MURE põranda valamisel

Külaline
külaline

MURE põranda valamisel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

MURE. Teen korteri koridoripõrandat mis on u 10 m2. Tasandamiseks läks betoonpõranda peale u 1cm kiht liiva, sinna peale 5 cm peno. Kas piisab kui ma valan 3 cm.( maxit S30), mille siisse tuleb armatuurvõrk 5BP/150*150/1500 +põrandaküte. Ja kõige lõpuks keraamiline põrandaplaat 300*300. Või peaks ostma 2,5 peno. Paha lugu selles, et materjal ostetud, ja põrandat ei sa tõsta kui 10 cm (suurehädaga 11cm)
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Jaan »

S-30 liiga hea ja kallis seliiseks tööks, oleks pidanud valama tavalise liiva ja tsemendiseguga min. kihi paksus 50 mm. Liivakihi asemele 25-50 mm penot ja selle peale kile ja siis segu koos armatuurvõrguga.
Külaline
külaline

Re: MURE põranda valamisel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas piisab kui ma valan 3 cm.( maxit S30), mille siisse tuleb armatuurvõrk 5BP/150*150/1500 +põrandaküte. Paha lugu selles, et materjal ostetud, ja põrandat ei sa tõsta kui 10 cm (suurehädaga 11cm)
See kiht võib liiga õhuke olla. Ehk siis tulemuseks on soojad ka külmad tsoonid. Sõltub muidugi sellest ka kui tihedlat seda küttekeha sinna toppida. Väga tihedalt ka ei saa. Samas on lootust, et kui see plaatimine veel tuleb, et sellega saaks tibake seda kivimassi ühtlustada. Aga siis peaks jällegi plaatimisel võimalikult väha igasugu õhuvahesid jätma. Kuna ma ise mingi eriline tegija ei ole siis lihtsalt selline mõte tekkis. Vbl on ka asjatu kartus.
põrandahunt
külaline

Lugemata postitus Postitas põrandahunt »

3 cm kihit on paras jagu
Vasta