Ühistu liikmete koosolek

ehituslubadega jms seonduv
seinaauk
külaline

Ühistu liikmete koosolek

Lugemata postitus Postitas seinaauk »

Mustamöe paneelikasse ei saa auku, täpsemalt ehitusluba taodelda, puudu 1 paber, projekt olemas, sinna vahele vaja lisada 51prossa elanike nõusolek-kolakas 9 korde maja, sain suurte raskustega 15 prossa, ülejäänuid ei huvita, ei ava ust, ei ole omanikud, üldkoosolek aasta pärast..mida teha ? linnaplaneerimise osak laiutab käsi..
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Ühistu liikmete koosolek

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siis pead sügiseni ootama kuni inimesed rohkem liiguvad ja teed üldkoosoleku ning saad oma 51% kokku.
sama mees
külaline

Re: Ühistu liikmete koosolek

Lugemata postitus Postitas sama mees »

Kalvis kirjutas:Siis pead sügiseni ootama kuni inimesed rohkem liiguvad ja teed üldkoosoleku ning saad oma 51% kokku.
aasta pärast ju koosolek, ma üksi ei saa kutsuda seda kokku ..ja ega neid suurt rohkem ka liigu, et surnud punktis..seadusandja ei näe võimalust et vanamutt ei tee ust lahti...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ühistu liikmete koosolek

Lugemata postitus Postitas Urmas »

sama mees kirjutas:aasta pärast ju koosolek, ma üksi ei saa kutsuda seda kokku ..ja ega neid suurt rohkem ka liigu, et surnud punktis..seadusandja ei näe võimalust et vanamutt ei tee ust lahti...
Miks ei saa- sina kui ühistu liige teed juhatusele avalduse üldkoosoleku kokkukutsumiseks sellises ja sellises päevakorrapunktis. Esimene kord nagunii otsustusvõimelise %-ga kvoorumit kokku ei saa, aga teed samal koosolekul ettepaneku paari nädala pärast kutsuda kokku korduskoosolek samade päevakorrapunktidega ja korduskoosolekul on juba praktiliselt suva, mitu inimest kohale tuleb. Mõni penskar äkki ikka igavusest või uudishimust tuleb. See korduskoosolek on otsustusvõimeline sõltumata osalejate liikmete %-st. JOKK! :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
sma mees
külaline

Re: Ühistu liikmete koosolek

Lugemata postitus Postitas sma mees »

Urmas kirjutas:
sama mees kirjutas:aasta pärast ju koosolek, ma üksi ei saa kutsuda seda kokku ..ja ega neid suurt rohkem ka liigu, et surnud punktis..seadusandja ei näe võimalust et vanamutt ei tee ust lahti...
Miks ei saa- sina kui ühistu liige teed juhatusele avalduse üldkoosoleku kokkukutsumiseks sellises ja sellises päevakorrapunktis. Esimene kord nagunii otsustusvõimelise %-ga kvoorumit kokku ei saa, aga teed samal koosolekul ettepaneku paari nädala pärast kutsuda kokku korduskoosolek samade päevakorrapunktidega ja korduskoosolekul on juba praktiliselt suva, mitu inimest kohale tuleb. Mõni penskar äkki ikka igavusest või uudishimust tuleb. See korduskoosolek on otsustusvõimeline sõltumata osalejate liikmete %-st. JOKK! :)
Kahjuks ka see ei lähe sest põhikirjas nii ei saa toimida
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Ühistu liikmete koosolek

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Nr. 1 vaata põhikirja aga meie ei tea seal koosoleku tingimuste kokkukutsumisest midagi...
Tüüpjuhtum on, et juhatus kutsub kokku üldkoosoleku ja teeb päevakorra, seega külasta juhatust.
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: Ühistu liikmete koosolek

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Kunagi paneelikas elades ei küsind keegi meilt nõusolekut vaid koliti sisse ja lihtsalt hakati seinasid lõhkuma.
mööduja
külaline

Re: Ühistu liikmete koosolek

Lugemata postitus Postitas mööduja »

Tere

Millisest august sa räägid? Vaheseina ukseava või suurema ava lõhkumisest?

Minu kogemus jääb aastatetagusesse aega. Ka siis taheti saada naabrite 51% nõusolekut, mida ma ei saanudki. Esiteks sain mustamäelt Tallinna projektist (?) juhised kui suure ava ja kuidas toestatuna võin seina teha, seejärel kooskõlastasin selle säästva arengu ja planeerimise ametis, seejärel marssisin KOV-i ja esitasin olemasolevad paberid. Sain loa, teostasin tööd, tõin Tallinna Projekti esindaja tööd vastu võtma ja sain vastuvõtmise kohta paberi. Teavitasin KOV-i et selline töö vastavalt plaanile on teostatud.

Mina sain load ilma nõutud 51% elanike kirjaliku loata. Kas see oli ametkondade prohmakas? Minul läks läbi.

Kui ei saa heaga....
Kui mitmel korteril on rõdud klaasitud? Tänasel päeval ei ole lubatud rõdusid klaasida raamis klaasidega. Alusta nendest. Kui keelduvad luba andmast, siis vihja nende valesti klaasitud rõdule ja võimalusele, et neil tuleb see lammutada, kui sa selle kohta avalduse teed.

Ühistuga suhtlemine on kõige raskem. Kannatust ja aega läheb tohutult. Ka minu remont seisis paar kuud selle pärast, et naaber põhimõtteliselt ei lubanud ei ühistu juhatust ega kedagi teist ühistele veetorudele ligig. Lekkiva toruga ei saanud remondiga edasi minna.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ühistu liikmete koosolek

Lugemata postitus Postitas Urmas »

MarekJakobson kirjutas: 22 Juul 2022, 15:55 Tahaksin tõesti teada teie arvamust selle kohta. Tegelikult on see minu jaoks praegu väga aktuaalne teema. Nüüd on Tallinnas toa üürimise koha leidmine üsna lihtne, kuid samas ei tea ma peale airbnb-i ühtegi teist kohta, kust ruumide rent Tallinnas, aga ilmselt on ka teisi platvorme, mis seda pakuvad. Tegelen nüüdseks ruumide remondiga edasiseks tarnimiseks ning minu jaoks sai huvitavaks just neidsamu lisaplatvorme välja otsida, et oma äri edasi arendada ja oma teenuseid pakkuda. Esiteks tahad lihtsalt leida vabad ruumid ja võimaluse kontakti saada selle koha omanikuga.
Aktuaalne või mitte(minu jaoks ei ole aktuaalne), kuid sinu postituse sisust arusaamiseks jääb minu eesti keele valdamisest väheseks, kuigi 12 aastat koolis käinud ja mitte ainult vahetundides. ;) Kuidas aru saada sinu kommentaari sinisega rõhutatud lause osast. Osutad kellegile remonditeenust, teed valmis, omastad korteri ja tarnid edasi? Kuidas tarnida korterit, kuhu ja kellele? :scratch:
Millegipärast minu soovitus osta meediasse sisuturundusartikkleid onkuulutatud ebasoovitavaks/-tsensuurseks? On veel olemas feissbuukis iga küla, asula, alevi, rajooni, valla, linna jnejne kogukonnad, a´la "Märgatud ...", kuhu kirjutatakse igatsugu soove alates kassipoegade müügist majaehitaja leidmiseni. Organiseeri ennast sinna liikmeks ja propageeri oma teenust seal. Või siinses foorumis "Otsin tööd". Nii lihtne see ongi! ;)
Ma ei tea kuidas tänapäeval, kuid kui ise alustasin, siis kõigepealt tekkis nõudmine minu teenuste järgi ja edasise eest on hoolitsenud juba NSR agentuur. Kui minu postituste all olev telefoninumber välja arvata, siis ma ei ole oma teenuste propageerimiseks ühtegi krooni- ega eurosenti raisanud. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Ühistu liikmete koosolek

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas, seda posti, millele sa viitad, enam ei ole. Sõnastus veits kummaline ka. Tegu ilmselt libakasutajaga, kelle eesmärk on oma saidile natuke liiklust tekitada.
Vasta