)
Viimati muutis trebla, 13 Veebr 2022, 23:19, muudetud 1 kord kokku.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

kunn24 kirjutas: 13 Veebr 2022, 23:18 Kust tootmise andmed võtsid? Kui toodavad enamuses omale ja võrku ei müü- see ei tähenda, et ei tooda.
google otsingu avalehelt... ega see jah oma täpsusega ei pruugi hiilata...
"solar power in the European Union" wiki leht annab samad numbrid ja viitab vähemalt igasugu uuringuid tegevatele organisatsioonidele...

Muide arvestades fakti, et Eleringi aruandes on 2021 toodud ära, et augustikuus anti Eestis võrku 40,5 GWh päikeseelektrit, teeks ma oma paneelide tootluse analoogia põhjal järelduse, et sellel kuul oli töötavaid paigaldisi Eestis umbes 400 MW jagu.... Ma ise sain ka augstis u 10% aastatoodangust.
Suurim tunnivõimsus oli mullu 300 MW.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 13 Veebr 2022, 23:12 Vaata Urmas... pikas perspektiivis jääb börsihind summaarselt ikka odavamaks.
Einoh, optimism on alati tervitatav nähtus, muidu võivad pessimistlikest mõtetest suitsiidsed mütted tekkida. ;)
trebla kirjutas: 13 Veebr 2022, 23:12 Aga eks siis sellel kevadel saab vaadata, kui madalale fkxpakettide pakkujad söandavad minna.
Igatahes tänane börsihind paneb need värsked fixiomanikud väheke kukalt kratsima, (kui nad muidugi üldse seda märkavad)
Vaata trebla, kas siin mitte ei tule mängu lõppsummade vahe suurused? Kui aastaid oli fix- ja börsihindade vahe paar senti(ca 20% fixide kahjuks), siis kasvõi detsembri näited kiskus vahe juba 200-300%-ks fixide kasuks. Kas tõesti see fixide poolt enammakstud summad ei võrdsusta ca 6 kuuga börsipaketi omanikega? Eriti arvestades kõlakaid, et kõrged hinnad on tulnud selleks, et jääda. Neid, kes on käesoleval teinud fix-paketid, neid ma loomjlikult ei kadesta. Olen kah ühe korra selle kõrghetkel fiximisega alt läinud. Üle elasin. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

vaatame näiteks maikuus nendele postitustele tagasi...

Aga seni ...EE muudab ühepoolselt elektriostu marginaali... senise vist 0,2 sendi asemel tahab 0,49 senti kWh.
Kui ei sobi, otsi uus elektriostja...

20 sendise börsihinna puhul poleks suurt vahet, 2 sendise börsihinna puhul aga tahavad veerandit omale.... ?
Kui nüüd suvel MWh 5 € peale kukub, siis peavad EE tarnijad hakkama oma jaamu välja lülitama, et ise mitte peale maksta... (värsked fixlepingute omanikud aga maksavad oma 18 senti edasi... )
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Õnneks marginaali osas on konkurente piisavalt. Omal ajal saigi EE pikalt saadetud kuna küsisid kõige suuremat marginaali. Kahjuks on kõik vaid vahendajad - kõik ostavad NPSilt ja müüvad siis seda elektrit klientidele edasi.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ma ei tea, kui palju need marginaalid erinevad elektrimüüjatel, aga minul on EE oma algusest peale 0,3 s/kWh. Kuu tarbimine on keskmiselt 1000 kWh. Ma ei näe suurt vahet kas maksta kuus 3 € või 2 € arvele juurde.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Minul on 0,1.
Asi pole tarbimises vaid tootmises. Kui marginaal on 0,5, siis maksad oma suvisest võrkuandmisest äkki enamuse varsti ära...
Huvitav, kas sarnane teade saadeti ka megavatte omavatele tootjatele... õigemini nx50 kW omavatele ?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

EL mahutid on suht tühjad, kuid mitte Baltikumi omad. Lätlased olid oma mahuti õigel ajal gaasi täis pumbanud.
Kremli käpik võib ülbata aga EL on siiski LNG vastuvõtmise võimekus olemas - seega viimases hädas saab LNG ennast varustada. Pool EL gaasist tuleb Põhjamerest. USA diil oligi, et tõesti - nad tarnivad EL kõik puuduoleva vene gaasi. Hind ehk kallim aga gaasita ei jää. Eks ta tõuseb aga mitte lõpmatuseni - gaasi saab asendada naftatoodetega.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kalvis kirjutas: 23 Veebr 2022, 10:40 EL mahutid on suht tühjad, kuid mitte Baltikumi omad. Lätlased olid oma mahuti õigel ajal gaasi täis pumbanud.
Kremli käpik võib ülbata aga EL on siiski LNG vastuvõtmise võimekus olemas - seega viimases hädas saab LNG ennast varustada. Pool EL gaasist tuleb Põhjamerest. USA diil oligi, et tõesti - nad tarnivad EL kõik puuduoleva vene gaasi. Hind ehk kallim aga gaasita ei jää. Eks ta tõuseb aga mitte lõpmatuseni - gaasi saab asendada naftatoodetega.
?
Gaasimahutite täituvus https://agsi.gie.eu/#/
Kui ma sellest tabelist õigesti aru saan, siis Läti 25% jääb ju alla EL keskmise - 30 %
Itaalia, Portugal ja Hispaania võivad olla rahul - neil üle keskmise ja on millega elektrit toota, kui päike jälle kõrgemalt käima hakkab ning jahutada on tarvis ..
:jooma

Mäletan, et selle LNG terminali vaidluse ajal kirjutasin siin, et Eestile oleks majanduslikult kasulik ehitada terminal kasvõi oma raha eest isegi juhul, kui sinna ka ühtki liitrit LNG-d sisse ei peaks pumbatama...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma püüdsin avada, ei näinud midagi, vaid tabeli päis. Info pärineb siiski kuu aega tagasi tulnud ajakirjanduse väljaandest kus väideti, et EL 30% asemel on lätis korralik gaasivaru. On küll võimalus, et kuna Venemaalt gaasi juurde ei tulnud siis imeti see kuuga nii madalaks.
Momendil on Leedus LNG terminal olemas. Aga Leedu peab peeglisse vaatama - ise saboteerisid oma LNG jama pärast Leedu-Poola gaasitrassi ehitust ja nüüd ... oleks vaja.
Eks poliitikud kakelgu miks jäi LNG ehitamatta.
Otseselt pole LNG terminali siiski vaja - see Leedu-Poola gaasitrass oleks ju sisuliselt kõige olulisem asi aga mis Baltikumil vaja oleks aga kui üks riik on loll kui saabas siis peame paraku kõik kannatama. Miks - sest LNG gaasihind on kallim. Ja Läti mahuti võimaldab Baltikumi gaasikogust salvestada kenasti. Leedukad loomulikult keeldusid ja Eesti vist hoidis miinimumvaru.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ma püüdsin avada, ei näinud midagi, vaid tabeli päis. Info pärineb siiski kuu aega tagasi tulnud ajakirjanduse väljaandest kus väideti, et EL 30% asemel on lätis korralik gaasivaru. On küll võimalus, et kuna Venemaalt gaasi juurde ei tulnud siis imeti see kuuga nii madalaks.
Minu mäletamist mööda on ju olnud juttu, et Läti hoidlast toidetakse ka Loode-Venemaad....
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

trebla kirjutas: 23 Veebr 2022, 16:49
Ma püüdsin avada, ei näinud midagi, vaid tabeli päis. Info pärineb siiski kuu aega tagasi tulnud ajakirjanduse väljaandest kus väideti, et EL 30% asemel on lätis korralik gaasivaru. On küll võimalus, et kuna Venemaalt gaasi juurde ei tulnud siis imeti see kuuga nii madalaks.
Minu mäletamist mööda on ju olnud juttu, et Läti hoidlast toidetakse ka Loode-Venemaad....
100% tõene jutt. Venemaa ongi gaasi põhihoiustaja Lätis, sest Eesti ja Leedu millegipärast ei soovi.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Homme on rämedad elektrihinnad hommikul kl 8-9 ja 9-10. Hind 400 €/MWh. Pärast langeb.
Õnneks lubatakse ilusat ilma. Tänase hommiku põhjal võin eeldada, et paneelide toodang neil kahel tunnil on vastavalt 3,7 ja 10,4 kWh. Kütte omatarve mul aga ühtlaselt max 1 kWh/h.
Mul on hea meel, et saan ülejäägi võrkuandmisega teistele kasulik olla. :hello:

Nordpooli tunnihindu jälgides tundub, et kõige vajalikumad oleksid meil paneelid Peipsi kalda peal suunaga itta püüdmaks hommikust päikest. Seda napib nagu kõige rohkem. Pärast hiljem on sakslaste pargid kah päikese käes ja hind langeb kiirelt.
On üha rohkem moes ka ujuvaid päikeseparke kasutada. Eriti kuumas kliimas aitab see paneele jahutada ja teisalt takistab vee aurumist. Iseäranis hüdrojaamade veehoidlaid süüdistatakse sellega defitsiitse vee raiskamises.
Et siis Eesti paneks oma poole Peipsist paneelide alla ja müüks Euroopasse kallist hommikust elektrit ?
Nii suure veekogu puhul asi vist ei toimiks.. lained koguks vene poole pealt jõudu ja hakkaks parki lõhkuma? Igasugu looduskaitsjad oleks kah tagajalgadel.....
Iseasi kui teeks siis Narva veehoidlal?.... see ju kunstlik veekogu ja looduskaitsjatel poleks kobisemist?
Teeks venega koostöös... kataks terve veehoidla, siis lained ei saaks jõudu koguda... :scratch:

Narva veehoidla pindala on 191 km².
See teeb 191 miljonit m². Täituvusega 0,5 oleks 95 milj. m² paneele kasuteguriga 20% annaks võimsuseks 19 GW ja aastatoodanguks 19 TWh.

? :scratch:
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1013
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

No hoidke kinni, kellel oktoobriks ahju ei ole saab valida teenusena kas külm või nälg või mõlemad.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

trebla kirjutas: 03 Mär 2022, 20:19 Homme on rämedad elektrihinnad hommikul kl 8-9 ja 9-10. Hind 400 €/MWh. Pärast langeb.
Ega sa ilma käibemaksuta ei osta, nii et keevita sinna veel juurdegi. :thumbsup:
Ise ei tea sellest midagi, tarbin sel ajal 60-65 eur/Mwh. :hmm:
Vasta