vundamendi raketise ehitamine

205d
külaline

vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas 205d »

Tervist


Hakkasin vundamendi raketist ehitama ja panin välimise ringi raketise ribid (5x10 pruss) umbes 55 cm sammuga, nii et laudadele jääb puhast vahet 50 cm. Nüüd ühe tuttavaga arutades tekkis küsimus, et kas see äkki liiga palju ei ole? Lauad on ca 23 mm-sed. Vundameni mõõtmed tulevad 30cm lai ja 2,15 kõrge. Kas peaks sammu tihedamaks ajama ja mis see soovituslik üldse on. Narr lugu, kui valamise ajal laiali peaks lendama( oksakoht vms raketiselauas).
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Aga pane sinna lisaks lauast (22x100) "ribid" ning seo omavahel kõik horisontaalsete prussidega.
205d
külaline

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas 205d »

Tõstsin juba 40 peale üle, aga mõte on hea. Ma seon jah horisontaalsete prussidega ja keermelatiga ära( all kaevikus metall-lindiga kõik ribid, sest ruumi ei jätku horisontaalseteks kammitsateks). Üks tuttav andis nõu, et keermelati ümber panna plastiktoru, siis saad keermelati pärast kätte. Kas see on mõistlik või oleks kindlam vundamendi tugevuse huvides keermelatt ohverdada.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Armatuurijupid ja sellega kinni http://www.skanskarakennuskone.fi/muottilukko http://www.google.ee/imgres?q=muottiluk ... ,s:0,i:106
Kas eesti tööriistarentidest saada on.... :unsure:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

aaaai
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 318
Liitunud: 28 Mai 2007, 21:59

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas aaaai »

Kui juba 2 m vundament siis oleks ikka pidanud võtma rendist alumiinium moodulid ja poleks vaja olnud pead murda kas läheb või ei lähe laiali ja kui nendega poleks osanud midagi teha siis oleks võinud mulle helistada:)
205d
külaline

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas 205d »

Veel üks väike küsimus, kui lubate. Veski raamatus on näidatud, kuidas rakise seina osa tõmmatakse tõmbide ja prussidega kokku, aga nurga kohta ei ole seal sõnagi. Rakise nurk on mul moodustatud kahest omavahel metallnurkadega ühendatud prussist, aga seotist seal ju ei ole. Et ühesõnaga, kuidas vältida nurkade laialivajumist. Kellelgi on äkki hea idee. Enda omad on sellised: osta suuremad metallnurgad, millel on keskel augud ja sealt siis puurida auk läbi prussi , poldid läbi ja mutrid otsa. Ja panna neid siis ikka mitu tükki. Teine mõte siis selline, et needsamad horisontaalsed prussid, mida kammitsateks kasutatakse, teha nurgas niisuguse üleulatusega, et nad omavahel kokku kokku saaksid ja moodustaksid samuti nurga ja sinna peale naelutaks siis nurkades ja jätkukohtades mingi jämeda metall-lindi ja siis moodustuks ümber rakise üks terviklik "vits". Kuskil 80 cm on rakis maa sees, altpoolt toestatud maapinna vastu, aga 1.2 m tuleb üle maapinna. Kasutaja "aaai" ettepanek tuli kahjuks liiga hilja.
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas t800 »

Pane siis 2 või 3 "vitsa" näiteks ja nurkades kruvi ülekate selliste mehisemate kruvidega kokku,see lintide tilu-lilu on kuidagi kahtlane.(pole enne näinud)
All kaevikus vaata et see nänn sul ka maapinna küljes püsib,aeg-ajalt on betoonil komme laialiminemise asemel raketis hoopis taeva poole kergitada.
PS:Ei puutu teemasse aga kas ehitadki nii et ühes käes raamat,teises labidas või on ikka projekt ka olemas?
205d
külaline

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas 205d »

t800 kirjutas: PS:Ei puutu teemasse aga kas ehitadki nii et ühes käes raamat,teises labidas või on ikka projekt ka olemas?
Põhimõtteliselt tuleb nii välja küll. Vana hoone renoveerimise sildi all ehitan tegelikult täiesti uut, sest vanal puudus vundament. Kuna tegemist ei ole elumajaga , siis ei näe ka põhjust projekteerija poole pöörduda. Niipalju siiski vaeva nägin, et google sketchupis joonestasin vundamendi, karkassi ja katuse pruss prussilt üles, nii et hoone mõõtmeid ja materjali kulu saan ma sealt vaadata. Elumaja puhul muidugi ei mõtlekski ise midagi aretama hakata.
Külaline
külaline

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

205d kirjutas:
t800 kirjutas: PS:Ei puutu teemasse aga kas ehitadki nii et ühes käes raamat,teises labidas või on ikka projekt ka olemas?
Põhimõtteliselt tuleb nii välja küll. Vana hoone renoveerimise sildi all ehitan tegelikult täiesti uut, sest vanal puudus vundament. Kuna tegemist ei ole elumajaga , siis ei näe ka põhjust projekteerija poole pöörduda. Niipalju siiski vaeva nägin, et google sketchupis joonestasin vundamendi, karkassi ja katuse pruss prussilt üles, nii et hoone mõõtmeid ja materjali kulu saan ma sealt vaadata. Elumaja puhul muidugi ei mõtlekski ise midagi aretama hakata.
Ära lase siinsetel targutajatel ennast segada.

Kuna Eestis on ehitajatele tööd vähe ning osa siinsest kontingendist on parajasti töötu siis kirjutatakse iga teema alla 10x järjest, et ise ei tohi midagi teha ja iga töö jaoks peab kindlasti kogemustega asjatundja palkama!

Mina alustasin maja ehitamist ilma erialaste teadmisteta ning kogusin samamoodi infot raamatutest, tuttavatelt ja vahel ka siinsest foorumist. Absoluutselt kõik tööd olen teinud ise - vundament, veevärk, kanalisatsioonid, elekter, põrandad, põrandaküte, seinad, laed ja katused ning maja seisab püsti sama hästi kui kõik teised (kui mitte paremini, sest "igaks juhuks" sai enamus asju tehtud tugevamini ja tihedamalt kui rusikareeglid ütlevad).
Võin öelda, et vanasõna - esimene maja ehita vaenlasele ... - vähemalt minu puhul paika ei pea, sest praegune elamine nii hea ja meelepärane, et ei tahaks kohe üldse seda vaenlasele anda :)
Ühesõnaga julge pealehakkamine on pool võitu! Kui lisaks veel pea lõikab, on aega ja tahtmist uurida kuidas asju õigesti teha ning käed pe***st välja ei kasva siis tuleb ülejäänud pool võitu ka koju! :)
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas t800 »

Külaline kirjutas:
205d kirjutas:
t800 kirjutas: PS:Ei puutu teemasse aga kas ehitadki nii et ühes käes raamat,teises labidas või on ikka projekt ka olemas?
Põhimõtteliselt tuleb nii välja küll. Vana hoone renoveerimise sildi all ehitan tegelikult täiesti uut, sest vanal puudus vundament. Kuna tegemist ei ole elumajaga , siis ei näe ka põhjust projekteerija poole pöörduda. Niipalju siiski vaeva nägin, et google sketchupis joonestasin vundamendi, karkassi ja katuse pruss prussilt üles, nii et hoone mõõtmeid ja materjali kulu saan ma sealt vaadata. Elumaja puhul muidugi ei mõtlekski ise midagi aretama hakata.
Ära lase siinsetel targutajatel ennast segada.

Kuna Eestis on ehitajatele tööd vähe ning osa siinsest kontingendist on parajasti töötu siis kirjutatakse iga teema alla 10x järjest, et ise ei tohi midagi teha ja iga töö jaoks peab kindlasti kogemustega asjatundja palkama!

Mina alustasin maja ehitamist ilma erialaste teadmisteta ning kogusin samamoodi infot raamatutest, tuttavatelt ja vahel ka siinsest foorumist. Absoluutselt kõik tööd olen teinud ise - vundament, veevärk, kanalisatsioonid, elekter, põrandad, põrandaküte, seinad, laed ja katused ning maja seisab püsti sama hästi kui kõik teised (kui mitte paremini, sest "igaks juhuks" sai enamus asju tehtud tugevamini ja tihedamalt kui rusikareeglid ütlevad).
Võin öelda, et vanasõna - esimene maja ehita vaenlasele ... - vähemalt minu puhul paika ei pea, sest praegune elamine nii hea ja meelepärane, et ei tahaks kohe üldse seda vaenlasele anda :)
Ühesõnaga julge pealehakkamine on pool võitu! Kui lisaks veel pea lõikab, on aega ja tahtmist uurida kuidas asju õigesti teha ning käed pe***st välja ei kasva siis tuleb ülejäänud pool võitu ka koju! :)
Nüüd ma kohe pean küsima et kuidas mu küsimus "segas"?
Suure saladuskatte all võin öelda et ma ei ole ehitaja ega kavatse ka hakata,kunagi lõin paar naela seina,see on ka kõik.

Enivei,kuldsete kätega vend,kuda sa näiteks oma laitmatule elamule nö "kasutusloa" said? Minu teada on lausa seadusevastane selline isetegevus,aga
mida mina ka tean :D
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas maik »

Külaline kirjutas: Ära lase siinsetel targutajatel ennast segada.
Foorumi funktsioon kaudselt ongi selline, et keegi toksib midagi millegist ja keegi vastab samuti ähmaselt midagi läbi lillede, ole mees ja selekteeri sellest info-mürast vajalik info endale.

Tean mitmeid asjalike ehitajaid, kes on läbinud vaevalise "ise-üksi-endale" kolgata tee, mis seal salata isegi seda teed käinud.
Sellise isetegemisega kaasneb ehituse venimine, et mitte õelda elukestev.
Vanasti räägiti "see kes oskab kõike, see ei oska midagi", mis ei pruugi olla alati reegel.
Olla pädev organisaator, hoomata teemat vundamendist, laduda sirgelt müüri, paigaldada katus...jne.
Kõige selle juures käima tööl ja tegelema perega, kuskilt peab lihtsalt midagi kärisema ja olgem ausad vähesed mängivad selle rolli 100% välja.
Tulemus on vbl. ainult enda arvates elegantne ja ei pruugi vastata ühelegi normile.
Lühidalt; sina anonüümne külaline, niikaua kui sa ei demonstreeri oma "ise-üksi" taret piltide näol (spesiifilised sõlmed oleksid huvitavad), kõlab sinu jutt samuti lihtsalt targutamisena.
:jooma
aaaai
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 318
Liitunud: 28 Mai 2007, 21:59

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas aaaai »

Kui sa oma raketise nurka pole veel jõudnud siduda siis välis nurka saab kõige paremini nii: horisontaal prussid mis sa oled pannud vertikaal prusside peale need lase nurgast üle ca 30 cm kui nüüd pealt vaadata siis tekib selline rist mille taha lased kruvidega vertikaal prussid välja poole ühtepidi ja teist pidi kui pealt vaadata siis tekib kahest vertikaal prussist väike L täht kui sa ikka aru ei saanud siis helista 5092861 telefoni teel lihtsam seletada
Mina pole ühtegi raketist veel mingite metall vinklitega teinud ja pole kuskile läinud ja väga eduliselt saab ka vertikaal prusside asemel kasutada laudu sammuga 250 ja jääb sama tugev kui pruss ja seda ära usu et raketis kuskile üles tõuseb ma oma 15 aasta jooksul pole veel oma silmaga näinud et miskit üles kerkib!
205d
külaline

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas 205d »

Selge. Tänud vastamast. Sain siit nüüd piisavalt näpunäiteid. Kuna ilmad hakkavad juba külmemaks minema, küsiks, et kas null või väga õrn miinus öösel võib hullusti mõjuda. Betoon ju soojeneb kivistumisel, aga kas sellest piisab, et kompenseerida kerget öökülma.
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas t800 »

aaaai kirjutas:Kui sa oma raketise nurka pole veel jõudnud siduda siis välis nurka saab kõige paremini nii: horisontaal prussid mis sa oled pannud vertikaal prusside peale need lase nurgast üle ca 30 cm kui nüüd pealt vaadata siis tekib selline rist mille taha lased kruvidega vertikaal prussid välja poole ühtepidi ja teist pidi kui pealt vaadata siis tekib kahest vertikaal prussist väike L täht kui sa ikka aru ei saanud siis helista 5092861 telefoni teel lihtsam seletada
Mina pole ühtegi raketist veel mingite metall vinklitega teinud ja pole kuskile läinud ja väga eduliselt saab ka vertikaal prusside asemel kasutada laudu sammuga 250 ja jääb sama tugev kui pruss ja seda ära usu et raketis kuskile üles tõuseb ma oma 15 aasta jooksul pole veel oma silmaga näinud et miskit üles kerkib!
Tase,15a betoonitöid ja ei tea et betoon üles tõstab seina :D eriti sellise 2 meetrit kõrge...
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas t800 »

205d kirjutas:Selge. Tänud vastamast. Sain siit nüüd piisavalt näpunäiteid. Kuna ilmad hakkavad juba külmemaks minema, küsiks, et kas null või väga õrn miinus öösel võib hullusti mõjuda. Betoon ju soojeneb kivistumisel, aga kas sellest piisab, et kompenseerida kerget öökülma.
Tee lihtne katse,võta mingi torujupp või põhjata ämber vms pane see lihtsalt maa peale ja kalla ämbritäis betooni sisse,siis on näha kas toru vajub maa sisse või tõuseb üles ja betoon voolab alt välja...
Enne kui oma 10m3 vms sinna seinaks valad.
aaaai
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 318
Liitunud: 28 Mai 2007, 21:59

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas aaaai »

Katseid tehti koolis mitte tööl, selle katse kohta veel niipalju et kõik sõltub betooni paksusest, ma võin 100 euri peale kihla vedada et kui ma võtan mistahes kasvõi 2 meetri kõrguse toru ja lasen sinna mitte just põranda betooni (mis on enamjaolt vedel kui kusi vaid normaalse paksusega) sisse siis ei tõsta see mitte midagi üles.
Kui sa teed vundamendi mis on 2 m kõrge ja ma eeldan et mingi 50 jooksu ikka siis mis sa arvad kas raketis ise ei kaalu midagi? Jaa jaa ära hakka mulle nüüd seletama palju kaalub betoon ja palju kaalub raketis.
Samamoodi nagu üks tark küsis et miks ma seinale(4m lai, 2,5m kõrge ja 30 cm paks) ainult ühe kaldtoe panin, teoreetik arvas ka et sein vajub uppi kui betooni sisse valan isegi raha panin vahele ja kui järgmine päev raha küsisin siis oli jutt väga lühike!
Kaldtugi on ikka selleks et seina loodida mitte selleks et ta püsti hoiaks midagi.
Olen ka näinud mõistlike vendi kes valavad poste nii et panevad nelja külge kaldtoe(pärast ei saa nad ise ka aru millist tuge keerata et post loodi saada) ja alt tikivad kiilankrutega kinni .Selle kohta ütleks, et tule taevas appi.
armering
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 13 Sept 2009, 17:00

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas armering »

julge ettevõtmine teemaalgataja poolt,edu!
Kõik betoonist ja kivist 53905131 Janno armering@carlnet.ee Viljandi
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas t800 »

aaaai kirjutas:Katseid tehti koolis mitte tööl, selle katse kohta veel niipalju et kõik sõltub betooni paksusest, ma võin 100 euri peale kihla vedada et kui ma võtan mistahes kasvõi 2 meetri kõrguse toru ja lasen sinna mitte just põranda betooni (mis on enamjaolt vedel kui kusi vaid normaalse paksusega) sisse siis ei tõsta see mitte midagi üles.
Kui sa teed vundamendi mis on 2 m kõrge ja ma eeldan et mingi 50 jooksu ikka siis mis sa arvad kas raketis ise ei kaalu midagi? Jaa jaa ära hakka mulle nüüd seletama palju kaalub betoon ja palju kaalub raketis.
Samamoodi nagu üks tark küsis et miks ma seinale(4m lai, 2,5m kõrge ja 30 cm paks) ainult ühe kaldtoe panin, teoreetik arvas ka et sein vajub uppi kui betooni sisse valan isegi raha panin vahele ja kui järgmine päev raha küsisin siis oli jutt väga lühike!
Kaldtugi on ikka selleks et seina loodida mitte selleks et ta püsti hoiaks midagi.
Olen ka näinud mõistlike vendi kes valavad poste nii et panevad nelja külge kaldtoe(pärast ei saa nad ise ka aru millist tuge keerata et post loodi saada) ja alt tikivad kiilankrutega kinni .Selle kohta ütleks, et tule taevas appi.
No aga tee siis ära katse,ja ära unusta üht olulist asja mida sa ei ole siiani osanud mainida,betooni tuleb ka tihendada(sinu keeles vibrada),eriti monoliitseinu.
Nii et võta 2m toru,"vibronui" ja pane kaamera tööle oma eksperimendiks...
PS:pole mulle su sajalist vaja.
aaaai
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 318
Liitunud: 28 Mai 2007, 21:59

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas aaaai »

Kui kardad et jääb külma kätte (mitte nüüd keset talve) siis saad ka tellida külmalisandiga betooni ja peale valu piisab kui tõmbad presendi üle seina et soe väla ei pääse.
betoonihunt
külaline

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas betoonihunt »

t800 mis juttu sa ajad? Nii rumalat juttu ei ole ma enne kuulnudki.olen valanud 9m kõrguseid seinu mis on 80 cm paksud. Ma EI KINNITA mooti ju vundamendi külge. Tule taevas appi
aaaai
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 318
Liitunud: 28 Mai 2007, 21:59

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas aaaai »

Õige betoonihunt!!las jäävad teoreetikud teoreetikuteks:))))
Külaline
külaline

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

maik kirjutas:
Külaline kirjutas: Ära lase siinsetel targutajatel ennast segada.
Foorumi funktsioon kaudselt ongi selline, et keegi toksib midagi millegist ja keegi vastab samuti ähmaselt midagi läbi lillede, ole mees ja selekteeri sellest info-mürast vajalik info endale.

Tean mitmeid asjalike ehitajaid, kes on läbinud vaevalise "ise-üksi-endale" kolgata tee, mis seal salata isegi seda teed käinud.
Sellise isetegemisega kaasneb ehituse venimine, et mitte õelda elukestev.
Vanasti räägiti "see kes oskab kõike, see ei oska midagi", mis ei pruugi olla alati reegel.
Olla pädev organisaator, hoomata teemat vundamendist, laduda sirgelt müüri, paigaldada katus...jne.
Kõige selle juures käima tööl ja tegelema perega, kuskilt peab lihtsalt midagi kärisema ja olgem ausad vähesed mängivad selle rolli 100% välja.
Tulemus on vbl. ainult enda arvates elegantne ja ei pruugi vastata ühelegi normile.
Lühidalt; sina anonüümne külaline, niikaua kui sa ei demonstreeri oma "ise-üksi" taret piltide näol (spesiifilised sõlmed oleksid huvitavad), kõlab sinu jutt samuti lihtsalt targutamisena.
:jooma
Aega läheb tõesti rohkem, kui vilunud mehel aga ma julgen arvata, et tulemus on selletõttu pigem parem. Nimelt kõike mis ma teen, teen ma iseendale ning seepärast kehtib justnimelt reegel, et 9 korda mõõdan ja 1 k1orra lõikan. Inimene kes tuleb siia tükitööd tegema ei viitsi elusees nii korrektselt ja täpselt asju teha kui ma ise teen.
Tulemus on siis jah piisavalt elegantne, et talvel oleks soe, kommunaalkulud on väikesed, maja maha põlenud ei ole ja vett kuskilt ei leki - nii palju kui ma kuulnud olen siis parem, kui enamus "proffide" tehtud ehitisi - eriti buumiaegseid.
Rohkemat mul ausaltöeldes foorumis tõestada vaja ei ole - minu elu see ilusamaks ega paremaks ei muuda.
Kogu mu jutu point on see, et lihtsalt üle hakkab viskama see suhtumine, et jumala pärast ise ei tohi isegi kruvi seina keerata, vaid tuleb kutsuda "proff" ehitusmees, kes teid vaeseks koorib ja lõpuks ikka sitta teeb - aga noh, temal on ju siiski vastavad paberid ja vähemalt on kõik seaduste järgi korrektne.
Külaline
külaline

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

maik kirjutas:
Külaline kirjutas: Ära lase siinsetel targutajatel ennast segada.
Foorumi funktsioon kaudselt ongi selline, et keegi toksib midagi millegist ja keegi vastab samuti ähmaselt midagi läbi lillede, ole mees ja selekteeri sellest info-mürast vajalik info endale.

Tean mitmeid asjalike ehitajaid, kes on läbinud vaevalise "ise-üksi-endale" kolgata tee, mis seal salata isegi seda teed käinud.
Sellise isetegemisega kaasneb ehituse venimine, et mitte õelda elukestev.
Vanasti räägiti "see kes oskab kõike, see ei oska midagi", mis ei pruugi olla alati reegel.
Olla pädev organisaator, hoomata teemat vundamendist, laduda sirgelt müüri, paigaldada katus...jne.
Kõige selle juures käima tööl ja tegelema perega, kuskilt peab lihtsalt midagi kärisema ja olgem ausad vähesed mängivad selle rolli 100% välja.
Tulemus on vbl. ainult enda arvates elegantne ja ei pruugi vastata ühelegi normile.
Lühidalt; sina anonüümne külaline, niikaua kui sa ei demonstreeri oma "ise-üksi" taret piltide näol (spesiifilised sõlmed oleksid huvitavad), kõlab sinu jutt samuti lihtsalt targutamisena.
:jooma
Aega läheb tõesti rohkem, kui vilunud mehel aga ma julgen arvata, et tulemus on selletõttu pigem parem. Nimelt kõike mis ma teen, teen ma iseendale ning seepärast kehtib justnimelt reegel, et 9 korda mõõdan ja 1 k1orra lõikan. Inimene kes tuleb siia tükitööd tegema ei viitsi elusees nii korrektselt ja täpselt asju teha kui ma ise teen.
Tulemus on siis jah piisavalt elegantne, et talvel oleks soe, kommunaalkulud on väikesed, maja maha põlenud ei ole ja vett kuskilt ei leki - nii palju kui ma kuulnud olen siis parem, kui enamus "proffide" tehtud ehitisi - eriti buumiaegseid.
Rohkemat mul ausaltöeldes foorumis tõestada vaja ei ole - minu elu see ilusamaks ega paremaks ei muuda.
Kogu mu jutu point on see, et lihtsalt üle hakkab viskama see suhtumine, et jumala pärast ise ei tohi isegi kruvi seina keerata, vaid tuleb kutsuda "proff" ehitusmees, kes teid vaeseks koorib ja lõpuks ikka sitta teeb - aga noh, temal on ju siiski vastavad paberid ja vähemalt on kõik seaduste järgi korrektne.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10857
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:Aega läheb tõesti rohkem, kui vilunud mehel aga ma julgen arvata, et tulemus on selletõttu pigem parem. Nimelt kõike mis ma teen, teen ma iseendale ning seepärast kehtib justnimelt reegel, et 9 korda mõõdan ja 1 k1orra lõikan...
Sa võid ju ka 20x mõõta, aga kui tuleb Proff, siis tihtipeale hakkab kehtima ütlemine, et loll ei näe ja tark ei ütle.
Külaline kirjutas:... Inimene kes tuleb siia tükitööd tegema ei viitsi elusees nii korrektselt ja täpselt asju teha kui ma ise teen...
Ütle, kus sa töötad ja ma saadan selle tsiteeritud lause sinu tööandjale, et ta ka teaks sinu suhtumist tema pakutavatesse tööülesannetesse.
Külaline kirjutas:...nii palju kui ma kuulnud olen siis parem, kui enamus "proffide" tehtud ehitisi - eriti buumiaegseid...
Ära hakka võrdlema "proffe" ja Proffe! Need, kes nende "proffide" otsa on sattunud, on 99% ulatuses ise süüdi, aga lihtsalt keelduvad seda endale tunnistamast.
Külaline kirjutas:...Kogu mu jutu point on see, et lihtsalt üle hakkab viskama see suhtumine, et jumala pärast ise ei tohi isegi kruvi seina keerata, vaid tuleb kutsuda "proff" ehitusmees, kes teid vaeseks koorib ja lõpuks ikka sitta teeb - aga noh, temal on ju siiski vastavad paberid ja vähemalt on kõik seaduste järgi korrektne....
Aga siit foorumist Proffide tasuta nõuandeid nuiama olete te, "anonüümsed külalised", küll mihklid, my ass!
Vasta