Keskküttepliit?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas motamees »

Andrus Schults kirjutas:LINCAR`i pliidil "ILLARIA 703T" on ...
Kui su asjad oleks ühe teema sees, nagu soovitasin, siis saaksin praegu võtta õige tsitaadi. Nüüd ei leia ma õiget kohta ja küsin ikkagi ära oma küsimuse. olgu ta siis vales teemas.
Katsun ennast tasapisi keerata "teie usku". Kuidas see õnnestub, näitab aeg ja teie materjalid.
Ostsin teie firmast koti segu prooviks. Nimi on Universal Pluss. Teen nüüd ühte kollet selle Universaliga ja ise mõtlesin, et mis ta nüüd parem saab. Ebameeldiv minu jaoks on see, et ta on tume ja "rikub" kolde väljanägemise ära. Aga selle võin alla neelata, kui tal paremad omadused, kui teistel segudel.
Palun too mulle lihtsas maamehe keeles välja sinu pakutava segu paremad omadused, kui näiteks Weberi ML TULI. Sellega olen ennem kogu aeg toimetanud. NB! Kasutan veel vene samotti.
.
Tel 5o9279o
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Jutt on siis ikka valmis poepliidist...........ja selle väljundist.
Omatehtud pliidi soemüüri sisend traditsioonilise soemüüri taga on kindlasti tunduvalt suurem ja kindlasti suitsugaasi suunava (nii vasakule kui paremale poole ) äralõigatud nurgaga.Et võtta maha suitsugaaside soemüüri sisenemisel vastasseina tekkiv temperatuurikoormus ( keegi siin kunagi tundis muret )
Millest jutt...vaadake Hr.Priit Auna pottseparaamatust.
Korstna pead valima soemüürist väljuvate temperatuuride järgi .....arvan ma

Lugupidamisega
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1806
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Koit kirjutas:Vuuk, ole hea ja tee väike arvutus, mitu meetrit soemüüri on võimalik lisada sellisele pliidile, kui väljuvate suitsugaaside temp. on 240 kraadi, väljuva suitsuava läbimõõt on 125 mm ja korsten on tellistest, pikkusega 7,5m, lõõri mõõt on 14X27cm.
Koit
Ma arvan, et Koit räägib keskküttepliidist. Selle väljuvad suitsugaasid on 240 kraadi.
Siin teemas oli vahepeal jutuks tavaline ilma veesärgita pliit. Selle keskmine väjuvate suitsugaaside temperatuur peaks olema ligi 340 kraadi.
Mina rääkisin sellest pliidist.
Samas ühinen Robi arvamusega selles osas, et üksnes väljuv temperatuur pole veel näitaja. Ahjude puhul võib see jah nii olla, sest neid köetakse tavaliselt üks koldetäis korraga. Pliita puhul tuleb arvesse ka kütmise aja pikkus, kuna neid köetakse vastavalt vajadusele mitmeid tunde järjest.
Iga maja ei pruugi sellest veel saunaks muutuda. Palju oleneb majast, köetava ruumi suurusest, soojapidavusest, tuulepidavusest, välistemperatuurist.
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Kurb jah ,mota ,et andrus eraldi HBO+ teemat ei ole avanud.
Siis oleks lihtsam.........nüüd kõik ilma mööda laiali ...aga võibolla on see taotluslik nagu saime kunagi jänkisid igasse auku.........see selleks...

Nagu mina tean on see segu mõeldud HBO+ materjalide paigaldamiseks ehk siis HBO+ ja sinu nimetet segu (paigaldatuna kasutusjuhendi kohaselt) on identse soojuspaisumisteguriga kogu lubatud temperatuuri vahemikus.
Vene samott ja saksa segu -- ei ole kogemust.Ja ei soovi ka kommenteerida
Lase räägib see kellel vastav kogemus......Vaevalt et sina esimene oled kes sedasi katsetab.
Ahjunduses on usuga minuarust vähe pistmist - pigem kõrgete temperatuuridega ja sellest tulenevate ohtudega materjalidele ja selle kaudu inimeste elule.
Olen ahjunduses raudselt ateist

ikka
Lugupidamisega
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

vuuk kirjutas:Ma arvan, et Koit räägib keskküttepliidist.
Ma arvan et pigem arvutusoskusest.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Peetripoeg kirjutas: Korstna pead valima soemüürist väljuvate temperatuuride järgi .....arvan ma

Lugupidamisega
-----------------------------
Tavaliselt on ju korsten olemas ja pliita läheb vahetusse. Minu tuttaval oli varem seal korralik kahhelpotist pliit, aga naisterahvale hakkas kangesti poes meeldima klaasuksega Kalvis ...ja nii see koju tassiti ( õnneks üks külamees taipas vana pottidest pliita lahti võtta ja omale üles panna, töötab tänaseni), mõtlemata seda, et vanale pliitale oleks paigaldatud klaasuks...Nüüd mõne aasta mõõdudes tehakse tagasi ikkagi kivipliit ja Kalvis läheb keldrisse asju ajama...
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Tähelepanek õige !
Mota küsiski milline korsten panna .....
Tehteid võib teha ka vastupidi s.t. siis et enne on vastus (loe :Korsten ) ja siis alles liidetav(ad) ,peaasi et võrdus õige ( loe :suitsukorsten peab ohutult ära tõmbama küttekeha ja tema järgi ühendatud lisaseadmeid läbivaid inimesele kahjulikke põlemisel tekkinud jääkprodukte)

Lugupidamine
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas motamees »

Peetripoeg kirjutas:...Mota küsiski milline korsten panna ...
Jep, küsisin korstna mõõtu, läbilaskevõimet, ...
Noh, et nii, kas 160mm korsten tõmbab pliita väljaheited inimeste juurest na..ui või jääb väheks?
.
Tel 5o9279o
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Hauataguse mehe hauatagune märkus muidugi õige !
Kui ma temast õieti aru sain !

Leebelt ei sa suhtuda tehasepliitide soemüüridesse toppimisse :

Ärge toppige tehasepliite soemüüridesse ,mis siis et naabrimehe tuttava tuttaval on ja hästi toimib..............
Uskuge.....See on vaid jäämäe veepealne osa
Kui seda toimivust(parimal juhul ) mõne aasta pärast vaadata siis.............jah,peame konstanteerima fakti ,et tahtsime kõige paremat aga ......läks nagu ikka...Halvimal juhul saame tõmbeprobleemid kohe kätte

Nii et teemaalgataja ja teised selle teema asjahuvilised,vabandan üldjuhul (loe igaljuhul ) normaalselt mittetoimiva ja seega eksitava info pärast tehasepliitide soemüüride järgi ühendamise osas .

Krt,isegi vabandused lähevad jube pikaks.........ja täiesti kaine peaga.
......
Siiras sorry



Lugupidamine
Viimati muutis Peetripoeg, 02 Veebr 2013, 09:44, muudetud 1 kord kokku.
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Mota !
Kui pliidi väljundi läbimõõt 150 ...160 ......igati OK
Tiba väiksem mõõt ...pliidil ---- elab moodul üle.
Suurem (pidasid vist silmas 180-200 läbimõõtu ) eriti kui suitsugaaside väljundtemp madal - on juba kondensaadi tekkimise oht. (Sest tehase metallkolded ei saa jagu põlemisel tekkivast veeaurust )
On minu arusaam asjast........mis võib olla ka ekslik,tunnistan,kuid see on minu arusaam
Pean silmas valmispliiti ja otse korstnasse ( kindlasti ilma soemüürita )

Lugupidamisega
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10823
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ei teagi nüüd, kas kurbuse või kahjurõõmuga pean nentima, et ämma poolt nõutud, Kaminahju ja Riina poolt ehitatud uue soemüüri (arvan, et nemad ei ole ämma rahulolematuses süüdi, sest soemüür oli ka enne olemas ja nad tegid ainult vana müüri analoogi)+ plekkpliidi (vist SVT või STV)+ kahesüsteemse boileri sooja vee jaoks, koosluse loodetud efekt ei ole päris selline nagu ta lootis. Probeemid on tõmbes. Ennem oli Pioneer, aga kahjuks sai selle elutee koos torudega otsa, ei aidanud enam ka äia poolt patentvõtmega torude koputamine (katlakivi). Praegu ei tohiks katlakivi probleemi enam olla (kinnine süsteem). Hea seegi, et tegin Kuusakoski saatusega ca 100 või suts rohkema litraasiga boilerist endale grillvanni.
Olen soovitanud neil kütmise ajal akent lahti hoida tuulutuse peal, aga, kas nad seda ettekirjutust täidavad, ei oska öelda.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas maidor »

[quote="vanaait"]Kasutaksin seda teemat ära mõne vastuse saamiseks sarnasel teemal.
Plaan oleks asendada senine pliit (mis tuleb maha lammutada) küttepliidiga, vaadanud olen näiteks sellist

http://www.pliidid.ee/pliidid/MBS_pliid ... uct_id=102

Või oskab keegi soovitada mõnda teist pliiti?

Küsimus on, et kas seda on mõistlik ühendada ka soojamüüriga? Soojamüürist võiks aimu saada järgnevatelt piltidelt

http://mb2.live.hot.ee/rps/D/2474001.JPG
http://mb2.live.hot.ee/rps/D/2474002.jpg

Pildi abil ja interneti teel on keeruline kindlasti hinnangut anda seega oleksin tänulik ka mõne Läänemaal tegutseva spetsialisti/pottsepa kontakti eest.

Minul on ka odav plekkpliit soemüüriga ühendatud ja kütab nii mis mühiseb. Kui pleki kolin ei häiri siis soovitan. Köök läheb jube ruttu soojaks.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Selles ju see konks ongi,et köök läheb väga soojaks, aga korstnas võib pigivesi niriseda talvel või näha välja selline nagu pildil.
Manused
Pigi korstnas.jpg
Pigi korstnas.jpg (44.95 KiB) Vaadatud 6057 korda
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

... aga ei pruugi niriseda.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1806
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

rokikas kirjutas:
vuuk kirjutas:Ma arvan, et Koit räägib keskküttepliidist.
Ma arvan et pigem arvutusoskusest.
Ma vaatan, et Rokikas on siin üritanud mind provotseerida.

Minu arvutusoskusega on kõik korras - niipalju kui minul vaja on, saan oma arvutused (näiteks eelarved, materjalide mahud, hinnapakkumised, OÜ raamatupidamine) kõik ise tehtud. Ja kooli ajal olid ikka teised need, kes minult kontrolltöid ja koduseid ülesandeid maha vorpisid, mitte vastupidi.
Aga siinses kontekstis ei pea mitte mina oma arvutusoskust demonstreerima sel lihtsal põhjusel, et mina pole pottsepp ja ma ei ole sel alal ka end reklaaminud.
Küll aga reklaamivad end siin pidevalt teised.
Mõned teemakohased arvutusnäited ja valemid minule ja miks mitte teistelegi oleksid tegevpottseppadelt kindlasti huvitavad ning harivad näha ja uurida.
Paraku kipuvad teemad piirduma rohkem üksteise nokkimisega ja ärapanemisega, mis minu arvates küll mingi eriline profitaseme näitaja pole.
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas maidor »

Jätkan teemat. Peale pliidiga ühendamist hakkas boileris vesi jahtuma poole kiiremini. Kas peaks torud ära soojustama?
pilt siin: http://album.ee/node/28626271/50296399 Selle külmavee ühenduse kaotan kindlasti ära.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas rein113 »

rokikas kirjutas:... aga ei pruugi niriseda.
Tuleks jälgida korstna otsast väljuvate gaaside miinimumtemperatuuri. Tuleb osta 2 suitsugaaside termomeetrit ja teha katsed, et teada saada, milline peab olema toas konkreetsesse korstnasse sisenev min temp ja vastavalt sellele püüda ka pliiti kasutada, st temp näit ei tohiks langeda alla selle näidu, mille korral katusel on veel 110 kraadi.

Jajah. Tuleks vahel fotokas ka korstnasse filmima riputada.

Reklaam: Torujüris maksab 50-500 kraadine 20cm pika anduriga termomeeter kõigest 9 eurot.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas maidor »

Mu suurem mure pole mitte pliidi kütte võimsuses, vaid boileris, mis jube ruttu maha jahtub. Soojustada torud ära? Või mingid tagasivoolu klapid panna?
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

Andrus Schults kirjutas: 31 Jaan 2013, 18:55 Loomulikult ei ühendata keskküttepliite soemüüriga. Kasutegur 70% tagab probleemideta suitsugaaside väljumise läbi korstna! Ehitades vahele soemüüri suitsugaasid jahtuvad liigselt ja korsten hakkab pigituma. Keskküttesüsteemiga pliitide puhul kasutatakse soojuse akumuleerimiseks akupaaki ja vett. Vesi on väga hea sooja akumulaator ja edasi kandja.

Parimate soovidega
Andrus Schults
e-post andrus@raidkivi.ee
tel + 372 56 479 515

Raidkivi OÜ
Pärnu mnt 139E/2, 11317 Tallinn
tel +372 677 6977
faks + 372 677 6976
www.raidkivi.ee

uudised: http://et-ee.facebook.com/pages/Raidkiv ... 4565424731
http://www.facebook.com/pages/Kaminakod ... 8270545098
Sattusin vana teema otsa kuna tellija saatis lingi ja Andruse jutt päris ei päde.
Saab edukalt keskütte pliitale soemüüri taha panna kui on akupaak.Pliidist väljuvale torule tuleb paigaldada termolüliti ja see lülitab ringluspumba tööle nõks alla keemamineku piiri,pump on tagasivoolul mitte pealevoolul.Nii on pliit kuum ja kuum vesi väljub akupaaki ja pliidist väljub kuum suits mis suudab soemüüri kütta 100C peale mõõdetuna kohe peale kütmise lõppu.Müüriks on lappi ftt kivist müür ja loomulikult läheb ka korsten piisavalt soojaks ja kütab isegi tuba ja pigist võite unistada......
Kui topite pliidile akupaagi taha ja pump käib kogu aeg ehk külm vesi ringleb pliidi ja akupaagi vahel siis ongi pigi taga ja kütta ei saa...ja kütet kulub...
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas motamees »

ahjuke kirjutas: 30 Jaan 2021, 13:08...Pliidist väljuvale torule tuleb paigaldada termolüliti ja see lülitab ringluspumba tööle nõks alla keemamineku piiri... ehk külm vesi ringleb pliidi ja akupaagi vahel siis ongi pigi taga ja kütta ei saa...ja kütet kulub...
Muidugi on termolülitiga parem, aga väita, et termolülitiga pigi ei teki on minu meelest ikkagi vale. Tule jaoks on ka 100kraadi külm kolle ja põlemine vale. Õiged tembid hakkavad ikkagi 800 kraadist.
Pigi tekkimine on seotud gaaside väljuva temperatuuriga. Kui samal küttepliital on suur maht vett taga, siis saab hoogsalt kütta ja pigi ei teki ehk tekib vähe. Kui vee mahtu pole ja kütta tasa, siis on jama majas (korstnas).

Nii, et Andrusel ikke rohkem õigus, kut sool.
.
Tel 5o9279o
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Keskküttepliit?

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

motamees kirjutas: 30 Jaan 2021, 15:46
ahjuke kirjutas: 30 Jaan 2021, 13:08...Pliidist väljuvale torule tuleb paigaldada termolüliti ja see lülitab ringluspumba tööle nõks alla keemamineku piiri... ehk külm vesi ringleb pliidi ja akupaagi vahel siis ongi pigi taga ja kütta ei saa...ja kütet kulub...
Muidugi on termolülitiga parem, aga väita, et termolülitiga pigi ei teki on minu meelest ikkagi vale. Tule jaoks on ka 100kraadi külm kolle ja põlemine vale. Õiged tembid hakkavad ikkagi 800 kraadist.
Pigi tekkimine on seotud gaaside väljuva temperatuuriga. Kui samal küttepliital on suur maht vett taga, siis saab hoogsalt kütta ja pigi ei teki ehk tekib vähe. Kui vee mahtu pole ja kütta tasa, siis on jama majas (korstnas).

Nii, et Andrusel ikke rohkem õigus, kut sool.
Ma ise kalvis 4 kütnud vähemalt 5 aastat ja pigi pole kuskil ja müür tuline.Kundel pandi potist müürile suur kalvise pliit ja ventilaator korstna otsas ja juba kolmas talv jookseb ja taaskord pigi pole kuskil ja olen kindel,et need ei ole ainsad seega saab keskütte pliitaga soemüüri kütta edukalt kui teatud asju jälgida.Mul endal teisel korrusel keskütte pliidiga küttes on korsten sedavõrd soe,et toas lisaküte ja hea selga soendada.
Pliidist tuleb korralik kuumus välja ja pliidi suubumine müüri seal müüris suurest kuumusest praod vuukides,kivid lahti ja ilmselgelt seespool kivides praod ja pakun,et lähima 5 aasta jooksul tuleb müür lahti võtta ja samott vooder kuumuse kaitesks sisse panna,aga enne ei viitsi kui kivides praod näha,seega keskütte pliital kütmisvõimsust on piisavalt ja ülearugi.
Vasta