korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
mees7767
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Mai 2012, 21:12

korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas mees7767 »

Tere!
Vahendan tuttava naisterahva muret. Ostis teine Tallinasse kap. remonti vajava korteri. Leidis tuttava tuttava firma ehitustööde teostamiseks. Sõlmiti leping remonttööde maksumusega 1x xxx. Tegemist kahe toalise korteriga.
Kuna noor naisterahvas ise ei jaganud eriti asju ja ei suutnud kvaliteeti ka jälgida nii nagu peab ... siis nüüd mure majas. Töö on peale pikka hilinemist üle antud aga....

Laed halvasti maalerdatud/pahteldatud ja juba mõranevad 1 kuu möödudes. Elutoa sein tapeedi all nagu kuumaastik. vannitoa plaadid viltu paigaldatud ja vahivad igaüks omas suunas jne jne.
Õnneks jättis tuttav maksmata xxx euro suuruse summa.
Nüüd nõuab vene ehitajast firma omanik viimase osamakse tasumist. Kui naisterahvas ütles, et sooviks enne kasvõi lagede ümbertegemist ähvardas teine arvele käibemaksu ka otsa kirjutada ja selle ka sisse nõuda.
Oskab keegi soovitada kuidas antud olukorras käituda??
Kas on mingit eksperti, kes oskab hinnata praaktööde maksumust?
Ja kui tõsine on ähvardus , et ehitaja firma võib lisada töödele käibemaksu. Tuttav fikseeris osamaksed pangaülekandena!!
tänud abi ja vastuste eest ette!
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas marguso »

otse ja ausalt. see sossepp ei tee midagi korda ja viimast osamkset ärge tasuge. mis puudutab km jne saatke mees kuu peale. huvitav mismoodi ta seda teeb. kehv töö jne tuleb koolitusrahadesse kanda ja uuele meistrile maksta ka ümbertegemise eest maksta. ja õige on selle ehitaja nimi avalikustada
:hello:
Külaline
külaline

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Firma öeldud hind peab olema eraisikule juba maksuga, st see hind mida küsiti pidi sisaldama kõiki makse. Vahet pole kuidas te enne kokku leppisite. Eraisik ei pea teadma kas on tegu käibemaksukohuslasega või mitte või mida iganes. Igaljuhul on tegu maksupetturiga kes maksab töölistele ümbrikupalka ja see info huvitaks maksuametit. Töölised ei ole õppinud ehitust ja ei tea ka kvaliteedist sittagi, nad ainult arvavad endast hästi.
See firma ei saa seda juure enam kuidagi ametlikult nõuda ja ise ennast vahele lasta võtta. Lisaks läheb ka, siis raha riigile sotsiaalmaksuks ja siis saab ta veelvähem kasu.
Ametlikult oleks ka garantiiaeg, mil see "firma" peab puudused kõrvaldama.
Külaline
külaline

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas see firma üldse võib ehitada? On sel firmal ehituseks luba olemas.
http://mtr.mkm.ee/
Ettevõtja2
külaline

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas Ettevõtja2 »

Kas keegi midagi asjalikku ka pakkuda oskab. Seda, et viimast otsa ära ei tasu maksta ja töö tuleb ümber teha, seda teab ilmselt TA isegi. Kuidas seda teha ja ilmselt ametlikult, selliseid nõuandeid oleks tarvis.
Ise soovitan ühendust võtta pädeva järelevalveteenuse osutajaga, kes fikseerib seisu, puudused ja ümbertegemise mahud ja makstud summad. Ja seejärel teeb sellele pätist ehitusettevõtjale unustamatu ettepaneku raha tagasi maksta ja vajadusel pöörduda kohtusse ja maksuametisse ja kuhugi veel. Kuna mäng on veidi karmimaks läinud, siis peaks see JV olema ikka selline asjalikumat sorti, keda ähvardused verest välja ei lööks ja kes oskab kliendi huvide eest seista. Kustkohast sellist inimest leida, selle koha pealt jään vastuse võlgu aga lihtne otsing ja helistamine võib anda tulemusi. Asi on selles, et kaabakatega tuleb rääkida neile arusaadavas vormis ja noor naisterahvas ei ole ilmselt õige sparringupartner sellistele. Või kuidas?
Külaline
külaline

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mulle tegelikult ei meeldi teiste lugusid kopeerida, aga see lugu on nii üldhariv, et ma arvan, et selle lugemine tuleb kõigile kasuks. Nimelt kurtis üks naisterahvas JAANUARIS foorumis, et 4home.ee internetipood petab kliente,. Ta maksis ettemaksuga, kaupa ei saanud ja tarbijakaitse korraldustest hoolimata ei saa ka raha kuidagi tagasi. Nii et naine pöördus kohtusse. Nüüd, neli kuud hiljem, kirjutas ta sellest, kuidas tal vahepeal läinud on. Loodan siiralt, et ta saadab selle arvamusartiklina ka mõnda ajalehte, sest esiteks on see hästi kirjutatud ja teiseks annab hea ülevaate sellest, kuidas meil asjad käivad. Head lugemist.

Pikk jutt, s*** jutt, aga siin ta on:

Olen teemaalgataja. Esimesest postitusest on nüüd möödas 4 kuud ja selle aja jooksul olen saanud tunda tõelist isamaa-armastust ja tunnen, et õigel ja ausal Eesti Vabariigi kodanikul on Eesti Vabariigis hea elada!

Esitasin siis uue aasta esimestel päevadel maksekäsu kiirmenetluse avalduse, sest selleks ju riik oma armsatele kodanikele sellise lihtsa ja soodsa hagita menetluse loonud oligi, et pahadelt ilmselgetelt petturitelt väikseid rahasummasid kalleid advokaate palkamata ja seadustike labürinti eksimata kätte saada. Oli põhjust vastu rinda lüüa ja öelda, et tegime sellise HEA süsteemi, kirjutada sellest lugematul hulgal artikleid, milles julgustada kodanikke uut võimalust usinalt kasutama. Ja kiita ennast regulaarselt selle eest, et alguse kasvuvaludest hoolimata on süsteemist suudetud lollikindel arendada. Lihtne ja kiire!

Olgu öeldud, et ka tarbijakaitseamet soovitas mul soojalt pärast paari hukule määratud katset ise võlglasega ühendust saada, esitada kohtule maksekäsu kiirmenetluse avaldus. Kiire ja lihtne!
Ja nii ma tegingi. Kõik käis tõepoolest kiirelt ja lihtsalt. ID-kaart, supsti, sisse ja ID-kaart, supsti, välja! Valmis! Ja ei muud kui minult alatult välja petetud rahasummat kontole tagasi ootama…

Teade saadeti võlgnikule välja (mis siis, et seaduses lubatud nädala asemel kolme nädala pärast). Ja ei muud kui ootama!

Kuu aega ootasin, kuid mitte midagi ei toimunud. Mõtlesin siis, et võtan maksekäsu osakonnaga ühendust ja uurin, kui kaugel asjad on. Tundus lihtsalt natuke naeruväärne, et ühele ettevõttele ei saa ametlikke teateid kätte toimetada. Inimene veel saab metsa joosta ja elada rahvastikuregistrisse märgitud koha asemel näiteks kasvõi prügikastis, aga võiks arvata, et ettevõtte puhul, millel on äriregistris registreeritud aadress ja mis reklaamib end sajal erineval netilehel sellel aadressil tegutsevana, on see ehk pisut keerulisem.

Maksekäsu osakonnas vastas minu küsimustele eestlaslikult sõbralik naisterahvas, kes teatas, et ta ei saa ühelegi küsimusele vastata ega midagi kommenteerida, sest see ei olevat tema asi ja pealegi ei olevat nagunii võimalik mitte ühtegi võlglast kätte saada, ning soovitas mul oodata ja edaspidi suhelda e-vabariigile kohaselt e-toimikuga.

Nii ma tegingi. Suhtlesin e-toimikuga. Oli tore ja hariv monoloog.

Vahepeal tekkis siiski mure, et e-toimik on välja surnud, ja üritasin uuesti ühendust võtta luust ja lihast inimestega. Peas oli mõte muuta menetlus tavaliseks hagimenetluseks, sest tundus, et KIIRmenetlus on peatunud betoonpostis. Selleks hetkeks oli mul ka selge, et ettevõttele ei ole võimalik Eesti Vabariigis ametlikku posti kätte toimetada või siis variant 2 – seda eriti ei üritatagi teha. Telefonile vastas aga sama isik, kes oma stiilipuhtas ignorantsuses teatas, et ma pean ootama, kuni tuleb vastus ja suhtlema edaspidi e-toimikuga.

Märtsis ilmus Ametlikes Teadaannetes pankrotimenetluse teade. Võtsin seepeale (korrektsuse huvides olgu öeldud, et üritasin võtta) ühendust kohtu määratud pankrotihalduriga. Erinevalt maksekäsu osakonnast ei soovitanud pankrotihaldur mul oodata ega suhelda e-toimikuga. Ei, ta ei soovitanud mulle midagi, sest ta ei vastanud mulle mitte kunagi.

Järgmine teade AT-s teavitas, et võlgniku vara ei jätku pankrotimenetluse kulude katteks ja kui kohtule ei maksta deposiiti astronoomilist summat nende kulude katteks, siis pankrot raugeb. Sellest järgmine teade oli siis ettearvatavalt raugemise teade, kust sain teada, et vaene ülekoormatud pankrotihaldur peab nüüd veel poolmuidu firmat likvideerima ka hakkama.

Võtsin siis uuesti ühendust maksekäsu osakonnaga, sest e-toimikus ei olnud vahepeal midagi juhtunud. Võlglasele ei olnud midagi kätte toimetatud. Kõik seisis endiselt seal betoonpostis, kuhu see paar kuud tagasi kinni oli sõitnud.

Rääkisin loo ära. No nuta või naera. Mulle öeldi, et teadet üritatakse kätte toimetada ja ma pean ootama otsust. Ja kui ma saan otsuse, siis saan ma pöörduda kohtutäituri poole. Ütlesin, et minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt pole vist mõtet pöörduda, kui firmat selleks ajaks ilmselt enam ei eksisteeri, ja küsisin, mida või miks ma veel pean ootama, kui raha enam tagasi saada ei ole võimalik. Sain vastuseks, et maksekäsu KIIRmenetlus minevat edasi, hoolimata pankroti- ja muudest menetlustest. Pean lihtsalt ootama ja suhtlema senikaua e-toimikuga. Muudele minu küsimustele ei olevat võimalik vastata ega neid kommenteerida – selleks olevat juristid ja advokaadid. Ka seda ei saa öelda, kas ma riigilõivu tagasi saan, sest menetlus on pooleli ja senikaua pean ootama ja suhtlema e-toimikuga.

Siin ma siis olen. P***e paljas ja lisaks välja petetud rahale oli mul au maksta ka 47 € riigilõivu kõige eelpool kirjeldatu eest.

Loo moraal? Vast see, et kui teile ollakse võlgu (ja eriti, kui võlgu on Eestis registreeritud ettevõte), siis müüge see võlg poole hinnaga inkassofirmale või võimalusel pidage muul moel võlglasega ”läbirääkimisi.” Või kui rahast kahju pole, siis makske veel riigilõivu ka peale. Aga viimasel juhul olge valmis selleks, et see katab vaid tindi ja printeri kulud. Kui tahate riiklike kohtuinstantsidega ka suhelda, siis tuleb lisaks palgata omale ka suuvooder.

Ja lõpetuseks häid uudiseid. Samal aadressil registreeritud ja tegutsev teine, veidi pikema nimega firma sai oma maksuvõlgadest enne nimekaimu pankrotti lahti. Nüüd kõik ostlema!
mees7767
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Mai 2012, 21:12

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas mees7767 »

Uurin oma silmaga täna seda lepingut. Imelik jah. Naljakas see, et ehitaja veel ütles, et tal see remont kallimaks läinud, kui alguses plaanitud. Et kui naisterahvas midagi ümber teha tahab siis peaks veel peale maksma. Kommentaarid et a´la nii vana maja jne, et sellest tulenevalt ei saa kvaliteeti olla. Kuna tegemist on tuttava tuttavaga siis ei taha naisterahvas ehitajast sossepa andmeid siin avalikustada. Tegelikult oleks hädasti vaja ikkagi eksperti, kes hindaks ära palju selline korteri remont üldse maksma läks TEGELIKULT. Vaataks tšekid arved üle jne. Kardan lihtsalt hullemat, et naisterahvale on julmalt nn "müts" pähe tõmmatud! Ja kui asi nii siis pole kahju neist tuttava tuttava suhetest ja anda asjale ametlik käik! Nõuda sisse praaktööde maksumus jne. Tegemist on tegutseva ettevõttega ja käsil suuri projekte!
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas linni »

Lõppude lõpuks on tegemist isikliku rahaga, olgu tegemist siis oma venna või võhivõõraga.
Kõigepealt ekspertiis peale, kes paneb kirja kõik puudused.
Peale seda on oma valik, kas tarbijakaitsesse või otse kohtuse.

Eestis väljastatakse kõik riigisisesed arved koos käibemaksuga, mingi tagantjärele käibemaksu lisamine viitab otseselt maksupettusele. Nagu eelpool nimetatud, peavad tööde eest makstud summadelt olema tasutud sots-, haigekassa- ja käibemaksud. Ehitajale võib mainida, et momendil uuritakse Maksuametis nende maksude laekumist, ehk võtab vandil esialgu tuure maha. Kui tuure maha ei võta, siis ülekannete koopiad ning Maksuameti vihjetelefon on abiks.

Vastavalt Võlaõigusseadusele on kliendil 2 aastane pretensioonide esitamise õigus (sisuliselt garantiiaeg) ning õigus deponeerida osa makstavast summast(seda peavad teadjamad täpsustama, ei mäleta) kuni mainitud 2 aasta möödumiseni. Ehk seaduse järgi peab ehitaja likvideerima omal kulul kõik puudused. Mingid jutud tööde kallinemisest võib ühest kõrvast sisse ja teisest välja lasta: tegu on ehitaja oskamatusega asjaolusid ning tööde maksumust õigesti hinnata ning liigitub ehitaja oma riski alla, mida klient ei pea kinni maksma.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

linni kirjutas:...Kõigepealt ekspertiis peale, kes paneb kirja kõik puudused...
Ekspertiis peaks toimuma ikka mõlema osapoole juuresolekul. Minul näiteks on Lepingus selline punkt:
4.2.8. Lepingus ettenähtud tööde kvaliteedi ja maksumuse osas esitatud pretensiooniga mittenõustumisel määravad Pooled sõltumatu ekspertiisi, mis teostatakse mõlema Poole juuresolekul.
linni kirjutas:..Eestis väljastatakse kõik riigisisesed arved koos käibemaksuga, mingi tagantjärele käibemaksu lisamine viitab otseselt maksupettusele...
Ei pruugi olla koos km-ga, sest osad firmad ei ole käibemaksukohuslased.
linni kirjutas:...Vastavalt Võlaõigusseadusele on kliendil 2 aastane pretensioonide esitamise õigus (sisuliselt garantiiaeg) ning õigus deponeerida osa makstavast summast(seda peavad teadjamad täpsustama, ei mäleta) kuni mainitud 2 aasta möödumiseni...

Kas see deponeerimine ei peaks olema mitte Lepingus fikseeritud, muidu kõlab samamoodi ähvardusena nagu too ehitaja ähvardab käibemaksuga.
linni kirjutas:...Peale seda on oma valik, kas tarbijakaitsesse või otse kohtuse...

Minu arvates on Tarbijakaitseamet siinmail suhteliselt hambutu asutus ja võib-olla mõnele araverelisemale mõjub.
Ise olen ühe Tellija kohtusse andnud, sest mind saadeti pikalt poole töö pealt (sattusin Tellija armukese armukadeduse ohvriks :) ). Sain osalise võidu ja natuke targemaks, et kõik oma juba tehtud (ka pooleliolevad) tööd tuleb fotode või video näol fikseerida ja VÕS-s kirjapandud § suusõnalisest kokkuleppest ei maksa EV kohtus mitte essugi. Omad kogemused.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

mees7767 kirjutas:Uurin oma silmaga täna seda lepingut. Imelik jah. Naljakas see, et ehitaja veel ütles, et tal see remont kallimaks läinud, kui alguses plaanitud. Et kui naisterahvas midagi ümber teha tahab siis peaks veel peale maksma. Kommentaarid et a´la nii vana maja jne, et sellest tulenevalt ei saa kvaliteeti olla. Kuna tegemist on tuttava tuttavaga siis ei taha naisterahvas ehitajast sossepa andmeid siin avalikustada. Tegelikult oleks hädasti vaja ikkagi eksperti, kes hindaks ära palju selline korteri remont üldse maksma läks TEGELIKULT. Vaataks tšekid arved üle jne. Kardan lihtsalt hullemat, et naisterahvale on julmalt nn "müts" pähe tõmmatud! Ja kui asi nii siis pole kahju neist tuttava tuttava suhetest ja anda asjale ametlik käik! Nõuda sisse praaktööde maksumus jne. Tegemist on tegutseva ettevõttega ja käsil suuri projekte!
Igasuguste jamade vältimiseks mõlema poole poolt tuleb teha Leping ja mida konkreetsem, seda parem.
Töövõtul on üldiselt kaks varianti- kas tööde teostamine töövõtja materjalidega ehk täiskomplekt või tellijapoolse materjdega varustamisega. Esimese variandi puhul pole sinul mingit õigust nõuda materjalidele kulunud summadele tšekke, sest sellisel puhul tehakse hind kas mingile konkreetsele summale, m2-le või tunnitööle. Tunnitöö puhul peab olema ära näidatud ka suhteliselt täpne tööde teostamisele kuluv aeg. Kõik, mis üle aja läheb, on kas ettevõtja risk või ootamatult ilmnenud lisatööd (nt. lammutamisel) ja need lepitakse tavaliselt kokku eraldi ja fikseeritakse Lepingu Lisana.
"Külalise" kirjeldatud kiirmenetluse variant on BS (nagu juba lugesid), sest sa maksad küll riigilõivu (see tuleb sul omast taskust) välja käia ja seda ei hüvita hiljem sulle keegi, kuid otse hagiavaldusega kohtu poole pöördudes, siis reeglina võidu korral maksab kostja kinni ka hageja kõik õigusabile tehtud kulutused (riigilõivud, juriidilise abi jne.).
jälle targutad
külaline

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas jälle targutad »

Kas endal on kõik maksud nn riigile? Kõik firmad ei ole käibeka kohuslased.. Kõik "firmad" ei maksa makse ka nagu peaks,tehtud tööde eest ei vastuta,maksavad" mustalt" palka jne. Siin aitab .. eesti kohus küll mitte,pigem mingi teine... :cool:
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas madis64 »

jälle targutad kirjutas:Siin aitab .. eesti kohus küll mitte,pigem mingi teine... :cool:
Eriti kõva mees koopast välja roninud :scratch:

Kui nii kõva oled, siis mine ja pane õlg alla - ikkagi "damzel in distress" .
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas linni »

@ Urmas

Kõik on kena, aga keskenduks siiski teemaalgataja probleemile.

Tarbijakaitset mutta tampida pole mõtet, positiivseid tulemeid on küllaga ning erinevalt kohtusüsteemist on otsus käes kordades kiiremini ning, peaasi, tasuta.
Urmas räägib tööde teostaja seisukohalt, aga rõhutan asjalu, et Euroopa Liidu seadused ning sellest lähtuvalt ka kohtuotsused on äärmiselt tarbija - kesksed. Kuigi ilmselt osapooltel puudus kirjalik leping, siis seaduse silmis on ka suusõnaline kokkulepe siduv ning erinevalt Urmase kogemusest ei kahtle mina hetkekski, kelle kasuks kohtuotsus tuleks.
Teostatud tööd peavad vastama Ehitusstandardile (teadjamad ütlevad täpsemalt, millisele). Praod laes ei ole kindlasti ehitusstandard. Isegi kui kohus on mileski kahtleval seisukohal, siis seadusest tulenevalt on ta kohustatud langetama otsuse tarbija kasuks.
Kaotada pole siin midagi, ainult võita.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

linni kirjutas:..Urmas räägib tööde teostaja seisukohalt, aga rõhutan asjalu, et Euroopa Liidu seadused ning sellest lähtuvalt ka kohtuotsused on äärmiselt tarbija - kesksed...

Ah, et minu teenuse tarbija võib mind igal ajal pikalt saata ja tal jääb õigust veel üle kah? Ega ikka ei saada küll! :)
Soovitus teemaalgatajale- kui ise ei oska Lepingut lugeda, siis esimesel võimalusel pöördu mõne targema poole (soovitatav oleks juriidilise haridus) ja temaga koostöös juba kavandada järgmised käigud ning ettevõtmised.
Kogu kirjavahetus peab käima nii, et sellest jääks jälg. Kui e-postile ei vastata, siis Eesti Posti kaudu tähitud kirjaga (soovitatav oleks koos EP vastusega üleandmise kohta) jne.
linni kirjutas:... Kuigi ilmselt osapooltel puudus kirjalik leping, siis seaduse silmis on ka suusõnaline kokkulepe siduv ning erinevalt Urmase kogemusest ei kahtle mina hetkekski, kelle kasuks kohtuotsus tuleks...
Ja siis ma pean veel austama seadust, mis on juba eos kallutatud? :scratch:
veteran Madis
külaline

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas veteran Madis »

Kujuta ette,et olengi köva mees.Pole nagu selliste jamadega jänni jäänud ja taolised situatsioonid on kõik lahendatud.Neid igasuguseid.kes nimetavad ennast" ehitajateks" on siin täiuslikus ev-s küllalt.Ja teadmiseks-asjad on lahendatud ametlikul tasandil.Tundub küll,et maksude maksmise teema käis vist "ehitusveterani" pihta..kohe alustati solvamisaega :grin: Saage ükskord suureks,ausakt. Vähemalt proovige.
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas linni »

Minu postituste järjepidev tsiteerimine ei aita teema arengule kuidagi kaasa.

Selleks, et tuvastada kõrvalekalded ehitusstandarditest, ei pea tervet küla kokku ajama.
Külaline
külaline

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

linni kirjutas:... Kuigi ilmselt osapooltel puudus kirjalik leping, siis seaduse silmis on ka suusõnaline kokkulepe siduv ning erinevalt Urmase kogemusest ei kahtle mina hetkekski, kelle kasuks kohtuotsus tuleks...
Mina küll 100% nii kindel ei oleks või oled juriidilise abi osutaja, kellel sellelaadsed juhtumid võidetud või kohtunik. kes on juba otsuse ette ära teinud? Oleks ma päris võhik, siis võib-olla isegi usuksin, aga hetkel on see sinu poolt öeldu lihtsalt üks katteta lubadus. Kahjuks! Ära pikka viha pea!
Urmas
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

linni kirjutas:Minu postituste järjepidev tsiteerimine ei aita teema arengule kuidagi kaasa...
Tsiteerin sind sellepärast, et su postitustes on liiga palju ebatäpsusi, mis ajavad teemaalgataja segadusse!
linni
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 216
Liitunud: 07 Sept 2006, 14:41
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas linni »

Külaline kirjutas: Mina küll 100% nii kindel ei oleks või oled juriidilise abi osutaja, kellel sellelaadsed juhtumid võidetud või kohtunik. kes on juba otsuse ette ära teinud?
Urmas
No selleks ei pea küll mingit eriharidust omama, et Riigikohtu lahendeid lehitseda:
https://www.riigiteataja.ee/kohtuteave/ ... /main.html

Aga naine on mul jurist küll, ja päris pädev.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas madis64 »

veteran Madis kirjutas:Pole nagu selliste jamadega jänni jäänud ja taolised situatsioonid on kõik lahendatud.
...
teadmiseks-asjad on lahendatud ametlikul tasandil.
Kena, siis sa ju lõpetad praalimise ja postitad siia hüva nõu, kuidas antud probleem ametlikult tasandil lahenduse leiab.
veteran Madis kirjutas:Tundub küll,et maksude maksmise teema käis vist "ehitusveterani" pihta.
Mööda põrutasid, nii mööda, et kaugemalt enam ei saagi - ma nimelt ei ole elukutseline ehitaja ja maksud on mälu järgi ka iidamast-aadamast ära makstud.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1824
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Tere

Siit jääb vägisi mulje, et mõned ehituseksperdid on lausa nii targad, et oskavad pelgalt foorumipostituste põhjal teostada ehitusekspertiise.
Näiteks pannakse automaatselt süü maalritöid teostanud ehitajale, kui viimistlusse on tekkinud praod.
Selle peale tekib tahtmine küsida, kas on vahepeal leiutatud mingisugune eriline krohv või värv, millega on võimalik tugevdada konstruktsioone.
Ma ei välista, et keegi ostis täielikult amortiseerinud maja, mille oleks pidanud buldooseriga kõigepealt ümber lükkama ja eelnevalt korraliku maja ehitama ja alles siis maalritööde kallale asuma.

Muidugi on siinse loo põhjal põhjust arvata, et tegemist oli ka ebapädeva sossseppehitajaga.
Samuti kumab loost läbi, et päris "puhas" polnud juba algselt kumbki pool.

Ja kvaliteedi teemal saab alati vaielda.
Mina olen alati ettevaatlikult suhtunud kliendi jutusse hinnaküsimise ajal stiilis: oh see vana maja, pole vaja siin erilist kvaliteeti jne.
Aga pärast, kui töö valmis ja kätte jõudnud on raha maksmise aeg, võib olla oopis teine jutt.
Kvaliteet ja kvaliteedi mõõtmise viis peaks olema sellistel puhkudel lepigus üheselt ära märgitud.
Olen niisuguseid kvaliteedivaidlusi küllalt kõrvalt näinud.
Minu töökvaliteedi osas õnneks siiani nurinat pole olnud - ptüi, ptüi, ptüi...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vuuk kirjutas:..Siit jääb vägisi mulje, et mõned ehituseksperdid on lausa nii targad, et oskavad pelgalt foorumipostituste põhjal teostada ehitusekspertiise.
Näiteks pannakse automaatselt süü maalritöid teostanud ehitajale, kui viimistlusse on tekkinud praod...
Ja kvaliteedi teemal saab alati vaielda.
Mina olen alati ettevaatlikult suhtunud kliendi jutusse hinnaküsimise ajal stiilis: oh see vana maja, pole vaja siin erilist kvaliteeti jne.
Aga pärast, kui töö valmis ja kätte jõudnud on raha maksmise aeg, võib olla oopis teine jutt.
Kvaliteet ja kvaliteedi mõõtmise viis peaks olema sellistel puhkudel lepigus üheselt ära märgitud....
Minu töökvaliteedi osas õnneks siiani nurinat pole olnud - ptüi, ptüi, ptüi...
Seda minagi, et vigade põhjusi saab kirjeldatu põhjal, teadmata tegelikke asjaolusid, ainult oletada. Ega temalagatajagi vist eriline ehitusasjatundja pole (oletan postituse sisu järgi).
Seni kuni EV-s pole kehtivat RYL-i sarnast kogumikku kvaliteedinõuetest, pole vist kellegil toetuda mitte millelegi peale "hea ehitustava" ja see sõltub juba tegija südametunnistusest või kuratsedateab mis asjaoludest veel. Mina igatahes pole mingeid konkreetseid kvaliteedinumbreid näinud, kuigi vihjatakse mingile müütilisele Ehitusstandardile. Nagu mingi G-punkt, kõik teavad , et see on olemas, aga üles ei leita. :)
Isegi pidevalt selgitanud tellijatele kvaliteedi kontrollimise nõudeid ja toonud neid kättpidi 20cm kauguselt seina uurimast 2m kaugusele. :)
Muidugi ei ole sinu töökvaliteedi kohta nurinat, sest tavaliselt üldehitajad mainivad tellijale, et ah, küll maaler korda teeb. :)
Viimati muutis Urmas, 08 Mai 2012, 06:29, muudetud 3 korda kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas Urmas »

linni kirjutas:...Teostatud tööd peavad vastama Ehitusstandardile (teadjamad ütlevad täpsemalt, millisele)...
linni kirjutas:...Aga naine on mul jurist küll, ja päris pädev.
Tee palun üks teene ja küsi oma pädevast juristist naise käest EV-s kehtivat Ehitusstandardit, kus on kirjas konkreetsed kvaliteedinõuded siseviimistlusele ja pane need avalikuks lugemiseks siia foorumisse või kasvõi mõni viidegi nendele. Kindlasti aitaks see ka teemaalgatajat. Mina, foorumlased ja teised foorumi lugejad oleksime su naisele ülimalt tänulikud ja saadame talle suure virtuaalse lillekimbu koos hunniku šokolaadiga.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1824
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Urmas kirjutas:
Muidugi ei ole sinu töökvaliteedi kohta nurinat, sest tavaliselt üldehitajad mainivad tellijale, et ah, küll maaler korda teeb. :)
Sellest müüdist olen teadlik, et üldehitajad sedaviisi pidavat ütlema.
Müürsepp: "Käib küll, krohvija teeb korda".
Krohvija: " Käib küll, maaler teeb korda".
Maaler: "Siin on enne mind niisugune s...t kokku keeratud, et siga ka ei söö, ainult notsu ehk võib-olla natuke kusagilt näksib. Pole võimalik head nahka saada. Ja selle asemel, et kõverused sirgemaks teha, käkerdab tähtsa näoga seina "muhud" suuremaks ja lohud sügavamaks.

Ainult, et mina ei mäleta, et oleksin niisuguse haleda põhjenduse taha kunagi pugenud. Pole olnud vajadust.. See muide oleneb võimetest.
Asi nimelt selles, et inimeste või firmade võimed mingisugust kvaliteeti saavutada on erinevad.
Või oled kunagi minu teostatud töödega kokku puutunud ja on probleeme olnud?
Minul on uusehituste puhul kvaliteedi aluseks RYL-2000 normistik. Tavaliselt on ülemõõtmine andnud tulemuse, et kvaliteet normi ületab 2...3 korda.
Vana hoone puhul aga alati ei saagi kõike viimasepeal teha, kuna mingid eelnevad tööd on teostatud põhimõtteliselt valesti. Näiteks kui aken on viltu ja ajades akna avakülje loodi, hakkab silma all räigelt karjuma. Mõnikord on sellisel juhul mõistlikum teha loodi ajamisel kompromiss ja pigem pisut järgida akna viltust joont, et silma alla vähem karjuks.
Aga siis on jällegi oht, et keegi võhik tuleb loodiga seina peal kolistama ja ütleb, et näe viltu tehtud.
Külaline
külaline

Re: korteri remont halvasti tehtud, vajaks abi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minu arvamus on see,et mindi jälle kõige odavamat teet pidi ja ongi jama majas.
Kui te inimesed aru ei saa,et ei ole võimalik kõiki assju odavalt teha.Materjaalihinnad tõusevad koguaeg,inimesed küsivad rohkem palkka.Odava raha eest ei saa ka mingit korralikku tööd.Ja nüüd siis virisete,et seal on viltu,see on kõver.Nüüd see kordadegemine läheb veel omakorda makksma lisa kulud.Võinuks ju kohe võtta korraliku firma ja maksnud veitsa rohhkem mitte koonerdanud oleks mured ära jäänud.
Vasta